PDA

View Full Version : M*A*S*H


raptor
26 Mar 2004, 11:01
Parerea mea...cu tot respectul,cel mai bun film si,respectiv,cel mai bun serial despre razboi facute vreodata de americani...De multe ori m-am intrebat ce s-ar fi intamplat daca Alda si Sutherland ar fi schimbat locul intree ei-adik daca Alda ar fi jucat in film si Sutherlad in serial...ciudat cum de numai Gary Burghoff joaca in ambele...

emanuel
26 Mar 2004, 11:09
Uau, ai dreptate!
A fost un serial pe care l-am urmarit complet. N-am ratat nici un episod!
Cu siguranta unul dintre cele mai bun seriale de acest gen.
Pot recunoaste ca am plans la unele episoade... moartea lui Henry si chiar ultimul episod... Mi-a parut tare rau cand s-a terminat...

raptor
26 Mar 2004, 11:29
A fost intr-adevar emotionant momentul in care au strans corturile si au plecat...si au lasat totul pustiu...
Filmul e infinit mai bun decat Saving Private Ryan sau Thin Red Line sau altele de genul...aici nu mai ai certitudinea invingatorului sau a invinsului-e ciudat...cum personajele trebuie sa-si continue viata si dupa sfarsitul filmului/al serialului/al razboiului-eu nu pot sa mi-l imaginez pe 'Hawkeye Pierce civil...nici macar ca nebun :) In fine...suicide is painless...

BeNnY
26 Mar 2004, 20:13
Desi nu am urmarit foarte indeaproape mie mi s-a parut serialul mai bun decat filmul :roll:

WraIth
27 Mar 2004, 10:39
Desi nu am urmarit foarte indeaproape mie mi s-a parut serialul mai bun decat filmul :roll:
A fost shi film MASH?? :o Stiam numai de serial

ogto
27 Mar 2004, 23:42
Desi nu am urmarit foarte indeaproape mie mi s-a parut serialul mai bun decat filmul :roll:

Problema cu serialul este ca a tinut prea mult... La sfarsit sa dus dracu. Nu mai avea deloc umor, devenise o telenovela de razboi. In primi ani a fost genial... :lol: :lol: :lol:

Serghei
29 Mar 2004, 11:11
De departe cel mai bun serial de comedie.Daca il are careva pe cd....
ofer la schimb Twin Peaks. :wink:

raptor
29 Mar 2004, 17:09
In viitorul apropiat am o oareshce promisiune...pe la sfarshitul lu' aprilie.Dak se rezolva,iti dau pm.

Ogto,n-am uitat de Duckman,da' inca n-am reusit sa gasesc filmul de care pomeneai...

margott
26 Feb 2012, 18:46
Super serialul. Pacat ca nu mai e redifuzat.