PDA

View Full Version : 2003 - Un an saracut pentru cinema


Holden
03 Feb 2004, 12:31
2003 a fost anul sequel-urilor umflate cu pompa si al comedioarelor cu iz retro. O recolta subtire din care cu greu poti alege ceva mai deosebit. Exceptii exista insa deocamdata nu prea au rasarit prin cinematografele de la orase si sate. Pana cand vom fi martori ai unui "Lost in translation" pe big screen o sa ni se lungeasca urechile (totusi, thnx DC++ !). La fel se va petrece si cu "21 Grams", "American Splendor" sau cu orice altceva ce poate fi clasat in zona filmului de autor.
Rugamintea pe care o am la voi este aceea de a pune de-o lista in care sa treceti 5 titluri de care (credeti ca)o sa va amintiti peste 5 ani. Conditia este una singura: filmul sa fi rulat in 2003 si sa fi fost realizat tot anul trecut.

Ilila
03 Feb 2004, 12:41
Mai bine raspundem peste 5 ani ... care sunt filmele din 2003 care ne-au ramas in minte :D

PoliFanAthic
03 Feb 2004, 15:09
Ma intreb daca exista asa ceva...facut si rulat in 2003, este dificil de ales. Mai normal mi s-ar parea fie una, fie cealalta. Oricum, in principiu imi aduc aminte de filmele pe care le vad, dar banuiesc ca este vorba in acest caz de filme mai "marcante". As numi Cidade de Deus si Hable con Ella, dar nu sunt convins ca amandoua sunt marca totala 2003.

MinRep
03 Feb 2004, 17:07
Pai, cred ca "Cidade De Deus" ar fi singurul... (Bineinteles, excluzand LOTR 3)

KORBEN
04 Feb 2004, 15:00
n`a fost foarte sarac
uite si motivele
1 rules of attraction
2 the hours
3 the ring
4 finding nemo
5 ciudade do dues
6 adaptation
7 hero
ar mai fi..dar exista, stai tu linistit

MinRep
04 Feb 2004, 15:49
n`a fost foarte sarac
uite si motivele
1 rules of attraction
2 the hours
3 the ring
4 finding nemo
5 ciudade do dues
6 adaptation
7 hero
ar mai fi..dar exista, stai tu linistit

Intr-adevar, dar cele mai multe contravin cu conditia: filmul sa fi rulat in 2003 si sa fi fost realizat tot anul trecut. . Dar, totusi, ai dreptate, "Finding Nemo" merita pus pe lista!

alexedi
04 Feb 2004, 18:13
conditia e cam nepotrivita pentru o tara in care filmele ajung cu intarzieri babane. mai bine zi doar facut in 2003. DOGVILLE. kill bill. Ar mai fi dogville si bineinteles dogville. nemo. lotr3 (sic als). film care nu respecta conditia data dar pe care l-am vazut in 2003 si m-a uimit: spirited away. oare la noi va rula vreodata?

PoliFanAthic
04 Feb 2004, 23:31
Cum am putut sa uit de Dory si Bruce? Mi-e rusine...
De mentionat eventual si Matchstick Men.

LadyEowyin
05 Feb 2004, 16:50
Finding Nemo la HBO a fost clasat pe locul 1 cu cele mai mari incasari. Mie mi s-a parut cel mai amuzat desen animat al anului 2003

PoliFanAthic
05 Feb 2004, 18:50
Fara concurenta la animatii. Mai degraba un demn pretendent pentru o medalie in topul anului. Sau pe aproape...

Gaandalf
05 Feb 2004, 19:19
Finding Nemo la HBO a fost clasat pe locul 1 cu cele mai mari incasari. Mie mi s-a parut cel mai amuzat desen animat al anului 2003

Shi BadBoys a ieshit pe locul 3 sau 4 la incasari shi m-am rupt de ras la el ... :lol:

TLD
05 Feb 2004, 19:35
Finding Nemo la HBO a fost clasat pe locul 1 cu cele mai mari incasari. Mie mi s-a parut cel mai amuzat desen animat al anului 2003
Si ciudat e ca am vazut mai toate filmele din topic mai putin primul si ultimul! :lol: Si bb2 a fost pe 5 dak nu ma insel, pe 3 a fost matrics-u reincarcat si pe 4... :roll: posibil bb2. Oricum 3 pt reloaded! Pretiosu meu! :lol: