PDA

View Full Version : PULP


Nightwane
10 Feb 2004, 14:37
Pulp e o formatie britanica...imi plac la nebunie...ii ascult de prin '95 :D Melodiile lor mai cunoscute sunt Common People si Disco 2000 dar si restul melodiilor sunt excelente (nu toate of course).
Sutn curios cati de pe Cinemagia asculta asa ceva :D

notorious
10 Feb 2004, 18:59
eu, cel putin, sunt 'out' total. nici macar n-am auzit de ei.

ricutza
10 Feb 2004, 22:45
preferata mea e Born to Cry dar trebuie sa recunosc ca nu am ascultat prea mult Pulp...

Nightwane
11 Feb 2004, 12:50
nu stiu melodia asta...de pe ce album e?
oricum albumul meu preferat de la pulp e Different Class urmat de This Is Hardcore.

notorious
11 Feb 2004, 19:38
mai poti sa dai info-uri - gen muzical, daca exista asemenari in ceea ce priveste stilul cu alte formatii... poate o sa dau un search pe kazaa dupa ce ies de pe cinemagia.

ricutza
11 Feb 2004, 22:22
well, asa cum era de asteptat, Born To Cry este de pe un soundtrack si mai precis, de pe Notting Hill Soundtrack....nu stiu daca mai apare si pe alt album al formatiei...
mi-e greu sa spun cu cine seamana Pulp... mi se pare ca un pic cu Travis...

Danny
11 Feb 2004, 23:22
"Pulp" - "Common People" fireste ca am ascultat. Pot zice ca face parte din categoria "oldies but goldies". Dar in rest...

EgoN
11 Feb 2004, 23:23
Videoclipul de la Disco 2000 e unul din preferatele mele.

Lady_Skar
12 Feb 2004, 13:29
*Fredoneaza*
I want to live like common people/ I want to do whatever common people do...

Pulp who? :lol:

blitz43
12 Feb 2004, 17:13
Bagati dreaqului in player un WAR ENSEMBLE si lasati dreaqului toti figurantii astia...
Parerea mea! :lol:

notorious
12 Feb 2004, 19:03
mi-e greu sa spun cu cine seamana Pulp... mi se pare ca un pic cu Travis...

travis imi place. mai ales 'sing' care parca aparea pe 'mr. deeds'. nu stiu care anume melodie din 'notting hill' era 'comon people'. cred ca intru pe kazaa.

Nightwane
12 Feb 2004, 20:03
mie nu prea imi suna a Travis..but then again Travis nu prea am ascultat :) oricum...Pulp rules...au versuri misto...smart, witty, ironic etc. si orchestratie marfa :)

ricutza
13 Feb 2004, 00:01
mi-e greu sa spun cu cine seamana Pulp... mi se pare ca un pic cu Travis...

travis imi place. mai ales 'sing' care parca aparea pe 'mr. deeds'. nu stiu care anume melodie din 'notting hill' era 'comon people'. cred ca intru pe kazaa.

pe soundtrackul de la Notting Hill apare melodia Born to Cry...

cu Travis mie mi s-a parut ca seamana oarecum la stil, nu la modul in care suna...oricum ambele formatii mi se par un pic ciudate...

Bogie
13 Feb 2004, 14:46
Bagati dreaqului in player un WAR ENSEMBLE si lasati dreaqului toti figurantii astia...


Sau un "Show no mercy". Sau un "Cause for conflict"-Kreator.

Persoanelor mai linistite care vor un rock melodios le recomand Lake of Tears, in special "Neonai" si "Headstones".

nookie
13 Feb 2004, 15:06
Pulp sucks! (sunt expirati)
Travis cool! (half way)

notorious
13 Feb 2004, 21:40
bai , nu stiu cum naib se face ca nu intru niciodata pe kazaa cand imi propun. si sunt al naibii de curios. deci, o sa fac un 'pre-hear' la 'common people' si 'born to cry'. si in sfarsit sa va impartasesc si opiniile mele, fara sa ma bag si eu asa ca musca-n lapte...

Nightwane
14 Feb 2004, 11:13
Bagati dreaqului in player un WAR ENSEMBLE si lasati dreaqului toti figurantii astia...


Sau un "Show no mercy". Sau un "Cause for conflict"-Kreator.

Persoanelor mai linistite care vor un rock melodios le recomand Lake of Tears, in special "Neonai" si "Headstones".

sau LACRIMOSA...Lacrimosa rulz!

Nightwane
14 Feb 2004, 11:14
bai , nu stiu cum naib se face ca nu intru niciodata pe kazaa cand imi propun. si sunt al naibii de curios. deci, o sa fac un 'pre-hear' la 'common people' si 'born to cry'. si in sfarsit sa va impartasesc si opiniile mele, fara sa ma bag si eu asa ca musca-n lapte...

cauta si melodiile This Is Hardcore, Mile End, F.E.E.L.I.N.G. C.A.L.L.E.D. L.O.V.E., Sorted out for E's & Wizz etc. etc. de fapt cauta albumele Different Class si This Is Hardcore.

Alex Leo Serban
14 Feb 2004, 11:31
bai, pe mine chestia asta cu "sint expirati" ma lasa rece... adica ce, n-are voie omu sa se-ntoarca la muzica de-acu 7-8 ani, daca-i place si vrea, nu poate asculta alternativ cu... whatever, the white stripes sa zicem!? sint "expirati" the police, kraftwerk, joy division, velvet underground, the smiths, suede, PULP - ca sa-i numesc doar pe citiva, care-mi plac mai mult...? who says so!? adica tot ce e "ultimul racnet" e mai bun ca ce-a fost inainte!?
that's one weird way of looking at it! :o
poate nu stiati, dar jarvis cocker - solistul/liderul pulp-ului - s-a afirmat si ca regizor de clipuri: a facut - pt aphex twin... i mean, aphex twin man! - "on", care e genial!!

notorious
14 Feb 2004, 21:34
cauta si melodiile This Is Hardcore, Mile End, F.E.E.L.I.N.G. C.A.L.L.E.D. L.O.V.E., Sorted out for E's & Wizz etc. etc. de fapt cauta albumele Different Class si This Is Hardcore.


astea chiar nu erau pe kazaa. am ascultat 'common people' & 'born to cry' - bunicele. nu m-au dat pe spate. dar am nevoie de lamuriri: acolo mai era listate si 'girl, you'll be a woman soon' si 'jungle boogie' de pe coloana sonora a lui 'pulp fiction', care stiu ca apartin lui urge overkill/kool and the gang. nu cred eu sa existe gafe de genul asta pe kazaa. anybody cares to explain?

Nightwane
15 Feb 2004, 14:14
mai erau listate si 'girl, you'll be a woman soon' si 'jungle boogie' de pe coloana sonora a lui 'pulp fiction', care stiu ca apartin lui urge overkill/kool and the gang. nu cred eu sa existe gafe de genul asta pe kazaa. anybody cares to explain?

se pare ca exista gafe d-astea :)