PDA

View Full Version : PRO CINEMA


Semaca
22 Mar 2004, 13:23
Iaca ce-am primit azi pe net:

Televiziunea PRO Cinema se lanseaza luna viitoare

In aprilie, PRO TV mai capata un fratior: PRO Cinema, un canal dedicat in exclusivitate filmelor si serialelor. Noul post de televiziune va emite 24 de ore din 24 inca de la inceput, iar grila va include productii de toate genurile, de la comedii la drame, SF-uri si filme de arta. Programul va fi structurat astfel: in timpul saptamanii vor fi difuzate seriale, iar in weekend accentul se va pune pe filme premiate sau nominalizate la Oscar, Globul de Aur etc. Deocamdata nu vor fi difuzate productii romanesti, dar acest lucru nu este exclus in viitor.

Printre titlurile vehiculate pentru inceput la PRO Cinema se numara "Apollo 13", "Bonnie & Clyde", "Pisica pe acoperisul fierbinte", "Buna dimineata, Vietnam" si pelicule semnate Alfred Hitchcock. La capitolul seriale sunt luate in considerare cele mai noi serii din "Clanul Soprano", "Viata la Casa Alba", "Oz - inchisoarea federala" si "Spitalul de urgenta". PRO Cinema va difuza si documentare din lumea cinematografiei.

Stie cineva mai multe?

O sa fie free sau pay-tv?

PoliFanAthic
22 Mar 2004, 13:37
De sunat suna interesant. Oare cum o sa fie cu reclamele?

emanuel
22 Mar 2004, 13:38
...Si cu cenzurarea filmelor?... ca Pro-ul e maestru la asa ceva...

christi
22 Mar 2004, 15:46
Scrie in TV Mania de azi..... se lanseaza in aprilie, va fi (se pare) free, 24/7, toate filmele transmise sint filme premiate la diferite festivaluri, deci nu vor fi date nici un fel de "rebuturi". Pe lista filmelor deja luate se afla, pe linga cele de mai sus, si "Dancer in the Dark".

Eu abia astept. Haven't been this excited since... HBO... ;)

Ingerash
22 Mar 2004, 16:18
2 good 2 be true, da' cine shtie... supozitzia e la putere!

WraIth
22 Mar 2004, 16:23
Dar cum se va difuza? Ca HBO sau laolalta cu celelate?La mine tre sa pui separat daca vrei HBO shi te cam ustura mana :D

BeNnY
22 Mar 2004, 17:59
Il difuzeaza normal... Cum sa-l difuzeze? O sa fie ca un fel de Acasa numai ca plin cu filme... azi am auzit si eu de el :D

Pro TV-u a facut numai tampenii in ultimul timp... sa vedem daca asta o sa-i salveze sau o sa-i faca si mai tampiti....

WraIth
23 Mar 2004, 07:55
Dar daca au sa difuzeze tote reluarile,apai degeaba l-au mai facut.Vreau sa raman optimist :D

christi
23 Mar 2004, 09:50
Serii noi din “Soprano”, la PRO Cinema

EVZ
Luni, 22 Martie 2004

Luna viitoare, pe lunga lista a televiziunilor autohtone va mai intra inca un nume: PRO Cinema. Sirbu continua de fapt o strategie care a inceput acum citiva ani cu postul Acasa, televiziune centrata pe telenovele si pe un anumit tip de public. Acum a venit rindul cinefililor, se pare, si al iubitorilor de seriale “grele”, tip “Soprano” sau “Oz”. Pentru mai multe amanunte am vorbit cu directorul PRO Cinema, Lucia Romaniuc:

Vor fi doar filme? Vor fi si talkshow-uri? Veti avea vreo vedeta, vreo figura cunoscuta?
Continutul PRO Cinema se bazeaza in primul rind pe seriale - in timpul saptaminii si filme premiate - in weekend, adica pe ceea ce se poate numi “cinema de televiziune”. Deocamdata, grila PRO Cinema nu va contine talkshow-uri...

Ce fel de filme? Cite sint vechi, care sint cele mai noi? Pe ce seriale va bazati?
Toate filmele de la PRO Cinema au in comun faptul ca au fost premiate sau cel putin nominalizate la premii de renume: “Apollo 13”, “Pisica pe acoperisul fierbinte”, “Persona non grata”, “2001: O odisee spatiala”, “Buna dimineata, Vietnam!”, “Bonnie si Clyde”, “Cabaret” sau “Dansind cu noaptea”, cu Bjork in rolul principal, sint doar citeva dintre ele. Vor fi difuzate serii noi ale unor seriale de succes, precum “Clanul Soprano”, “Oz, inchisoarea federala”, “Viata la Casa Alba”, “Spitalul de urgenta”, “Cei mai frumosi ani”.

Ce public e vizat - un portret-robot al tintei...
In special, telespectatorii care prefera programele gen “cinema de televiziune”, adica seriale, filme si programe non-fiction. Oferta noastra cuprinde filme de actiune, thriller-uri, documentare si chiar productii pentru copii.

Va fi doar pe cablu? Ati incheiat deja contracte cu cablistii? Care va fi acoperirea?
Da, PRO Cinema va fi un canal de televiziune distribuit prin cablu. In prima faza, majoritatea gospodariilor cu cablu din mediul urban vor putea sa receptioneze PRO Cinema.

In cazul unui film nou, cine va avea intiietate: PRO TV sau PRO Cinema?
Programarea filmelor, cel putin in ceea ce priveste PRO Cinema, se bazeaza nu pe noutatea filmului, ci pe adecvarea acestuia la publicul-tinta. Selectarea titlurilor si programarea se vor face tinind cont de faptul ca publicul PRO Cinema este complementar celui de la PRO TV.

raptor
23 Mar 2004, 12:19
...ar fi interesant...dar eu zic sa nu aplicam faza 'crede si nu cerceta'...sa vedem ce-o sa fie intai...

Semaca
23 Mar 2004, 15:18
Am inteles ca o sa fie free, da' cu publicitate la greu.

Cica o sa bage si ceva din filmele lui Tarcovski.. . bine ar fi.

snatchro
23 Mar 2004, 16:10
Eu sper sa aiba TXT, ceea ce Pro(s)TV nu are nici acum. Mai sper la difuzarea filmelor in format original unde e cazul, eventual cu sunet si imagine ca la nemti. Dar deja am inceput sa fiu idealist.

