PDA

View Full Version : Emisiuni TV & Everything


WraIth
08 Apr 2004, 10:37
Vote and comment.............
Va plac nu va plac.............astea sunt emisiunile din Romania

Nightwane
08 Apr 2004, 10:49
K@K@ SURPRIZE :P

sa zicem ca votez CC da' nu prea m-am mai uitat la TV de cateva luni 8)

K's
08 Apr 2004, 11:15
numai tampenii sunt in emisiunile alea...

poate un poll despre talk-show-uri o sa adune mai multi participanti la vot

WraIth
08 Apr 2004, 11:17
numai tampenii sunt in emisiunile alea...

poate un poll despre talk-show-uri o sa adune mai multi participanti la vot
Daca astea le difuzeaza...........ce vrei sa facOK.I'm looking forward to see it...........

PoliFanAthic
08 Apr 2004, 12:20
Pacat de ce a ajuns divertis.

Leonard
08 Apr 2004, 13:31
Lipsesc "Mircea & Oreste" si "Gala" exact favoritele mele :) N-am cu ce sa votez

WraIth
08 Apr 2004, 13:33
Lipsesc "Mircea & Oreste" si "Gala" exact favoritele mele :) N-am cu ce sa votez
Chiar daca apar mai multe..........se rezolva :wink:

Ionutz55
08 Apr 2004, 14:00
cronica carcotasilor, in rest poate vacanta mare cand nam ce face

BeNnY
08 Apr 2004, 16:54
Imi placeau cei de la Divertis... acum s-au dus si ei

TLD
08 Apr 2004, 18:24
Inainte urmarea saptamana de saptamana, acum nici nu stiu dak sunt sau nu in vacanta... :roll: Oricum cei mai buni ca sa zic asa din ce ati bagat la poll! ;)

Demona
08 Apr 2004, 19:38
Cronica Carcotashilor...cause it's so obvious...

ogto
08 Apr 2004, 19:42
Am votat "Cronica", dar s-a stricat rau... nu mai are deloc haz... Dar toate programele romanesti mi se par varza... Cel mai decent mi se pare "Gheorge"... Dar nu e in poll...

WraIth
08 Apr 2004, 21:16
Am votat "Cronica", dar s-a stricat rau... nu mai are deloc haz... Dar toate programele romanesti mi se par varza... Cel mai decent mi se pare "Gheorge"... Dar nu e in poll...
sorry......am uitat de el,caci eu nu prea sunt un mare fan Gheoghe(mai ales de la Lantul Slabiciunilor :evil: )Daca vrei sa apara....zi-mi :wink:

notorious
08 Apr 2004, 22:53
'cronica carcotasilor', desi o prind din ce in ce mai rar...

cine ar vrea de-aici s-o prajeasca pe teo in ulei ?

WraIth
09 Apr 2004, 08:38
'cronica carcotasilor', desi o prind din ce in ce mai rar...

cine ar vrea de-aici s-o prajeasca pe teo in ulei ?
Lasa mai ca a mai scapat de ceva grasimi.. :D , deshi that's not a bad ideea :wink:

PoliFanAthic
09 Apr 2004, 10:06
Orice emisiune care face misto de Mickiduta Alecksandresku e buna. :lol:

nookie
09 Apr 2004, 15:04
CC dar numai pentru partea cu Dezbracatu!

notorious
09 Apr 2004, 22:32
Lasa mai ca a mai scapat de ceva grasimi.. , deshi that's not a bad ideea

eu de fapt vorbeam despre actul sadic in sine. teo merita ucisa in chinuri, fie ca are 130 sau 70 de kg, ca sa vad la ce o mai ajuta gura aia a ei ironica in fata torturii...



p.s.: sunt nebun, stiu...

Nightwane
09 Apr 2004, 23:12
trebuia bagata si emisiunea "5 minute de shopping" cu Dana Savuica :P :P :P :P :P :) :) :) :) :lol: :lol: :lol:

WraIth
10 Apr 2004, 09:03
trebuia bagata si emisiunea "5 minute de shopping" cu Dana Savuica :P :P :P :P :P :) :) :) :) :lol: :lol: :lol:
:lol: :D Uite ca asha mi-ai adus aminte de emisiunea lui Robert Turcescu de pe realitatea...100%,daca ati vazut-o??

Gaandalf
10 Apr 2004, 14:00
Cronica - deshi nu am mai avut timp in ultima vreme sa ma uit la ea ...
procentajul este super funny :lol:

K's
10 Apr 2004, 16:12
'marca inregistrata' nu este in poll si uneori sunt chestii de vazut!
oricum nici nu se compara cu rahatisurile celelalte!

100% nu-i talk-show :o ???

WraIth
10 Apr 2004, 16:18
'marca inregistrata' nu este in poll si uneori sunt chestii de vazut!
oricum nici nu se compara cu rahatisurile celelalte!

100% nu-i talk-show :o ???
"Rahatisurile " astea sunt (in mare) emisiunile difuzate la noi............
Poti sa votezi-am uitat de ea :wink:
Cred ca da.de ce?

K's
10 Apr 2004, 16:30
"Rahatisurile " astea sunt (in mare) emisiunile difuzate la noi............
Poti sa votezi-am uitat de ea :wink:
Cred ca da.de ce?

mersi pt ca ai adaugat si marca inresgistrata.
am votat, nu mare mi-a fot mirarea sa vad cati s-au inghesuit la carcocasi. come on pll, mie mi se par jenanti in proportie de 99%- productiile lor ('piesele alea de teatru') mustesc de falsitate, ei citesc de pe prompter, plus ca de multe ori modifica materialele mult prea mult pt a obtine glumitele...
...si se maimutaresc prea mult...nu asta inseamna comedie sau umor! dar daca marea masa asta intelege, ei trebuie sa se conformeze :evil:

100% nu ar tebui inclus intr-un poll despre talk-show-uri??? si nu intr-unul despre emisiuni...

WraIth
10 Apr 2004, 16:56
mersi pt ca ai adaugat si marca inresgistrata.
am votat, nu mare mi-a fot mirarea sa vad cati s-au inghesuit la carcocasi. come on pll, mie mi se par jenanti in proportie de 99%- productiile lor ('piesele alea de teatru') mustesc de falsitate, ei citesc de pe prompter, plus ca de multe ori modifica materialele mult prea mult pt a obtine glumitele...
...si se maimutaresc prea mult...nu asta inseamna comedie sau umor! dar daca marea masa asta intelege, ei trebuie sa se conformeze :evil:

100% nu ar tebui inclus intr-un poll despre talk-show-uri??? si nu intr-unul despre emisiuni...

Cu placere
Dar nu-i neparat de ceea ce fac ei,de "circ" sau stiu eu...........mie oricum imi place de ceea ce zic despre celelalte emisiuni,despre carcotelile lor.
Dar nu vreau sa bag 100%..........eu doar mi-am adus aminte de ea :D

nortis
11 Apr 2004, 00:54
In materie de divertisment, cel mai mult imi plac cei de la grupul Voua care mai au din cand in cand cate o emisiune cu scenete la tvr1.

emanuel
13 Apr 2004, 12:05
Carcotasii ruls... nu toate poantele lor sunt super, dar luata pe de-a intregul emisiunea e ok si amuzanta...

Sm�agol-Gollum
13 Apr 2004, 12:16
yeap....carcotasii rulz

notorious
13 Apr 2004, 22:22
intreb doar - exista vreo emisiune de film pe posturile romanesti ? de cand s-a desfiintat 'cinemagia' si 'pe aripile filmului'... nici macar pe irina margareta '<du-te dracului!>' nistor n-o mai vad...

BeNnY
13 Apr 2004, 22:24
era chestia aia cu F&TV parca dar n-am mai vazut-o de mult...

notorious
13 Apr 2004, 22:34
a iesit de muuuuuuult din program. calin georgescu n-a fost in stare sa o tina pe linia de plutire.

crydead
13 Apr 2004, 22:36
Intelege-l si tu, omu' nu e la primu' eshec. :wink:

K's
14 Apr 2004, 00:15
intreb doar - exista vreo emisiune de film pe posturile romanesti ? de cand s-a desfiintat 'cinemagia' si 'pe aripile filmului'... nici macar pe irina margareta '<du-te dracului!>' nistor n-o mai vad...

am prins intr-o zi pe tvr cultural o emisiune de acest gen. nu stiu sigur cand, dar uita-te in program.

aviz: prezentatoarea are voce spooky, dar nu e nistor, ci o tipa mai tinerica :-?

zizi
14 Apr 2004, 01:13
intreb doar - exista vreo emisiune de film pe posturile romanesti ? de cand s-a desfiintat 'cinemagia' si 'pe aripile filmului'... nici macar pe irina margareta '<du-te dracului!>' nistor n-o mai vad...

am prins intr-o zi pe tvr cultural o emisiune de acest gen. nu stiu sigur cand, dar uita-te in program.

aviz: prezentatoarea are voce spooky, dar nu e nistor, ci o tipa mai tinerica :-?

e sambata pe la pranz....redactor cica ar fi viorica bucur, da e prezentata de o unatc-ista, studenta la cav, foarte antipatica, cu parul rosu...ma rog, ce zice, e in general ok(l-a facut de kko pe carmazan, odata)

Mircius
16 Apr 2004, 15:01
Cu toate ca am votat CC (Sisi) imi pare enorm de bine ca emisiunea MArca Inregistreaza e pe locul 2. E super mishto facuta si merita toata atentia. Pacat de orele alea ciudata la care se difuzeaza.

Sm�agol-Gollum
16 Apr 2004, 15:45
poate ca difuzeaza emisiunea la orele alea pt ca nu este chiar asa de urmarita :o
poate

Mircius
16 Apr 2004, 15:48
pai si normal ca nu e urmarita, pt ca e la ora aia....
poate....

WraIth
16 Apr 2004, 15:54
pai si normal ca nu e urmarita, pt ca e la ora aia....
poate....


Correct me if i'm wrong but.................. nu cumva da reluare ziua??? :o

Mircius
16 Apr 2004, 15:57
:roll: m-ai prins.... dar si atunci e aiurea...
sambata (sau duminica) la 13.30... beak

K's
16 Apr 2004, 16:24
da' ce este atat de 'ciudata' ora???, doar nu vrei sa o puna la 4 dupa-masa.
1 noaptea este numai bine.

Mircius
16 Apr 2004, 16:27
ei, nici kiar asha.....
poate pe la 10 de exemplu....In locul unui sitcom.....

K's
16 Apr 2004, 17:08
la bloc ar trebui ras din principiu (cred ca as prefera muzica populara, in locul acestui sit-com :o - nu merita numit asa...)

Mircius
16 Apr 2004, 17:12
asta ziceam si eu.....

BeNnY
16 Apr 2004, 20:52
Si mie imi place Marca Inregistrata :) Misto emisiunea... La Bloc este cea mai jalnica productie romaneasca ...

WraIth
16 Apr 2004, 21:03
Si mie imi place Marca Inregistrata :) Misto emisiunea... La Bloc este cea mai jalnica productie romaneasca ...

In comparatie cu ce da pe prima ...............nush ce porcarii de "comedii" cica.......asta inca ii buna
Ce prostii sunt alea........hate them :x

Sm�agol-Gollum
17 Apr 2004, 14:21
daca la bloc este prostie atunci ce parere aveti despre Rosane (parca asa se scrie)-ala de pe prima :o

WraIth
17 Apr 2004, 14:29
daca la bloc este prostie atunci ce parere aveti despre Rosane (parca asa se scrie)-ala de pe prima :o

Da ala nu-i productie romaneasca................ziceam de alea serialele alea doua cu "ticniti din anto" shi nush care cu nishte copii bleah:x

Sm�agol-Gollum
17 Apr 2004, 14:33
productie romaneasca sau nu tot este o mare prostie!!!
prima tv sucks!!!!!!
pro tv rulz!!!!

