PDA

View Full Version : "Reguli" si "About"


BeNnY
19 Feb 2004, 16:20
Welcome to the annual CineMagia Academy Awards

In aceasta sectiune a forumului veti putea vota nominalizatii la Oscar, sa vedem cine va lua Oscar anul acesta :D

Se vor face 24 de POLL-uri cu fiecare categorie cu nominalizatii adevarati!

Voi veti vota "preferatul" si daca vreti, puteti adauga si un mic mesaj cu un comentariu :D

"Distractie placuta" i guess :lol:

P.S. Multumesc lui Ilila pentru ajutorul oferit la traducerea categoriilor :D

daniel
19 Feb 2004, 18:34
CineMagia sprijina tanara initiativa!

Multumim BeNnY!

BeNnY
19 Feb 2004, 18:36
Eu va multumesc voua :D

Placerea a fost de partea mea

PoliFanAthic
19 Feb 2004, 18:54
Yupi! Mai multe polluri.

BeNnY
19 Feb 2004, 18:58
Sa nu uitati ca mai exista si o a doua pagina si mai sunt si acolo 4-5 categorii! :D

Lady_Skar
19 Feb 2004, 20:43
Look at all the preatty polls!

:D

BeNnY
19 Feb 2004, 21:26
...care trebuiesc umplute cu voturi :lol:

Floydman
20 Feb 2004, 07:27
e o initiativa interesanta.
OSCARURILE CINEMAGIA , HA HA HA! IT LL BE FUN, ESPECIALLY WHEN COMPARING WITH THE REAL RESULTS!

in alta ordine de idei voi vota cam la intuitie pt ca nu am vazut majoritatea filmelor nominalizate.

PS: sa nu credeti ca v-am parasit. sunt cu ochii pe voi.... :wink:

emanuel
20 Feb 2004, 08:16
PS: sa nu credeti ca v-am parasit. sunt cu ochii pe voi.... :wink:

Ne bucuram sa auzim asta...
Oricum te asteptam la intalnirea de joia viitoare.

Dar de ce pauza asta asa de mare? Ceva procese? Esti urmasul lui Grisham?

Gaandalf
21 Feb 2004, 00:46
Now there's something that's gonna keep everyone reading and voting and very very BUSY ... kewl! :o

BeNnY
21 Feb 2004, 00:53
Now there's something that's gonna keep everyone reading and voting and very very BUSY ... kewl! :o


Ce? :o

BeNnY
26 Feb 2004, 07:29
Duminica, 29 februarie, la ora 22:00 se vor inchide toate poll-urile... asa ca grabiti-va si mai votati cei care n-au votat!

TLD
29 Feb 2004, 17:26
yo zic sa se incheie poll-urile exact dupa terminarea ceremoniei sa apuc sa scriu si eu aici pe forum care-s castigatorii! :P :lol:

BeNnY
29 Feb 2004, 17:40
Dar daca se inchid poll-urile asta inseamna ca nu se mai poate vota nu ca nu se mai poate posta.

Si oricum nu scrii tu primu castigatorii ca eu nici nu ma mai culc. Dupa ce se anunta un castigator la o categorie imediat ma bag pe forum si scriu cine a castigat... sa vedem cine scrie primul :lol:

aditza2004
29 Feb 2004, 17:59
Ma bag si eu in jocul asta...ca nici eu nu ma mai culc :))

raptor
01 Mar 2004, 02:54
SALUT...eu am un televizor si un net langa mine...asha k oscaruri in direct...coalitzia raptor-neonash strikes.

BeNnY
01 Mar 2004, 02:55
Same here...

Nu cred ca LOTR o sa ia prea multe premii :lol: nu cred si sper :lol:

Leonard
01 Mar 2004, 03:05
salutare, ma uit si eu ca n-am somn. Pe ProSieben nedublat!
crezi ca nu ia LOTR multe oscaruri? hmm, deja vad ca lua unu pentru art direction.