Gaandalf
23 Mar 2004, 18:10
Se lanseaza doar in Bucuresti sau in toata tara ? Vrem shi noi la Constanta ?
Chestia este k asha l-au laudat shi pe AXN shi i-au facut super reclama shi abea dk apuc sa ma uit 5 minute pe saptamana la el ... Deci nu va entuziasmatzi prea mult.

christi
23 Mar 2004, 19:06
Se lanseaza doar in Bucuresti sau in toata tara ? Vrem shi noi la Constanta ?

Din interviul de mai sus: "In prima faza, majoritatea gospodariilor cu cablu din mediul urban vor putea sa receptioneze PRO Cinema".

raptor
24 Mar 2004, 10:03
Gospodariile cu cablu sau gospodarii cu cablu?

christi
24 Mar 2004, 17:13
S-a anuntat oficial, data de lansare e 19 aprilie.

Scriu acum un mail la RCS sa vad daca-l baga din prima.

MinRep
24 Mar 2004, 18:32
S-a anuntat oficial, data de lansare e 19 aprilie.


Bine ca nu e 1 aprilie... :-?


Cat despre canal, sunt curios daca va rezista... Dar, cel putin prezentat asa, pare mai valoros ca HBO-ul...

ogto
24 Mar 2004, 20:29
Aicia este prostia HBO-ului... Ar trebui sa ia mai multe filme vechi, pe langa cele noi... Aici PRO Cinema o sa aiba un avantaj... Mai mult ca sigur vor lua multe filme vechi si le vor relua ca nebunii in timp... Un post numai cu filme e greu... Deasta zic ca o sa le reia ca HBO-ul... :D Astept cu nerabdare sa le vad lista de filme... :wink:

KORBEN
25 Mar 2004, 18:38
mai......
io ma pronunt dupa 19 aprilie

ArsDeViu
25 Mar 2004, 23:00
Nu va grabiti sa-l aplaudati! Cine stie ce tzeapa o sa fie.

Gaandalf
26 Mar 2004, 01:11
M-au sunat nishte anonimi sa ma intrebe cat de mult ma uit la Axn shi la ce anume ma uit la AXN ... :lol: k sa faca sondaj de opinie ... le-am zis k serialele sunt de tot kakatul ... :lol:
Nici io nu sper prea multe de la PRO CINEMA...

raptor
26 Mar 2004, 10:21
Au bagat ashtia in protv magazin :) o pagina intreaga cu chestii oficiale despre fenomenul PROCINEMA.Daca vreti,spuneti-mi si o pun eu maine p-aici.

christi
26 Mar 2004, 11:37
Daca vreti,spuneti-mi si o pun eu maine p-aici.

Da, te rog :)

theo
26 Mar 2004, 15:59
Off topic. Christi, imi place semnatura ta. Fan U2?

raptor
28 Mar 2004, 18:48
Sorry a'boot the delay...Uite ce zic protevishtii:

*citat*

PRO Cinema-Canalul Cinefililor.

Primul post de televiziune romanesc dedicat in exclusivitate filmelor si serialelor va incepe sa emita in aprilie.Pentru detalii legate de structura programelor am discutat cu Lucia Romanciuc,director executiv PRO Cinema .

-Caror telespectatori li se adreseaza emisiunile postului?

In special telespectatorilor care prefera programele gen ‘cinema de televiziune’ adica i primul rand seriale,filme si programme non-fiction,dar oferta cuprinde si filme de actiune,thriller-uri,documentare si chiar programme pentru copii.

-Care sunt filmele si serialele primei luni de emisie ?

Filmele mai noi sau mai vechi care vor fi vizionate la PRO Cinema au in comun faptul ca au fost premiate sau cel putin nominalizate in cadrul celor mai prestigioase competitii de profil : Apollo 13 ;Pisica pe acoperisul fierbinte ;Persona ;2001 :odiseea Spatiala ;Buna dimineata, Vietnam !;Bonnie si Clyde sau Dansand cu noaptea,cu bjork in rolul principal, sunt doar cateva dintre ele.Vor fi difuzate serii noi ale unor seriale de succes,precum Clanul Soprano ;Oz,inchisoarea federala ;Viata la Casa Alba ;Spitalul de Urgenta ;Cei mai frumosi ani.,Programele de tip documentar care vor aparea in grila noastra vor fi legate de lumea ‘cinema-ului de televiziune’ ;dorim sa cream o stare de divertisment educativ pentru telespectatori.

-Care va fi proportia film american/film european/filme de pe alte continente?

Pentru ca grila de programe este una dinamica,nu putem calcula cu precizie proportia diferitelor tari de provenienta a filmelor.Ce putem spune cu siguranta este ca PRO Cinema va repecta procentele de productie europeana impuse de CNA.

-Vor exista cicluri de filme legate de mari actor,mari regizori,de genuri de film(actiune,dragoste,aventuri etc.) ?

Filmele vor fi programate dupa mai multe criterii,dintre care cele mai important este disponibilitatea telespectatorilor de a se uita la televizor la anumite ore din zi,respectiv seara,si de a viziona un anumit gen de film.Unul dintre cele mai importante segmente orare va fi dedicat unui gen mult neglijat ; filmul de arta.Vor fi difuzate si cicluri tematice-un exemplu ar fi linia de filme in regia lui Alfred Hitchcock,unele dintre ele alb-negru,adevarate raritati pe piata actuala a televiziunilor din Romania.


*inchei citatul*

Intelegeti ce vreti.

christi
29 Mar 2004, 16:50
Off topic. Christi, imi place semnatura ta. Fan U2?

Off topic. Da, imi place U2, dar semnatura e de fapt din Radiohead...

christi
29 Mar 2004, 16:52
Unul dintre cele mai importante segmente orare va fi dedicat unui gen mult neglijat ; filmul de arta.
Vor fi difuzate si cicluri tematice-un exemplu ar fi linia de filme in regia lui Alfred Hitchcock,unele dintre ele alb-negru,adevarate raritati pe piata actuala a televiziunilor din Romania.

Now that sounds interesting!

MinRep
29 Mar 2004, 16:55
Asta vroiam sa subliniez si eu... Daca dau macar 10 filme de Hithcock am sa fiu multumit (sunt curios daca o sa achizitioneze si serialul lui, din care am vazut un singur episod - in italiana - dar m-a dat pe spate... "Twin Peaks" ar fi alta idee...)

raptor
29 Mar 2004, 17:07
Je nu pot sa nu screm din mine chestiunea:de ce un canal de televiziune intitulat asha dragutz 'pro CINEMA' se bazeaza in mare parte-dupa propriile lor spuse-pe seriale?

MinRep
29 Mar 2004, 17:12
Pentru checi e din familia PRO TV... (tot nu se scot cu faza asta)

raptor
29 Mar 2004, 17:16
PORC tv voiai sa zici...?

theo
30 Mar 2004, 08:45
Off topic. Christi, imi place semnatura ta. Fan U2?

Off topic. Da, imi place U2, dar semnatura e de fapt din Radiohead...

Ai dreptate. Era de fapt "You're an accident waiting to happen" - din "Who's Gonna Ride Your Wild Horses".

WraIth
30 Mar 2004, 21:16
Je nu pot sa nu screm din mine chestiunea:de ce un canal de televiziune intitulat asha dragutz 'pro CINEMA' se bazeaza in mare parte-dupa propriile lor spuse-pe seriale?
Deci au inceput sa-l difuzeze.............................pauza la noi

christi
31 Mar 2004, 16:12
????? Unde au inceput sa-l difuzeze?? Details pls :)

WraIth
01 Apr 2004, 19:11
Pai nush.Eu asha am inteles ca deja il dau.Poate am inteles greshit,dar oricum in mod sigur nu prea am de unde sa stiu :(

notorious
01 Apr 2004, 22:55
nu l-am vazut nici aici, in tulcea, desi trebuia lansat pe 1 aprilie... si nici programul sau nu i l-am vazut in 'tv mania'...

BeNnY
01 Apr 2004, 22:56
Cine, unde sa difuzeze? Nici nu l-au lansat si ei difuzeaza nu?! :o

Marian1st
10 Apr 2004, 16:28
Pro Cinema nu mi se pare prea interesant, mai ales dupa ce am vazut programul.
In primul rand, cred ca i-au pus un nume gresit. Cand auzi Pro Cinema te gandesti la un canal de filme, nicidecum la unul de seriale - si filme.
Vinerea 1 film , Sambata 3 filme, Duminica 3 filme. In total 7 filme pe saptamana . Foarte putin pentru un canal care se numeste Pro Cinema.
Nici nu se compara cu HBO, in fine nici nu cred ca incearca.
Sunt curios sa vad sigla Pro Cinema. Sper sa fie ceva gen HBO (adica transparenta).

Abea astept sa apara Magic Action, Magic Box, Classic Magic, Magic X.
Sigur vor fi canale bune, mai ales ca sunt pay tv.

PRO CINEMA - program

Luni, 19 aprilie 2004

18:00 – Film serial: Smallville , episodul 1
19:00 – Film serial: Dawson's Creek, episodul 1
20:00 – Film Serial: ER, episodul 1
21:00 – Film serial: West Wing, episodul 1
22:00 – Film serial: Sopranos, episodul 1
23:00 – Film serial: OZ, episodul 1
00:00 – Film serial: West Wing (r)
01:00 – Film serial: Sopranos (r)
02:00 – Film serial: OZ (r)
03:00 – Film serial: The Others, episodul 1


Marti, 20 aprilie 2004

15:00 – Film serial: Smallville (r)
16:00 – Film serial: West Wing (r)
17:00 – Film serial: ER (r)
18:00 – Film serial: Smallville , episodul 2
19:00 – Film serial: Dawson's Creek, episodul 2
20:00 – Film Serial: ER, episodul 2
21:00 – Film serial: West Wing, episodul 2
22:00 – Film serial: Sopranos, episodul 2
23:00 – Film serial: OZ, episodul 2
00:00 – Film serial: West Wing (r)
01:00 – Film serial: Sopranos (r)
02:00 – Film serial: OZ (r)
03:00 – Film serial: The Others, episodul 2


Miercuri, 21 aprilie 2004
Joi, 22 aprilie 2004
acelasi program cu episoadele++

Vineri, 23 aprilie 2004

15:00 – Film serial: Smallville (r)
16:00 – Film serial: West Wing (r)
17:00 – Film serial: ER (r)
18:00 – Film serial: Smallville , episodul 5
19:00 – Film serial: Dawson's Creek, episodul 5
20:00 – Film Serial: ER, episodul 5
21:00 – Film serial: West Wing, episodul 5
22:00 - (16) Film artistic: In the company of Men (Cu: Aaron Eckhart, Matt Malloy, Stacey Edward)
00:00 – Film serial: West Wing (r)
01:00 - Film artistic: In the company of Men (r)
03:00 – Film serial: The Others, episodul 5


Simbata, 24 aprilie 2004

15:00 – Film serial: Smallville (r)
16:00 – Film serial: Dawson's Creek (r)
17:00 – Film serial: ER (r)
18:00 - (AP) Film artistic: Somebody Up there Likes me (Cu: Paul Newman, Anna Maria Pier Angeli, Everett Sloane, Eileen Heckhart)
20:15 - (AP) Film artistic: 2001 – A Space Oddysey (Regie : Stanley Kubrick
22:45 - (16) Film artistic: Boogie Nights (Regia: Paul Thomas Anderson)
01:30 - (AP) Film artistic: 2001 - A Space Oddisey (r)
04:00 - (16) Film artistic: Boogie Nights (r)


Duminica, 25 aprilie 2004

15:45 - (AP) Film artistic: Somebody Up there Likes me (r)
18:00 - Film artistic: The wizard of OZ (SUA, 1939)
20:00 - (AP) Film artistic: The Sacrifice (Regia: Andrei Tarkovski)
22:45 - (16) Film artistic: Criminal Law (Cu: Gary Oldman, Kevin Bacon)
01:00 - (AP) Film artistic: The Sacrifice (r)
03:30 - (16) Film artistic: Criminal Law (r)

Marian1st
10 Apr 2004, 16:39
Romania prepares DTH platform
Media Expres reports that the Bucharest-based DTH Television Group has been awarded licences to operate four TV and one radio channel on a new DTH platform. Due to launch in July, they will be distributed by Spacecom’s Amos-1 satellite and, in the case of the four TV channels, allocate 85% of their airtime to movies and the remainder to in-house productions. The first TV channel, known as Classic Magic, will air classic movies made before 1985 every two hours for 16 hours daily, while the second, named Magic X, will show five hours of adult programming daily. The third, called Magic Action, will meanwhile broadcast blockbusters for 16 hours daily, and the fourth, Magic Box, comedies and light movies. The channels will form part of a 16-channel DTH offer that will be available in three packages ranging in price from $5 (€4.10) to $12 a month. Reception equipment will cost $180 and take-up of the platform is expected to highest in rural areas where there are currently no cable services available.

