PDA

View Full Version : Caut enciclopedie de film!


Serghei
12 Mar 2004, 19:07
Care se pricepe sa-mi zica o enciclopedie serioasa de film!

ogto
12 Mar 2004, 20:18
Cauta pe net, la google, ebay, amazon etc.

Serghei
12 Mar 2004, 20:55
Cauta pe net, la google, ebay, amazon etc.

De ce simt unii din userii de pe forumul asta ca e nevoie peste tot de parerea lor?

Poate le-ar trebui putina sarma in rat.

Leonard Pyron
12 Mar 2004, 20:57
Serioasa, bine, dar ce vei sa faci cu ea? Sa iesi campion la FAZAN ?

BeNnY
12 Mar 2004, 20:58
Serioasa, bine, dar ce vei sa faci cu ea? Sa iesi campion la FAZAN ?

:lol: :lol: :lol: :lol:

Cat de tare... (*) (*) (*) (*) (*)

ogto
12 Mar 2004, 21:15
Serioasa, bine, dar ce vei sa faci cu ea? Sa iesi campion la FAZAN ?

Indeed. Respect To Peonard Pyron, GOOD ONE. :D :wink: (*) (*) (*) (*) (*)

Ambra Blu
14 Mar 2004, 08:40
Pyroane, mi-a placut caterinca. Sergei, vezi ca e trei volume groase la Dalles cu cele mai bune filme ale anilor 70, 80 si 90. Are poze si e buna. Daca vrei ceva mai cu fite, vezi ca e o enciclopedia de film a lui jaques sadoul, da' numa' pe la anticariate. Mai era si un dictionar Larousse despre filmuri, tot la Dalles.

Leonard Pyron
14 Mar 2004, 16:56
O enciclpedie sau o cioclopedie cum ii zic eu e buna sa o conslti din cand in cand in ideea ca iti sintetizezi neste date despre film si iti faci un sistem prpri de valri. Sunt curios cate ore pe luna stati cu nasul intr-o astfel de lucrare. Nu de alta, der e cam seaca prin definitie...

capitain
07 Apr 2004, 13:23
daca tot a fost lansat topicul, interesant ar fi de aflat ce enciclopedii de filme multimedia exista, si nu ma refer la internet, ci la ceva gen Cinemania, (am versiunea din '97 - si nu am vazut ceva mai nou. stie cineva?

kobayashy
12 Apr 2004, 21:55
o enciclopedie buna in format cd (dar veche ce-i drept) este cinemania ce s-a oprit la varianta 96. E scosa de Microsoft si e destul de buna.
Deasemenea exista si o varianta a Imdb-ului in format cd. are o interfata txt only dar isi face treaba daca vrei sa cauti vre-o biografie sau filmografie