PDA

View Full Version : new site in tawn


Ambra Blu
10 Jan 2004, 18:49
www.dogville.go.ro

Gaandalf
10 Jan 2004, 20:59
www.dogville.go.ro

mie nu mi se deschide ... this sux! :evil:

regedit
12 Jan 2004, 09:58
flash-ul ala de cacao cu hieroglife .... cred ca incearca sa-mi deschida un pop-up .... dar ama pop-up stopper .... deh daca nu face si ei un site ca omu ....

vorba unui tare: tzaranii astia nu-i ca omu'

Ambra Blu
13 Jan 2004, 12:18
cacat si cu voi acuma; vreti numai site-uri sa se deschida cu enter; aveti stoppere, aia e, nu-l vedeti. eu nu pierd nimic.

for teh rest, putina rabdare pina se incarca.

toni
13 Jan 2004, 17:51
Un buchet de flori, o sampanie, o cutie de bomboane fiiine.

marx
14 Jan 2004, 13:54
Gheisa Ambra,arata meserias kimonoul tau bizar-nargotic!

Ambra Blu
19 Jan 2004, 16:09
arigato?
sayonara.

marx
19 Jan 2004, 16:12
arigato?
sayonara.
:wink:

regedit
20 Jan 2004, 09:06
c**** si cu voi acuma; vreti numai site-uri sa se deschida cu enter; aveti stoppere, aia e, nu-l vedeti. eu nu pierd nimic.

for teh rest, putina rabdare pina se incarca.

i-am dat drumul din stopper ... nici noi nu pierdem nimic. un alt artist ce face site-uri pentru el si le arata la prieteni. mai cunosc d'astia !

X5
21 Jan 2004, 19:09
Nici la mine nu vrea sa se incarce...nu stiu de ce :cry:

Leonard
21 Jan 2004, 21:41
fratilor, la mine se incarca. m-am apucat sa citesc din Urban Gorila si imi place cum scrie Ambra. am o intrebare: e poveste fictionala sau autobiografica? si alta intrebare: exista vreo legatura directa cu filmul Dogville?

Ambra Blu
22 Jan 2004, 11:29
fratilor, la mine se incarca. m-am apucat sa citesc din Urban Gorila si imi place cum scrie Ambra. am o intrebare: e poveste fictionala sau autobiografica? si alta intrebare: exista vreo legatura directa cu filmul Dogville?

Este o poveste 3/4 reala si 1/4 fictionala. Legatura cu filmul dogville nu exista decit ca celeilalte jumatati a site-ului, recte BizArtist, ii place foarte mult efortul minimalist al lui von Trier.
Ca si tie, baidauei. Da' chiar, care iti place mai mult: Lynch sau Trier?

Leonard
22 Jan 2004, 18:19
acum am vazut si filmuletele de la Bizartist (nu am gasit linkul prima data). interesanta imbinarea de idei si imagini minimale. da tre sa-l mai revad, nu de alta da titrajul in engleza dispare foarte repede si nici nu apuc sa ma gandesc la ce am citit ca vine alta chestie. am retinut doar ceva cu "where is my mind?" (ce mi-a amintit de melodia de final din fight club) si ceva cu un dialog intre persoana si imaginea ei reflectata in oglinda.
Imi place Trier mai mult decat Lynch. Lynch parca nu reuseste intotdeauna sa-si duca ideile la extrem. si mai mult decat Lynch (dar mai putin decat Trier) s-ar putea sa-mi placa Oliver Stone, chiar daca e american (care se descurca excelent si intr-un film minimal cum e Talk Radio).

Ambra Blu
25 Jan 2004, 11:50
Stiu ca Stone (ca si von Trier) sint obsedati cu darimarea miturilor americane, sau cel putin cu ilustrarea aspectelor less galmorous ale American life style. Mie Talk Radio nu mi-a placut, si nu mi-a placut nici Midnight Call, dar mi-a placut mult NBK (uneori inclin sa cred ca it just might be the best there is). N-am vazut U-turn, dar am auzit ca e beton.

Leonard
25 Jan 2004, 19:33
evident ca de Stone si mie tot NBK imi place cel mai mult. Am amintit de Talk Radio fiindca ai adus vorba de minimalism. U-Turn are ceva deosebit, cand il vad cred ca acesta mi se pare cel mai misto, desi nu are un subiect revolutionar ca NBK, dar exceleaza prin imagine si joc actoricesc. E bine ca ai amintit de U-Turn acum, pentru ca, dupa ce am vazut Dogville, incercand sa gasesc un film cu care sa aibe ceva in comun, m-am gandit la U-Turn. In ambele, personajul principal ajunge intr-un orasel de provincie american din care nu mai poate iesi prin propriile-i forte, practic nu-i da voie orasul. Sfarsitul celor doua difera total. Interesant de privit comparativ viziunea celor doua regizori. La Stone, orasul il "ucide" pe intrus (S.Penn) atunci cand acesta vrea sa "evadeze", la fel se intampla si cu bastinasa (J.Lo) cand vrea sa vada teritorii noi. Practic nimeni care intra acolo sau care e de acolo nu poate iesi viu. La Trier, dimpotriva, intrusa reuseste in cele din urma sa stearga de pe fata pamantului orasul care a tinut-o captiva.