Broadband Tv News.

AliG
11 Apr 2004, 18:55
Programul Pro Cinema va fi transmis pe acelasi satelit alaturi de ProTV, Acasa si ProTV International mai exact pe Sirius 5E. Va fi codat in format PowerVu. Utilizatorii de cablu TV nu vor fi afectati, pentru vizionarea acestui post nefiind necesara o plata suplimentara - "gen HBO" - Mediapro va cistiga de pe urma lui Pro Cinema prin difuzarea de reclame comerciale.

ogto
11 Apr 2004, 18:57
Si daca sunt CONTRA Cinema, ce-o sa-mi faca? :D

zizi
11 Apr 2004, 20:27
Romania prepares DTH platform
Media Expres reports that the Bucharest-based DTH Television Group has been awarded licences to operate four TV and one radio channel on a new DTH platform. Due to launch in July, they will be distributed by Spacecom’s Amos-1 satellite and, in the case of the four TV channels, allocate 85% of their airtime to movies and the remainder to in-house productions. The first TV channel, known as Classic Magic, will air classic movies made before 1985 every two hours for 16 hours daily, while the second, named Magic X, will show five hours of adult programming daily. The third, called Magic Action, will meanwhile broadcast blockbusters for 16 hours daily, and the fourth, Magic Box, comedies and light movies. The channels will form part of a 16-channel DTH offer that will be available in three packages ranging in price from $5 (€4.10) to $12 a month. Reception equipment will cost $180 and take-up of the platform is expected to highest in rural areas where there are currently no cable services available.

Broadband Tv News.

Traduises en francais s'il vous plait... :o

Marian1st
12 Apr 2004, 00:15
haha ok incerc sa traduc, dar mai intai trebuie sa zic ce inseamna DTH. :)
DTH vine de la Direct-To-Home televison.
DTH prin definitie este receptia programelor prin satelit cu o antena parabolica.


Romania se pregateste de platforma DTH (Direct To Home Television)
Media Expres anunta ca Grupul DTH Televison din Bucuresti a primit licenta pentru 4 posturi tv si 1 de radio intr-o noua platforma DTH.
Emisia va incepe in luna iulie, vor fi distribuite prin satelitul Spacecom Amos-1. Cele 4 canale vor aloca 85% din timpul de emisie filmelor si restul productiilor proprii. Primul canal tv se va numi Classic Magic, va difuza filme clasice aparute inainte de 1985 la fiecare 2 ore timp de 16 ore pe zi. In timp ce al doilea canal, numit Magic X, va difuza 5 ore de program pentru adulti zilnic. Al treilea, numit Magic Action, va difuza blockbasters (filme de top) timp de 16 ore pe zi, iar al patrulea, Magic Box va difuza comedi si filme fara violenta.
Aceste posturi vor face parte dintr-o oferta de 16 canale DTH care vor fi disponibile in 3 pachete cu pretul intre $5 (€4.10) si $12 pe luna.
Echipamentul de receptie va costa $180 si se asteapta ca un zonele rurale unde momentan nu sunt disponibile servicii de cablu sa aibe un succes mai mare.

BeNnY
12 Apr 2004, 11:39
Trebuia sa traduci in franceza nu in romana

Marian1st
12 Apr 2004, 13:38
Ah in francezaaaa. oh ok haha
Roumanie prépare les rapports de Expres de Presse de plate-forme de DTH que le Groupe de Télévision de DTH de Bucarest-Basé a été attribué des permis pour fonctionner quatre télé et une chaîne de radio sur une nouvelle plate-forme de DTH. Le dû pour lancer en juillet, ils seront distribués par Spacecom’Amos de s-1 satellite et, dans le cas des quatre chaînes de télé, allouer 85% de leur temps d'antenne aux films et le reste aux productions en maison. La première chaîne de télé, la Magie connue comme Classique, aérera des films classiques ont fait avant que 1985 chaque deux heures pour 16 heures quotidiennes, pendant que la seconde, la Magie nommée X, montrera cinq heures de programmation d'adulte quotidiennement. Le tiers, l'appelé Action Magique, pendant ce temps diffusera des superproductions pour 16 heures quotidiennes, et le quart, la Boîte Magique, les comédies et les films légers. Les chaînes formeront la partie d'une offre de DTH de 16 chaînes qui sera disponible dans trois packets étendant dans le prix de $5 (€4.10) * $12 un mois. L'équipement de réception coûtera $180 et prend-en haut de la plate-forme est prévu * plus haut dans les secteurs ruraux où il n'y a pas actuellement de câble entretient disponible.

Marian1st
12 Apr 2004, 13:42
groaznica traducerea asta haha
in fine asa e cand traduci cu un program de computer.
www.freetranslation.com :roll:

Marian1st
12 Apr 2004, 13:47
Pro Cinema - Un nou episod din viata ta.
De cateva zile am vazut ca pe Pro Tv si pe Acasa i se face reclama la Pro Cinema.

Pink Panther
12 Apr 2004, 14:53
Uite dom'le ca daca am nevoie de vreo traducere.. stiu la cine sa apelez! heheheee...
:wink:

Marian1st
12 Apr 2004, 17:48
haha ezacccc
[/quote]

WraIth
12 Apr 2004, 17:58
Pro Cinema - Un nou episod din viata ta.
De cateva zile am vazut ca pe Pro Tv si pe Acasa i se face reclama la Pro Cinema.
da....am vazut shi eu;ii cu sunet din ala de hollywood...... :wink:

Lady_Skar
12 Apr 2004, 21:11
Dear God

Thank you
Thank you
Thank you
Thank you
Thank you
Thank you
Thank you
Thank you
Thank you
Thank you
Thank you
Thank you
Thank you
Thank you
Thank you
Thank you
Thank you
Thank you

PS: Grazias :wink:

Lady_Skar
12 Apr 2004, 21:16
Smallville is back!
Bring on the drool. :lol:

notorious
12 Apr 2004, 23:58
si daca pt inceput redifuzeaza seria veche ?... :roll: :P

Lady_Skar
13 Apr 2004, 08:19
si daca pt inceput redifuzeaza seria veche ?... :roll: :P

pai sigur asta o sa si faca.
i don't care. Tom Welling is gorgeus, no matter what season.

Nightwane
13 Apr 2004, 10:06
si daca pt inceput redifuzeaza seria veche ?... :roll: :P

pai sigur asta o sa si faca.
i don't care. Tom Welling is gorgeus, no matter what season.


ahem... :evil:

(i guess it's fair pt. ca baloshesc dupa Nicole Kidman :lol: )

Sm�agol-Gollum
13 Apr 2004, 13:21
shi ce filme artistice interesante dau pe pro cinema?

WraIth
13 Apr 2004, 16:08
shi ce filme artistice interesante dau pe pro cinema?
Nu te impacienta,ca nu cred ca vom prinde :(

BeNnY
13 Apr 2004, 16:25
De ce naiba e tagline-ul lor "Un nou episod in viata ta" ?! Fucking idiots

notorious
13 Apr 2004, 22:26
Nu te impacienta,ca nu cred ca vom prinde

pt a mia oara, vor prinde toti care sunt abinati la o firma de televiziune prin cablu.

si filme interesante am mai zis: tarkovski, truffaut, godard, de-a lungul timpului. deocamdata ne multumim cu 'sacrificiul' al lui tarkovski si cu 'the cat on the thin roof'.[/code]

Sm�agol-Gollum
14 Apr 2004, 22:39
Nu te impacienta,ca nu cred ca vom prinde

pt a mia oara, vor prinde toti care sunt abinati la o firma de televiziune prin cablu.

si filme interesante am mai zis: tarkovski, truffaut, godard, de-a lungul timpului. deocamdata ne multumim cu 'sacrificiul' al lui tarkovski si cu 'the cat on the thin roof'.[/code]

shi de ce nu am prins pana acuma??

BeNnY
14 Apr 2004, 22:47
CA INCA NU A APARUT!!! :x :x :x

Pe 19 aprilie apare "nou episod din viata ta"!!! :evil:

Sm�agol-Gollum
14 Apr 2004, 22:51
CA INCA NU A APARUT!!! :x :x :x

Pe 19 aprilie apare "nou episod din viata ta"!!! :evil:

stai calm....nu te enerva....eu nu am vazut reclama aia de pe protv

BeNnY
14 Apr 2004, 23:48
Dar scrie aici peste tot ca apare pe 19!!!

WraIth
15 Apr 2004, 08:52
Nu te impacienta,ca nu cred ca vom prinde

pt a mia oara, vor prinde toti care sunt abinati la o firma de televiziune prin cablu.

si filme interesante am mai zis: tarkovski, truffaut, godard, de-a lungul timpului. deocamdata ne multumim cu 'sacrificiul' al lui tarkovski si cu 'the cat on the thin roof'.[/code]

cream propaganda..........?? :roll: :)

christi
15 Apr 2004, 15:14
shi ce filme artistice interesante dau pe pro cinema?

E topic cu tot programul la "Film in general".

Marian1st
15 Apr 2004, 15:26
Cu Andrei Tarkovski sa te multumesti tu. Daca ai ajuns la regizori rusi inseamna ca filmele americane nu sunt pentru tine.
------------------------------------------------------------------------------------
Din 7 filme pe saptamana, cate sunt la ProCinema doar doua sunt bune - A Space Oddysey & The wizard of OZ.
Pe HBO si Hallmark sunt mult mai multe si mai bune si nici nu sunt intrerupte de reclame.

Pro Seriale - Un nou episod din viata ta!
E nasol , sunt sigur ca nu va avea audienta postul asta. Cine sta sa se uite la serialele astea toata saptamana?? Probabil aia care n-au ceva mai bun de facut.

zizi
15 Apr 2004, 16:02
Pe HBO si Hallmark sunt mult mai multe si mai bune si nici nu sunt intrerupte de reclame.
.

In state e o vorba apropo de hallmark: "I want the truth not a hallmark moment"...

in aceiasi ordine de idei-- hallmark sucks bigtime!(asta, ar fi de la mine...)

BeNnY
16 Apr 2004, 13:19
PRO CINEMA deja emite!!! Cautati-l pe televizoarele voastre ca trebuie sa-l gasiti. Nu este nici un program insa... e doar o imagine cu PRO CINEMA "Un nou episod din viata ta - Din 19 aprilie 18:00"

WraIth
16 Apr 2004, 18:27
PRO CINEMA deja emite!!! Cautati-l pe televizoarele voastre ca trebuie sa-l gasiti. Nu este nici un program insa... e doar o imagine cu PRO CINEMA "Un nou episod din viata ta - Din 19 aprilie 18:00"
Mi-ai luat cuvintele..............asta vroiam sa spun shi eu
Mai fac din cand in cand reclama la ce seriale vor difuza shi ce filme

ogto
16 Apr 2004, 20:27
Emite dar nu este lansat... Acum practic isi fac reclama... Prima oara cand am vazut PRO Cinema pe postul unde era National credeam ca face Nationalul reclama la PRO Cinema si ma speriasem... :D

Marian1st
17 Apr 2004, 22:10
Si aici au bagat Pro Cinema. Nu ma uit ca nu am la ce ...... am vazut doar sigla si nu-mi place. E prea mult alb si iti sare in ochi de la o posta.
Cred ca George Vintila prezinta filmele (backing vocal) lol
Oricum de ala de la HBO imi place mai tare, are voce beton.

PS - Stiu ca pe Hallmark sunt un fel de filme "telenovele" dar oricum nici 7 filme pe saptamana nu mi se pare normal. Pana si Pro Tv da mai multe filme decat Pro Cinema. Si cred ca si mai bune. Aseara a fost Artificial Intelligence. - Care din pacate nu a fost difuzat de HBO, cred ca le-a scapat sau cine stie ...

Gaandalf
18 Apr 2004, 03:30
Un nou episod pe dracu! Cat de prost potzi sa fii mah sa scotzi un post de seriale shi sa-l numeshti Pro Cinema? Am sa ma uit k au OZ shi The Sopranos shi poate primele sezoane din Dawson's Creek da' in rest VARZA

WraIth
18 Apr 2004, 09:28
Un nou episod pe dracu! Cat de prost potzi sa fii mah sa scotzi un post de seriale shi sa-l numeshti Pro Cinema? Am sa ma uit k au OZ shi The Sopranos shi poate primele sezoane din Dawson's Creek da' in rest VARZA

Eu la fel vreau sa vad OZ(cand l-au dat pe protv nu am apucat sa-l vad klumea) shi Sopranos

Marian1st
18 Apr 2004, 17:04
And the award for the dumbest name for a tv channel goes to:
Pro Cinema
applause :roll: :roll: :evil: :roll: :roll: :roll: :roll: :evil: :D :D :D

Sm�agol-Gollum
18 Apr 2004, 21:36
shi voi ce nume i-ati da?

