PDA

View Full Version : Cat de mica e a lui Alex Leo Serban?


nagdob
08 Jan 2004, 00:33
Am vazut cum si-a scris el "ochiul critic" despre LOTR3, am vazut cum si-a scris el ochiul critic despre Matrix 2 si am ratat, publicul se scufunda intr-un oftat, parerea lui pertinenta despre Matrix 3. E greu sa nu remarci mirosul profund de mancare ce a dat tot ce avea mai bun, ce vine din ziarul preferat al oamenilor ce merg cu metroul dimineata si iata ca la aceasta dementiala aroma isi aduce aportul si Leo caci unde pune el manuta tremuranda ai impresia indubitabila ca a pus altcineva fundul.

E incredibil faptul ca unui om care a avut o singura reusita in viata: "bacalureatul", ii este data "libertatea" sa mazgaleasca cuvinte pe o piatra dupa care sare in apa maretul site cinemagia si cand vede nene cinemagia ce aur era sa se piarda se decide sa il puna "critic sef" pe acest connoisseur in arta schimbarii pastelor de pix "Alex Leo Serban".

Leo tata, du-te si mai lasa din impresiile alea ale tale pe la printesele de la Basarab poate asa sa ne mai scapi de frustrarile ce iti ies si pe urechi dar ai grija, sa ai cascaval la tine ca acolo nu merge cu "critica", indiferent de cat de mult nu ti-a placut tie culoarea draperiilor. Baietii e pe principiul: "Radem glumim, futem platim".

TLD
08 Jan 2004, 08:11
Hai mai lasati omu in pace... A facut si el niste critici care nu-s pe gustul vostru (nici al meu... da nu comentez :P) si acuma e tot forumu in capul lui... Asta e al nustu catalea topic in care probabil se va deschide o cearta gen als vs restu :lol: Bine sau rau vom vedea :P Cel putin eu ma amuz la unele postrui asa ca continuati... :roll:

P.S: titlul asta e mortal... dar nu stiu cat de la obiect...

Dan Gerose
08 Jan 2004, 10:09
Sincer, nu va inteleg. Nu are dreptul cineva sa nu-i placa un film care voua v-a placut ? Nu are dreptul sa-si spuna aceasta opinie ? Mi se pare trist ca, fara a patetiza subiectul, dupa atatia ani de la Revolutie, n-ati inteles inca tocmai ca esenta democratiei este libertatea de expresie. Sau poate sunteti frustrati ca el isi exprima acea parere intr-un ziar, iar voi, daca ati dori sa scrieti despre acest film, nu v-ar baga nimeni in seama. :oops:

Nightwane
08 Jan 2004, 12:12
Hmmm...si dup-aia ziceti de lotr haters (na sa le zic si io asa) sau de matrix haters ca sunt dobitoci...da' cel care a facut threadu'? eu sunt in totalitate de acord cu ALS...deocamdata...si consider ca tot ce a zis a zis (intr-o mica sau mare masura) bine...anyway...

Keep bad/useless movies outta here (LOTR, MATRIX)! :P daca tot insistati cu "keep the lotr pride alive!" :D

ricutza
09 Jan 2004, 23:46
mie imi place modul in care ALS analizeaza filmele...de obicei ma simt in stare sa hotarasc daca un film e bun sau nu si nu prea ma bazez pe opiniile celorlalti...ALS ar fi cam singura exceptie...asta nu inseamna ca toate filmele care i-au placut lui, mi-au placut si mie...dar daca mie nu mi-a placut un film si el spune ca e bun, mai stau si ma gandec asupra lui si ma intreb daca intr-adevar l-am judecat bine...de cele mai multe ori am ramas la parerea mea dar au fost si exceptii...

PoliFanAthic
10 Jan 2004, 09:16
Eu ma simt nevoit sa ii dau intr-o mare masura dreptate lui ALS, in ceea ce priveste opinile sale despre cele doua filme mentionate. In rest, no comment.

regedit
12 Jan 2004, 09:28
faptul ca este contestat ii arata celebritatea .... daca era un 0 nu avea nimeni nimic cu el ..... sau ma rog, cum devine, dupa facultati.

