PDA

View Full Version : F1 fans, get ready...go!!!


Pages : [1] 2 3

Danny
03 Mar 2004, 22:36
Duminica incepe un nou sezon de F1! Marele Premiu de al Australiei.
Favoriti par din nou Ferrari, urmati de Williams si McLaren...

Leonard
03 Mar 2004, 23:28
cool!

christi
04 Mar 2004, 15:51
Oare citi dintre voi imi sariti in cap daca il injur putin pe schumacher? :)

blitz43
04 Mar 2004, 15:55
Oare citi dintre voi imi sariti in cap daca il injur putin pe schumacher? :)

da-i inainte cu tupeu!
io n-am nimika impotriva lui, dar monopostul lui prea a monopolizat intrecerea....... :x

TLD
04 Mar 2004, 18:18
Hmmm... ati vazut noul monopost bmw? Botul e total revolutionat... Oricum probabil tot schumacher va castigat si anul asta... Dak nu merg pe mana lu Kimi. Iar la echipe posibil bmw, dar bag mana in foc pt ferrari...

P.S: Care merge la hungaroring-us in vara?! :P

aditza2004
04 Mar 2004, 18:32
Eu cred ca nu va mai castiga schumi...
Cat despre botul celor de la williams...e super bine aranjat :lol:

Leonard
04 Mar 2004, 18:44
si eu tin cu raikonnen iar la masini cu bmw

aditza2004
04 Mar 2004, 18:46
Eu tin cu Alonso si cu FERRARI

PoliFanAthic
04 Mar 2004, 22:00
E o chestie acuma, cu Schumacher. Fanii lui se impart in categorii si sunt convins ca stiti la ce ma refer. Toti tin cu castigatorul. Sau, oricum, cei mai multi. Nu cred ca va mai castiga, desi nu as spune nu niciodata.
Imi place de Alonso si cred ca el este viitorul, alaturi de Kimi, pe care, insa, nu il am la inima.

ogto
04 Mar 2004, 22:32
Reikonen e smecher, sper sa castige tot...

aditza2004
04 Mar 2004, 22:44
Mie nu prea imi place raikkonen .... parca nu are "tupeu"

ogto
04 Mar 2004, 22:47
Cand a aparut prima oara, ceilalti au zis: "cine-i asta? un prichindel, refuz sa intru in competitite cu amatorul asta...", dar dupa ce i-a batut mar cam pe toti, aia au tacut... Super tare faza...

Danny
05 Mar 2004, 01:36
Eu sunt fan JPMontoya 8) Sper ca stie toata lumea. :D

Reguli noi:

-motorul trebuie sa reziste tot week-endul; daca va fi inlocuit, pilotul va primi o penalitate de 10 locuri pe grila de start in cazul in care problema apare in free-practice, iar in cazul in care survine in timpul calificarilor pilotul va pleca din spatele grilei.
-sistemul de launch-control precum si cutiile de viteze automate sunt interzise (poate aduce ceva mai mult spectacol)
-2 sesiuni de calificari.

A, da...trebuie sa ne trezim la ora 5 dimineatza ca sa vedem cursa live :D

aditza2004
05 Mar 2004, 08:12
Eu deja am inceput sa fac exercitii cu oscarul :)

Si mai sunt noutati:
1 Marele Premiu al Bahreinului
2 Marele Premiul al Chinei care arata super incalcit...
3 BAR a trecut la gume Michelin (cica Bridgestone sunt tot mai fideli lu Ferrari)
4 Buttton este pentru prima oara pilotul principar intr-o echipa(BAR)
5 Sunt trei debutanti care cred ca vor face o figura frumoasa


+ Se inmplinesc 10 ani de la moartea lui Ayron Senna

P.S. Care se trezeste sa vada calificarile...sa nu scrie aici ce s-a intamplat...sa ne lase sa vedem si noi pe la 13 parca..

aditza2004
06 Mar 2004, 08:35
Nu am vazut calificarile dar va zic rezultatul..pt cei care vor sa vada..la 12 pe TVR

1 M. Schumacher
2 Barichello
3 Montoya
4 Button
5 Alonso
10 Raikinen
12 Coulthard

Restu nu mai stiu :lol:

Ionutz55
06 Mar 2004, 11:05
Renault se anunta tare anul asta. Era normal ca ferrariurile sa iasa primele. Io unu sunt fan montoya si sper sa faca o fig. frumoasa iun cursa asta, adica sa o CASTIGE

TLD
06 Mar 2004, 14:24
Renault se anunta tare anul asta. Era normal ca ferrariurile sa iasa primele. Io unu sunt fan montoya si sper sa faca o fig. frumoasa iun cursa asta, adica sa o CASTIGE
Se anutna si anul trecut tare si dupa inceputul de sezon, s-a cam dus valul renault! :P La masini cred ca ferrari si bmw au revolutionat cel mai mutl anul asta... Calificarile le-am pierdut, dar maine la cursa ma anunt in poll position! :lol:

Ionutz55
06 Mar 2004, 17:05
Schumi cam lea deat clasa azi la bmw dar cum zici si tu maine e testul final. Sper sal ia montoya :lol:

Danny
06 Mar 2004, 21:51
Io unu sunt fan montoya si sper sa faca o fig. frumoasa iun cursa asta, adica sa o CASTIGE

Si eu sunt fan Montoya dar asta nu m-a impiedicat sa pariez pe M.Schumacher ca va termina in pole-position (avea cota buna, 3/1) ... :)

www.jpmontoya.go.ro (site facut de mine in joaca, nu e actualizat de cativa ani, lol, dar gasesti niste foto destul de reusite cu Pablito).

Eu in cursa ma multumesc cu un loc pe podium...

P.S. Ce impotenti sunt astia de la TVR! Auzi la ei, transmit in direct prima sesiune de calificari (care oricum stabileste doar ordinea de plecare in sesiunea a 2-a) si nu mai transmit ses. a 2-a (care incepe la 2 minute distanta! si care practic stabileste grila de start :o :evil: ).
Noroc cu RTL!

Ionutz55
06 Mar 2004, 22:01
Asta ai dreptate, avea super cota. Da maine se va schimba treaba :D

TLD
07 Mar 2004, 03:19
Astia de la fx sunt atat de boii incat au scos din grila RTL-ul la mine... Oricum peste 45 de min voi fi torturat cu mikiduta al nstru! :evil: :evil: :Evil:

P.S: V-am zis ca-s fan Schumacher?!( si asta de prin '96... long time ago :roll: ) :P

TLD
07 Mar 2004, 06:42
Pos No Driver Team Time/Retired Points

1 1 Michael Schumacher Ferrari Winner 10

2 2 Rubens Barrichello Ferrari +13.6 secs 8

3 8 Fernando Alonso Renault +34.6 secs 6

4 4 Ralf Schumacher Williams-BMW +60.4 secs 5

5 3 Juan Pablo Montoya Williams-BMW +68.5 secs 4

6 9 Jenson Button BAR-Honda +70.5 secs 3

7 7 Jarno Trulli Renault +1 Lap 2

8 5 David Coulthard McLaren-Mercedes +1 Lap 1

9 10 Takuma Sato BAR-Honda +1 Lap

10 11 Giancarlo Fisichella Sauber-Petronas +1 Lap

11 15 Christian Klien Jaguar-Cosworth +2 Lap

12 16 Cristiano da Matta Toyota +2 Lap

13 17 Olivier Panis Toyota +2 Lap

14 19 Giorgio Pantano Jordan-Ford +3 Lap

Ret 12 Felipe Massa Sauber-Petronas +14 Lap

Ret 18 Nick Heidfeld Jordan-Ford +15 Lap

Ret 20 Gianmaria Bruni Minardi-Cosworth +15 Lap

Ret 14 Mark Webber Jaguar-Cosworth +29 Laps

Ret 21 Zsolt Baumgartner Minardi-Cosworth +45 Laps

Ret 6 Kimi Räikkönen McLaren-Mercedes +49 Laps

PoliFanAthic
07 Mar 2004, 08:59
Se anunta un nou sezon...formidabil!



Pentru Ferrari :D

aditza2004
07 Mar 2004, 12:38
A fost o cursa plictisitoare....m-am uitat live si daca nu eram cu inca cativa prieteni adormeam....oricum...nu s-a intamplat nimic important pe parcursul cursei...doar la inceput a fost depasirea aceea...
Mai ma uit odata si in reluare...poate e mai frumos :lol: :lol: :lol:

Leonard
07 Mar 2004, 14:09
eu am dormit in cea mai mare parte a cursei (aveam tv deschis pe f1 desigur). Stiu ca m-am trezit la un moment dat, am vazut ca schumacher e pe primul loc iar raikkonen tocmai o luase pe aratura si m-am culcat la loc. Acum ma uit in reluare, da e cam plictisitor.

Ionutz55
07 Mar 2004, 14:31
I HATE SCHUMI!!!!!!!!! :D
si asta de cand era la beneton si la scos pe favoritul meu de atunci HILL. si plus ca f1 e plictisitoare cand vezi unu rosu in fata si multe masini la 20 sec distanta. revenind la cursa am fost dezamagit destartul lui montoya dar asta e. SEZONUL E LUNGGGGG :wink:

aditza2004
07 Mar 2004, 15:17
Nu pot sa cred ce a ajuns F1...cand era Hakkinnen era mult mai spectaculos...de cand s-a retras nu am mai vazut o cursa frumoasa...nu mai are nici un haz in felu asta....

Sper sa castige Alonso campionatul..

Ionutz55
07 Mar 2004, 15:43
ar fi frumos dar totusi imposibil. pai cand era hakinen il vedeai pe el in fata iar schumi in spate. oricum era mai frumoasa privelistea de atunci decat acum :P

BeNnY
07 Mar 2004, 16:02
De cand s-a retras Hakkinnen sau ma rog, cum se scrie, eu nici macar nu ma mai uit la F1 ... no fun in it...

Ionutz55
07 Mar 2004, 16:07
pai daca ar fi asa de cand sa retras PROST si a murit :cry: AYRTON SENNA tot spectacolul f1 sa dus naibi. atunci era cu adevarat MARELE CIRC

BeNnY
07 Mar 2004, 16:15
Nu l-am vazut niciodata pe SENNA asa ca nu pot comenta.

Ionutz55
07 Mar 2004, 16:19
pacat

Ionutz55
07 Mar 2004, 16:19
pacat, nu stii ce ai pierdut

PoliFanAthic
07 Mar 2004, 17:46
Hakinnen a fost unul dintre cei mai lamentabili campioni mondiali care au fost. A avut o masina super si trebuia sa fii prost, sau Coulthard, ca sa nu reusesti sa castigi. Ferrari a lucrat mult ca sa ajunga la "perfectiunea" actuala. Schumacher a facut destule chestii de prost gust, dar nimeni nu poate spune ca nu este un pilot stralucit. Problema lui a fost ca niciodata nu a avut rivali, care sa aiba masini asemanatoare.
Poate ca F1 nu este cine stie ce, dar ar fi tembel sa nu-ti convina doar fiindca exista o combinatie atat de buna precum Ferrari-Schumacher, care nu are competitie. Nu ar fi normal ca Schumacher sa treaca acuma la o echipa slaba, caci asa era Ferrari cand a venit el acolo.

aditza2004
07 Mar 2004, 18:44
Totusi .. spectacolul a disparut

Ionutz55
07 Mar 2004, 19:58
daca montoya castiga titlul anu asta pt. mine spectacolul revine :D

MinRep
07 Mar 2004, 20:57
Nu pot sa cred ce a ajuns F1...cand era Hakkinnen era mult mai spectaculos...de cand s-a retras nu am mai vazut o cursa frumoasa...nu mai are nici un haz in felu asta....


...spectaculos a fost cand s-au batut Schumi cu Villeneuve pentru titlu... (atunci tineam cu Villeneuve, acum tin cu Schumi)... dar si astia sunt departe de amintirile mele din frageda copilarie, cand Senna, Prost sau/si Mansel luptau pentru titlu si Schumi pentru locurile urmatoare... :cry:

Cat despre campionatul zielelor noastre... din cand in cand mai apare o cursa palpitanta, cand lui Schumi i se rupe sau cand ploua si abandoneaza o droaie de persoane si atunci spectacol (mai tineti minte - in finalul sezonului trecut - o cursa pe ploaie pe care Schumi a castigat-o, da' a tot oscilat intre locul 1 si locul 8(!)? atunci a fost palpitant, distractiv, spectaculos...)



P.S.: Sper ca Alonso sa iasa anu' asta mai bine ca Montoya. Nu as avea ceva cu ultimul, dar imi place mai mult primul.

P.P.S.: Aici vroiam sa scriu ceva de "Miki" Alexandrescu, dar m-am razgandit...

aditza2004
07 Mar 2004, 21:02
Nu pot sa cred ce a ajuns F1...cand era Hakkinnen era mult mai spectaculos...de cand s-a retras nu am mai vazut o cursa frumoasa...nu mai are nici un haz in felu asta....


...spectaculos a fost cand s-au batut Schumi cu Villeneuve pentru titlu... (atunci tineam cu Villeneuve, acum tin cu Schumi)... dar si astia sunt departe de amintirile mele din frageda copilarie, cand Senna, Prost sau/si Mansel luptau pentru titlu si Schumi pentru locurile urmatoare... :cry:



P.P.S.: Aici vroiam sa scriu ceva de "Miki" Alexandrescu, dar m-am razgandit...

Daca tot vrei sa zici zi..nu ne deranjeaza :lol: :lol:

MinRep
07 Mar 2004, 21:13
Daca tot vrei sa zici zi..nu ne deranjeaza :lol: :lol:

Parca nu aveam ce..... :lol:



Ba mi-am amintit!