Marian1st
19 Apr 2004, 20:58
Eu i-as da Pro Tv Show.
In fine, cum a fost lansarea? Am uitat sa ma uit la ora 6pm.
A inceput direct cu un serial sau a fost ceva mai special??

WraIth
19 Apr 2004, 21:11
din ce am vazut eu..........am dat asha o scurta prezentare la ce dau ei(dar nu prea am fost atent) :?
nu au facut cine stie ce

Sm�agol-Gollum
19 Apr 2004, 21:35
macar au dat continuarea de la smallvile

Marian1st
20 Apr 2004, 08:46
E nasol, acum vad ca au stiri, un fel de teletext.
Imi place site-ul lor. www.procinema.ro
Dar www.hbo.ro e mai fain :shock:

Gaandalf
20 Apr 2004, 11:49
Sunt chiar curios dk au CONTACT [pe site k ash vrea sa fac un pic mishto' de ei ... + poate ii conving sa ne bage FRIENDS toata seria de la capat shi ceva animeuri sau Un BatMan Of The Future ... :w00t: shi a mers ... :lol: Sunt curios ce raspuns imi arunca ashtia... :lol:

BeNnY
20 Apr 2004, 11:51
Singurul serial la care m-as uita acum pe PRO CINEMA este Smallville

KORBEN
20 Apr 2004, 14:35
deci
nu numa ca se da Oz si dawson`s creek, dar, faza cea mai tare e ca le dau de unfde le`au intrerupt pe protv
deci....e chiar ok
mai putin faza cu tarkkakaovski, da se poate trece peste
si, desi nu au (inca?>) reclame tot intrerup filmele in dfraci cu promo-uri
enervanta faza

Sm�agol-Gollum
20 Apr 2004, 15:52
si, desi nu au (inca?>) reclame tot intrerup filmele in dfraci cu promo-uri
enervanta faza

exact ca protv!!!
:x :x :x
god damn

BeNnY
20 Apr 2004, 18:49
Off the fucking topic: KORBEN respectele mele pentru semnatura ta :lol: Eu si cu ogto suntem fani inraiti Garfield si el are cam toate cartile cu Garfield ... :D

KORBEN
21 Apr 2004, 13:14
@ benny respectele mele... nu ca ar conta, da u& ogto ati castigat puncte la impresie artistica si deveniti suspecti de activitate neuronala :)

christi
21 Apr 2004, 17:27
mai putin faza cu tarkkakaovski, da se poate trece peste

si care-i faza?

Sm�agol-Gollum
30 Apr 2004, 17:19
mai oamenilor!! de ce nu mai difuzeaza pro-cinemau'?

BeNnY
30 Apr 2004, 19:40
Cum adica nu mai emite? Mai emite... dar a inceput sa ma enerveze... rau

Sm�agol-Gollum
30 Apr 2004, 21:49
ei poate emit....dar eu nu prind nimic.....se vede tot negru, si nu se aude nimic!!! :w00t: :(( :(( :((

Ionutz55
01 May 2004, 08:19
nici daca s-ar inchide toate posturile de tv, tot nu m-as uita la tampenia asta de procinema.
numai filme pe care le-am vazut de 1000 de ori + seriale super vechi
ma uit pe procinema atunci cand pe langa reclame dau si stiri :D

WraIth
01 May 2004, 09:11
a avut ieri o problema(de la ei cred),dar astazi a inceput sa mearga

Sm�agol-Gollum
01 May 2004, 22:06
numai filme pe care le-am vazut de 1000 de ori + seriale super vechi


cum seriale super vechi? doar sunt serii noi! :happy:

Cristache
05 May 2004, 22:48
Spre dezamagirea mea inca nu prind Pro Cinema. Cei de la cablu au spus ca Pro tv-ul e de vina ca n-a trimis decodoare ca sa-si puna astia pe scule, mama ce iese din fraza asta. Oricum, spuneau ca in vreo 7 zile se rezolva dar de atunci s-au scurs doua saptamani.

patraulea
06 May 2004, 14:58
Baga-te la ASTRAL si merge sigur ProCinema!
8) 8) 8)

patraulea
06 May 2004, 15:00
nici daca s-ar inchide toate posturile de tv, tot nu m-as uita la tampenia asta de procinema.
numai filme pe care le-am vazut de 1000 de ori + seriale super vechi
ma uit pe procinema atunci cand pe langa reclame dau si stiri :D


Nu sunt toate chiar vechi!Ce credeai ca dau numai filme care au luat premii?E o televiziune particulara!
8) 8) 8)

ogto
07 May 2004, 07:28
numai filme pe care le-am vazut de 1000 de ori + seriale super vechi

Ce dovada de om incult... :x Au filme care nu au mai fost la TV, si daca au fost, au fost cu mult timp in urma, iar prefudecatile tale fata de aceste filme mi se mare de cacat. Si serialele nici nu merita sa vorbim despre ele. Esti cazut in cap ma? ''seriale super vechi''? The Honeymooners este serial super vechi, iar unele inca mai merg. Nu mai vorbi fara sa gandesti! :x

Cristache
07 May 2004, 09:52
Baga-te la ASTRAL si merge sigur ProCinema!
8) 8) 8)

Familie mare, opinia mea prea putin. D'abia ne despartit de Astral in conditii nu prea bune, pentru ca CVR promitea marea cu sarea.

patraulea
08 May 2004, 13:18
Adevarul e ca sunt cam muisti astia de la ASTRAL.Maresc abonamentul fara o justificare reala,si daca ceri lamuriri te mai si injura!Romania,ce sa-i faci!In privinta calitatii,nici un comentariu!
:oops: :oops: :oops: :oops:

Luckylove
12 May 2004, 03:08
La ce pret are Astralul, ma mir ca va mai plangeti de servicile oferite .. mai faceti un calcul si ganditi-va daca chiar asa e cum crede-ti voi ..

Preturi mici .aceleasi servici :)

patraulea
12 May 2004, 11:33
La ce pret are Astralul, ma mir ca va mai plangeti de servicile oferite .. mai faceti un calcul si ganditi-va daca chiar asa e cum crede-ti voi ..

