PDA

View Full Version : DUPLEX


Pink Panther
21 Mar 2004, 23:34
Ei.. iaca.. a venit iar sfarsitul de saptamana, am mai vazut un film la cinematograf.. DUPLEX !

Ei bine, o comedie destul de reusita - mai ales in prima parte - doi tineri simpatici (Ben Stiller si Drew Barrymore) isi gasesc o casa - casa visurilor - si dau peste o batranica chiriasha care le va face viatza un chin - irlandeza get-beget, cu un accent foarte frumos - nu am mai vazut actritza in nici un film pana acuma, insa mi s-a parut ca a jucat excelent!

Toate bune si amuzante - mi s-a mai domolit zambetul cand cei doi au inceput sa planuiasca sa o omoare pe babutza - partea asta nu e chiar asa de reusita, dupa parerea mea !

In orice caz, daca trag linie si adun - este o comedie bunicica - destinde, relaxeaza si este tocmai potrivita pentru cineva care are chef sa mai si rada putin! :lol:

blitz43
22 Mar 2004, 13:03
dah, un film reusit. Mi-a adus aminte de MEET THE PARENTS foarte mult (in mare e meritul lui Stiller).
Toate bune si frumoase pâna incep "sf-urile" :lol: , odata ce Ben & Drew hotarasc sa o omoare pe babutza deranjata (de) la mansarda :o . Absurdul e impins la extrem 8) , dar la urma urmelor nu trebuie uitat ca e totusi un film...
Oricum finalul ne lamureste (si inveseleste) pe deplin...

i_matei
22 Mar 2004, 14:34
Mi s-a parut cam porcarie... glume expirate fasaite. Nimik nou, nimik interesant. Cand iesi de la film nu poti spune mare lucru despre ceea ce ai vazut...
Slabutz, slabutz...

Frodo
22 Mar 2004, 21:07
8) Destul de interesanta comedia.....mai ales ca avea babutza la sfarshit home cinema cu 5+1...eheheee......merge de vazut asa, cand nu ai ce face...cam atat...

ogto
22 Mar 2004, 21:52
Eu sincer am auzit ca e prost si nu am sa ma duc la film... Poate o sa ma uit la el cand apare la HBO. Oricum, sunt dezamagit, ma steptam la mult mai mult de la veteranul Danny DeVito... :( Care este un actor extraordinar si nu va fi uitat foarte mult timp... :D

ricutza
29 Mar 2004, 00:08
de cand am vazut tailer-ul mi-am spus ca filmul e o tampenie...dar am ajuns sa il vad...si evident am regretat...nu pot sa zic ca nu am ras deloc...dar filmul mi s-a parut la unele faze, super scarbos...cred ca am ajuns sa-l urasc pe Ben Stiller...nu cred sa fi vazut vreun film cu el care sa-mi fi placut...majoritatea sunt filme pe care nu vreau sa le vad a doua oara...cred ca daca o sa am de ales vreodata intre a sta 2 ore si a ma uita pe pereti, si a revedea Duplex, voi alege prima varianta...
Danny DeVito chiar m-a dezamagit cu filmul asta...am citit ca e inspirat dupa o poveste reala, dar nu cred ca filmul trebuia sa arate chiar asa...

alex2
29 Mar 2004, 17:09
sa stii ca povestea reala e destul de absurda ea insasi...tragicomica...

si cum, nu ti-a placut ben nici macar in filmul cu ed norton si jena elfman, cu preotul, rabinul...am uitat titlul... :-?

ricutza
31 Mar 2004, 23:22
sa stii ca povestea reala e destul de absurda ea insasi...tragicomica...

si cum, nu ti-a placut ben nici macar in filmul cu ed norton si jena elfman, cu preotul, rabinul...am uitat titlul... :-?

nu, nu mi-a placut nici acest film...bine, spre deosebire de restul, macar pe asta suport sa-l mai vad la televizor...

the one
01 Apr 2004, 09:20
Mie mi s-a parut un film destul de bun, o comedie reusita (are ceva asa stil cartoon) , Ben Stiller cu un rol pe tiparul lui (altceva nu o sa poata juca, credeti-ma) iar Drew B. pretty wife as zice... Pe cand o continuare?!

ricutza
04 Apr 2004, 23:18
pe cand o continuare??????????? how about never?

toni
05 Apr 2004, 17:53
ricutza, cu cine ai fost la film?

Leonard
06 Apr 2004, 00:30
bai io m-am cacat pe mine de ras la filmul asta. Nu ma asteptam sa ma distrez in halul asta. L-am vazut azi noapte si nu ma puteam abtine de ras in hohote. imi plac filmele cu Ben Stiller (evreii astia chiar le au cu umorul). Nu am stat sa ma gandesc daca filmul aduce ceva nou sau nu, probabil ca nu. partea importanta e ca e foarte entertaining, ca si Charlie's Angel 2 de pilda. Are niste faze siloase, intr-adevar, dar super amuzante. De pilda e mortala faza aia cand Stiller desfunda chiuveta babei iar Barrymore boraste drept pe fata lui. Numai cand imi amintesc ma pufneste rasul. In rest toata goana lor ca sa omoare baba sunt ca un fel de desenea animate Loony Tunes. Sylvester si Tweety de pilda, a dreaq pasare nu poate s-o prinda sub nici un chip, asa si baba. Chiar nu inteleg cum cineva a putut sa nu rada la filmul asta.

aditza2004
06 Apr 2004, 23:14
Si mie mi s-a parut super amuzant filmul...l-am vazut acum cateva zile si pot spune ca e una dintre cele mai reusite comedii de anul acesta...