La un moment dat, spre inceput, a zis ca Trulii era "sa se acrosheasca" cu Alonso... (pai, da, doar' a inceput noul sezon de carcoteala, nu?)

TLD
07 Mar 2004, 21:52
ar fi frumos dar totusi imposibil. pai cand era hakinen il vedeai pe el in fata iar schumi in spate. oricum era mai frumoasa privelistea de atunci decat acum :P
Nici macar asta nu mai vedeai in ultimul timp... Mai bine ca s-a retras si epava de Hakinen... apropo ce-i cu atatia finlandezi prin f1?! Inteleg italieni, spanioli, oameni cu sangele fierbinte, nebuni :P Nici chiar schumacher nu e latin, mai stii o fi avut vreun strabunic de prin romania... :lol:

P.s: comentariu la cursa: Hegemonia ferrari a revenit! :P

nookie
08 Mar 2004, 10:32
F1 a ajuns un mare circ acum, nu in sensul in care se doreste. L-au scos pe Schumi in fata si-l tin pe post de exemplu si asta ii inspira pe copii (role model) care ii roaga pe tati sa le construiasca piste de curse (dupa punga, aia mai idealisti) si viseaza sa ajunga intr-o zi ca el. Insa nu se spune ca el (in ultimii 3 ani), ca si Hakkinen, a fost un campion de conjunctura. Cand jumatate din piloti sunt cvasinecunoscuti/debutanti, o treime sunt pusi pe bani, si cam tot atatia nu fac decat sa se bucure de viata de pilot de curse (si eu m-as da pilot pentru o tura cu Jordan), nu prea ai alte alternative decat sa castigi.

Ping
08 Mar 2004, 10:37
Formula Juan este un microb care nu te paraseste asa usor. Daca imi spune cineva ca pana in octombrie or sa fie numai curse ca astea de duminica tot am sa ma uit.

Si filmul este un microb. Daca imi spune cineva ca Brad Pitt, Jack Nicholson, Robert de Niro, Edward Norton, etc vor juca numai in filme proaste in anul asta tot ma voi duce sa le vad.

In orice domeniu se potriveste : "ou sont les neige d'antan ?". Probabil Benny cand va avea 40-50 de ani va spune, cand eram eu tanar se batea Schumi cu Monty cu Halfy sau cu Iceman. Acum....

La filme ce sa mai vorbim, luati pe net orice clasament mai serios al filmelor din toate timpurile si nu prea gasiti filme dupa 90. ( iar aici pe forum se nominalizeaza Equilibrium si Final destination)

Eu unul ador motoarele alea care fac ca toti dracii, ador startul care mi se pare cel mai misto lucru posibil unde tensiunea este fantastica si se lupta din greu pentru cateva pozitii mai ales pe la jumate sau coada unde nu prea se uita nimeni. Ce daca Schumi se duce glont. Sunt batalii pe la mijloc si la coada cat sa-ti satisfaca pofta. Monty i-a depasit duminica pe rand pe Halhy pe Trulli si pe Button. A facut cat o cursa.

Miky, va zic eu de bou' de Micky Alexandrescu, ca m-am saturat de cate ori am scris la TVR despre gafele monumentale ale celor doi comentatori. Se batea Heifeld cu Fisichela si ii incurca de zor. Dupa ce mai pe la inceputul cursei ne-a anuntat ca cei doi au schimat echipa, a uitat si tot zicea ca Fisichela a gresit si nu l-a depasit pe Heifeld. Iar acesta era bine mersi in fata si se distanta. Bun Micky ca Micky dar celalalt care nu stiu cum il cheama de ce nu l-a corectat?

marcu
08 Mar 2004, 13:31
Inca nu "'v-au inchis"??? Shi eu sunt un fan F1, dar exemplarul asta, Schumacher, a distrus farmecul acestei competitzii. In F1 se shi mai moare, pentru ca se joaca pe sume enorme. Cceea ce face Schumi e respingator. A cashtigat multe curse pentru ca locotenentul sau (adica prezervativul) Barrichelo a cedat la ordinele echipei. Shi dupa asta se mai considera cel mai bun pilot in istorie. O iluzie. Cel mai bun ramane Ayrton Senna. Senna a fost un artist, un posedat, pe cand Schumacher este un contabil, care aduna victorii gretzoase, fiind ajutat shi de fratele sau, Ralf, o mediocritate...

PoliFanAthic
08 Mar 2004, 15:45
Faza cu ordinea in echipa este clara, s-a polemizat in jurul ei, dar a castigat destule curse Schumacher si fara Barri, care, sinceri sa fim, ar trebuie sa poata mult mai mult considerand ca si el conduce aceeasi masina precum Schumi.
Micky e simpatic de prost, dar alalalt e mortal cand chiar are intentia sa-l corecteze. Sa vezi ce firav e! "Vai, Micky...stii, nu cumva...?" :lol:

Ionutz55
08 Mar 2004, 19:18
Inca nu "'v-au inchis"??? Shi eu sunt un fan F1, dar exemplarul asta, Schumacher, a distrus farmecul acestei competitzii. In F1 se shi mai moare, pentru ca se joaca pe sume enorme. Cceea ce face Schumi e respingator. A cashtigat multe curse pentru ca locotenentul sau (adica prezervativul) Barrichelo a cedat la ordinele echipei. Shi dupa asta se mai considera cel mai bun pilot in istorie. O iluzie. Cel mai bun ramane Ayrton Senna. Senna a fost un artist, un posedat, pe cand Schumacher este un contabil, care aduna victorii gretzoase, fiind ajutat shi de fratele sau, Ralf, o mediocritate...


mai multa dreptate nu am cum sati dau. AYRTON SENNA ramane cel mai bun pilot indiferent ca schumi are 7,8 sau 9 titluri.
Dupa cum a zis si alain prost cand a luat premiul pt cel mai bun sportiv la sectiunea sporturilor cu motor, adica " Un singur om lipseste acum dintre noi, un singur om merita cu adevarat acest premiu, AYRTON SENNA"


nu stiu daca am reprodus f. bine citatul dar cam asa e. dar oricum schumi e de tot kk. daca nu are masina nici nu castiga

TLD
08 Mar 2004, 19:27
dar oricum schumi e de tot kk. daca nu are masina nici nu castiga
Din tot mesajul tau asta m-a deranjat cel mai tare... De unde oi fi tras concluzia nu stiu! :roll:
Luati spre exemplu sezonul trecut, cand a fost mare lupta mare, iar ferrariurile nu au avut cele mai bune zile/pneuri :P Cine a castigat? Aceelasi schumacher... Nu zic ca e cel mai bun pilot din toate timpurile dar nici de tot kk nu e el! ;)

BeNnY
08 Mar 2004, 19:29
Pai logic ca daca n-are masina nu o sa castige!!! Ce naiba sa faca, sa alerge pe pista?

aditza2004
08 Mar 2004, 19:35
Dupa cum spune un supliment de ziar...
Schumacher este scamatorul care poate scoate nu unul,ci 10 iepuri din joben...
Senna nu ar fi avut nevoie de joben.El ar fi inventat un iepure...

Deci...Senna era un geniu al F1 si nu poate fii comparat cu nici un pilot

Ionutz55
08 Mar 2004, 19:47
Pai logic ca daca n-are masina nu o sa castige!!! Ce naiba sa faca, sa alerge pe pista?

:D , mai omule tu potzi sa nu imi mai iei mesajele la misto. io ma refeream dar presupun ca ai inteles ca daca nu are o masina buna nu poate sa faca nimic, in comparatie cu senna care la monaco daca stii a ajuns pe 2, apoi s-a intrerupt cursa, dar tinand cont ca avea cea mai varza masina. deci schumi niciodata nu va face asa ceva.., dupa cum am mai zis SENNA nu va fi egalat de nimeni!!!!!!

BeNnY
08 Mar 2004, 19:48
Just having fun http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons/14.gif

aditza2004
08 Mar 2004, 20:18
Am pus mana pe ProSportul de azi si am citit un comentariu...
"Pana la cursa din Australia , celelalte echipe veneau cu declaratii razboinice,declarandu-se hotarate si capabile sa invinga Ferarri"

Ce bine zice...unde sunt rezultatele???

Ionutz55
08 Mar 2004, 20:31
inainte totzi comenteaza dar pe urma au cam inchis guritza

Danny
08 Mar 2004, 21:51
Hakinnen a fost unul dintre cei mai lamentabili campioni mondiali care au fost. A avut o masina super si trebuia sa fii prost, sau Coulthard, ca sa nu reusesti sa castigi.

Exagerezi. Eu zic ca Hill a fost cel mai slab campion mondial.

Despre cursa nu prea am ce sa zic...plictisitoare. Montoya s-a mai agitat cat de cat, a reusit 2-3 depasiri, dar cam atat. Pacat ca a ratat startul. Ar fi putut probabil termina pe podium. Ata ete.

Benny, te iertam ca nu l-ai prins pe Senna. Nu de alta dar cred ca aveai cam 3 ani pe atunci :lol:
Nici eu nu l-am prins cum trebuie. Am inceput sa ma uit la F1 doar cu un sezon inainte de tragicul eveniment...

marcu
08 Mar 2004, 22:07
Ionutz ai dreptate! Senna forever!!! Hai sa facem un fan club Senna. Depisteaza pe totzi fanii brazilianului de pe acest forum cinefil shi pe urma o contactam pe sora lui Senna, pe care am intalnit-o de cateva ori. Poate iese de o deplasare gratis Romanian fans Senna la o cursa de F1.

aditza2004
09 Mar 2004, 10:05
Chestii noi aflate:
Temperatura scazuta avantajeaza pneurile Bridgestone..unul dintre motivele pt care Ferrari a facut ce a vrut in Australia

PoliFanAthic
09 Mar 2004, 18:42
Corect, si Hill a fost unul lamentabil. Dar pe Hakinnen l-am prins in "floarea varstei" si din plin.

Ionutz55
09 Mar 2004, 18:46
Ionutz ai dreptate! Senna forever!!! Hai sa facem un fan club Senna. Depisteaza pe totzi fanii brazilianului de pe acest forum cinefil shi pe urma o contactam pe sora lui Senna, pe care am intalnit-o de cateva ori. Poate iese de o deplasare gratis Romanian fans Senna la o cursa de F1.

la asta ma gandeam si io :D, daca ai si tu minte nu ti-ai mai bate joc totusi

raikko
10 Mar 2004, 09:16
raikkonen ia titlul anul asta. La fel de bine au inceput si Mclaren anul trecut si n-au castigat nimic, asa ca schumacher sa nu-si faca probleme ca va lua titlul, ca nu-l ia deloc.

Ionutz55
10 Mar 2004, 14:37
raikkonen ia titlul anul asta. La fel de bine au inceput si Mclaren anul trecut si n-au castigat nimic, asa ca schumacher sa nu-si faca probleme ca va lua titlul, ca nu-l ia deloc.

:D :D :D , esti comic nu gluma

raikko
10 Mar 2004, 15:42
daca sunt comic atunci negatia aia la gluma nu isi mai are rostul, nu crezi?

aditza2004
10 Mar 2004, 23:50
raikko tu esti genu care spune impotriva ca sa uimeasca...pe ce te bazezi cand spui ca raikonen va castiga titlul?

raikko
11 Mar 2004, 10:18
raikko tu esti genu care spune impotriva ca sa uimeasca...pe ce te bazezi cand spui ca raikonen va castiga titlul?

de ce crezi asta? te-a uimit? Am spun asta ca suporter al lui Raikkonen. Tu daca tii cu schumacher nu e normal sa spui ca va castiga el?
In sezonul trecut shumi a avut noroc, mult noroc (asta fara sa ignor meritele lui). Daca Raikkonen nu avea ghinion/contre in ultimile curse altfel se discuta acum...

Danny
11 Mar 2004, 21:51
Raikkonen nu are nici o sansa sa ia titlul anul asta. Pentru simplul motiv ca McLaren-ul de anul asta McLaren MP4-19 e de tot kkt-ul. E varianta "imbunatatita" a masinii de anul trecut care nu a trecut nici macar crash-test-urile.
Iar de anul viitor nu-l vad prea bine, ca o sa fie coechipier cu Montoya.
Poate totusi in cativa ani...

aditza2004
11 Mar 2004, 23:11
Eu sunt fan Alonso...
Si nu zic ca Raikonnen(sau cum se scrie) nu e bun....toti din F1 sunt talentati...dar raikonen nu este ajutat de nimeni...nici de masina,nici de coechipier...pe cand shumi ....este ajutat de toti...
Si daca ar sii sa fac un tot ...cele mai multe sanse le are shumi,dupa aia alonso,barichello,montoya,ralf si abia dupa raikonnen

Danny
12 Mar 2004, 21:41
Mah, eu sper ca dupa ce se retrage Schumi...sa nu ajunga Alonso pe la Ferrari....
Sezonul asta zic eu ca va arata cam asa:

1. M. Schumacher
2. Barri
3. Monty
4/5 Alonso/Raikkonen

Ionutz55
13 Mar 2004, 09:41
io sper sa fie asa
1, monoya
2. schumi
3. ralf
4. barri
5. alonso

marcu
13 Mar 2004, 11:08
Nu vreau sa cobesc, dar sezonul acesta va fi cumva mai bulversant. Va fi "deranjat" marshul triumfal german... Asha ca Schumi s-ar putea sa stea pe margine cateva curse... Nu shtiu cine va cashtiga (ash vrea sa cashtige Alonso...), dar cu sigurantza nu va fi Schumi. F1 trebuie sa redevina ceea ce a fost - un sport periculos... Shi poate norocul neamtzului se termina.
Ionutz, cred ca e vorba de Montoya!

Ionutz55
13 Mar 2004, 11:11
ar fi frumos

marcu
13 Mar 2004, 11:31
Crede shi va fi... E mottoul pe care l-a calarit Mel Gibson in ultimele luni de filmare la "The Passion of The Christ".

Danny
14 Mar 2004, 00:13
Nu vreau sa cobesc, dar sezonul acesta va fi cumva mai bulversant. Va fi "deranjat" marshul triumfal german...

As vrea eu sa cobesti...dar ma indoiesc f. tare ca asa o sa fie.

marcu
14 Mar 2004, 00:47
De ce atat de putzina lume il simpatizeaza pe Schumaher? Din 10 fani ai F1 -8 il urasc pe Schumi... Cred ca nu e vorba doar de invidie shi de dorintza de a-l vedea detronat... Schumi intruchipeaza tipul norocos shi fericit, care a profitat (profita) de o conjunctura favorabila lui, iar asemenea exemplare n-au ce cauta in F1. Multzi dintre cei care-l urasc nu pot explica atitudinea lor, dar sunt convingatori in aceasta ura...
Exista un fan club Schumaher in Romania?

BeNnY
14 Mar 2004, 00:52
Eu nu-l urasc pe Schumi... chiar imi place de el ca sofer! Insa de cand s-a retras Hakkinnen (sau cum se scrie) nu ma mai uit pentru ca nu mai are nici un rost... n-are pic de competitie... O sa ma uit acum in viitoarele curse sa vad daca reuseste ceva Raikkonnen (NU STIU CUM SE SCRIE)

Danny
14 Mar 2004, 00:58
Marcu...mie nu-mi place Schumi ca om. Nu-mi place caracterul lui. Ca pilot, as fi nebun sa spun ca nu e bun. Chiar f. bun. Unii zic ca cel mai bun...eu zic ca cel mai bun la ora actuala.
Nu e vorba numai de o conjunctura favorabila, a muncit mult ca sa ajunga unde a ajuns. Dar asta e cu totul alta poveste...

Ionutz55
14 Mar 2004, 10:23
De ce atat de putzina lume il simpatizeaza pe Schumaher? Din 10 fani ai F1 -8 il urasc pe Schumi... Cred ca nu e vorba doar de invidie shi de dorintza de a-l vedea detronat... Schumi intruchipeaza tipul norocos shi fericit, care a profitat (profita) de o conjunctura favorabila lui, iar asemenea exemplare n-au ce cauta in F1. Multzi dintre cei care-l urasc nu pot explica atitudinea lor, dar sunt convingatori in aceasta ura...
Exista un fan club Schumaher in Romania?

pai sa ne gandim, pana in 94 am fost fan senna, apoi hill, iar din 97 fan schumi pana cand a venit montoya. am renuntat sal simpatizez pe schumi datorita norocului care il avea cu super masina ferrari. deci nu imi place de scumi pt. ca are masina cea buna si de aceea castiga. daca schumi ar avea masina lui montoya nu ar mai castiga nimic. comparandul pe senna cu schumi senna a fost net superior. pe vremea lui senna vedeai adevarate razboaie in cerse, senna-prost, senna-mansel (nu stiu cum se scrie) iar in ultimul exempu putem da cursa de la monaco. deci pe vremea lui senna era o placere sa vezi f1 dar cand a venit schumi asta prin 2000 sa dus spectacolul. deci de asta nu imi place schumi

TLD
14 Mar 2004, 10:35
pai sa ne gandim, pana in 94 am fost fan senna, apoi hill, iar din 97 fan schumi pana cand a venit montoya. am renuntat sal simpatizez pe schumi datorita norocului care il avea cu super masina ferrari. deci nu imi place de scumi pt. ca are masina cea buna si de aceea castiga. daca schumi ar avea masina lui montoya nu ar mai castiga nimic. comparandul pe senna cu schumi senna a fost net superior. pe vremea lui senna vedeai adevarate razboaie in cerse, senna-prost, senna-mansel (nu stiu cum se scrie) iar in ultimul exempu putem da cursa de la monaco. deci pe vremea lui senna era o placere sa vezi f1 dar cand a venit schumi asta prin 2000 sa dus spectacolul. deci de asta nu imi place schumi

Hai mai sa fim seriosi! Am mai spus-o: anul trecut cei de la ferrari au acvut probleme cu masina, cu caucioacele, intr-o anumita perioada cei de la bmw fiind net superiori. Insa si cu masina aia, imi aduc aminte de o depasira, dak nu ma insel era in canada, unde schumi l-a depasit pe truli parca prin exterior dupa ce se chinuise cateva ture bune in spate... So... ideea mea de baza nu ai cum sa zici ca schumi e un pilot prost. Dak ar fi fost prost nu l-ar fi luat cei de la ferrari, dak ar fi fost prost nu ar avut atatea succese inca de la juniorat :P sau chiar nu ar fi fost descoperit de Briatore si adus la Beneton, unde iar si-a dovedit talentul castigand 2 titluri...

Ionutz55
14 Mar 2004, 11:27
nu ca e prost dar hai anul trecut au avut probleme cu masina dar acu doi ani nu imi spune tu mie ca au avut probleme cu masina. si anul sta o sa fie la fel :D

aditza2004
14 Mar 2004, 16:50
Eu nu va inteleg pe cei care ziceti ca nu va place caracterul lui....bun are un caracter nasol....dar ce conteza...tot cel mai bun pilot este..si degeaba spuneti ca daca nu avea masina ferrari nu castiga..fiindca eu cred ca shumi nu poate fii batut la ora actuala

PoliFanAthic
14 Mar 2004, 18:11
Baga-l pe Schumi intr-un Jordan si pe Baumgartner intr-un Ferrari sa vedem care-i mai bun. BMW-ul a fost mai puternic anul trecut, dar nu au reusit sa castige, cu toate ca aveau avantajul masinii. Schumi este acuma, in mod indiscutabil, cel mai bun pilot.

Ionutz55
14 Mar 2004, 20:12
spui gresit, bagal pe schumi in bmw si pe montoya in ferrari si vedem cinei mai bun

TLD
14 Mar 2004, 21:07
spui gresit, bagal pe schumi in bmw si pe montoya in ferrari si vedem cinei mai bun
Pun pariu ca intra ca taranu montoya in viraj, implicit in schumacher si tot cel din urma ramane in fata... Cat despre comparatia cu baumag...ala in ferrari vs schumacher in jordan - aceeasi chestie, baug... este mult prea putin experimentat cu masina si pun pariu ca ar gresi mai mult ca sigur... In schimb schumacher poate fi constant pe orice masina (de cand l-ati mai vazut voi pe schumi iesind in afara circuitului? - si nu din cauza monopostului!!!)

aditza2004
18 Mar 2004, 09:03
Eu nu sunt fan al lui schumi dar imi dau seama ca la ora actuala nu il poate depasi nimeni.

Ionutz55
19 Mar 2004, 21:05
niste pronosticuri pt maine la sepang??
io zic asa
montoya
schumi
barrichello

Danny
19 Mar 2004, 23:39
Se pare ca va fi o cursa mult mai echilibrata. Eu unul astept calificarile si pe urma am sa dau si niste pronosticuri...

TLD
20 Mar 2004, 06:37
Yo zic ferrari 1,23 si dupa restu! Ia sa vedem ce scrie pe eurosport! :D

TLD
20 Mar 2004, 09:08
1 Michael Schumacher (GER) Ferrari 1:33.074
2 Mark Webber (AUS) Jaguar 1:33.715 + 0:00.641
3 Rubens Barrichello (BRA) Ferrari 1:33.756 + 0:00.682
4 Juan Pablo Montoya (COL) Williams-BMW 1:34.054 + 0:00.980
5 Kimi Räikkönen (FIN) McLaren Mercedes 1:34.164 + 0:01.090
6 Jenson Button (GBR) BAR Honda 1:34.221 + 0:01.147
7 Ralf Schumacher (GER) Williams-BMW 1:34.235 + 0:01.161
8 Jarno Trulli (ITA) Renault 1:34.413 + 0:01.339
9 David Coulthard (GBR) McLaren Mercedes 1:34.602 + 0:01.528
10 Cristiano Da Matta (BRA) Toyota 1:34.917 + 0:01.843
11 Felipe Massa (BRA) Sauber Petronas 1:35.039 + 0:01.965
12 Giancarlo Fisichella (ITA) Sauber Petronas 1:35.061 + 0:01.987
13 Christian Klien (AUT) Jaguar 1:35.158 + 0:02.084
14 Olivier Panis (FRA) Toyota 1:35.617 + 0:02.543
15 Nick Heidfeld (GER) Jordan Ford 1:36.569 + 0:03.495
16 Gianmaria Bruni (ITA) Minardi Cosworth 1:38.577 + 0:05.503
17 Zsolt Baumgartner (HUN) Minardi Cosworth 1:39.272 + 0:06.198
18 Giorgio Pantano (ITA) Jordan Ford 1:39.902 + 0:06.828
19 Takuma Sato (JPN) BAR Honda out
20 Fernando Alonso (SPN) Renault out

De remarcat stresul celor care l-au urmat pe schumacher pe pista... Alonso a iesit iar restul au scos timpi muuult mai slabi decat maiestrul! Parerea mea: Maine o noua cursa castigata de schumi! ;)

aditza2004
20 Mar 2004, 09:54
Favoritul meu Alonso a iesit de pe pista :evil:
Maine inca 10 puncte pt. schumi....deja nu mai are haz dupa doua curse( de fapt 1 cursa si o calificare)

PoliFanAthic
20 Mar 2004, 11:53
Cu calutul inainte! :)

Serghei
20 Mar 2004, 12:06
maine inca 10 puncte pt. schumi....deja nu mai are haz dupa doua curse( de fapt 1 cursa si o calificare)

Stai ca a dat Mama Omida in carti si cica maine schumi pupa un parapet(The BiG One) si castiga Montoya !!! (*) (*) (*) (*) (*)

TLD
20 Mar 2004, 13:51
Pun pariu ca dupa 2 ture schumi are vreo 2-3 sec avans! ;)

Ionutz55
20 Mar 2004, 20:09
calutul cabrat va domina si anul asta intrecerea. anul trecut am mai vazut ceva dar acum nu cred ca vom mai vedea decat un punct gri sau albastru in spatele lui schumi si barrichello
slabut azi montoya

MinRep
20 Mar 2004, 20:11
1 Michael Schumacher (GER) Ferrari 1:33.074
2 Mark Webber (AUS) Jaguar 1:33.715 + 0:00.641
3 Rubens Barrichello (BRA) Ferrari 1:33.756 + 0:00.682
4 Juan Pablo Montoya (COL) Williams-BMW 1:34.054 + 0:00.980
5 Kimi Räikkönen (FIN) McLaren Mercedes 1:34.164 + 0:01.090
6 Jenson Button (GBR) BAR Honda 1:34.221 + 0:01.147
7 Ralf Schumacher (GER) Williams-BMW 1:34.235 + 0:01.161
8 Jarno Trulli (ITA) Renault 1:34.413 + 0:01.339
9 David Coulthard (GBR) McLaren Mercedes 1:34.602 + 0:01.528
10 Cristiano Da Matta (BRA) Toyota 1:34.917 + 0:01.843
11 Felipe Massa (BRA) Sauber Petronas 1:35.039 + 0:01.965
12 Giancarlo Fisichella (ITA) Sauber Petronas 1:35.061 + 0:01.987
13 Christian Klien (AUT) Jaguar 1:35.158 + 0:02.084
14 Olivier Panis (FRA) Toyota 1:35.617 + 0:02.543
15 Nick Heidfeld (GER) Jordan Ford 1:36.569 + 0:03.495
16 Gianmaria Bruni (ITA) Minardi Cosworth 1:38.577 + 0:05.503
17 Zsolt Baumgartner (HUN) Minardi Cosworth 1:39.272 + 0:06.198
18 Giorgio Pantano (ITA) Jordan Ford 1:39.902 + 0:06.828
19 Takuma Sato (JPN) BAR Honda out
20 Fernando Alonso (SPN) Renault out


Singurul lucru de comentat: pacat de Alonso... In rest, nimic surprinzator... (nici macar Webber)

PoliFanAthic
20 Mar 2004, 22:14
Intr-o masina buna, Webber ar putea face lucruri maricele.

TLD
20 Mar 2004, 22:16
Intr-o masina buna, Webber ar putea face lucruri maricele.
Total de acord cu tine! Probabil dupa retragerea lu schumi din f1, voi tine cu webber sau cu alonso sau poate raikonnen :roll:

Danny
20 Mar 2004, 22:20
Ok, in mod normal podium-ul ar trebui sa arate cam asa:

1. Schumi
2. Barri
3. Montoya

Fiind insa un circuit destul de solicitant pentru masini, s-ar putea totusi sa avem parte de ceva abandonuri spectaculoase... :evil:
Alonso, cu toate ca pleaca penultimul in cursa are sanse mari sa termine in puncte.

Ionutz55
20 Mar 2004, 22:26
alonso e noul schumi, iar podiumul cum il zici tu danny este cam adevarat

Danny
21 Mar 2004, 01:18
Eu unul sper sa am gura spurcata si sa abandoneze Shumi :lol: :evil:

TLD
21 Mar 2004, 10:09
1 Michael Schumacher (GER) Ferrari 1:31:07.9
2 Juan Pablo Montoya (COL) Williams-BMW 5.0
3 Jenson Button (GBR) BAR Honda 11.5
4 Rubens Barrichello (BRA) Ferrari 13.6
5 Jarno Trulli (ITA) Renault 37.3
6 David Coulthard (GBR) McLaren Mercedes 53.0
7 Fernando Alonso (ESP) Renault 67.8
8 Felipe Massa (BRA) Sauber Petronas at 1 lap
9 Olivier Panis (FRA) Toyota at 1 lap
10 Cristiano Da Matta (BRA) Toyota at 1 lap
11 Christian Klien (AUT) Jaguar at 1 lap
12 Giancarlo Fisichella (ITA) Sauber Petronas at 1 lap
13 Giorgio Pantano (ITA) Jordan Ford at 2 laps
14 Gianmaria Bruni (ITA) Minardi Cosworth at 3 laps
15 Zsolt Baumgartner (HUN) Minardi Cosworth at 4 laps
16 Takuma Sato (JPN) BAR Honda out
17 Nick Heidfeld (GER) Jordan Ford out
18 Kimi Räikkönen (FIN) McLaren Mercedes out
19 Ralf Schumacher (GER) Williams-BMW out
20 Mark Webber (AUS) Jaguar out


O cursa in care Schumacher a triumfat din nou... Insa montoya parca a fost mai incisiv, ma rog nu pra l-a deranjat el pe schumacher, dar... :roll:

PoliFanAthic
21 Mar 2004, 10:22
Spunea unul dintre comentatorii nemti ca de atatea ori a auzit imnul Germaniei urmat de cel al Italiei incat i se pare ca e un singur imn. :D
Se vede ca nu sta totul in masina ci si in sofer.

WraIth
21 Mar 2004, 10:27
Words of wisdom 8)

Ionutz55
21 Mar 2004, 11:17
era normal, oricum ma bucur pt montoya ca a iesit pe 2

BeNnY
21 Mar 2004, 11:26
Ce cursa de 2 lei... n-a meritat sa ma uit... Treaba cu Schumacher sucks..

Oricum, ma bucur mult pentru BUTTON c-a luat locul 3!

Ionutz55
21 Mar 2004, 11:37
da ia dreptate. hai ma chiar teai sculat sa vezi asa porcarie, io nu mam indurat. atat timp cat scumi va ramane f1 va fi de tot kktul :(

MinRep
21 Mar 2004, 11:55
Cursa a meritat... Facand abstractie de Schumi, au fost momente interesante (Alonso vs. "plutonul", Barricchelo si Trulli la boxe, pacat de Webber, Massa taind o curba, prestatia lui Button, pacat de Raikkonen etc.)

Spectacol mai putin, e drept... Da' poate isi revine Montoya. Peste doua saptamani o sa fie cu adevarat interesant! (Grand-Prix is Behrain... :lol:)

PoliFanAthic
21 Mar 2004, 12:03
Din ce spuneti voi, reiese ca ar trebui sa faca un campionat in care sa conureze Schumi contra Schumi, caci restul sunt prea slabi.

Ionutz55
21 Mar 2004, 16:20
sa vedem cine se adapteaza mai bine la un circuit nou

TLD
21 Mar 2004, 17:40
Sunt curios dak in Bahrain cursa va fi la fel de inegala sau fiind un circuit nou fiecare va merge orbeste spre ... victorie? :roll:

Ionutz55
21 Mar 2004, 19:45
nu stiu dar cred ca tot schumi va castiga
sau mai bine zis masina si pilotul care vor rezista la asemenea caldura
sa nu uitam pneurile
dar posibil ca schumi sa faca acolo a 3 cursa castigata consecutiv

PoliFanAthic
21 Mar 2004, 21:00
Bahrain e un traseu nou pentru toti. Cred ca ne putem astepta la surprize.

marcu
21 Mar 2004, 21:40
Atzi sesizat hotatararea lui Montoya de la conferintza de presa? Asta il va urmari pe Schumacher pana la ultimul strop de viatza. Il urashte enorm. Daca cei de la Williams mai "lucreaza" la mashina, Montoya ii va pune mari probleme lui Schumi.
Pacat de Alonso. A recuperat mult, dar n-a reushit sa urce pe podium.
Ce ma enerveaza comentatorul acesta - Victor Bonifaciu. Un impiedicat pretentzios.

TLD
21 Mar 2004, 21:41
nu stiu dar cred ca tot schumi va castiga
sau mai bine zis masina si pilotul care vor rezista la asemenea caldura
sa nu uitam pneurile
dar posibil ca schumi sa faca acolo a 3 cursa castigata consecutiv
Hmmm.. Din punct de vedere al conditiei fizice schumi cred ca este cel mai bun la ora actuala... In malayezia foarte putin afectat dupa cursa. Cam asa o sa fie si in bahrain... Masina nu stiu cate figuri poate sa faca... De mult nu am mai vazut ferrariul lu schumi in balarii (mint, doar de anu trecut :P ). Si eu pariez tot pe a 3-a cursa consecutiva a lui schumi, dar mai e pana atunci! ;)

PoliFanAthic
22 Mar 2004, 13:42
Las, ma! Bonifaciu e valabil de tot...el nu are carnet de conducere, sau? :roll:

Ionutz55
22 Mar 2004, 20:14
normal ca il uraste pe scumi
are masina,talent si staff-ul tehnic mai bun decat el. ce mai vrea?
io sper sa castige montoya dar mai greu

Ionutz55
31 Mar 2004, 21:02
Maine sunt calificarile libere la MP Bahrein, Shakir, parca asa se scrie
Nu cred ca schumi se va agita deci posibil montoya sau rubens sa iasa pe primul loc

TLD
01 Apr 2004, 03:14
Maine sunt calificarile libere la MP Bahrein, Shakir, parca asa se scrie
Nu cred ca schumi se va agita deci posibil montoya sau rubens sa iasa pe primul loc


Si cam asta ar fi calendarul:


02/04/2004 Free Practice 1 10:00
02/04/2004 Free Practice 2 13:00
03/04/2004 Free Practice 3 10:00
03/04/2004 Free Practice 4 11:15
03/04/2004 Pre-Qualifying 13:00
03/04/2004 Qualifying 14:00
04/04/2004 The Race (57 Laps) 14:30


Cursa incepe la 2 jumate?! WTF?? De mult nu am mai vazut o cursa care nu incepe la fix... :roll:

Danny
02 Apr 2004, 03:44
Senna trial may reopen

Italy's highest court has cleared the way for the reopening of a manslaughter trial over the death of Ayrton Senna 10 years ago. The court on Thursday published the reasons for its decision to annul the last verdict handed out in January 2003, ANSA news agency reported, ruling there had been "material errors".

MinRep
03 Apr 2004, 20:02
Hmm... Public eu ordinea de start...

1. Michael Schumacher
2. Rubens Barrichello
3. Juan Pablo Montoya
4. Ralf Schumacher
5. Takuma Sato
6. Jenson Button
7. Jarno Trulli
8. Olivier Panis
9. Cristiano da Matta
10 David Coulthard
11 Giancarlo Fisichella
12 Christian Klien
13 Felipe Massa
14 Mark Webber
15 Nick Heidfeld
16 Giorgio Pantano
17 Fernando Alonso
18 Gianmaria Bruni
19 Zsolt Baumgartner
20 Kimi Räikkönen



Pacat de Kimi... Se pare ca nu e sezonul lui! Dar nici Coulthard nu merge prea bine... In rest, circuitul arata super 8) 8) 8) si cred ca Schumi va castiga iar. Montoya o sa-l ia pe Barrichello, dar nu cred sa reuseasca mai mult!

marcu
03 Apr 2004, 20:25
Eu las loc pentru o desfasurare imprevizibila a cursei din Bahrein: caldura, nisip, traseu monoton... Poate Schumacher (Michael) greseste, ii cedeaza motorul... sau altceva. Pe scurt: vreau un alt invingator.
La ce ora TVR va transmite cursa?

Danny
03 Apr 2004, 23:10
Mie calificarile astea imi dau sperante. Chiar daca Ferrari ocupa din nou prima grila de start, Williams se pare ca reduce din handicap...
Asa ca, Montoya...hai tata ca se poate :)
BAR se pare ca va fi revelatia campionatului.

P.S. 14.30.

marcu
03 Apr 2004, 23:31
Thanks Danny. Am timp suficient sa ma dezmortesc la piscina (sau cum ar spune romanu'-americanizat: "la groapa cu apa"). Tin si eu cu Montoya, desi favoritul mei e Alonso, care s-a impoptmolit rau de data aceasta. Oricum, oricine, numai nu teutonul!

Ionutz55
04 Apr 2004, 15:59
iar a comiso montoya :x

MinRep
04 Apr 2004, 18:03
Aoleo! Nu mi-a venit sa cred cand am auzit ca Montoya a pierdut locul 3... :x :cry: :x :cry: :x Dar ma bucur pentru Button 8) totusi...

Ce serie de ghinioane au Coulthard si Raikkonen... Valeleu!!!

PoliFanAthic
04 Apr 2004, 19:25
N-ai ce face, suntem prea buni :lol:

Ionutz55
04 Apr 2004, 20:49
pt cat timp crezi ca veti mai ramane in frunte?? :lol:

marcu
04 Apr 2004, 21:59
iar a comiso montoya :x

A comis-o(atentie Ionutz!) rau Montoya, dar e mai mult vina echipei, care are un motor/masina de plimbat seara pe Calea Victoriei.
Eu tot mai cred ca lui Schumi i se va infunda..., poate un derapaj, un blocaj, o nesincronizare, o greseala a echipei de la standuri, poate se revolta locotenentul (eu ii zic "prezervativul" Barrichelo), poate un mic (nu tare, doamne fereste) accident... ceva care sa dea viata F1. Ce timpuri, frate, cand mai traia artistul Senna! Schumi este un contabil/macelar imputit. Omagiu artistilor!!!

Ionutz55
04 Apr 2004, 22:31
din pacate s-au dus vremurile alea

Danny
04 Apr 2004, 22:44
iar a comiso montoya :x
A comis-o(atentie Ionutz!) rau Montoya, dar e mai mult vina echipei, care are un motor/masina de plimbat seara pe Calea Victoriei.


Ce vina are Montoya? Ionutz, tu ai auzit de "probleme tehnice"? Ce vroiai sa faca? Sa iasa din cockpit si sa impinga monopostul? :roll:
Sperantele la titlu s-au dus...raman cele pt. locul...3!
Mai mult, incepe sa ma ingrijoreze faptul ca la anul o sa ajunga la McLaren...

PoliFanAthic
04 Apr 2004, 22:50
Mai, cand invatati sa faceti si altceva decat sa-l deplangeti pe bietul Senna? Ca, sa fiu eu de nu, dar alte argumente "anti-Schumi" nu aduceti. Hai, e si el cum e, nu neaparat un om model, dar sa moara mata vecinului daca nu este cel mai bun. Nu neaparat ca pilot, nu contest faptul ca au existat mai buni ca piloti, dar Schumi este un tactician genial. Poate nu s-a lasat penetrat pana-n pantecul fiecarui neuron de "sofat", dar este un tip foarte inteligent, care si-a castigat toate cele 6 titluri. Mai ales cele de la Ferrari.

Danny
04 Apr 2004, 22:52
Raikkonen nu are nici o sansa sa ia titlul anul asta. Pentru simplul motiv ca McLaren-ul de anul asta McLaren MP4-19 e de tot kkt-ul. E varianta "imbunatatita" a masinii de anul trecut care nu a trecut nici macar crash-test-urile.

Ce serie de ghinioane au Coulthard si Raikkonen... Valeleu!!!

Nu e vorba de ghinion aici. E vorba de masina.
Imi pare rau pt. Kimi dar sezonul asta e terminat pt. el.
Coulthard are ghinionul sa fie un pilot de duzina...

Ionutz55
04 Apr 2004, 22:53
Mai, cand invatati sa faceti si altceva decat sa-l deplangeti pe bietul Senna? Ca, sa fiu eu de nu, dar alte argumente "anti-Schumi" nu aduceti. Hai, e si el cum e, nu neaparat un om model, dar sa moara mata vecinului daca nu este cel mai bun. Nu neaparat ca pilot, nu contest faptul ca au existat mai buni ca piloti, dar Schumi este un tactician genial. Poate nu s-a lasat penetrat pana-n pantecul fiecarui neuron de "sofat", dar este un tip foarte inteligent, care si-a castigat toate cele 6 titluri. Mai ales cele de la Ferrari.

cand era senna era f1, acu e schumi si e marele circ
NICIODATA SA NU SPUI CA SCHUMI AR FI FOST MAI BUN CA SENNA, asta e jignire

Danny
04 Apr 2004, 22:56
Referitor la McLaren, cred ca lista abandonurilor de la Bahrain spune totul:

David Coulthard (GBR) McLaren Mercedes out
Zsolt Baumgartner (HUN) Minardi Cosworth out
Kimi Räikkönen (FIN) McLaren Mercedes out

PoliFanAthic
05 Apr 2004, 12:05
Atat timp cat trebuie sa evoci un pilot, din pacate, decedat ca sa-l compari cu Schumacher, mi se pare ca lucrul asta vorbeste de la sine. Nu zic ca era mai bun, dar acuma este indubitabil cel mai bun.

MinRep
05 Apr 2004, 17:12
Coulthard are ghinionul sa fie un pilot de duzina...

Mai tineti minte cand se bateau Schumi si Hakkinen? Pe vremea aia, Schumi nu-l considera pe Coulthard un pilot! Nici macar un "locotenent"... Se pare ca se confirma...

