PDA

View Full Version : Movie Freaks - History In The Making


Nightwane
17 Mar 2004, 12:55
Povestiti aici despre prieteniile care s-au legat pe forum, primul contact pe forum, primul pm, primul contact face 2 face (Daca exista)...repet..e vorba doar despre prietenii...atat :D

Gaandalf
17 Mar 2004, 13:03
hai sa incep cu tine k tot ai scos acest topic ... marele dushman al Lotr-ului shi al Matrix-ului s-a dovedit a fi un bajet de treaba shi cam asha a inceput totul:

Nightwane a scris:
ai vazut mah linkurile alea de la LOTR AND MATRIX FANS? ca sunt sigur ca o sa-ti placa aia cu Gollum.

Gaandalf a scris :
am dat shi mi-a incarcat juma' de pagina dupa care imi zicea ceva de genu 2 more items remaining shi mi-a dat eroare ... hai k mai incerc akuma ...

ai id la Yahoo ?

KORBEN
17 Mar 2004, 15:05
au, za hiumaniti.......
drop the bomb

Demona
17 Mar 2004, 15:48
Primu` mesaj privat pe Forum. Daaaaaaamn! Years ago...era Arhangell!
Primu` face 2 face metting...nici nu mai shtiu, a fost emanuel(o onoare absoluta...). Asta daca nu tzinem cont ca Sailor_Ysaluna e sor`mea(era) shi ma vedeam cu ea acasa non stop...sau o fii fost Tank, ca e tot aradean! Nici nu mai shtiu...Oricum...CineMagia mi-a facut o gramada de surprize...

emanuel
17 Mar 2004, 16:00
Imi aduc aminte...
Da primul face to face meeting a fost cu Demona, dupa care am vazut-o pe Ricutza, Ambra Blu si dupa, toti ceilalti forumisti la intalnirile CineMagia...
De primul mesaj privat de pe forum, chiar nu-mi mai aduc aminte...

De atunci, mi-am facut o groaza de prieteni aici, unul mai special ca altul, dar una foarte importanta: Demona! Tot respectul pentru ea!
De fapt, ea a fost prima persoana cu care am comunicat cand am ajuns aici, la CineMagia!

Demona
17 Mar 2004, 16:12
...Multzumesc...:oops:

raptor
17 Mar 2004, 17:16
Prima data am postat in 'The Miracle LOTR'...am stat vo' 3 sapt...am mai postat un mesaj...si apoi au inceput sa curga...pana uin ziua de azi...primul contact...hmmm...cu trio-ul Demona,Hell_girl shy Oribilul Mosh.

Lady_Skar
17 Mar 2004, 18:08
Stiu doar ca m-am conectat in septembrie 2002, a trecut cam un an in care I was lurking in the shadows si abia anul trecut am inceput sa postez serios.

And I pretty much like everybody, love a few (*wink at Nightwane*) and respect everybody else...

BeNnY
17 Mar 2004, 18:40
Primul mesaj a fost la Kill "Kill Bill" parca...

Primul PM l-am trimis lui TLD si al 2-lea lui Gandalf in care le ceream banner cu Star Wars :D

Primul forumist pe care l-am vazut a fost Emi :D

Gaandalf
18 Mar 2004, 11:26
Io am inceput printr-o cearta ku Te Luat Dracu shi am observat k nu e asha rau shi k avem multe filme la kre cadeam de acord ... am lansat The Miracle i call Lotr dupa ce am vazut prima parte shi dupa ce am citit posturile Demonei de kre mi-a placut instantaneu ... pana am apucat sa vb cu ea a durat ceva vreme da' a meritat sa ashtept sa cunosc ... The Lay Of Darkness ... :P