Alex Leo Serban
12 Jan 2004, 17:57
misto titlul topicului, felicitari! (o gluma buna ramine o gluma buna, de ce sa ma supar!?) & anyway: bad publicity is good publicity.
PS as for the REAL thing, nagdob puiule, poate vrei sa mi-o masori? noi am ramine cu titlul, tu ai scapa de-o obsesie si forumul asta, de 'marea' problema cinefilica: cit de mica/mijlocie/mare/r u nuts!?! e a lui a.l.s....

Ilila
12 Jan 2004, 18:34
Fara "Matrix" si "Lord of the ring" lumea ar fi fost mai saraca... asa ca indiferent de critici si exaltari, felicitari tuturor care si-au adus contributia la realizarea acestor filme.

snatchro
12 Jan 2004, 18:47
Ceea ce cred eu despre critici, indiferent de unde sunt si unde scriu: niciodata parerea lor nu coincide cu a mea. Cu o singura exceptie, bineinteles, pentru ca ea confirma regula, si, nu, exceptia nu este Alex Leo Serban.
Take a guesss... 8)

THE VOID
12 Jan 2004, 19:12
misto titlul topicului, felicitari! (o gluma buna ramine o gluma buna, de ce sa ma supar!?) & anyway: bad publicity is good publicity.
PS as for the REAL thing, nagdob puiule, poate vrei sa mi-o masori? noi am ramine cu titlul, tu ai scapa de-o obsesie si forumul asta, de 'marea' problema cinefilica: cit de mica/mijlocie/mare/r u nuts!?! e a lui a.l.s....

:D :D Pacat.Branza buna in burduf de caine.Ce fan LOTR am fi putut scoate din tine...

Alex Leo Serban
13 Jan 2004, 06:22
Ceea ce cred eu despre critici, indiferent de unde sunt si unde scriu: niciodata parerea lor nu coincide cu a mea. Cu o singura exceptie, bineinteles, pentru ca ea confirma regula, si, nu, exceptia nu este Alex Leo Serban.
Take a guesss... 8)

cred ca stiu: aura puran!

toni
13 Jan 2004, 18:02
alex, nu poti sa faci o poza cu putza ta si s-o postezi pe site? poate se mai relaxeaza copiii astia....

Alex Leo Serban
14 Jan 2004, 06:48
e buna toni, mersi pt sugestie. dar, (houston) avem o problema: nu-ncape :wink:

blitz43
14 Jan 2004, 07:29
e buna toni, mersi pt sugestie. dar, (houston) avem o problema: nu-ncape :wink:


:lol: I recommend... amputation! :lol:

snatchro
14 Jan 2004, 10:56
cred ca stiu: aura puran!Nope. Viorica Bucur.

crydead
14 Jan 2004, 11:31
e buna toni, mersi pt sugestie. dar, (houston) avem o problema: nu-ncape :wink:

Da' la radiologie ai incercat? :P


----------------------------
Viitorul suna ocupat.

KORBEN
14 Jan 2004, 19:16
Fara "Matrix" si "Lord of the ring" lumea ar fi fost mai saraca....
perfect adevarat
da` partea extrem de trista e ca fara fanii celor 2 filme mentionate lumea ar fi fost muuuult mai bogata
si cum replica asta imi explica de ce sunt si oameni "lotr haters"
e simplu
1 te duci la film si ti se pare cretin sau plicticos, da ramai calm ca tre sa existe si "filme" d`astea.....
2 apare o gloata care le declara capodopere si
1) baga milioane de dolari in buzunarele burdusite deja ale producatorilor(filmului si merchandaisse-urilor aferente)
2) sunt ferm convinse ca sutele de milioane cheltuite pe efecte speciale fac vreun bine omenirii sau imbogatesc "patrimoniul cultural"(suna k k*ru) al umanitatii
3 se inventeaza superlative ale superlativelor pt a descrie " capodoperele"
... deci te enervezi de atata entuziasm desantat si euforie interica si te gandesti, ca de fapt filmu chiar nu merita
4 apare careva care`l declara reper cultural si unguent pt suflet... si te apuca urlatul la monitor
....CONCLUZIE(personala)
1 nu filmele lotr au facut ceva bun pt umanitate ci cartile lui tolkien(??)..
cine n`a vrut/ putut/ stiut/ sa le citeasca va ramane mai "sarac spiritualiceste".. pentru ca merita
2 fratii wakovski(??) de`au facut matrixu au facut un mare bine speciei noastre doar prin impingerea cu juma de ,metru mai inainte a efectelor speciale