BeNnY
17 Apr 2004, 14:36
daca la bloc este prostie atunci ce parere aveti despre Rosane (parca asa se scrie)-ala de pe prima :o

Roseanne e de 2000 de ori mai bun de cat La Bloc. E misto Roseanne

Sm�agol-Gollum
17 Apr 2004, 14:46
aici trebuie sa te contrazic!! roseanne este o mare mare prostie!! este un film patetic!! nu merita nici cea mai mica atentie

BeNnY
17 Apr 2004, 14:48
Roseanne e un serial. Daca tu nu prinzi glumele e problema ta... e unul din sitcom-urile BUNE.

emanuel
17 Apr 2004, 14:50
aici trebuie sa te contrazic!! roseanne este o mare mare prostie!! este un film patetic!!

FILM??? Roseanne FILM?
Nici tu nu poti face diferenta dintre un FILM si un SERIAL???
Roseanne e SERIAL nu FILM!!!!

Trebuie sa tinem niste cursuri...

Sm�agol-Gollum
17 Apr 2004, 14:58
pai roseanne nu este un FILM serial?
am uitat sa scriu mai sus cuv "serial"!!
dar tot este un film

emanuel
17 Apr 2004, 14:59
Ok, sa zicem...

BeNnY
17 Apr 2004, 15:04
pai roseanne nu este un FILM serial?
am uitat sa scriu mai sus cuv "serial"!!
dar tot este un film

Ne iei cu tampenii d-astea?! Vrei sa spui ca tu spui "Eu o sa ma uit la FILMUL SERIAL Friends" nu? Bineinteles ca daca ai zis film noi am inteles film! NU?! Si justificarea ta mi se pare un mare cacat

Sm�agol-Gollum
17 Apr 2004, 15:10
pai roseanne nu este un FILM serial?
am uitat sa scriu mai sus cuv "serial"!!
dar tot este un film

Ne iei cu tampenii d-astea?! Vrei sa spui ca tu spui "Eu o sa ma uit la FILMUL SERIAL Friends" nu? Bineinteles ca daca ai zis film noi am inteles film! NU?! Si justificarea ta mi se pare un mare c****

shi logica ta mi se pare de kkt.
las-o balta!!

WraIth
17 Apr 2004, 15:10
Va-ti cam abatut de la subiect...................sau stai era vreun subiect?! :roll:
A da.....de la porcarii de seriale ati ajuns la fist fight
naughty naughty :-?

Mircius
19 Apr 2004, 16:11
mda. ma rog, toata lumea se ia la hartza pe aici. Marfa de marfa...:)

WraIth
19 Apr 2004, 16:53
Ati vazut vreodata emisiunea aia de pe prima........... Monica? :roll:

Mircius
19 Apr 2004, 16:58
eu nu, cel putin... babilonia dar cu o alta prezentatoare....

WraIth
19 Apr 2004, 17:13
eu nu, cel putin... babilonia dar cu o alta prezentatoare....
da exact babilonia.............dar am vazut astazi cand se vorbea despre infidelitate,shi ............mama mama ...ce nu-l duce mintea pe roman
unu a venit shi beat :)

Sm�agol-Gollum
19 Apr 2004, 21:13
ati vazut emisiunea aia "sot si sotie"?...nu mai stiu pe ce program

WraIth
19 Apr 2004, 21:16
ati vazut emisiunea aia "sot si sotie"?...nu mai stiu pe ce program

da de pe TVR1..........prezinta Cove
alta nebunie :)

Sm�agol-Gollum
19 Apr 2004, 21:29
ce prostii de emisiuni mai scot si astia!!! :x :x

Mircius
23 Apr 2004, 07:46
ce prostii de emisiuni mai scot si astia!!! :x :x

Da numai prostii scot astioa pe tv.... mare scula de on ce e si Lazarica ala!!!

ogto
23 Apr 2004, 09:10
pai roseanne nu este un FILM serial?
am uitat sa scriu mai sus cuv "serial"!!
dar tot este un film

Tu esti un retardat... Macar stii diferenta intre serial si film-serial? Doar pt. ca aia de la Prima sau naiba stie cine zic nu stiu ce, tu te iei dupa ei... :hmm: :x Film serial e Columbo sau astea lungi de mai mult de o ora, cele sub sunt seriale. Cum dracu poti spune ca Rossane si Seinfeld si Friends sunt filme?!?