TLD
18 Mar 2004, 11:43
Io am inceput printr-o cearta ku Te Luat Dracu shi am observat k nu e asha rau shi k avem multe filme la kre cadeam de acord ... am lansat The Miracle i call Lotr dupa ce am vazut prima parte shi dupa ce am citit posturile Demonei de kre mi-a placut instantaneu ... pana am apucat sa vb cu ea a durat ceva vreme da' a meritat sa ashtept sa cunosc ... The Lay Of Darkness ... :P

Mda... Ce vremuri apuse... :roll: Ce ma nostalgizez eu pe aici... :P Era o cearta pe tema t3 parca, oricum acum numai sunt probleme! Bad boys for life! Nu gandalfe?! :P

Cu cine am comunicat eu prima oara pe cinemagia?! Hmm era al rubrica voi despre filme, ce chestie nu la topicul matrix reloaded (funny? :P) Era tot asa o disputa din aceea elevata! De genu: "Ce e mah jegul asta infect, porcarie ordinara de film, speli pe jos cu el.." - asta din partea lor, randu meu "Mah voi nu stiti sa apreciati bunatate de film, trilogie geniala, efecte si poveste pe masura..." Si tot asa pana prin luma may cand intr-un final mi-am facut cont aici, raiul filmelor sau imdb-ul romanesc! :P Primele posturi au fost cred ca tot despre matrix, apoi imi aduc aminte ca intrebam destul de curios despre Underworld... Hmm oricum de al o medie de 2-3 mesaje pe sapt am ajuns acum la o medie de 5 mesaje pe zi, uneori muult mai multe! Nu va convien?! Injurati-ma! Si ca sa revin, priam persoaan cu care am intrat in contact mai direct a fost emanuel, apoi gandalf, ricutza, hmmm.. danny mah cu tine am vb?! :lol: demona - prin decembrie-ianuarie... apoi Nightwane, benny si numai stiu... Oricum mixtura de forumisti din generatia veche, antica aia whise one! ;) si generatia noua - la katerinca si aia care taie in sange pe forum... Va palce sau nu asa a inceput era Hobbitilor pe forumul asta! ;)

emanuel
18 Mar 2004, 13:13
...intr-un final mi-am facut cont aici, raiul filmelor sau imdb-ul romanesc! :P

WOW!!!
Suntem onorati!!!
Multumim maestre!

Ilila
18 Mar 2004, 13:33
Eu am ajuns la Cinemagia de pe Multiplex - Softpedia iar primul care mi-a raspuns la un mesaj a fost Emanuel. Thanx!

emanuel
18 Mar 2004, 14:13
Cu placere!
Mai ales ca mi-ai facut impresia ca esti o mare cinefila...
Sper sa ne si vedem in curand la o viitoare intalnire CineMagia...

ricutza
18 Mar 2004, 14:22
din cde-mi amintesc eu, primul schimb de mesaje private a fost cu Blizz...mi s-a parut foarte dragut ca mi-a luat ceva timp pana sa ma prind ca am primit un mesaj privat...inainte nu se deschidea fereastra care sa te anunte ca ai primit un nou mesaj privat! :D
prima persoana pe care am vazut-o face to face, a fost Arhanghell...am mers la Vanilla Sky parca...

Demona
18 Mar 2004, 16:06
Io am inceput printr-o cearta ku Te Luat Dracu shi am observat k nu e asha rau shi k avem multe filme la kre cadeam de acord ... am lansat The Miracle i call Lotr dupa ce am vazut prima parte shi dupa ce am citit posturile Demonei de kre mi-a placut instantaneu ... pana am apucat sa vb cu ea a durat ceva vreme da' a meritat sa ashtept sa cunosc ... The Lay Of Darkness ... :P

Thx dude! Was a pleasure to meet you too...

(*) ...S-a ajuns la faza..."amintirile ma chinuiesc, amintirila ma rascolesc..." ;)

Gaandalf
18 Mar 2004, 18:51
S-a ajuns la faza..."amintirile ma chinuiesc, amintirila ma rascolesc..." ;)
WE know exactly what you mean ... and by we you know exactly what i mean ... :wink:
Did it again ... f@ck! :x