THE VOID
15 Jan 2004, 15:33
Fara "Matrix" si "Lord of the ring" lumea ar fi fost mai saraca....
perfect adevarat
da` partea extrem de trista e ca fara fanii celor 2 filme mentionate lumea ar fi fost muuuult mai bogata
si cum replica asta imi explica de ce sunt si oameni "lotr haters"
e simplu
1 te duci la film si ti se pare cretin sau plicticos, da ramai calm ca tre sa existe si "filme" d`astea.....
2 apare o gloata care le declara capodopere si
1) baga milioane de dolari in buzunarele burdusite deja ale producatorilor(filmului si merchandaisse-urilor aferente)
2) sunt ferm convinse ca sutele de milioane cheltuite pe efecte speciale fac vreun bine omenirii sau imbogatesc "patrimoniul cultural"(suna k k*ru) al umanitatii
3 se inventeaza superlative ale superlativelor pt a descrie " capodoperele"
... deci te enervezi de atata entuziasm desantat si euforie interica si te gandesti, ca de fapt filmu chiar nu merita
4 apare careva care`l declara reper cultural si unguent pt suflet... si te apuca urlatul la monitor
....CONCLUZIE(personala)
1 nu filmele lotr au facut ceva bun pt umanitate ci cartile lui tolkien(??)..
cine n`a vrut/ putut/ stiut/ sa le citeasca va ramane mai "sarac spiritualiceste".. pentru ca merita
2 fratii wakovski(??) de`au facut matrixu au facut un mare bine speciei noastre doar prin impingerea cu juma de ,metru mai inainte a efectelor speciale

Nu zici tu rau ce zici,da' in primul rand mutzlumim pentru 'gloata',apoi si filmele bune si cele proaste burdusesc buzunarele producatorilor;apoi efectele speciale sunt necesare si io personal n-am auzit de tehnicieni fx care sa lucreze pe gratis,iar monitorul poate fi usor stins:intinzi mana si dai 'click' pe buton.In prealabil poti foarte bine sa inchizi filmul,respectiv si calculatorul...Nu face diferenta si nu conteaza,dar niste respect de la mine opentru partea 1 nu filmele lotr au facut ceva bun pt umanitate ci cartile lui tolkien(??)..
cine n`a vrut/ putut/ stiut/ sa le citeasca va ramane mai "sarac spiritualiceste".. pentru ca merita

toni
15 Jan 2004, 20:05
ma copii, aici era vorba de ****, nu? de ce degenerati?

Alex Leo Serban
15 Jan 2004, 21:29
pai da, ca bine zici: era vorba de pula. de pula mea! astia nu degenereaza, dar coboara nivelul discutiei :P

regedit
16 Jan 2004, 08:43
... si esti mandru cand se vorbeste de pula ta ?!.... glumetzule ....

crydead
16 Jan 2004, 10:23
Cand se vorbeshte despre **** nivelul discutiilor trebuie mentzinut ridicat.

-----------------------------------
Viitorul suna ocupat.

THE VOID
16 Jan 2004, 11:22
pai da, ca bine zici: era vorba de ****. de **** mea! astia nu degenereaza, dar coboara nivelul discutiei :P
Pai atunci sa urce la loc,nu?Ce,e vina noastra k s-a fleoshktit?!