BeNnY
23 Apr 2004, 18:35
Breaking news domnu' Gollum... Notiunea de "film serial" nici macar nu exista. Asta e o porcarie inventata de romanii comunisti! Asta asa... ca un apropo

Sm�agol-Gollum
23 Apr 2004, 22:05
Tu esti un retardat... Macar stii diferenta intre serial si film-serial? Doar pt. ca aia de la Prima sau naiba stie cine zic nu stiu ce, tu te iei dupa ei... :hmm: :x Film serial e Columbo sau astea lungi de mai mult de o ora, cele sub sunt seriale. Cum dracu poti spune ca Rossane si Seinfeld si Friends sunt filme?!?

ho piciule...ce ai patit? ti s-a sculat tupeu in tine? sau ai vreo problema homonala? :hmm:
gata....a trecut de mult faza cu "film serial"

BeNnY
23 Apr 2004, 22:08
Ba al dracu da' mare te crezi! Crezi ca daca ai 17 ani sau cati ai ne esti superior?! Way wrong...

Leonard Pyron
23 Apr 2004, 22:12
Cea mai tare ramane

debut 50 plus

;)

Sm�agol-Gollum
23 Apr 2004, 22:17
Ba al dracu da' mare te crezi! Crezi ca daca ai 17 ani sau cati ai ne esti superior?! Way wrong...

cine a zis ca sunt "superior"??

BeNnY
23 Apr 2004, 22:32
ho piciule...

Poftim?

Sm�agol-Gollum
23 Apr 2004, 22:36
ho piciule...

Poftim?

haha!! l-am facut "pici" doar ca sa nu-l fac prost sau retardat sau etc.....
capisci?

BeNnY
23 Apr 2004, 22:51
Capici capici

Te-ai lamurit cum e cu film serialu? Sau esti si tu un commie si vrei sa mentii spiritul?

ricutza
25 Apr 2004, 00:20
m-am uitat acum o saptamana la o editie din F&TV de pe Prima...n-am rezistat prea mult deoarece prezentatoarea este mai mult decat penibila...nu era nici macar in stare sa citeasca bine de pe prompter...

Sm�agol-Gollum
25 Apr 2004, 01:16
Capici capici

Te-ai lamurit cum e cu film serialu? Sau esti si tu un commie si vrei sa mentii spiritul?

yes, sunt lamurit :happy:

Danny
25 Apr 2004, 01:31
Bah eu m-am cam saturat de discutiile astea ale voastre de kkt. Nu puteti sa va futeti in cur pe chat, mesaje private, sau mail?

Sm�agol-Gollum
25 Apr 2004, 01:39
da ne "f**** in cur" shi acolo :alien:

Nightwane
16 May 2004, 18:24
cea mai buna emisiune TV este Monica :lol: :lol: :lol: :lol:

Dan Gerose
17 May 2004, 15:40
De ieri, la Antena 1, a inceput o emisiune ce se cheama "Potopul dupa Dinescu". S-a difuzat la ora 18.00 si a fost foarte haioasa.

WraIth
18 May 2004, 14:50
De ieri, la Antena 1, a inceput o emisiune ce se cheama "Potopul dupa Dinescu". S-a difuzat la ora 18.00 si a fost foarte haioasa.

I-a chemat shi pe aia de la Mambo Siria?? :lol: :D

Dan Gerose
18 May 2004, 15:07
Desigur ! A fost si un videoclip cu Mambo Siria. :w00t:

regedit
18 May 2004, 15:26
am votat pentru "Din Dragoste" doar pentru ca "Iarta-ma" nu a intrat in concurs.

