PDA

View Full Version : Torque


TLD
28 Feb 2004, 15:57
Mdea... maine aveam in plan o vizionare la el... Sa vedem cum mai sta treaba pana maine... Pana atunci poate isi zic si oamenii parerile aici, pe fata... Eu va astept opiniile. Pe a mea o auziti mai incolo! :lol:

ogto
28 Feb 2004, 18:23
Nu l-am vazut si incerc sa evit acest film pe cat posibil... Este un Fast and Furios cu motociclete... Exista sanse mici sa fie bun... Daca e sa il vezi maine sa zici cum a fost. :wink:

TLD
28 Feb 2004, 20:12
Nu l-am vazut si incerc sa evit acest film pe cat posibil... Este un Fast and Furios cu motociclete... Exista sanse mici sa fie bun... Daca e sa il vezi maine sa zici cum a fost. :wink:
Pai ideea era sa ma minunez de efctele alea nerealistice pe care le-au bagat in film... Totusi e un film relaxant pt duminica! ;)

ogto
28 Feb 2004, 20:15
Daca este prost, e greu sa fie relaxant... In orice zi ar fi, un film prost ramane prost. :D

BeNnY
28 Feb 2004, 22:22
Cum ar putea fi relaxant daca e prost? Eu ma cam enervez la un film exagerat de prost!

TLD
28 Feb 2004, 22:30
Ma relaxez privind peisajele in miscare dupa-n film... Scriptul oricum stiu ca e varza... Film despre viteza ce vreti de al el!? Multi muschi, fete cat mai goale si multa viteza?! Le aveti... A... si nu uitati muuuult cgi! Deja s-au format vreo 5 posturi total offtopic so... :roll:

Mircius
29 Feb 2004, 08:18
salutare.... Am vazut acest film.... si este destul de mishto. Acest film este doar pentru fanii care adora bike-urile, motoarele alea adevarate. Este The fast and the furious pe motociclete, diferentza este ca el nu este copoi. :wink: efecte frumoase, poate doar la sfarshit este o secventa unde e cam tras rau de tot de par. O sa aveti placerea de a vedea si o scena de lupta intre 2 gagici super tari. Eu zic ca merita vazut, nu pentru poveste in sine, ci pentru efecte si motoare.

BeNnY
29 Feb 2004, 09:08
Mai exista un film tot asa ca Torque... se numeste Biker Boys... dar nu prea e cunoscut ... dar tot prost e

TLD
29 Feb 2004, 17:25
Am vazut si filmul... Ce mi-a placut la el: Monet Mazur, motocicletele pe care se zbenguiau baietii... si... scena in care cele 2 tipe se lupta pe motocicleta...

Ce nu a mers: CGI-ul din final este prea evident (cred ca asta se vedea si din trailer...), povestea cam subtirica... actori prea putin cunoscuti...

Pertotal as mai vedea filmul doar in momentul in care ar aparea dvd rip-ul... Dak va plac motocicletele si vitezele mari atunci e film de voi, pt iubitorii de film nu e recomandat... Si cred ca am impacat ambele tabere! :P

aditza2004
29 Feb 2004, 17:53
Ma duc si eu maine la acest film..din cate am citit si dupa ce am vazut trailerul pare marfa...ajtept cu nerabdare :lol: :lol: :lol:

ArsDeViu
29 Feb 2004, 23:37
Am vazut si eu Biker Boys, dar sper ca Torque sa nu fie asa.

aditza2004
01 Mar 2004, 19:16
Torque e mult mai slab ca Byker Boyz....pot spune ca este cel mai sbal film care l-am vazut in ultimii ani...si am mai si chiulit de la scl ca sa ma duc....am luat absente si nici nu a meritat...dar...asta e...
Nota 4 pt fata aia blonda

ogto
01 Mar 2004, 20:22
Ha Ha HA... Torque este o mizerie... Asa meriti daca te duci la un film care este VIZIBIL foarte prost!

BeNnY
01 Mar 2004, 20:29
E mai prost decat Biker Boys ?!?! Wow... :o asta da performanta...

aditza2004
01 Mar 2004, 21:30
Da..imi merit soarta...pt ca eu chiar am insistat sa merg...a trebuit sa ma rog de niste colegi sa mergem....dar....il pun pe lista de filme vazute...:)

P.S. Este muuuuuuult mai prost decat Biker Boyz....ala macar a avut ceva actiune

ArsDeViu
01 Mar 2004, 22:38
Bine ca stiu. O sa descarc versiunea kazaa. :lol:

notorious
02 Mar 2004, 19:14
pe imdb, 'torque' are parca mai putin de 3.0 ca rating. un asemenea film, merita vazut macar din respectul pt imbecilitatea realizatorilor.

am vazut in clipurile de la 'cinema, cinema, cinema' de pe hbo o faza cand vreo doi motociclisti, urmarindu-se pe autostrada, sunt gata-gata sa intre intr-in tir, exact precum cel din 'duel pe autostrada'. sa fie oare o trimitere ironica din partea unora care sunt ei insisi stupizi ?...

ogto
02 Mar 2004, 19:58
Duel Pe Autostrada? Asta este printre primele filme al lui Spilberg, nu?
L-am vazut... Este foarte bun, un thriller de exceptie... Dar nu-mi aduc amite de vreo motocicleta care sa intre in TIR, poate o masina...

notorious
03 Mar 2004, 19:58
eu ma refeream la camion, ogto. marca peterbilt 1971, mare si hodorogit dar al dracului de creepy, care apare cam in aceeasi forma aici, fara sa intre, de fapt, nimeni in el.

dar daca l-ai vazut, iti pun putin memoria la incercare. mi-a picat semnalul la tv pe antena 1 cat timp dennis weaver pleaca de la cafenea si ajunge la benzinaria unde camionagiul inceraca sa-l calce in cabina de telefon. poti sa-mi zici ce-am ratat?

