PDA

View Full Version : filme Godard


nookie
16 Feb 2004, 13:54
cine are filme de Godard ?

ogto
27 Feb 2004, 22:08
Uhm... Care Godard? Nu are un nume complet, ca sunt multi care contin in nume Godard...

EgoN
27 Feb 2004, 22:19
Uhm... Care Godard? Nu are un nume complet, ca sunt multi care contin in nume Godard...

draga ogto, godard nu-i un nume care-l afli dand search pe google...

ogto
27 Feb 2004, 22:23
Draga EgoN, nu am dat search pe Google. Eu nu sunt familiar cu regizori, sau ce-o fi Godard. Am dat pe IMDB (biblia filmelor) serach la Godard. Si am gasit mai mmulti Godardzi, oricare dintre ei putea sa fie. Am cerut simplu un nume mai complet...

notorious
27 Feb 2004, 23:46
daca n-ai auzit de godard, de ce intri pe topic-ul asta ??? godard afla ca este unul din cele mai mari nume de regizori europeni ai anilor '70-'80, despre care ai aflat si tu acum!

si oricum, i-am aratat initiatorului topic-ului cum sa faca rost de filme de godard.

ogto
27 Feb 2004, 23:51
Am intrat aici de curiozitate... Am vazut Godard, "cine-i asta?" m-am gandit... Am intrat cu ideea ca poate staim vreaun film al acestui regizor, dar nu stiam ca e facut de el... Nush regizorii dupa nume... Acuma vad ca habarnam cine e... Gata m-am lamurit. Si daca tot te-ai rastit la mine ca nu stiu cine e Godard. macar stii numele lui complet si de ce nationalitate e?

notorious
27 Feb 2004, 23:59
il cheama jean-luc godard si e francez. si nu m-am rastit la tine. normal trebuia mai intai sa-l cauti si apoi sa raspunzi. pace, ok?

ogto
28 Feb 2004, 00:03
Ok, no harm done. Chiar daca vroiam sa gasesc ceva despre el nu puteam... Ca nu staim numele lui complet, :P. Ma rog, peace/tranquility.