BeNnY
01 Mar 2004, 03:15
Si inca unul pt cele mai bune costume

BeNnY
01 Mar 2004, 03:35
Raptor te rog pe tine sa scrii tu castigatorii la categoriile existente. Ca sa nu mai scrie unu acolo unu aici... Ok?

raptor
01 Mar 2004, 03:44
S-a facut,benny.La cata cafea si la cat caca-cola am baut ca sa ma tin treaz pe azi la cursuri...ehe...ehe...Ma complic cu neonas,ca e si el aici,e vizionare in toata regula la noi in cluj...Somn usor,sau vizionare placuta placuta tuturor...Sa castige cel mai bun.

BeNnY
01 Mar 2004, 03:49
Nu ma culc dar la mine PC-ul e intr-o camera si TV-ul in alta... asa ca mi-e greu... plus ca vreau sa ma uit linistit la Oscar-uri stiind ca e cineva aici care scrie cine a castigat :lol: Thx raptor

raptor
01 Mar 2004, 04:04
Si eu as vrea sa ma pot uita linistit...dar a' dreku cofeina...

aditza2004
01 Mar 2004, 07:57
Nu pot sa cred ca LOTR a castigat TOT...stateam si ma uitam....si parca imi doream sa zica .....altceva decat LOTR .....dar....macar a castigat si Mystic River un premiu

BeNnY
01 Mar 2004, 07:58
Mystic River a castigat 2 premii... Unul pentru cel mai bun actor in rol secundar - Tim Robbins si unul pentru cel mai bun actor in rol principal - Sean Penn

aditza2004
01 Mar 2004, 08:01
Chiar...merci pt corectare...dar tot nu imi convine ce s-a intamplat...
1 Nu a castigat Brother BEar la desen animat
2 Lotr a castigat prea multe...nu merita nici jumatate din ele..
3 Mystic river a castigat doar 2 premii :))

raptor
01 Mar 2004, 10:01
Mah Benny tu-cel-atotputernic-in-domeniul-topicuri-p-aici: :D Ma citez:
Vedem noi un clasament al celor cu cele mai multe raspunsuri corecte dintre forumisti la sfarsitul ceremoniei?Ce zici Benny?
Deci?Hai ca's curios cine e cel mai fiu al mamei omida de pe-aici...Si as fi facut lucrul asta de unul singur,da stii si tu ca noi,'prostimea' nu putem face topicuri aici :D :D :D (glumeam*-un da sau un nu ar fi 'enough'.De fapt un da ar fi mai degraba de-ajuns :lol: )

BeNnY
01 Mar 2004, 10:21
Cum adica cu cele mai multe raspunsuri corecte? Adica ce-i ce au "ghicit" cine va lua oscarul? Din punctul meu de vedere raspunsul e "da" dar nu stiu ce trebuie sa fac :lol:

raptor
01 Mar 2004, 10:26
Eh,mai Benny mai...asculta aici:
adica te uiti in fiecare topic,vezi pe cine a propus fiecare si cine a iesit,faci o lista cu toti cei care au votat,aduni voturile corecte,imparti la numarul de categorii in care respectivul a votat si obtii un fel de medie.Apoi faci un topic cu mediile fiecaruia insirate una sub alta in ordine descrescatoare...si gata!Asta-i tot!

:lol:

BeNnY
01 Mar 2004, 10:28
Sincer nu am cand sa fac toate astea ca trebuie sa plec. Nu vrei sa le faci tu? Asta daca ai timp

raptor
01 Mar 2004, 12:49
Ba da.Maine :D Gata mah pe ziua de azi,k am si altele de facut.Noapte buna...sau ce-o fi...

BeNnY
01 Mar 2004, 12:55
Ok, da-mi un MP cu ce ai nevoie de la mine daca vrei cand ai timp sa le faci :lol:

Si ai dreptate, we can call it a day

raptor
01 Mar 2004, 12:56
Si inca ce mai zi...pana si cursurile s-au dus dracului...salut.

ogto
01 Mar 2004, 18:17
Cred ca pt. toata lumea a fost o zii super egzasperanta... Bine ca Oscarurile sunt o singura data pe an, ca na-s face fata. :roll: ...