ogto
03 Mar 2004, 22:30
Ai ratat mult... Merge in restaurant si sta sa manace ceva. Dupa un timp vede camionul afara dar nu a vazut soferul si in restaurant sunt multi soferi de TIR si incearca sa-si dea seama care e cel din TIR-ul care-l uramareste... Desigur soferul ajunge la TIR fara ca asta sa-l vada si pleca... Asta e in culmea fericiri si pleaca si el doar ca sa vada ca dupa un km era TIR-ul parcat, asteptandul... Vrei sa mai stii?

notorious
04 Mar 2004, 19:09
nu asta vroiam sa stiu. am vazut scena cu cafeneaua. eu ziceam dupa ce pleaca, fericit asa cum zici tu. ajunge la batranica aia, stii, care are ceva cu serpii. ce se intampla in timpul asta? trebuia parca sa fie ceva cu un autobuz scolar... asa citii la indicii pe pagina imdb.

am ratat in total vreo 5-10 minute de film, nimic mai mult.

ogto
04 Mar 2004, 22:46
Nu mai stiu bine... L-am vazut cu mult timp in urma... Si Duel nu este un film cu multe detalii "impunatoare"... Retii imaginea generala, ideea si scene... Dar nu detalii sau sucesiuni mci ale actiunii...

Good Man
07 Mar 2004, 17:37
L-am vazut astazi. E cool ! Mi-a placut. Actiune terifianta, urmariri spectaculoase ! M-a imburdat ecranul cinematografului, ca am stat prea aproape de el ! Actori nu prea cunoscuti, inafara de Ice Cube si celalalt din rolul banditului care parca l-am mai vazut, dar sunt buni pentru a deveni celebri. Pacat ca finalul e o imbarligatura si cam tras de par. Merita vazut inca o data, dar ripp-uit, pe calc, acasa, pt reluarea fazelor prea rapide.

aditza2004
07 Mar 2004, 19:10
Nu pot sa cred ca cineva vrea sa vada filmul acesta de 2 ori... :lol:

BeNnY
07 Mar 2004, 20:56
Eu nu l-am vazut niciodata si nici c-o sa-l vad...

Neobitt-ul a innebunit ca s-a dus la filmul asta :lol:

TLD
07 Mar 2004, 22:17
Eu nu l-am vazut niciodata si nici c-o sa-l vad...

Neobitt-ul a innebunit ca s-a dus la filmul asta :lol:
Incorect! Nebun eram mai demult! Problema e ca de fiecare data cand vad filme dastea se atenueaza nebunia si nu stiu ce s-ar putea sa fac a doua zi pe forum! Eventual incep sa omor userii de pe el!

P.S IN SFARSIT ON-TOPIC: Unele unghiuri ale camerei au fost chiar dragute, nu puteti sa ziceti nu la asta! :P Iar monet mazur - chiar mi-a placut de ea- si nu vb la modul cum a jucat (nici aici nu puteti sa ziceti nu :P )... Dupa cum multi ziceau nu merita sa-l vezi de mai multe ori :roll:

ogto
08 Mar 2004, 09:36
Lol... Vezi TLD, I carry a gun, so, watch out for your ass, cause I might bust a cap in it!

Good Man
11 Mar 2004, 23:11
Mai oameni buni ce aveti voi ? Ce aveti cu filmul asta ? Voi nu stiti ce-i fain ? Sunteti prea perfectionisti ! Inseamna ca nu va place nici 2 Fast 2 Furous.

BeNnY
11 Mar 2004, 23:47
Funny... Tu esti din generatia "ugh.... ugh... 2 fast 2 furious... ugh ugh.."

odin
14 Mar 2004, 14:16
n-o sa pot intelege niciodata obsesia pe care o au baietii in ziua de azi in legatura cu masinariile astea super modificate. is unele faze nasoale rau cum ar fi aia in care face flicu cu motocicleta pe spate sau in care merg aia cu motocicletele pe tren. is sf rau fazele astea. tre sa spun ca acum cateva zile am vazut pt prima oara "fast and furious" prima parte si nici n-am rezistat sa-l vad pe tot.
ii altfel cand vezi o urmarire de motociclete a la John Woo care mai are cat de cat un sambure de adevar.

.......boyz with carz..........what can we doo!!!!!!!

ogto
15 Mar 2004, 22:43
Inteleg sa iti placa masinile frumoasa si daca vezi un Farrari pe strada sa ramai impresionat profund... Probabil ca obsesia care este gasita din ce-n ce-n mai des la baietii este datorita modei... Exista doua directii:
1. O sa evolueze pasiune foarte mult si nu o sa dispara niciodata
2. O sa se diminueze foarte tare foarte curand...

toni
16 Mar 2004, 22:32
e incredibil. este al doilea topic in care citesc 20 de posturi total pe linga, de la oameni care nu numai ca n-au vazut filmul, dar ne si explica de ce nu l-ar vedea.

nu stiu a cui e vina ca n-ati mers niciodata cu 200 la ora pe doua roti......

nu cautati explicatii, experimentati si dupa aia vorbiti. e simplu, doar ca trebuie sa te tii bine.....

kobayashy
08 Apr 2004, 17:07
decând am vazut trailerul mi-am zis Ia te uitã fac aºtia biker boyz 2 apoi mi-am dat seama cã e chiat biker boyz dar 0,5 nu 2. film comercial pânã în maduva oaselor, mai ales cu ºcena luptei între gagici in care pepsi ºi montain dew sunt la mare cinste. în rest daca vrei sã te inervezi pe americani ºi sã aºtepþi mad max 4 dute la el. eu nu o sã fac.