PDA

View Full Version : Manifest


Ilila
04 Apr 2004, 13:10
Morometzii despre Romania
<<Realitatile Romaniei sunt prea dure ca noi sa stam deoparte si sa invitam lumea la dans, la petrecere. Nu negam ce am facut inainte, dar ne caracteriza la momentul respectiv. A venit momentul sa lansam un manifest. Asta se vrea acest album, un manifest, o incercare de deschide ochii romanilor.>> spune 1-Q Sapro.

Ati ascultat piesa Romania trezeste-te!? Ce impresie v-a facut?

PoliFanAthic
04 Apr 2004, 15:25
Eu nu stiu despre ce este vorba...

zizi
04 Apr 2004, 20:23
Morometzii despre Romania
« Realitatile Romaniei sunt prea dure ca noi sa stam deoparte si sa invitam lumea la dans, la petrecere. Nu negam ce am facut inainte, dar ne caracteriza la momentul respectiv. A venit momentul sa lansam un manifest. Asta se vrea acest album, un manifest, o incercare de deschide ochii romanilor. » spune 1-Q Sapro.

Ati ascultat piesa Romania trezeste-te!? Ce impresie v-a facut?

e de kk. morometzii, baietzashi de berceni city, suck.

singura formatie de hip-hop adevarata de la noi e parazitzii. 8)

Ionutz55
04 Apr 2004, 20:53
nau nici o treaba

BeNnY
04 Apr 2004, 21:02
nau nici o treaba

mai bine ziceai "n-are nici o treaba astia, care este" :evil:

Pana in '98 mai erau real hip-hop si B.U.G. Mafia dar dupa aia s-au labarit. Acum doar Parazitii...

Ionutz55
04 Apr 2004, 21:13
nau nici o treaba

mai bine ziceai "n-are nici o treaba astia, care este" :evil:

Pana in '98 mai erau real hip-hop si B.U.G. Mafia dar dupa aia s-au labarit. Acum doar Parazitii...

ce ma parazitule nu intelegi????
paraziti rulzzzz
si egali din nastere a lui ombladon e super klumea

WraIth
04 Apr 2004, 21:40
Nu-s cine stie ce,dar mi-au placut foarte mult versurile.............."Romania trezeshte-te"

crydead
04 Apr 2004, 22:49
Morometzii despre Romania
« Realitatile Romaniei sunt prea dure ca noi sa stam deoparte si sa invitam lumea la dans, la petrecere. Nu negam ce am facut inainte, dar ne caracteriza la momentul respectiv. A venit momentul sa lansam un manifest. Asta se vrea acest album, un manifest, o incercare de deschide ochii romanilor. » spune 1-Q Sapro.

Ati ascultat piesa Romania trezeste-te!? Ce impresie v-a facut?

Parintii tai stiu ce activitati subversive desfasori tu? Daca te gasesc ascultand Gaz pe foc si citind sub plapuma, la lanterna, Colt alb? Si eu protestez impotriva sistemului facand pipi in lift.

----------------------------
Viitorul suna ocupat.

zizi
04 Apr 2004, 22:56
Si eu protestez impotriva sistemului facand pipi in lift.



eu nu protestez...pur si simplu. :oops:

Ilila
04 Apr 2004, 23:00
Ce aveti mai? Azi parca toata lumea e intoarsa pe dos... am pus o intrebare despre o melodie (a fost la startistul zilei sambata, :) daca e sa acuzi pe cineva de activitati subversive atunci acuza Atomicul)

crydead
04 Apr 2004, 23:05
Si eu protestez impotriva sistemului facand pipi in lift.



eu nu protestez...pur si simplu. :oops:

De fapt nici eu nu protestez, doar am probleme cu prostata. :oops:


--------------------------
Viitorul suna ocupat.

Ambra Blu
05 Apr 2004, 09:56
De fapt nici eu nu protestez, doar am probleme cu prostata. :oops:

tati, daca o arzi pe prostomol, stii ce bine te simti? mai tare ca la bong, mai tare ca la pipa, si, definitely, mai tare ca la pipi. amigos conocao de ce.

crydead
05 Apr 2004, 22:08
Mi s-a zis ca cel mai bine te simti cand ai piatra la rinichi si le darami toti dintii.

--------------------------------
Viitorul suna ocupat.

Ambra Blu
06 Apr 2004, 10:28
asta pentru ca sar cuvintele ca flergmele, milioanele ca doamnele, din mina-n mina, ca bolile din cur in pula.

Mala Portugal
22 Apr 2004, 11:01
“Romania, trezeste-te
Sunt pietre-n apa,
Apa-i sarata” :)

Leonard Pyron
22 Apr 2004, 11:37
E un fel de anime al hip/hop - ului...

Demona
22 Apr 2004, 11:42
Nu prea ascult muzica romaneasca. Iar acum ca acest "manifest" a fost lansat de Morometzii, sincer nu ma incalzeshte cu nimic. Mentalitatea romanului nu o sa se schimbe cu o melodie. In plus nu "baietzashii de cartier" o sa ne schimbe nou tzara, modul sau stilul de viatza, in bine sau rau. Asha ca pentru ce osteneala? Cine ii asculta? Pensionarii care plang in fiecare zi ca nu le ajunge pensia? Chestia asta e "frectzie la picior de lemn"...O sa iasa probabil un hit romanesc printre "baietzashtii bazatzi", timp de cateva luni shi dupa aceea o sa dispara, asha cum au disparut shi altele...situatzia va ramane aceeashi...

TLD
22 Apr 2004, 11:59
nau nici o treaba

mai bine ziceai "n-are nici o treaba astia, care este" :evil:

Pana in '98 mai erau real hip-hop si B.U.G. Mafia dar dupa aia s-au labarit. Acum doar Parazitii...

ce ma parazitule nu intelegi????
paraziti rulzzzz
si egali din nastere a lui ombladon e super klumea

Corect si egali in nastere are niste versuri care merg excelent cand nu te simti bine.. De fapt tot albumul lui ombladon este de nota 10. Se vede ca a lucrat cu parazitii si cu alti grei ai genului de la noi... Cat despre morometzii... ce inainte faceau ceva? Treziti-va mah!!! :P

Mala Portugal
22 Apr 2004, 12:11
Aseaaa...eu i-as pune in ring:
"Sindromul Tourette"-Cheloo vs. "Condoleante" Ombladon :D
...eu pariez pe Cheloo :)

blitz43
22 Apr 2004, 12:24
bah, da' de muzica când incepeti sa vorbiti pe aici? :oops:

zizi
22 Apr 2004, 13:20
bah, da' de muzica când incepeti sa vorbiti pe aici? :oops:

zi-ne tu de bach, mah...

TLD
22 Apr 2004, 18:52
Aseaaa...eu i-as pune in ring:
"Sindromul Tourette"-Cheloo vs. "Condoleante" Ombladon :D
...eu pariez pe Cheloo :)

Ba eu l-as vedea putin mai in fata pe ombladon... Trebuie urmarit asta dak se mai tine de treaba eu cred ca are o sansa de a deveni cineva aici in romania... Sau poate doar aberez...

raptor
22 Apr 2004, 21:30
Cu respectele de rigoare,acest topic e o lab@.Baietasii aia de cartier au luat gologanii si acu mierlesc pipite in mertane si se prezinta oropsitii oripilati si obositi ai tarii.Manifestul P********. Iar Parazitii nu-s aia de se lingeau bot in bot cu narcomanu' de Gheorghel?

TLD
23 Apr 2004, 07:02
Cu respectele de rigoare,acest topic e o lab@.Baietasii aia de cartier au luat gologanii si acu mierlesc pipite in mertane si se prezinta oropsitii oripilati si obositi ai tarii.Manifestul P********. Iar Parazitii nu-s aia de se lingeau bot in bot cu narcomanu' de Gheorghel?

Pt faza cu parazitii.. ba da si acuma vad ca si l-au tras si pe ala nasu de al b1 in videoclip... Ciudat... Oricum luni pe 26 apare noul lor album "Jos cenzura..." Interesant titlu nu? :P

Ilila
23 Apr 2004, 08:24
[...]
Good point of view!

:huh: N-am inteles faza cu respectul...

BeNnY
23 Apr 2004, 08:54
Iar Parazitii nu-s aia de se lingeau bot in bot cu narcomanu' de Gheorghel?

Si ce daca?

raptor
23 Apr 2004, 10:56
....respectul opiniei.