Show-ul lui Andrei Gheorghe pe unde e .... si sa nu-mi spuneti la antena1 ca acolo il vad si eu.

hai sa facem si topul cantaretzelor misto!
britney spears, madalina manole, elena carstea si monica anghel...

oare cine castiga ?!...

da stiu, monica anghel.


ma bucure pentru serban (cu care am fost si coleg de facultate) sa vad ca energia nu il paraseste niciodata, si pentru faptul ca e foarte apreciat in showbiz.

MinRep
18 May 2004, 16:32
Nu stiu cum de am ratat subiectul asta!



Anyway... din lista de mai sus nu ma uit decat la "Cronica Carcotasilor" si "Marca inregistrata". In rest, foarte rar urmaresc cate un jurnal, dar ma ma uit la emisiuni (asa-zis emisiuni) pe Mezzo si cateodata pe VH-1, iar in duminicile mai usoare, la "Bucataria lui Radu". Apoi, pauza...

Sm�agol-Gollum
18 May 2004, 17:04
cea mai buna emisiune TV este Monica :lol: :lol: :lol: :lol:

asta pe ce post e? pe prima? :hmm:

Nightwane
18 May 2004, 17:06
cea mai buna emisiune TV este Monica :lol: :lol: :lol: :lol:

asta pe ce post e? pe prima? :hmm:

da...e mai penala k Babilonia... :) :) :) :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:

Sm�agol-Gollum
18 May 2004, 17:18
cea mai buna emisiune TV este Monica :lol: :lol: :lol: :lol:

asta pe ce post e? pe prima? :hmm:

da...e mai penala k Babilonia... :) :) :) :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:

a da...cred ca stiu emisiunea...am vazut o data o secventa, shi apoi am skimbat repede pe alt program.. :shock:

Leonard
18 May 2004, 19:02
eu ma uit uneori pe fashion tv (inainte sa adorm de exemplu), pe eurosport cand e snooker, rareori pe tvr cultural sau pe mezzo, cand prind ceva interesant. in rest pauza. posturile romanesti o cam sug.

patraulea
18 May 2004, 21:54
S-au aruncat niste emisiuni acolo si discutii....Trebuiau si astea clasate.Divertisment,talk-show,lacrimogene,love&co.....Ati uitat de 2 emisiuni f.bune,care conduc in topul audientei :talk-show-Marius Tuca &Robert Turcescu.Astia pe unde sunt?S-au pierdut pe drum ? :D :D :D :D
8) 8) 8) 8)

BeNnY
18 May 2004, 22:53
posturile romanesti o cam sug.

Sau in cuvintele Parazitilor... o sug in gat pe cent

patraulea
20 May 2004, 20:02
Se spune ca avem parte de ceea ce meritam!
Asta E!
:oops: :oops: :oops:

blitz43
21 May 2004, 08:44
dah, daca ati vazut ieri dupa-amiaza emisiunea geniala MONICa, v-ati stricat de râs.... :lol:
niste putipalmisti, carora d-abia le-au mijit tuleiele s-au afisat cu nonsalanta pe scena, sa ne arate noua ce vâna de manelisti si de striperi zace in poporul nostru... 8)
monica e demna de langusta deja! :P

patraulea
21 May 2004, 09:38
Este un cacat de emisiune,la fel ca si cea anterioara,cu mangusta!
Vai de capul lor!Nu stiu cum ajung sa faca asemenea emsiuni,dar daca stau si ma gandesc mai bine,au o "gura",un "fund",o.....
:D :D :D

Nightwane
21 May 2004, 11:30
dah, daca ati vazut ieri dupa-amiaza emisiunea geniala MONICa, v-ati stricat de râs.... :lol:
niste putipalmisti, carora d-abia le-au mijit tuleiele s-au afisat cu nonsalanta pe scena, sa ne arate noua ce vâna de manelisti si de striperi zace in poporul nostru... 8)
monica e demna de langusta deja! :P

super tare emisiunea! o sa o depaseasca clar pe Langusta. Nu am mai ras de ceva vreme asa de tare...de cand au oprit "In Familie"...cel mai tare serial de comedie :huh:

WraIth
21 May 2004, 12:59
Va cam place Monstrulica mai nu??
Poate vreti shi voi nishte perne pe la fund (carcotashi) :D