Alex Leo Serban
16 Jan 2004, 14:48
... si ce, nu stim cum s-o tinem in stare de functionare? daca-i vorba de discutii, e clar ca tre sa fim tari in limba. sau kiar limbi - k asta-i un forum poliglot. (h.s.q.m.y.p.!)

Lady_Skar
16 Jan 2004, 18:32
Pai, este un CRITIC.
Si criticii fac lucrul asta numit CRITICA.

Eu m-as speria daca el chiar ar gasi un film care sa-i placa. Ar insemna ca he's loosing his touch. :D

Leonard Pyron
16 Jan 2004, 19:31
Ce va tot frasuitzi atata? Daca tot va nelinisteste Cat de mica e a lui Alex Leo Serban?, apucati-va s-o masurati...

Alex Leo Serban
16 Jan 2004, 22:10
asta am mai zis-o, pyroane! ckeck out earlier :)
pt lady_skar: mie-mi plac kiar multe, f. multe filme... in principiu, critica este despre admiratie... but smth on the way to admiration went wrong :P
din filmele anului trecut mi-au placut - cel mai mult - hero, cidade de deus, punch-drunk love; dintre cele de anul acesta (atita cit e pina in ac. moment), dogville si confessions of a dangerous mind...
deci: care e problema?

Leonard Pyron
17 Jan 2004, 11:50
Tu nu esti critic, pufuletz, esti un mucos egocentric. In toate cronicile tale e vorba de fapt despre tine, papusa, nu despre filme...

Alex Leo Serban
17 Jan 2004, 12:51
Tu nu esti critic, pufuletz, esti un mucos egocentric. In toate cronicile tale e vorba de fapt despre tine, papusa, nu despre filme...

imi plac: 'pufuletz', 'papusa' - kiar si 'egocentric' (oricum, e exact :roll: !)
dar 'mucos' nu-mi place - si nu mi se pare deloc potrivit!? :o i mean, pina la ce virsta poti fi numit asa?? plus ca nu stiu daca vine de la 'muci' sau de la 'mucoasa'...? :P

dar kestia cu filmele is SO unfair!! nu e DELOC vorba despre mine in cronicile mele - eventual, despre mine privind un film...: kestia cu 'obiectivitatea' e such a load of bullshit! -, ci NUMAI despre filme; cred ca ma confunzi.

raptor
17 Jan 2004, 17:47
Piron versus AlexLeo. :D :D :D E ca Brus Li si Van Dam...

Leonard Pyron
17 Jan 2004, 20:40
Stiam o vorba cu kibitzii...
Cat despre Leo, imi cer scuze ptr "mucos". Restul ramane valabil. Exista vreun cineast roman a carui "opera" a fost criticata de tine ?

KORBEN
18 Jan 2004, 15:32
Exista vreun cineast roman a carui "opera" a fost criticata de tine ?
iata o intrebare

Alex Leo Serban
19 Jan 2004, 15:40
exista vreun cineast roman care sa fi facut o "opera" care sa-mi merite critica? :lol:
leaving joke aside: da, am scris de bine despre: proba de microfon, iacob, de ce trag clopotele, mitica?, balanta, e pericoloso sporgersi, patul conjugal, marfa si banii, filantropica, occident, furia... mie unul, lista - oricit de scurta: nu din vina mea! - mi se pare onorabila; e ceva de obiectat?

regedit
19 Jan 2004, 15:46
....balanta, e pericoloso sporgersi, patul conjugal, marfa si banii, filantropica, occident, furia... mie unul, lista - oricit de scurta: nu din vina mea! - mi se pare onorabila; e ceva de obiectat?

constructia semantica a acestei fraze. si ca sa revenim la topic, intr-adevar faptul ca e scurta nu e vina ta. unii asa se nasc cu ea.

Nightwane
19 Jan 2004, 15:53
din cate stiu se poate lungi nu?

crydead
19 Jan 2004, 15:55
Asa e. Se mai taie din picioare.