Preturi mici .aceleasi servici :)

Un abonament ASTRAL costa 190.000.Cand am semnat contractul cu cacanarii astia,au spus ca pretul ramane nemodificat.Am plecat de la 1 $ si s-a ajuns la 6.ASa ca mai lasa-ma cu textele astea....Plus ca te trateaza cu c***,calitatea uneori scade,alteori dispare complet cateva ore,fara a fi anuntati in prealabil(chestie de bun simt).Cred ca totul are 1 singura cauza:au monopolizat piata alaturi de RDS&RCS si nu au concurent.De aceeasi isi permit sa fac ce vor.La fel ca ROMTELECOM,altii m*****.Sper sa nu mai dureze mult si sa avem si noi macar 3/4 firme mari,sa fie concurenta,sa reduca tarifele si sa creasca calitatea.Cred ca am adormit si visam ca eram intr-o tara civilizata si nu de mana a 2....He,He,He..
8) 8) 8)

Cristache
12 May 2004, 13:20
La ce pret are Astralul, ma mir ca va mai plangeti de servicile oferite .. mai faceti un calcul si ganditi-va daca chiar asa e cum crede-ti voi ..

Preturi mici .aceleasi servici :)

Un abonament ASTRAL costa 190.000.Cand am semnat contractul cu cacanarii astia,au spus ca pretul ramane nemodificat.Am plecat de la 1 $ si s-a ajuns la 6.ASa ca mai lasa-ma cu textele astea....Plus ca te trateaza cu c***,calitatea uneori scade,alteori dispare complet cateva ore,fara a fi anuntati in prealabil(chestie de bun simt).Cred ca totul are 1 singura cauza:au monopolizat piata alaturi de RDS&RCS si nu au concurent.De aceeasi isi permit sa fac ce vor.La fel ca ROMTELECOM,altii m*****.Sper sa nu mai dureze mult si sa avem si noi macar 3/4 firme mari,sa fie concurenta,sa reduca tarifele si sa creasca calitatea.Cred ca am adormit si visam ca eram intr-o tara civilizata si nu de mana a 2....He,He,He..
8) 8) 8)

Domne, ca sa te citez, bine ca prinzi ProCinema. A inceput de o luna si eu inca nu-l prind. Intr-un an la CVR pretul a crescut de la 3 dolari la 4,7 dolari, cat e acum. Totul tine de "privatizare". Probabil ca ati vazut la tv chestia aia cu nu stiu ce firma din Bucuresti. Era o firma de stat si astia au privatizat-o vanzand-o cu 1,5 milioane de parai (e un exemplu ca nu mai stiu cifra exacta). Apoi, dupa cateva luni, statul a cumparat un sfert din firma respectiva cu 4,5 milioane de parai. Deci au dat de 3 ori mai mult pe un sfert din firma.
Daca ar fi sa insir toate exemplele de genul asta cred ca as ocupa tot spatiul acordat acestui forum: Tepro Iasi, vandut unui consortiu italo-ceh pentru ca sa distruga o sectie si sa ramane doar o fabrica din italia specializata pe nu stiu ce piese. Adica toti care au probleme sa duca banii in Italia. Dupa aceea Tepro Iasi s-a dus pe apa sambetei ca pa aia nu i-a mai interesat.
Fabrica de ciment din Pitesti, privatizata ca sa produca pentru export iar deseurile impanzezc culturile de cereale din care se hranesc romanasii.

Cristache
12 May 2004, 13:26
Conform ultimei impartiri, tarile se impart in trei categorii: dezvoltate, in curs de dezvoltare si tari care au esuat. Eu cred ca Romania face parte din grupa a II a dar de indreptam spre cele din grupa a treia.
Totusi inca n-am ajuns la nivelul Guineei, de exemplu, unde 95 % dintre barbati si 100 % dintre femei sunt analfabeti. N-am ajuns la acest nivel dar ne indreptam, usor-usor, cum spunea dentistul meu.

Si Romtelecom parca e condus de greci sau francezi, credeti ca pe astia ii intereseaza cat castigam noi pe luna, ei vin cu preturile bine stabilite.

Alta mare tampenie este cu eliminarea pirateriei; pai cine mai cumpara CD-uri cu 500.000, casete audio cu 250.000, ca sa nu mai zic de casete video si DVD-uri.

Leonard
12 May 2004, 13:30
Conform ultimei impartiri, tarile se impart in trei categorii: dezvoltate, in curs de dezvoltare si tari care au esuat. Eu cred ca Romania face parte din grupa a II a dar de indreptam spre cele din grupa a treia.


eu am invatat la geografie ca eram in grupa a ii-a (in curs de dez) pe vremea lu ceasca si ca din 90 incoace suntem in categ a iii-a (esuata)

blitz43
12 May 2004, 13:35
eu am invatat la geografie ca eram in grupa a ii-a (in curs de dez) pe vremea lu ceasca si ca din 90 incoace suntem in categ a iii-a (esuata)

in termeni fotbalistici, ne calificam sau nu?
io zic sa chemam niste folcloriste... :sick: zau ca ne scoatem!
Parerea mea!

Cristache
12 May 2004, 16:53
Inainte, grupa a III erau tarile sub-dezvoltate sau nedezvoltate. Acuma se considera ca acele tari au esuate, adica nu se mai pot face prea multe.

patraulea
12 May 2004, 22:18
Suntem pe drumul cel bun,asa ni se spune de ani de zile!Si tot facem foamea de atunci!Vai de capul nostru!!!
:D :D :D

Luckylove
13 May 2004, 18:26
:w00t: Rezonabil", "normal", "frumos", "inteligent", vezi tu, fiecare din notiunile astea, inclusiv "nashpet" si "cool" sunt pur subiective. Prin urmare, atata timp cat (presupun ca) n'ati stat la taclale cu nici un admin care sa va explice de ce face ce face si de ce nu face ( adica de ce se scumpeste ( si ps; tine-ti cont ca in ziua de azi toate se scumpesc ) ) ce nu face, cum naiba poate cineva sa generalizeze intr'atata incat sa pretinda ca poate aplica vreuna din notiunile de mai sus cu succes ?

P.S. Idealistii mi se par puerili

patraulea
13 May 2004, 22:14
Ne dadeam si noi cu parerea.Daca nu esti macar putin idealist,intr-o tara ca asta,cred ca esti mort de mult dom'le si se pare ca nu ai realizat!
:lol: :D :oops:

Cristache
13 May 2004, 22:33
:w00t: Rezonabil", "normal", "frumos", "inteligent", vezi tu, fiecare din notiunile astea, inclusiv "nashpet" si "cool" sunt pur subiective. Prin urmare, atata timp cat (presupun ca) n'ati stat la taclale cu nici un admin care sa va explice de ce face ce face si de ce nu face ( adica de ce se scumpeste ( si ps; tine-ti cont ca in ziua de azi toate se scumpesc ) ) ce nu face, cum naiba poate cineva sa generalizeze intr'atata incat sa pretinda ca poate aplica vreuna din notiunile de mai sus cu succes ?

P.S. Idealistii mi se par puerili

Stai ca nu intzeleg care e problema !

LadyEowyin
20 May 2004, 09:38
Am si eu o nelamurire: Urmaresc Smallville si am vazut ca aseara a fost ultimul episod desi s-a terminat cam deodata sa zic asa. Lex se prabuseste, Clark o paraseste pe Lana si pleaca in Metropolis cu inelul de meteorit rosu + alte detalii nesmnificative.
Mai este vreun sezon ceva?

Gaandalf
20 May 2004, 16:33
Am si eu o nelamurire: Urmaresc Smallville si am vazut ca aseara a fost ultimul episod desi s-a terminat cam deodata sa zic asa. Lex se prabuseste, Clark o paraseste pe Lana si pleaca in Metropolis cu inelul de meteorit rosu + alte detalii nesmnificative.
Mai este vreun sezon ceva?
am urmarit shi io ceva da nu prea des ... shtiu doar k la noi era sezonul 2 shi a mai aparut shi sezonul 3 ...
Io de abea ashtept sa-l vad pe Tom in rolul vietzii sale de SuperMan in 2007 ... :w00t:

Sm�agol-Gollum
20 May 2004, 23:31
Am si eu o nelamurire: Urmaresc Smallville si am vazut ca aseara a fost ultimul episod desi s-a terminat cam deodata sa zic asa. Lex se prabuseste, Clark o paraseste pe Lana si pleaca in Metropolis cu inelul de meteorit rosu + alte detalii nesmnificative.
Mai este vreun sezon ceva?

CE??? :shock: S-A TERMINAT????? :shock:

zaze
25 May 2004, 22:46
Pe CVR vor baga Pro Cinema in maxim 2 luni de acum incolo. Cel cu care am vorbit imi spunea foarte entuziasmat ca au fost contactati de PRO TV in data de 19 mai si au fost anuntati ca vor primi decodoarele in maxim 2 luni.

Cei de la CVR dau vina pe PRO TV, dar de fapt ei sunt cei care nu au fost interesati de preluare in data in care PRO TV a inceput discutiile cu companiile de cablu (in data de 25.03.2004!!!). Dupa ce s-a lansat, s-au trezit si cei de la Romtelecom (pardon, CVR) ca vor Pro Cinema. Sunt obisnuiti cu monopolul, monopol care nu exista in acest domeniu...

Danica
26 May 2004, 16:12
tot dau ashtia de pe Pro cinema reclama la Odiseea Spatiala..cand naiba dau ashtia filmul pe post?ca m-am saturat numai de reclama... :x me want the Space odyssey!

patraulea
26 May 2004, 20:10
tot dau ashtia de pe Pro cinema reclama la Odiseea Spatiala..cand naiba dau ashtia filmul pe post?ca m-am saturat numai de reclama... :x me want the Space odyssey!

Uita-te si tu pe site-ul lor!
Desi se misca cam greu astia cu afisarea programului !
:D :D :D

BeNnY
26 May 2004, 20:16
Imi place ca dau Hitchcock-uri... au dat 3 sau 4 pana acum... Duminica asta e North by Northwest

Cristache
26 May 2004, 22:10
Pe CVR vor baga Pro Cinema in maxim 2 luni de acum incolo. Cel cu care am vorbit imi spunea foarte entuziasmat ca au fost contactati de PRO TV in data de 19 mai si au fost anuntati ca vor primi decodoarele in maxim 2 luni.

Cei de la CVR dau vina pe PRO TV, dar de fapt ei sunt cei care nu au fost interesati de preluare in data in care PRO TV a inceput discutiile cu companiile de cablu (in data de 25.03.2004!!!). Dupa ce s-a lansat, s-au trezit si cei de la Romtelecom (pardon, CVR) ca vor Pro Cinema. Sunt obisnuiti cu monopolul, monopol care nu exista in acest domeniu...

E bine pentru ca probabil in maxim doua luni o sa ma mut si eu de la CVR la Astral.

zaze
26 May 2004, 22:41
si eu cred ca o sa fac acelasi lucru, ca ashtia de la cvr sunt deja penibili.

BeNnY
26 May 2004, 23:03
si eu cred ca o sa fac acelasi lucru, ca ashtia de la cvr sunt deja penibili.

Eu sunt la Astral. Astralu' e acceptabil.

patraulea
27 May 2004, 10:28
Bine spus "acceptabili".Uneori cade complet cablul fara a fi anuntati in prealabil.Alteori se vede prost.Probabil depinde si de zona in care esti.

Cristache
27 May 2004, 12:23
Bine spus "acceptabili".Uneori cade complet cablul fara a fi anuntati in prealabil.Alteori se vede prost.Probabil depinde si de zona in care esti.

Eu stau in canalul al treilea de la Chibrit spre Gara de Nord, iar var'miu sta in primul canal pe stanga cum intri in parcul din fata Garii de Nord. Crezi ca avem vro sansa sa prinda unul din noi imagine buna la Astral ? :D

patraulea
27 May 2004, 20:30
[Cristache a scris:
Eu stau in canalul al treilea de la Chibrit spre Gara de Nord, iar var'miu sta in primul canal pe stanga cum intri in parcul din fata Garii de Nord. Crezi ca avem vro sansa sa prinda unul din noi imagine buna la Astral ? :D[/quote]

Dom'le daca aveti gatul mai mare,e posibil!
Cand e mai grandes in volumes,intra mai mult,nu-i asa?
:oops: :oops:

Cristache
27 May 2004, 21:56
[Cristache a scris:
Eu stau in canalul al treilea de la Chibrit spre Gara de Nord, iar var'miu sta in primul canal pe stanga cum intri in parcul din fata Garii de Nord. Crezi ca avem vro sansa sa prinda unul din noi imagine buna la Astral ? :D

Dom'le daca aveti gatul mai mare,e posibil!
Cand e mai grandes in volumes,intra mai mult,nu-i asa?
:oops: :oops:[/quote]

Haulu mancatas, care este ! Auleo domne, h'are unu cablu la tvu in bodega sh mai vedem si noi d'acolo cate ceva, asta pana nu ne ia mosieru la bataie, care este.