Ionutz55
05 Apr 2004, 20:24
Atat timp cat trebuie sa evoci un pilot, din pacate, decedat ca sa-l compari cu Schumacher, mi se pare ca lucrul asta vorbeste de la sine. Nu zic ca era mai bun, dar acuma este indubitabil cel mai bun.

din pacate mort da ai dreptate. da ia zi crezi ca daca nu murea senna mai castiga schumi titlurile cu benetton??, te asigur ca nu
schumi este un ratat, care a facut din f1 un sport pe care nu te mai tine sa il privesti datorita spectacolului disparut. in afara ca are cea mai buna masina si ca ia cei mai multi bani este un nimic
orice pilot de la echipele de top daca ii dai un ferrari ii da clasa si lui rubens dar si lui schumi

BeNnY
05 Apr 2004, 21:03
un sport pe care nu te mai tine sa il privesti datorita spectacolului disparut.

Ce-ai reusit sa scoti :D

Nu poti spune ca "schumi" e un ratat pentru ca in ciuda parerilor noastre el este un barbat care are mare succes (din pacate)! Nici mie nu-mi place de el. Pe vremea cand el se batea cu Hakkinen eram un F1 FANatic... acum nu mai am la ce sa ma uit

Ionutz55
05 Apr 2004, 21:09
un sport pe care nu te mai tine sa il privesti datorita spectacolului disparut.

Ce-ai reusit sa scoti :D

Nu poti spune ca "schumi" e un ratat pentru ca in ciuda parerilor noastre el este un barbat care are mare succes (din pacate)! Nici mie nu-mi place de el. Pe vremea cand el se batea cu Hakkinen eram un F1 FANatic... acum nu mai am la ce sa ma uit

e un ratat, in domeniul sportului nu in viata privata, care nici nu ma intereseaza

cand tu te uitai la f1 era spectacol, dar acum nu il vezi decat pe schumi in fata si 2 depasiri in spate, ce draqu are 3 victori cons. , mai vreti ceva??
spectacolul nu mai exista

PoliFanAthic
05 Apr 2004, 22:41
Anul trecut a fost mult mai greu. Oricum, nu pot fi de acord ca Schumi e un ratat. De acord, n-o fi fost el ca Senna, dar e departe de a fi un ratat. Vezi-l pe Barri in aceeasi masina.

marcu
05 Apr 2004, 23:52
Mai Poli... tu vii pe acet topic ca sa rasucesti cutitul in rana. Esti fan Schumacher? Foarte bine, admira in continuare un "spectacol jalnic". Noi il invocam pe Senna, pentru ca nu stim ce forma de revolta sa mai gasim.
Chiar nu simti o senzatie de greata? Unde s-a mai vazut ca in F1 sa "lupte" (vorba vine) familii? Cate servicii i-a facut lui Michael fratele sau mai mic Ralpf. Ba i se strica masina pe ultimii km ai cursei, ba iesea in decor ca un oligofren, ba gresea la standuri, ba se ciocnea cu un adversar (evident altul decat Michael) etc... Despre serviciile locotenentului (prezervativului) sau Barrichelo nici nu mai pomenesc... Schumi castiga curse in mod jalnic si jenant si le tot contabilizeaza. Tot doboara recorduri. Halal de asa campion!
F1 e altceva. In F1 se danseaza cu moartea in ideea de zbor.
Schumacher e doar un contabil care aduna saci de bani. Ar fi bine ca toti fanii adevarati ai F1(sunt multi, te asigur) sa-i trimita cate un Euro si sa-l roage sa paraseasca arena circului. Eu voi face acest lucru.

Danny
05 Apr 2004, 23:53
schumi este un ratat, care a facut din f1 un sport pe care nu te mai tine sa il privesti datorita spectacolului disparut...

Ionutze, tu chiar esti prost.

Danny
06 Apr 2004, 00:02
Mai Poli... tu vii pe acet topic ca sa rasucesti cutitul in rana. Esti fan Schumacher? Foarte bine, admira in continuare un "spectacol jalnic". Noi il invocam pe Senna, pentru ca nu stim ce forma

Eu NU sunt fan Schumacher. Din contra as putea spune. Dar ce vina are el ca are cea mai buna masina (la care a contribuit si el) si ca este (probabil) cel mai bun pilot al momentului??? Cadeti in ridicol deja...
Ca sa avem spectacol trebuie ca Williams, McLaren, Renault...sa ajunga cel putin la performantele celor de la Ferrari. Simplu.

marcu
06 Apr 2004, 00:16
Danny, minte limpede... crezi ca nu intelegem cum stau lucrurile cu performantele masinilor? Era vorba de Schumacher, de calitatile lui de pilot care sunt exagerate in acest context cand ceilalti sunt la pamant cu "tehnica". Si apoi, F1 implica si pasiuni. Chiar nu avem libertatea sa spunem ca uram un om care cara saci cu bani in vazul tuturor si mai are si impertinenta sa afirme ca el de fapt se jertfeste pe altarul creatiei?...

Danny
06 Apr 2004, 00:51
Exagerate exagerate dar nu poti sa spui ca Schumi e un ratat! :o
Nici mie nu-mi place de el, dar trebuie sa-i recunoastem si meritele.

PoliFanAthic
06 Apr 2004, 09:36
Nu spun ca speram sa se retraga Schumi anul acesta, dar nu m-ar fi deranjat. Pana la urma, mai ales cand vine vorba de masina, e nevoie de bani. Asadar, de unde are Ferrari atatia?

TLD
06 Apr 2004, 10:32
schumi este un ratat, care a facut din f1 un sport pe care nu te mai tine sa il privesti datorita spectacolului disparut

Prin cuvintele pe care le folosesti devii singur un ratat... No comment! ;)



in afara ca are cea mai buna masina si ca ia cei mai multi bani este un nimic

Il cunosti tu asa de bine, sau te pomenesti ca oi fi fisu' si te oftici ca nu ti-a luat cadou de pasti... :roll:

orice pilot de la echipele de top daca ii dai un ferrari ii da clasa si lui rubens dar si lui schumi

Hai ma ca ma plictisesti... Asta e o alta scuza tampita... Le plangi de mila altora pt norocul pe care l-a avut... Dak nu erau un pilot bun atunci ferrari nu il mai cumpara in 97' cand au venit toti la ferratri si a inceput reconstructiz echipei!

P.S: La faza cu Senna si Schumacher NU AI CUM SA COMPARI DOI PILOTI DIN GENERATII DIFERITE, CU MASINI DIFERITE, CU CARACTERE DIFERITE.... Ghinionu lu senna ca a murit, si dak traia probabil ca ar fi luat cel putin cate titluri a luat si schumi, nu zic nu la faza asta, dar gata pana aici, nu ma bag in comparatii stupide! :roll:

Ionutz55
06 Apr 2004, 10:48
schumi este un ratat, care a facut din f1 un sport pe care nu te mai tine sa il privesti datorita spectacolului disparut

Prin cuvintele pe care le folosesti devii singur un ratat... No comment! ;)



in afara ca are cea mai buna masina si ca ia cei mai multi bani este un nimic

Il cunosti tu asa de bine, sau te pomenesti ca oi fi fisu' si te oftici ca nu ti-a luat cadou de pasti... :roll:

orice pilot de la echipele de top daca ii dai un ferrari ii da clasa si lui rubens dar si lui schumi

Hai ma ca ma plictisesti... Asta e o alta scuza tampita... Le plangi de mila altora pt norocul pe care l-a avut... Dak nu erau un pilot bun atunci ferrari nu il mai cumpara in 97' cand au venit toti la ferratri si a inceput reconstructiz echipei!

P.S: La faza cu Senna si Schumacher NU AI CUM SA COMPARI DOI PILOTI DIN GENERATII DIFERITE, CU MASINI DIFERITE, CU CARACTERE DIFERITE.... Ghinionu lu senna ca a murit, si dak traia probabil ca ar fi luat cel putin cate titluri a luat si schumi, nu zic nu la faza asta, dar gata pana aici, nu ma bag in comparatii stupide! :roll:

schumi alerga din perioada cand senna castiga titluri, asa ca ciocu mic
cum de nu a reusit atunci sa castige ceva, cand nu avea cea mai buna masina, cum facea senna atunci cand avea masini mai slabute
daca te-ai uitat vreodata la f1 in perioada senna ai vazut sigur cursa intrerupta de la monaco, unde desi avea CEA MAI PROASTA MASINA si plecase dupa 23 ( iar la monaco tre sa fi ace ca sa depasesti atatea masini) si a ajuns pe 2 in turul 20 si ceva parca.
deci dai lu schumi un minardi si pe orice circuit vrei tu daca ajunge pe loc. 3 este un adevarat ace

BeNnY
06 Apr 2004, 19:12
Aia a fost acum mult timp cap-patrat! INTRE TIMP S-A PERFECTIONAT! DUUH! :evil:

PoliFanAthic
06 Apr 2004, 20:05
Discutia asta mi se pare lipsita de sens. Este oricum aiurea sa compari doi piloti care au avut perioada de glorie(din motive variate) la 10 ani diferenta. Lucrurile s-au schimbat si e clar ca daca Senna se afla intr-o masina precum cele de azi, nu am mai discuta despre un "ceea ar fi fost daca".

Ionutz55
06 Apr 2004, 22:22
Aia a fost acum mult timp cap-patrat! INTRE TIMP S-A PERFECTIONAT! DUUH! :evil:

esti comic benny, el nu sa perfectionat, ci doar masina :lol: :lol: :lol:

PoliFanAthic
07 Apr 2004, 10:06
Nu vezi simbioza? :)

Ionutz55
07 Apr 2004, 12:00
Nu vezi simbioza? :)

:lol: :lol: :lol: (*)

nookie
07 Apr 2004, 13:52
cand era senna era f1, acu e schumi si e marele circ
NICIODATA SA NU SPUI CA SCHUMI AR FI FOST MAI BUN CA SENNA, asta e jignire


Este clar ce se va intampla sezonul asta. Imi pare rau de KIMI dar sezonul asta e incheiat. Deja imi dau impresia cei de la McLaren ca pregatesc masina pentru la anul iar sezonul asta e unul de compromis. Pe Coulthard il platesc degeaba, e o pierdere de vreme, ce mai.
Oricum pe zi ce trece F1 devine tot mai mult o afacere.

PoliFanAthic
12 Apr 2004, 18:44
Era un tare, dar mai veche, intr-un ziar. Oamenii intelectuali intrebandu-se cum poate fi infrant Schumi, pe langa obisnuitele sugestii de a isi face singur alimentarea cu benzina si schimbarea de pneuri, sau sa ia cate un autostopist pe tura, au formulat urmatoarea afirmatie: Sa fie obligat sa il asculte pe M. Alexandrescu comentand cursa. :D

marcu
24 Apr 2004, 22:48
Fani Formula 1 treziti-va!!! Va fi invins oare Schumi in cursa de maine??? Eu mi-o doresc foarte mult...

Danny
25 Apr 2004, 00:02
Ehh...cine nu-si doreste. Trebuie insa sa tinem cont de faptul ca Schumi ar fi iesit in pole daca nu ar fi facut acea greseala...
Va mai gresi oare si in cursa...? :oops:

1 Jenson Button (GBR) BAR Honda 1:19.753
2 Michael Schumacher (GER) Ferrari 1:20.011 + 0:00.258
3 Juan Pablo Montoya (COL) Williams-BMW 1:20.212 + 0:00.459
4 Rubens Barrichello (BRA) Ferrari 1:20.451 + 0:00.698
5 Ralf Schumacher (GER) Williams-BMW 1:20.538 + 0:00.785
6 Fernando Alonso (ESP) Renault 1:20.895 + 0:01.142
7 Takuma Sato (JPN) BAR Honda 1:20.913 + 0:01.160
8 Mark Webber (AUS) Jaguar 1:20.921 + 0:01.168

Cert este ca pe circuitul asta nu prea ai unde sa depasesti, asa ca Button ar putea sa-i tina piept...macar cateva tururi. Cat sa-l enerveze.

TLD
25 Apr 2004, 07:52
Fani Formula 1 treziti-va!!! Va fi invins oare Schumi in cursa de maine??? Eu mi-o doresc foarte mult...

Pariez ca si aici tot schumacher va castiga, are experienta mai mare ca button, are si masina mai buna... A si mai e si avantajat ca alearga oarecum pe circuitul de casa al scuderiei! :P

PoliFanAthic
25 Apr 2004, 10:11
Spunea ca ar dedica victoria lui Senna. Dar oricum banuiesc ca asta nu conteaza pt detractori.
Poate ar fi mai frumos sa castige Barri :?

MinRep
25 Apr 2004, 10:38
Eu creed ca o sa castige Schumi... Button o sa ia un loc pe podium, asta e sigur... Despre Montoya, nu stiu ce sa zic... Mi-ar place (placea?) sa faca o cursa buna si sa intre pe podium, da nu stiu daca o sa reuseasca. Asa ca eu zic ca pe podium or sa fie iar astia de la Ferrari si Button.


P.S.: Evident, Raikonnen nu ne mai poate surprinde... Pacat... :(

Rah
25 Apr 2004, 10:42
Deja sezonul de anu asta a inceput monoton rau de tot. Iar cashtiga schumi pe banda rulanta.

Hai sa fim serioshi ... nu prea are cum sa-l tina Button pe Schumi in spate toata cursa. Shi daca nu are cum sa-l depasheasca tot il ia la intrarile la pits. Oricum o sa-l enerveze putin daca reusheste sa nu fie depashit la start.

Eh eu tot cu speranta in Alonso raman.

Danny
25 Apr 2004, 13:05
Ideal ar fi sa ia si Montoya un start klumea in viata lui si sa-l depaseasca pe Schumi...poate asa am avea sanse sa vedem ceva spectacol.

marcu
25 Apr 2004, 13:39
Un gand bun pentru Alonso. Sa vedem ce va face Schumi cu "parerile" si "doleantele" noastre. Poate, acolo sus, Senna are si el o parere...

PoliFanAthic
25 Apr 2004, 18:16
Fir-ar sa fie, ce chestie! Iar am castigat...
Start tensionat-indiferent de cum da cu pliscul Montoya, el oricum n-a aratat nimic, si nu ma refer la Schumi ci la Button- si o faza interesanta cu Alonso si Ralf(forza Alonso!); cam atat, nu?
Si ati vazut din nou ca nu ajunge sa fii in Ferrari?

Ionutz55
01 May 2004, 16:38
Astazi, adica 1 mai 2004 se implinesc fix 10 ani de cand triplul campion mondial la f1, Ayrton Senna si-a pierdut viatza pe circuitul din San Marino, Imola :( :((

marcu
01 May 2004, 18:53
Adevaratii fani Formula 1 isi amintesc de Ayrton Senna! Solidaritate Ionutz.

Ionutz55
01 May 2004, 20:05
cam putini fani SENNA pe acest forum, mult mai multzi fani ai lui schumi...

marcu
01 May 2004, 20:42
Artisti adevarati sunt putini, Ionutz. Asa ca, sus capul!
Noi nu coboram la nivelul contabilului Schumacher :D

Ionutz55
01 May 2004, 20:53
Mare dreptate ai (*) (*) (*) (*) (*)

PoliFanAthic
02 May 2004, 10:40
Care "multi fani Scumacher"? Ca eu nu numar mai mult de doi.
Apropos de, revenind in patrie dupa un excurs in diaspora am nimerit o revista in avion, in care se comemora implinirea celor zece ani. Se puneau diferite intrebari, la care se gasisera, mai mult sau mai putin, raspunsuri. Printre care era si intrebarea "cine era mai bun?" adica el sau Schumacher. Aproape incontestabil, la statistici Schumi invingea, dar oamenii se fereau sa traga vreo concluzie. Mi se pare si normal.
Si o teorie mai "interesanta" despre de ce a murit: s-a concentrat atat de tare in ultima tura si si-a tinut respiratia, lesinand.

Ionutz55
04 May 2004, 20:03
Care "multi fani Scumacher"? Ca eu nu numar mai mult de doi.
Apropos de, revenind in patrie dupa un excurs in diaspora am nimerit o revista in avion, in care se comemora implinirea celor zece ani. Se puneau diferite intrebari, la care se gasisera, mai mult sau mai putin, raspunsuri. Printre care era si intrebarea "cine era mai bun?" adica el sau Schumacher. Aproape incontestabil, la statistici Schumi invingea, dar oamenii se fereau sa traga vreo concluzie. Mi se pare si normal.
Si o teorie mai "interesanta" despre de ce a murit: s-a concentrat atat de tare in ultima tura si si-a tinut respiratia, lesinand.

Ce intrebare stupida, Senna a fost considerat cel mai bun pilot de f1 si dupa parerea mea nimeni nu il va intrece, nici daca va castiga 10 titluri



Si o teorie mai "interesanta" despre de ce a murit: s-a concentrat atat de tare in ultima tura si si-a tinut respiratia, lesinand.

Ce gluma de kkt la adresa unui mare pilot de f1. Daca te uitai pe national geographic vedeai din ce cauza sa produs accidentul
Daca nu stiai el a murit deoarece o roata la lovit in cap si o bucata din suspensie ia perforat casca si mai departe itzi dai seama ce sa intamplat... :(( .


nimeni, niciodata nu o sa poata sa se compare cu " MAGIC SENNA" (*)
[/quote]

BeNnY
04 May 2004, 20:07
Asta nu era teoria lui PoliFanAthic! A zis doar ca e interesanta! Si daca era asa lesina si apoi facea accidentul! BINEINTELES CA N-A MURIT PENTRU CA A LESINAT! Si nu el a pus intrebarea "Cine e cel mai bun?"! Daca citesti mai bine el zicea ca oamenii se fereau sa raspunda dar nu ca el a pus intrebarea!

Mai usor Ionutzule cu atacatul asta nejustificat!

Ionutz55
04 May 2004, 20:12
Nu am spus ca el apus intrebarea :x
Iar teoria aia oricum e de kkt, iar eu iam spus ca daca se uita pe ng vedea adevarata cauza a mortzi lui Magic Senna si nu mai scria teoria aia de kkt, indiferent ca a spuso el sau altzi, este o mare jignire la adresa unui om care nu mai este printre noi

BeNnY
04 May 2004, 20:24
Bai vorbesti despre Senna de parca ar fi Dumnezeu ma! De acord ca a fost un mare pilot dar hai sa nu-l sfintim! Tu i te adresai clar lui PoliFanathic... nici nu mai merita sa spun nimic...

Ionutz55
04 May 2004, 20:28
Pai nu mai spune nimic.
Oricum te dai pe langa totzi, doar, doar sa fi si tu mai mare pe forumu asta mai junior

PoliFanAthic
04 May 2004, 20:36
Daca am invatat ceva din confruntarile de la televizor, dintre prieteni si mai ales cu necunoscuti, acest lucru este ca nu are absolut nici un rost sa faci un debate in legatura cu absolut orice. Fiecare o tine pe a lui. Cum mie imi place sa cred ca Schumi este un pilot foarte bun, asta o sa fac in continuare. Totusi, spre deosebire de voi care ma combati acerb, eu nu l-am luat nici un moment in deradere* pe Senna. Nu l-am vazut in prea multe curse si astfel nu vreau sa ma veti vedea spunand sus si tare ca "Schumacher e cel mai bun pilot ar tuturor timpurilor". Din principiu nu-mi place ideea de a compara ceva relationat la timp, fiindca acesta distorsioneaza prea mult realitatile pe care ni le cream. Poate Fangio a fost cel mai bun pilot al tuturor timpurilor, ce stiu eu? Dar pana la urma si acest "cel mai" este foarte relativ.
Si daca vreti sa stiti de ce ma irita cel mai mult atitudinea "voastra", va spun: nu inteleg de ce va legati de Senna, ca sa evitati sa acceptati un adevar incontestabil la acest moment. Senna e mort si nimeni nu va putea schimba asta(ca sa fiu si eu putin american in exprimare). Si mie nu-mi place sa privesc tot inapoi. Sincer sa fiu, speram ca Schumi sa se retraga, ca sa-mi gasesc alt favorit. Acesta ar fi cu siguranta Alonso. Dar atata timp cat Schumacher va mai concura, improbabilitatea ca alt pilot sa faca furori va persista.

BeNnY
04 May 2004, 20:41
Ca sa revin on topic

Raikonnen mi se parea ca are ceva sanse... Sau cel putin asta sezonul trecut... Acum nu mai stiu ce mai face pentru ca nici nu m-am uitat... prezenta lui Schumacher fiind zdrobitoare

Ionutz55
04 May 2004, 20:43
Daca am invatat ceva din confruntarile de la televizor, dintre prieteni si mai ales cu necunoscuti, acest lucru este ca nu are absolut nici un rost sa faci un debate in legatura cu absolut orice. Fiecare o tine pe a lui. Cum mie imi place sa cred ca Schumi este un pilot foarte bun, asta o sa fac in continuare. Totusi, spre deosebire de voi care ma combati acerb, eu nu l-am luat nici un moment in deradere* pe Senna. Nu l-am vazut in prea multe curse si astfel nu vreau sa ma veti vedea spunand sus si tare ca "Schumacher e cel mai bun pilot ar tuturor timpurilor". Din principiu nu-mi place ideea de a compara ceva relationat la timp, fiindca acesta distorsioneaza prea mult realitatile pe care ni le cream. Poate Fangio a fost cel mai bun pilot al tuturor timpurilor, ce stiu eu? Dar pana la urma si acest "cel mai" este foarte relativ.
Si daca vreti sa stiti de ce ma irita cel mai mult atitudinea "voastra", va spun: nu inteleg de ce va legati de Senna, ca sa evitati sa acceptati un adevar incontestabil la acest moment. Senna e mort si nimeni nu va putea schimba asta(ca sa fiu si eu putin american in exprimare). Si mie nu-mi place sa privesc tot inapoi. Sincer sa fiu, speram ca Schumi sa se retraga, ca sa-mi gasesc alt favorit. Acesta ar fi cu siguranta Alonso. Dar atata timp cat Schumacher va mai concura, improbabilitatea ca alt pilot sa faca furori va persista.

La momentul actual el este cel mai bun.
Fangio,.... pai atunci cand alerga el un sezon avea cam 7 curse, deci nu e mare lucru, dar oricum nu pot sa nu ii recunosc meritele
Scumi, parerea mea, este ca are cea mai buna masina, echipa si mecanici din toata f1 si asta il ajuta capital
Dupa cum stii atunci cand alerga senna, schumi era la benneton, deci potzi sa spui ca au alergat cam in acelasi timp, asta pana cand senna a murit
Zimi si mie, o simpla parere a ta, crezi ca daca senna nu avea acel accident in 94, schumi mai castiga cele 2 titluri cu benneton?
Dar asta sa spui sincer.
Parerea mea- NU

marcu
04 May 2004, 22:06
Si daca vreti sa stiti de ce ma irita cel mai mult atitudinea "voastra", va spun: nu inteleg de ce va legati de Senna, ca sa evitati sa acceptati un adevar incontestabil la acest moment. Senna e mort si nimeni nu va putea schimba asta(ca sa fiu si eu putin american in exprimare). Si mie nu-mi place sa privesc tot inapoi. Sincer sa fiu, speram ca Schumi sa se retraga, ca sa-mi gasesc alt favorit. Acesta ar fi cu siguranta Alonso. Dar atata timp cat Schumacher va mai concura, improbabilitatea ca alt pilot sa faca furori va persista.

Draga PoliFanAthic, cred ca nu ai nimic impotriva ideii de traditie. Senna este traditie si mit in Formula 1. Nu poti lupta cu miturile. Ele dainuie peste ani. Senna e un nobil pedigri pentru F1. Un sport care nu incepe si nu se termina cu Schumacher, sunt sigur ca intelegi perfect acest lucru.
Senna n-a "aranjat" curse, asa cum a facut-o Schumi in ultimii ani (cu Barichello si cu Ralph, fratele sau). Dar nu are rost sa mai reiau caterinca. Dupa mine, e o lipsa de gust sa-i compari pe Senna si Schumacher. Punct.
Si eu sper ca Alonso sa faca o figura buna in F1.

PoliFanAthic
04 May 2004, 23:22
Zimi si mie, o simpla parere a ta, crezi ca daca senna nu avea acel accident in 94, schumi mai castiga cele 2 titluri cu benneton?
Dar asta sa spui sincer.
Parerea mea- NU
Evident ca n-am de unde sa stiu asta si nici nu pot sa presupun. Totusi Senna avea, cat, 34 de ani atunci, nu? Problema este ca nu am vazut destul din Senna ca sa pot sa-mi formez o parere pertinenta si statisticile nu vorbesc neaparat in favoarea lui.
Senna e o legenda si toate fiindca viata lui ca pilot de cursa a continut absolut toate ingredientele. Nu stiu daca am mai spus-o, dar daca da, o spun din nou: eu nu il contest pe Senna, dar Schumacher este totusi mai sus pe scara valorii decat felul cum apare el in prezentarea voastra. Ah, si nici nu ii compar. Dar nici voi sa n-o faceti.

Danny
08 May 2004, 22:34
Spanish GP - Qualifying

1 Michael Schumacher (GER) Ferrari 1:15.022
2 Juan Pablo Montoya (COL) Williams-BMW 1:15.639 + 0:00.617
3 Takuma Sato (JPN) BAR Honda 1:15.809 + 0:00.787
4 Jarno Trulli (ITA) Renault 1:16.144 + 0:01.122
5 Rubens Barrichello (BRA) Ferrari 1:16.272 + 0:01.250
6 Ralf Schumacher (GER) Williams-BMW 1:16.293 + 0:01.271
7 Olivier Panis (FRA) Toyota 1:16.313 + 0:01.291
8 Fernando Alonso (ESP) Renault 1:16.422 + 0:01.400

Cred ca nu mai e nimic de spus...nu-mi fac iluzii... :hmm:

Danny
22 May 2004, 23:20
Monaco GP - Final Qualifying

1 Jarno Trulli (ITA) Renault 1:13.985
2 Jenson Button (GBR) BAR Honda 1:14.396 + 0:00.411
3 Fernando Alonso (ESP) Renault 1:14.408 + 0:00.423
4 Michael Schumacher (GER) Ferrari 1:14.516 + 0:00.531
5 Kimi Räikkönen (FIN) McLaren Mercedes 1:14.592 + 0:00.607
6 Rubens Barrichello (BRA) Ferrari 1:14.716 + 0:00.731
7 Takuma Sato (JPN) BAR Honda 1:14.827 + 0:00.842
8 David Coulthard (GBR) McLaren Mercedes 1:14.951 + 0:00.966


yuppi...no shumi?

Leonard
22 May 2004, 23:31
da montoya ce-a patit?

Danny
22 May 2004, 23:53
eee...a oprit la un semafor si a terminat pe 9... :)

herbert
23 May 2004, 00:39
Bucuros ca Shumi... a inghitit ceva fum de la "masinile" primilor clasati :D
Mai Leonard, schimba-ti, te rog, avatarul. Penn e in plin proces de debilizare si oligofrenizare stangista. Pacat de el, a facut roluri bune.

MinRep
23 May 2004, 12:07
1 Jarno Trulli (ITA) Renault 1:13.985
2 Jenson Button (GBR) BAR Honda 1:14.396 + 0:00.411
3 Fernando Alonso (ESP) Renault 1:14.408 + 0:00.423
4 Michael Schumacher (GER) Ferrari 1:14.516 + 0:00.531
5 Kimi Räikkönen (FIN) McLaren Mercedes 1:14.592 + 0:00.607
6 Rubens Barrichello (BRA) Ferrari 1:14.716 + 0:00.731
7 Takuma Sato (JPN) BAR Honda 1:14.827 + 0:00.842
8 David Coulthard (GBR) McLaren Mercedes 1:14.951 + 0:00.966


In sfarsit, o schimbare. Dar tot nu cred ca Schumi nu va castiga. Pacat de Ralf si Montoya!




Penn e in plin proces de debilizare si oligofrenizare stangista.

Right... o formulare de milioane... Aoleo!

PoliFanAthic
23 May 2004, 21:56
Mdap, trebuia sa-si faca jucaria Montoya. Sincer, acuma, nu aveam nimic cu el la inceput, dadea culoare curselor, dar ceea ce initial putea fi considerata "lipsa de experienta" devine "wreckles driving". Nu i se poate scuza "neatentia" din tunel. Oricum, si Schumi a spus-o, era improbabil ca el sa castige, dar nu era necesar sa iasa la rampa "furiosul" columbian.

Leonard
23 May 2004, 23:19
am si eu o intrebare de fizica (desi am facut liceul la sectia mate-fizica, zau daca mai stiu sa calculez raspunsul): pe o aceeasi distanta, cand consuma o masina mai multa benzina, daca merge cu viteza mai mare sau daca merge cu viteza mai mica???
Mi-am pus aceasta intrebare cand l-am auzit pe miki alexandrescu afirmand ca "acum, cand safety-car-ul este pe pista, masinile vor economisi benzina....." e adevarat ca se consuma mai putina benzina daca distanta (numarul de tururi) e aceeasi?

ricutza
24 May 2004, 00:59
eu presupun ca defapt benzina consumata tine de puterea utilizata nu? iar puterea depinde de viteza deci cu cat viteza e mai mare cu atat puterea e mai mare si cred eu, benzina consumata e mai multa...

m-am bucurat ca a castigat trulli ca ma cam plictisem de schumi....cu toate astea mi s-a parut si mie ca montoya a fost cam marlan...sunt curioasa daca schimi l-ar fi intrecut pana la urma pe trulli...

Leonard
24 May 2004, 01:12
eu presupun ca defapt benzina consumata tine de puterea utilizata nu? iar puterea depinde de viteza deci cu cat viteza e mai mare cu atat puterea e mai mare si cred eu, benzina consumata e mai multa...


ok, dar timpul scade, daca viteza e mare (distanta fiind aceeasi). in mai putin timp ar trebui si consumul de benzina sa scada. dar fara vreun calcul, mi s-ar parea normal sa fie egal consumul indiferent de viteza.

PoliFanAthic
24 May 2004, 15:31
Pai sa ne uitam la alt exemplu: cand "analizezi" o masina si te uiti la consum, zice precum urmeaza.

Consum (l/100km)

urban/extraurban/mixt
11,6/ 6,7 / 8,5

Asadar, avem aceeasi distanta dar in mod evident vitezele difera. Asta indica spre un consum mai mare la viteza mai mica. Dubios...unde e greseala? Pai sa vedem.
In oras, se pun doua probleme:
1) Consum pana cand se incalzeste motorul
2) Consum ridicat datorat deselor franari si accelerari

Asta mi se pare ca explica de ce consumul este mai mic la F1 cu SC-ul pe pista; adica masina(cu motorul incalzit, logic) merge la un ritm constant care nu necesita franari si acelerari substantiale.

MinRep
25 May 2004, 09:58
Mie mi-a placut cursa asta. Trulli a meritat sa castige si Button sa ia locul doi. Barrichello cred ca a avut un pic de noroc, da' tot l-a intrecut la distanta pe Montoya. Anyway... Acolo au gresit si Schumi si Montoya (desi ultimul se poate abtine), dar, oricum, nici unul nu a gresit ca Alonso (care a mai avut tupeu' sa-i arate lui Ralf MUlE). Cred ca e prima data cand nu mi-a placut de el...

De obicei, la fel ca si acum, singurul lucru care-mi place cu adevarat este numarul redus al pilotilor care termina cursa. De data asta au fost 9 si, evident, singurul care nu a luat puncte a fost Baumgartner ( :D :D :D ), da' macar are o bila rosie ca a terminat cursa!


Miki si Viki au fost cam pe spate... (sa nu-l recunoasca ei pe Briattore, ntztz, ntztz, ntztz)

PoliFanAthic
25 May 2004, 12:40
Asta inseamna spectacol! Buf-baf-bum! Ce noroc pe capul lui Fisi...

Danny
01 Jun 2004, 21:38
back 2 boring races...?

Leonard
02 Jun 2004, 01:01
mda, se pare ca a mai fost o cursa intre timp (MP al Europei), cica a facut dubla ferrari, mai bine ca n-am vazut...

Danny
12 Jun 2004, 20:31
Canadian GP - Final qualifying

1 Ralf Schumacher (GER) Williams 1:12.275
2 Jenson Button (GBR) BAR 1:12.341 +0:00.066
3 Jarno Trulli (ITA) Renault 1:13.023 +0:00.748
4 Juan Pablo Montoya (COL) Williams 1:13.072 +0:00.797
5 Fernando Alonso (ESP) Renault 1:13.308 +0:01.033
6 Michael Schumacher (GER) Ferrari 1:13.355 +0:01.080
7 Rubens Barrichello (BRA) Ferrari 1:13.562 +0:01.287
8 Kimi Räikkönen (FIN) McLaren 1:13.595 +0:01.320

Ionutz55
12 Jun 2004, 21:21
interesant, dar nu au nici o valoare, maine vedem cine va iesi :(

PoliFanAthic
12 Jun 2004, 23:26
Va fi un start inedit. Merita vazuta. Sa speram ca startul va precede o cursa pe masura.

Leonard
13 Jun 2004, 01:38
la ce ora e cursa?
va fi transmisa de vreun post romanesc? (am certcetat programul tvr1 de duminica si ciuciu, ce s-a intamplat?).

Ionutz55
13 Jun 2004, 11:49
nu stiu din ce cauza dar vad ca tvr nu o va transmite, cel putin in program nu apare.
dar fitzi atenti pentru ca cred ca o va transmite rtl, asta cred ca e sigur.
Cine credetzi ca va castiga?
io zic cineva de la renault sau montoya

Leonard
13 Jun 2004, 13:17
dar fitzi atenti pentru ca cred ca o va transmite rtl, asta cred ca e sigur.


pai si eu m-as uita pe rtl, daca as stii la ce ora. pe situl rtl.de nu m-am lamurit cum sa-mi afiseze programul

Ionutz55
13 Jun 2004, 14:23
Mi-am amintit ceva destul de important, daca nu stiatzi e in canada si din cauza asta cursa va fi diseara la ora 19 pe tvr2

MinRep
13 Jun 2004, 16:52
Cursa se transmite pe TVR 2 a 19:30, pentru ca pe TVR 1 (cu sigla noua cu tot) e fotbal (mama lui de campionat!)


Altfel, despre cursa, eu cred ca va castiga Button (cu prima sansa) sau Trulli, iar Schumi va fi pe podium. Ralf mi-e teama ca abandoneaza. Barichello intra in primii 6, iar Montoya ori pe 3, ori pe 4.

Baumgartener nu termina cursa...

Ionutz55
13 Jun 2004, 17:03
io am citit de la 19, dar poate ai drepate
P.S_ Ce ai cu EUro 2004

MinRep
13 Jun 2004, 17:06
La 19:00 e Studio Formula 1. Esti nebun daca stai sa-i asculti pe aia!


Cu C.E.2004 nu am nimic, da' cam strica programul de seara (de ex.: Formula 1 se muta pe 2).

Ionutz55
13 Jun 2004, 17:09
atunci e greseala mea

Ionutz55
13 Jun 2004, 20:24
Primi 3 clasatzi: Schumi, Ralf, Rubens

PoliFanAthic
13 Jun 2004, 23:04
Si de pe 6 mai merge pe unu. Nu exista competitie si cu asta punct.

iepurilah
13 Jun 2004, 23:58
desi imi place schumi de cand a inceput sa "alerge" in F1, nu ma mai uit la F1 de vreo 3 ani, ca se stie cine-i cel mai bun! :D

Danny
15 Jun 2004, 19:28
In urma unor nereguli observate la sistemul de franare al echipelor Williams Bmw si Toyota, FIA a decis descalificarea acestora din MP al Canadei.

Clasament revizuit:

1 Michael Schumacher, Ferrari
2 Rubens Barrichello, Ferrari
3 Jenson Button, BAR Honda
4 Giancarlo Fisichella, Sauber Petronas
5 Kimi Raikkonen, McLaren Mercedes
6 David Coulthard, McLaren Mercedes
7 Timo Glock, Jordan Ford
8 Nick Heidfeld, Jordan Ford

Ionutz55
15 Jun 2004, 20:11
nu se poate, dupa ce ca ies si ei pe podium odata la 5 curse mai sunt si descalificatzi :(

Leonard
16 Jun 2004, 00:03
In urma unor nereguli observate la sistemul de franare al echipelor Williams Bmw si Toyota, FIA a decis descalificarea acestora din MP al Canadei.


asta-i blat. daca ieseau pe primele locuri, mai intelegeam, macar de i-ar fi ajutat neregulile alea sa-i depaseasca pe cei de la ferrari.

MinRep
16 Jun 2004, 09:49
Pe bune?

Ma indioesc sa fie blat (lui Schumi s-asa nu-i e frica de nimeni), dar ce naiba nu poate fi in regula cu un sistem de franare?


P.S.: Doua puncte pentru Glock, atunci? Nice...

Ionutz55
16 Jun 2004, 12:12
stie cineva care sunt cauzele?, ca io unu sunt indignat

Danny
16 Jun 2004, 13:08
asta-i blat. daca ieseau pe primele locuri, mai intelegeam, macar de i-ar fi ajutat neregulile alea sa-i depaseasca pe cei de la ferrari.

Pai locul 2 obtinut de Ralf in cursa ar fi insemnat cea mai buna "performanta" a echipei Williams in acest sezon.
E pe bune.

Duminica---MP al USA - Indianapolis.

Ionutz55
16 Jun 2004, 13:46
dar din ce cauza daca stii, ce avea masina?

MinRep
16 Jun 2004, 14:02
Am gasit ceva pe site-ul oficial al F1:

http://www.formula1.com/race/news/1733/721.html

Pe scurt, niste chestii numite brake ducts (whatever those are) nu erau in conformitate cu regulamentul. Echipele nu au prea protestat, dar au subliniat ca pilotii nu au fost avantajati de aceasta "eroare".

PoliFanAthic
16 Jun 2004, 22:31
Pai normal ca asta au zis, doar nu era sa spuna ca "Mda, asa e, am incercat sa exploatam nitel mai mult capacitatea motorului ca sa mai luam si noi niste puncte"

Ionutz55
19 Jun 2004, 21:40
Grila de start pt MP al SUA

1. Rubens Barrichello Ferrari 1:10.223

2. Michael Schumacher Ferrari 1:10.400

3. Takuma Sato BAR-Honda 1:10.601

4. Jenson Button BAR-Honda 1:10.820

5. Juan Pablo Montoya Williams-BMW 1:11.062

6. Ralf Schumacher Williams-BMW 1:11.106

7. Kimi Räikkönen McLaren-Mercedes 1:11.137

8. Olivier Panis Toyota 1:11.167

9. Fernando Alonso Renault 1:11.185

10. Mark Webber Jaguar-Cosworth 1:11.286

11. Cristiano da Matta Toyota 1:11.691

12. David Coulthard McLaren-Mercedes 1:12.026

13. Christian Klien Jaguar-Cosworth 1:12.170

14. Giancarlo Fisichella Sauber-Petronas 1:12.470

15. Felipe Massa Sauber-Petronas 1:12.721

16. Nick Heidfeld Jordan-Ford 1:13.147

17. Giorgio Pantano Jordan-Ford 1:13.375

18. Gianmaria Bruni Minardi-Cosworth 1:14.010

19. Zsolt Baumgartner Minardi-Cosworth 1:14.812

20. Jarno Trulli Renault

MinRep
19 Jun 2004, 21:43
Am si uitat de Formula 1 cu captionatu' asta... Anyway... Oare castiga Barichello? Nah :hmm: !

Ionutz55
19 Jun 2004, 21:50
dar nu se stie cine va castiga?, idiotul de schumi

PoliFanAthic
19 Jun 2004, 22:55
Hmmm...ce cuvinte acre.

herbert
19 Jun 2004, 22:58
Grila de start pt MP al SUA

1. Rubens Barrichello Ferrari 1:10.223

2. Michael Schumacher Ferrari 1:10.400

3. Takuma Sato BAR-Honda 1:10.601

4. Jenson Button BAR-Honda 1:10.820

5. Juan Pablo Montoya Williams-BMW 1:11.062

6. Ralf Schumacher Williams-BMW 1:11.106

7. Kimi Räikkönen McLaren-Mercedes 1:11.137

8. Olivier Panis Toyota 1:11.167

9. Fernando Alonso Renault 1:11.185

10. Mark Webber Jaguar-Cosworth 1:11.286

11. Cristiano da Matta Toyota 1:11.691

12. David Coulthard McLaren-Mercedes 1:12.026

13. Christian Klien Jaguar-Cosworth 1:12.170

14. Giancarlo Fisichella Sauber-Petronas 1:12.470

15. Felipe Massa Sauber-Petronas 1:12.721

16. Nick Heidfeld Jordan-Ford 1:13.147

17. Giorgio Pantano Jordan-Ford 1:13.375

18. Gianmaria Bruni Minardi-Cosworth 1:14.010

19. Zsolt Baumgartner Minardi-Cosworth 1:14.812

20. Jarno Trulli Renault

iar s-au instalat idiotii de la ferrari in frunte :lol: sa vedeti cum "prezervativul" barrichello ii va ceda victoria/cursa lui schumacher. te apuca asa o greatza! numai gandul la Senna (intotdeauna cu litera mare) ma linisteste...
formula 1 - un circ penibil, o cooperativa intre frati si cumetri. trezeste-te, montoya, dobitocule :o, ca ne omoara nemtii cu plictiseala lor...