---------------------------------
Viitorul suna ocupat.

raptor
19 Jan 2004, 16:01
Pu_a cu prelungitor.

regedit
19 Jan 2004, 16:07
sau se poate face o reklama care sa o prezinte mai mare ... fraierii mai muska la d'astea.

Leonard Pyron
19 Jan 2004, 16:12
da, am scris de bine despre: proba de microfon, iacob, de ce trag clopotele, mitica?, balanta, e pericoloso sporgersi, patul conjugal, marfa si banii, filantropica, occident, furia...

Si de rau ?

Alex Leo Serban
20 Jan 2004, 14:37
de rau, nu-ncape pe nici-un topic :lol:
as vrea io sa am o pula asa de lunga cite filme am criticat :wink:
desi, pe de alta parte, ce sa faci cu ea: sa te-mpiedici la tot pasul, s-o calci, sa joci coarda?...

raptor
20 Jan 2004, 16:01
Sa-ntinzi rufele lu' mamaia pe ea...

Nightwane
20 Jan 2004, 16:50
sa-ti faci autostrada din ea...sau batator de covoare...etc. sunt atatea posibilitati!

Leonard Pyron
20 Jan 2004, 17:34
:lol:
as vrea io sa am o p*** asa de lunga cite filme am criticat :wink: ...

Pisicherule, ala era Pinochio si era vorba de nas...

Ambra Blu
20 Jan 2004, 17:35
alex, nu poti sa faci o poza cu putza ta si s-o postezi pe site? poate se mai relaxeaza copiii astia....

toni, gud idea, dar s-a fost dat cindva un link cu alex full monty. si, alex, daca nu intra, comprim-o cu winace.

Leonard Pyron
20 Jan 2004, 17:41
Linck-ul atunci l-a dat chiar als dar poza cred ca era deja manarita si alungita pe verticala ptr ca Leo era cam tras la fata...

Ambra Blu
20 Jan 2004, 18:26
Ca sa io lungeasca?

raptor
21 Jan 2004, 11:15
Incercatzi un concurs de p_le-'Miss P_la 2004' -si gasim nishte fetitze in cunostiintza de cauza sa fak parte din juriu...

Alex Leo Serban
21 Jan 2004, 14:59
Linck-ul atunci l-a dat chiar als ...

minciuna IN FALSH! altcineva a dat linku - ma vedeti pe mine pretindu-ma la paparazzisme d-astea?? u nuts :o !?! a gentleman would never do that. and i'm the purr-fect gentleman :wink: fuck u!

Ambra Blu
21 Jan 2004, 15:13
asta inseamna ca cind ea piriie, tu purr-ui de placere? 8)

Alex Leo Serban
22 Jan 2004, 13:48
asta inseamna ca cind ea piriie, tu purr-ui de placere? 8)

normal. doar ca nu pirie p...a (4 litere), ci p...a (5 litere) :P

Nightwane
22 Jan 2004, 15:17
asta inseamna ca cind ea piriie, tu purr-ui de placere? 8)

normal. doar ca nu pirie p...a (4 litere), ci p...a (5 litere) :P

frumos iti shade..om la varsta ta sa vorbeasca despre spurcaciuni d-astea. mai bine te-ai duce pe www.sfaturiortodoxe.ro :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Alex Leo Serban
22 Jan 2004, 19:29
apai... ce sa fac... c-asha m-o facut mama: vehement!
plus ca-mi place subiectul topicului - e an understatement :wink:

Mala Portugal
23 Jan 2004, 01:10
Ciudata rasa mai sunteti si voi, barbatii. Adica la femei, cand notorietatea organului genital o depaseste pe a noastra , ca persoane, dam in depresie. Voi pare-se, sunteti chiar mandri. :oops: :oops: :oops:

crydead
23 Jan 2004, 09:20
Cum spunea nemuritorul Napoleon, langa buzunarul oricarui barbat se afla un baston de mareshal sau de mic caporal. :p

marcu
24 Jan 2004, 02:36
Domnilor moderatori, poate inchideti topicul acesta. Se afiseaza atata ura si intoleranta fata de opiniile unei persoane - Alex Leo Serban - pe care destula lume il apreciaza mult. Leo (acesta e numele lui) raspunde si el iritat, uneori recurcand la un limbaj pe care altfel cred ca l-ar evita. Hai sa discutam despre film/filme, ca e singura noastra mangaiere. Nu vedeti ce iarna a picat peste noi ca nu putem sarbatori Unirea. Ion Ilici nu va mai vizita Iasiul. Nastase s-a intors si el la Bucuresti sa-si numere ouale...
Ce credeti, ia Nicole Kidman Oscarul anul acesta?

Mala Portugal
24 Jan 2004, 04:03
Nastase s-a intors si el la Bucuresti sa-si numere ouale...

Great !! Vrei sa nu se mai vorbeasca despre lungimi/scurtimi totusi ne faci trimitere la oua

Nightwane
24 Jan 2004, 09:08
Ce credeti, ia Nicole Kidman Oscarul anul acesta?


DA!

Alex Leo Serban
24 Jan 2004, 13:21
Domnilor moderatori, poate inchideti topicul acesta. Se afiseaza atata ura si intoleranta fata de opiniile unei persoane - Alex Leo Serban - pe care destula lume il apreciaza mult. Leo (acesta e numele lui) raspunde si el iritat, uneori recurcand la un limbaj pe care altfel cred ca l-ar evita. Hai sa discutam despre film/filme, ca e singura noastra mangaiere. Nu vedeti ce iarna a picat peste noi ca nu putem sarbatori Unirea. Ion Ilici nu va mai vizita Iasiul. Nastase s-a intors si el la Bucuresti sa-si numere ouale...
Ce credeti, ia Nicole Kidman Oscarul anul acesta?

1. draga marcu, thnx 4 yr concern, dar (o sa te sochez, daca mai e cazul...) pe mine ma amuza topicul asta! ba kiar sint magulit ca (m-)i se da atita importanta - extra-cinefilica :wink: -, vorb-aia, e corpul meu si fac ce vreau cu el: il intind pe forum so everyone can see/it's my body & i'm proud as can be! (i know, i'm vain :oops: ) de altfel, pe citiva care au scris aici ii cunosc si-n "particular", so i know they mean no harm - it's just a game, for crissake :roll:
asa ca nu pot decit sa-l incurajez: kiar daca cel care l-a lansat (si care a disparut unbeknowst intre timp... - ?) l-a inceput cu pizma & partinire, cred ca el a devenit pe parcurs o dovada de simpatie pt a.l.s.: la urma urmei, citi critici se pot lauda cu un topic (de love/hate) dedicat lor??
2. nicole, oscarul? din nou?? sa mai stea pe margine un an-2, ce, se crede tom hanks? :evil:

Nightwane
24 Jan 2004, 16:48
2. nicole, oscarul? din nou?? sa mai stea pe margine un an-2, ce, se crede tom hanks? :evil:

HUO! :oops: :cry:

marcu
25 Jan 2004, 00:55
Nastase s-a intors si el la Bucuresti sa-si numere ouale...

Great !! Vrei sa nu se mai vorbeasca despre lungimi/scurtimi totusi ne faci trimitere la oua

Nu e vorba, draga Mala Portugal, despre ouale la care te gandesti tu. Nastase chiar are o crescatorie de pasari la Cornu care produce niste oua speciale. Chiar nu privesti deloc televiziunile romanesti?? O doza de patriotism televiztic e necesara si pentru un cinefil ca tine. Altfel pierdem contactul cu realitatea.
Mala, te citesc pe forum. esti rezonabila, prompta, cu formulari care se retin, uneori. see you!

Alex Leo Serban
26 Jan 2004, 23:35
mai vreau postari pe topicu asta... haide baietii, ca e calde si bune... vreau s-ajunga makr la 4 maik... the longer the better :lol: hai, mai lungiti-o ce naiba - doar atit va inspir eu voua?!? a.l.s.-haters din toate tarile, uniti-va! hit me with yr best shots :P

Leonard Pyron
27 Jan 2004, 09:50
Dar tu cine esti?

blitz43
27 Jan 2004, 10:53
:o Why does everybody want to see ALS's schlong? :lol:

Alex Leo Serban
27 Jan 2004, 20:47
:o Why does everybody want to see ALS's schlong? :lol:

cause it's a.l.s.'s schlong... daring & long :wink:
and a schlarge too :P
what can i say... people just know what quality is & where to find it (*)

Mala Portugal
28 Jan 2004, 11:02
Asa cum odata au aparut Salvati balenele, ursii panda si padurea ecuatoriala o noua miscare de sustinere pare sa se nasca. Poate nu va fi de anvergura primelor trei dar cu siguranta subiectul simpatiilor (sau lungimea lui) va simti mai direct afectiunea sustinatorilor decat au simtit-o balenele, ursii panda si padurea ecuatoriala....
Btw statuie vrei?

Nightwane
28 Jan 2004, 12:06
balenele alea au murit pana la urma...sa-i moara si lui...ahem...barbatia? saracu'.... :roll:

crydead
28 Jan 2004, 15:54
va simti mai direct afectiunea sustinatorilor

Chiar mai direct decat pe a suspensorilor? :o

-------------------------------
Viitorul suna ocupat.

Alex Leo Serban
28 Jan 2004, 18:09
Btw statuie vrei?

NO! but thnx for the thought, anyway :)
PS unii pot crede k i'm a megalo-megalo-megalomaniac, dar nu, dimpotriva: sufar de auto-deriziune :o

Alex Leo Serban
28 Jan 2004, 18:12
sa-i moara si lui...ahem...barbatia? saracu'.... :roll:

ei nu, nici kiar asa... da stiti cum e si cu barbatia asta: are zile mai bune si zile mai proaste :wink: :oops: :lol:

marcu
29 Jan 2004, 00:20
Ajung sa cred ca aceste "haraieli" in adresa lui ALS sunt o forma de tandrete mai ciudata. Daca voi, cei care va interesati de lungimi... ati sti ca ALS scrie versuri (bune) direct in engleza, ati inchide "pliscul", cum spunea bunica-mea, Kiara, maritata cu un general italian la Carara si care pastreaza, orgolioasa, doua scrisori de la Fellini... (fragment de proza...)
ALS a fost prieten cu Gellu Naum, cel mai mare poet roman din ultimul secol, iar voi va ascundeti sub pseudonime si supurati valuri de murdarie.
Ideea mea este sa depasiti aceasta mentalitate de Ev Mediu. Rog moderatorul sa inchida acest "subiect". Complexatii se defuleaza in alta parte.

Alex Leo Serban
29 Jan 2004, 08:13
CINE ESTI?
si de ce-mi strici jocurile?
ce ti-am facut!?!
daca esti radu, pls STOP!

Ambra Blu
29 Jan 2004, 09:58
Ajung sa cred ca aceste "haraieli" in adresa lui ALS sunt o forma de tandrete mai ciudata. Daca voi, cei care va interesati de lungimi... ati sti ca ALS scrie versuri (bune) direct in engleza, ati inchide "pliscul", .

Deci lungimea si versurile fac casa buna? ALS, scrii haikuuri?
Tender (is the night)ly yours,
thy immortal beloved.

Alex Leo Serban
29 Jan 2004, 10:41
of ambro, unde sint vremurile cind ne kkm in vazul tuturor, spre deliciul galeriei, cind ne dadeam peste bot repetat & reciproc, cind ne taiam in shishul frazelor si ne scuipam cu flegma subtextului...?