Pink Panther
12 Apr 2004, 15:09
Daca stau bine sa ma gandesc, Leonard are dreptate - de la un moment dat, filmul devine o urmarire ca in desene animate, cu Sylvester si Tweety!
Pana la urma nu cred ca filmul a fost planificat sa iasa asa.. 'adanc'.. plin de substraturi si chestii de-astea... e pur si simplu o comedie (trasa pe alocuri de par !)
Inca o data zic.. babutza e cea mai tare din film ! :wink:

patraulea
29 Apr 2004, 12:05
Comedie interesanta,un film comercial pe care dupa 2/3 luni l-ai uitat!

christi
29 Apr 2004, 16:31
Dezamagitor. Scenariul e catastrofal, gagurile sint slabe, situatiile penibile. Filmul e cit de cit salvat de "babutza", mai precis de interpreta acesteia. Nici Stiller nu e rau. Iar Barrymore a luat pe bune Zmeurica. :)

Pink Panther
01 May 2004, 00:30
Dezamagitor. Scenariul e catastrofal, gagurile sint slabe, situatiile penibile. Filmul e cit de cit salvat de "babutza", mai precis de interpreta acesteia. Nici Stiller nu e rau. Iar Barrymore a luat pe bune Zmeurica. :)

asta ziceam shi eu.. ca 'babutza' e cea mai tare.. i interesatzi-va.. sigur n-a luat nici un premiu.. ceva?.. :huh: ;)

Freaak
01 May 2004, 07:34
Filmul era in genere bun pana cand au hotarat s-o omoare pe baba. De acolo e catastrofal. Nici sfarsitul nu mi-a placut.
Totusi o replica s-a stabilit in mintea mea; atunci cand Drew aduce scaunasul acela mic, iar Stiller raspunde:
"What are we ... hobbits?"

Alex Leo Serban
01 May 2004, 08:20
'filmul era in general bun', dar cind au 'inceput s-o' omoare pe baba, a devenit de-li-cios!!! :D

ricutza
04 May 2004, 10:18
'filmul era in general bun', dar cind au 'inceput s-o' omoare pe baba, a devenit de-li-cios!!! :D

adica tie chiar ti-a placut?

Alex Leo Serban
06 May 2004, 09:31
cind vine vorba de comedii debile, nu am pretentii prea mari :D
PS chiar IMI PLAC comediile debile: le gasesc f. relaxante... why, is smth wrong with that?! :sick:

ricutza
06 May 2004, 14:28
nu...nu e nimic rau...din punctul meu de vedere insa, comediile cu Ben Stiller sunt atat de stupide incat mici macar nu ma mai pot relaxa...

Mala Portugal
07 May 2004, 17:24
Nici There's Something About Mary Ricutzo?

patraulea
08 May 2004, 13:23
Nu a fost rau deloc filmul ala!
:lol: :lol: :lol:

mihai770
14 May 2004, 04:19
da, interesant film...oricum de la mine are nota 8/10 la comedii.
E super tare la sfarsit cand se dezvaluie care era "conspiratzia".

jo
14 May 2004, 10:49
Bai, pe bune, shtiu o tipa care are gazda o batranica fix ca aia ... da' sta in aceeashi camera cu ea, shi e insuportabila, casa ei arata ca in anii '70, are un televizor tot de'atunci shi'l tzine aprins cate 2 ore sa nu explodeze .... :)

ricutza
14 May 2004, 23:04
Nici There's Something About Mary Ricutzo?

mai ales filmul asta...pur si simplu il urasc mai ales pt ca am fost foratata de evenimente sa-l vad de 2 ori...

Pink Panther
17 May 2004, 12:18
aoleu, ricutzoo.. dupa ce ca nu-ti placea.. sa il mai vezi si de doua ori...
mda.. nasol moment ! :lol:

ricutza
19 May 2004, 00:09
eram intr-o excursie si am dormit noaptea in autocar si asta a fost filmul care ni s-a pus seara...evident ca as fi putut sa-mi pun castile pe urechi si sa nu ma uit dar inevitabil dadeam cu ochii de televizor si pana la urma tot ma trezeam urmarind filmul.....

herbert
19 May 2004, 00:56
cine priveste comedii (debile cu atat mai rau!!) isi "hraneste" partea parazita a fiintei. o inteleg perfect pe ricutza. solidaritate!

Leonard
19 May 2004, 15:12
cine priveste comedii (debile cu atat mai rau!!) isi "hraneste" partea parazita a fiintei. o inteleg perfect pe ricutza. solidaritate!

nu sunt de acord. umorul e o parte subtila a fiintei, o CALITATE a oamenilor inteligenti!