Danny
19 Jun 2004, 23:11
sa vedeti cum "prezervativul" barrichello ii va ceda victoria/cursa lui schumacher. te apuca asa o greatza! ...

Nu neaparat...schumi are un avans enorm in clasament..asa ca i-ar putea face cadou victoria lui barri.

trezeste-te, montoya, dobitocule :o, ca ne omoara nemtii cu plictiseala lor...

lasa-ma ca am pariat ca termina in primii 3 in calificari.. :(
dezamagitor...

Ionutz55
19 Jun 2004, 23:26
lasa-ma ca am pariat ca termina in primii 3 in calificari..
dezamagitor...


pai bine mai danny, ai facut o greseala fatala
un pariu la care aveai mai multe sanse era sa pariezi ca va casitga rusia euro, cam aceiasi sansa o avea si montoya sa intre in primi 3 :D

Danny
19 Jun 2004, 23:32
pai bine mai danny, ai facut o greseala fatala
un pariu la care aveai mai multe sanse era sa pariezi ca va casitga rusia euro, cam aceiasi sansa o avea si montoya sa intre in primi 3 :D

Initial am vrut sa pariez pe Barri in primii 3 dar i-au scazut cota de la 2,5 la 1,5...asa ca am mers pe Montoya care avea cota 3. Am tinut cont de faptul ca e circuit de viteza (cel putin ultima parte) si de faptul ca aici se simte ca si acasa...degeaba insa.

Danny
20 Jun 2004, 00:46
numai gandul la Senna (intotdeauna cu litera mare) ma linisteste...

marcule, ca te vaz amarat:

http://www.schlegelmilch.com/New/sennakalender2004/default.htm
http://www.schlegelmilch.com/New/sennakalender2004/senna-cal-ti-2.html
http://www.schlegelmilch.com/New/sennakalender2004/senna-cal-ti-1.html
http://www.schlegelmilch.com/New/sennakalender2004/senna-cal-au.html
http://www.schlegelmilch.com/New/sennakalender2004/senna-cal-ti.html

Pentru alte fotografii incercati fireste

http://www.schlegelmilch.com

Best F1 photo site ever.

herbert
20 Jun 2004, 01:12
multam danny. am destule fotografii cu Senna, dar e placut sa aflu ca si altcineva are gust si pretuieste valorile...
da, stiu ca si Marcu era un mare fan Ayrton Senna, i-am citit postarile pe acest forum. vestea prosta e ca Marcu nu mai exista, e acolo sus, mai aproape de Senna. asta nu mai e, din pacate, o gluma sau un joc...

Danny
20 Jun 2004, 01:33
Alea erau doar cateva fotografii dintr-un calendar aparut cu Ayrton Senna. Pt. fotografii de arhiva:

http://f1.data-graphis.de/index.php

F1 Picture Arhive
Si selectez din meniu...Ayrton Senna...
Poti sa alegi si cursa, sezonul etc. Enjoy.

herbert
20 Jun 2004, 14:20
stie cineva daca se transmite (si cand, pe ce post TV?) cursa de la Indianapolis? va rog, ca sunt in ceata fotbalistica, rarefiata cu pagini (superbe!) din "Platforma" lui Michel Houellebecq...

Ionutz55
20 Jun 2004, 15:24
tvr 2 va transmite cursa
nu stiu ora, dar verifica si tu pe teletext

MinRep
20 Jun 2004, 16:46
La opt...

MinRep
20 Jun 2004, 20:49
Extraordinara cursa!!! Accidente, spectacol, ceva depasiri (Trulli, Sato, Raikkonen etc.), descalificari, abandonuri inexplicabile... Oricum Schimu & Barichello luau primele locuri, dar trebuie semnalat, mai ales, acel UN PUNCT pe care il ia Baumgartner!!! :w00t: :shock: :w00t: :lol: 8) Bravo lui, da-l naibii! ;)

Leonard
20 Jun 2004, 21:28
Cu toate ca pozitiile fruntase au fost clasice (ferrari), am avut si niste clasari surprinzatoare: Sato (ultimul loc pe podium) si Baumgardner (ultimul loc in puncte). Mi-au placut depasirile lui Sato, cred ca cu el tin de acum incolo.

Ionutz55
20 Jun 2004, 21:33
montoya din nou descalificat :x , iar williams nu a luat nici un punct

PoliFanAthic
20 Jun 2004, 21:42
N-am prins cursa si imi pare rau. Tot farmecul formulei au ramas accidentele.

herbert
21 Jun 2004, 00:50
a facut ce a facut barrichello si a sosit pe locul doi. ce suflet de secundant! ce rahat!

piranha
28 Jun 2004, 18:26
Miky, va zic eu de bou' de Micky Alexandrescu, ca m-am saturat de cate ori am scris la TVR despre gafele monumentale ale celor doi comentatori.

...celalalt care nu stiu cum il cheama...

Ping, te inteleg, si eu le-am scris scrisori la TVR.

Iata forumuri cu flegme la adresa lui Bonifaciu (zis si Bonifaq):
http://www.automondial.ro/forum/viewtopic.php?t=34

respectiv Micky Alexandrescu:

http://www.automondial.ro/forum/viewtopic.php?t=42

Danny
03 Jul 2004, 18:16
Results French GP - Final Qualifying

1 Fernando Alonso (ESP) Renault 1:13.698
2 Michael Schumacher (GER) Ferrari 1:13.971 +0:00.273
3 David Coulthard (GBR) McLaren 1:13.987 +0:00.289
4 Jenson Button (GBR) BAR 1:13.995 +0:00.297
5 Jarno Trulli (ITA) Renault 1:14.070 +0:00.372
6 Juan Pablo Montoya (COL) Williams 1:14.172 +0:00.474
7 Takuma Sato (JPN) BAR 1:14.240 +0:00.542
8 Marc Gené (ESP) Williams 1:14.275 +0:00.577
9 Kimi Räikkönen (FIN) McLaren 1:14.346 +0:00.648
10 Rubens Barrichello (BRA) Ferrari 1:14.478 +0:00.780

MinRep
03 Jul 2004, 18:25
Results French GP - Final Qualifying

1 Fernando Alonso (ESP) Renault 1:13.698
2 Michael Schumacher (GER) Ferrari 1:13.971 +0:00.273
3 David Coulthard (GBR) McLaren 1:13.987 +0:00.289
4 Jenson Button (GBR) BAR 1:13.995 +0:00.297
5 Jarno Trulli (ITA) Renault 1:14.070 +0:00.372
6 Juan Pablo Montoya (COL) Williams 1:14.172 +0:00.474
7 Takuma Sato (JPN) BAR 1:14.240 +0:00.542
8 Marc Gené (ESP) Williams 1:14.275 +0:00.577
9 Kimi Räikkönen (FIN) McLaren 1:14.346 +0:00.648
10 Rubens Barrichello (BRA) Ferrari 1:14.478 +0:00.780

Iar e destul de clar... Sa speram ca Coulthard poate produce o surpriza. Macar sa-i ia fata lui Schumi la start! In rest, pacat de Barrichello (numai locul 10) si pacat de Ralf, care se pare ca o sa stea pe tusa macar cinci etape. Dar il avem pe Gené ala, care, intr-unul dintre sezoanele trecute, a intrat intr-o singura cursa, dar a prins patru puncte. Asta ii poate incurca un pic pe unii dintre ceilalti...

Danny
03 Jul 2004, 18:25
Ping, te inteleg, si eu le-am scris scrisori la TVR.


Toata lumea scrie...si la tvr...si pe forum-uri de "specialitate"...auto mondial, autoshow and so on...dar se pare ca degeaba. :hmm:

Danny
03 Jul 2004, 18:27
Coulthard...daca termina in primii 6 sa fie multumit.

A terminat exact pe 6. Oarecum surprinzator...in fata lui Kimi. Dar daca luam in considerare faptul ca a plecat de pe 3... :hmm:

P.S. Pantano a avut doar 3 opriri la boxe + un drive through penalty.

MinRep
03 Jul 2004, 18:29
Pa stiu ca visez... Schumi o sa se instaleze in frunte de la start!

Danny
03 Jul 2004, 19:36
No no no! Alonso nu-l va lasa pe Schumi sa treaca nici mort. Si cum pe circuitul asta nu prea ai pe unde sa depasesti...cel putin pana la primul pit-stop... :?

MinRep
03 Jul 2004, 21:33
Cred ca pe Schumi il avantajeaza, totusi, prima curba. Nu sunt sigur, dar cred ca e pe partea lui. Si el e mai rapid decat Alonso...

Ionutz55
03 Jul 2004, 22:14
degeaba a iesit pe 2 ca tot el castiga, nu stitzi?, povestea asta este veche

Danny
03 Jul 2004, 22:46
Lasa-ma bah sa visez...si eu! :x

MinRep
04 Jul 2004, 15:56
Ce cursa a facut Barrichello! De pe locul 10 a ajuns pe 3, cu o depasire senzationala intr-unul dintre ultimele viraje! Bine, a fost si vina lui Trulli, da' Barrichello a stiut sa profite, la fel cum a facut si cand l-a depasit pe Button! N-am mai vazut asa o depasire pana acum! Si Schumi, cu patru opriri la boxe (doar ca Heidfeld si Pantano), tot a reusit sa castige! Ce mai, e mare omu'! Si scudderia!

O intrebare ma sacaie, totusi: ce s-a intamplat cu Miki Alexandrescu? O fi cumva la o bere cu Ralf? ;) :D Hmm... :hmm:

Danny
04 Jul 2004, 16:01
No no no! Alonso nu-l va lasa pe Schumi sa treaca nici mort. Si cum pe circuitul asta nu prea ai pe unde sa depasesti...cel putin pana la primul pit-stop...

Offf..a rezistat un pic mai mult decat anticipasem eu, si anume pana la a 2-a intrare la boxe. Pacat ca n-a reusit sa limiteze distanta la nu mai mult de 15 sec. pana la ultima oprire a lui Schumi. Ar fi avut sanse sa castige.
Superba intr-adevar depasirea din final a lui Barrichello. Probabil ca Trulli se relaxase deja...

Ionutz55
04 Jul 2004, 22:15
Oare cand se va retrage schumi? :( , poate asa spectacolul va reveni in F1

Danny
10 Jul 2004, 18:26
Results British GP - Final Qualifying

1 Kimi Räikkönen (FIN) McLaren 1:18.233
2 Rubens Barrichello (BRA) Ferrari 1:18.305 +1:18.305
3 Jenson Button (GBR) BAR 1:18.580 +1:18.580
4 Michael Schumacher (GER) Ferrari 1:18.710 +1:18.710
5 Jarno Trulli (ITA) Renault 1:18.715 +1:18.715
6 David Coulthard (GBR) McLaren 1:19.148 +1:19.148
7 Juan Pablo Montoya (COL) Williams 1:19.378 +1:19.378
8 Takuma Sato (JPN) BAR 1:19.688 +1:19.688

TLD
10 Jul 2004, 18:53
Results British GP - Final Qualifying

1 Kimi Räikkönen (FIN) McLaren 1:18.233
2 Rubens Barrichello (BRA) Ferrari 1:18.305 +1:18.305
3 Jenson Button (GBR) BAR 1:18.580 +1:18.580
4 Michael Schumacher (GER) Ferrari 1:18.710 +1:18.710
5 Jarno Trulli (ITA) Renault 1:18.715 +1:18.715
6 David Coulthard (GBR) McLaren 1:19.148 +1:19.148
7 Juan Pablo Montoya (COL) Williams 1:19.378 +1:19.378
8 Takuma Sato (JPN) BAR 1:19.688 +1:19.688

Hmmm sa fie oara a 10-a victorie a lui Schumacher?... Eu asa prezic... cu toate ca mclarenurile vad ca isi revin incet incet. ;)

Podiumul mu:

1. Schumacher
2. Button
3. Raikoknen

Danny
10 Jul 2004, 18:59
Eu prezic ca Schumi abandoneaza :w00t:

MinRep
10 Jul 2004, 20:56
Results British GP - Final Qualifying

1 Kimi Räikkönen (FIN) McLaren 1:18.233
2 Rubens Barrichello (BRA) Ferrari 1:18.305 +1:18.305
3 Jenson Button (GBR) BAR 1:18.580 +1:18.580
4 Michael Schumacher (GER) Ferrari 1:18.710 +1:18.710
5 Jarno Trulli (ITA) Renault 1:18.715 +1:18.715
6 David Coulthard (GBR) McLaren 1:19.148 +1:19.148
7 Juan Pablo Montoya (COL) Williams 1:19.378 +1:19.378
8 Takuma Sato (JPN) BAR 1:19.688 +1:19.688

Mda, Räikkönen in pole-position e o surpriza, dar nu cred ca va reusi sa castige. Noua masina se pare ca e mai buna, dar eu tot cred ca Ferrari-ul e mai puternic. Si la ce cursa a facut Barrichello data trecuta, plus depasirea lui Räikkönen de acum doua curse, cred ca nu ii va fi greu sa se tina (macar!) dupa lider si sa-l si depaseasca la pitstop.

In locul vostru, nu mi-as face prea mari griji pentru Schumi... ;)