THOSE were the times, the GOOD times, bro!
why is everything going to pieces - instead of faeces?
where have all the nice things in the world gone?
where is a good decent fight, so we can join in?
what is this world up to?
where is the LOVE (of war, of course!)? r we going to leave it all to bush??
c'mon, do smth! let's stand up for our rights - the right to insult, to mock, to slander! let's be BAD, yeah :wink:

asta da, poezie! restul e gunoi (inclusiv al meu :P )

marx
29 Jan 2004, 13:19
ALS a fost prieten cu Gellu Naum, cel mai mare poet roman din ultimul secol, iar voi va ascundeti sub pseudonime si supurati valuri de murdarie.
Ideea mea este sa depasiti aceasta mentalitate de Ev Mediu. Rog moderatorul sa inchida acest "subiect". Complexatii se defuleaza in alta parte.
Don Marco, Evul Mediu exista in mentalitatea dvs, prea aveti tendinte de inchizitor. Daca ALS era deranjat isi platea un avocat sa-l apare, nu astepta un Agamita medieval sa-i faca curatenie.
PS: Gellu Naum,cel mai mare poet roman? E de ajuns sa-i spuneti poet.

marcu
29 Jan 2004, 14:11
OK Childrens! Imi fac si eu jocul meu, pentru ca despre filme... nu se prea discuta. Cand ma enervez - simt ca traiesc.
Ma bucur ca stii despre Gellu Naum - un om minunat... Pentru mine e cel mai mare poet roman.

marx
29 Jan 2004, 14:21
OK Childrens! Imi fac si eu jocul meu, pentru ca despre filme... nu se prea discuta. Cand ma enervez - simt ca traiesc.
Ma bucur ca stii despre Gellu Naum - un om minunat... Pentru mine e cel mai mare poet roman.
Apreciez sinceritatea ta.
Daca tie-ti place Gellu Naum inseamna ca iti plac si oniristii! Sau nu?

marcu
29 Jan 2004, 16:04
Da, sa zicem Leonid Dimov, pentru a ramane la poezie ramaneasca. Numai ca Gellu Naum e mai complet decat un suprarealist, e mai mult decat atat.
Dar sa revenim la oniristi...(sa nu, care-cumva sa cititi "onanisti", ca asta am fost toti la o anumita varsta!!!) Eu nu sunt un tip care vede ingeri. Banuiesc ca ingerii exista. Sa zicem, am un inger muzicolog care-mi sopteste uneori: Asculta, ma Marcule, melodia aceea rascolitoare "30 Minutes" de TaTu si te calmeaza, si la-sa sa nu-ti piese, nu mai prospecta atata, nu mai scormoni eternitatea" etc. Eu ascult si ma linistesc. Acesta e doar un pasaj muzical cu ingerul sfatuitor.
Doresti sa discutam despre literatura, poezie???

marx
29 Jan 2004, 16:13
Da, sa zicem Leonid Dimov, pentru a ramane la poezie ramaneasca. Numai ca Gellu Naum e mai complet decat un suprarealist, e mai mult decat atat.
Dar sa revenim la oniristi...(sa nu, care-cumva sa cititi "onanisti", ca asta am fost toti la o anumita varsta!!!) Eu nu sunt un tip care vede ingeri. Banuiesc ca ingerii exista. Sa zicem, am un inger muzicolog care-mi sopteste uneori: Asculta, ma Marcule, melodia aceea rascolitoare "30 Minutes" de TaTu si te calmeaza, si la-sa sa nu-ti piese, nu mai prospecta atata, nu mai scormoni eternitatea" etc. Eu ascult si ma linistesc. Acesta e doar un pasaj muzical cu ingerul sfatuitor.
Doresti sa discutam despre literatura, poezie???
Prietene, eu sunt un divagant. Ut pictura poesis.

marcu
29 Jan 2004, 20:26
Da, sa zicem Leonid Dimov, pentru a ramane la poezie ramaneasca. Numai ca Gellu Naum e mai complet decat un suprarealist, e mai mult decat atat.
Dar sa revenim la oniristi...(sa nu, care-cumva sa cititi "onanisti", ca asta am fost toti la o anumita varsta!!!) Eu nu sunt un tip care vede ingeri. Banuiesc ca ingerii exista. Sa zicem, am un inger muzicolog care-mi sopteste uneori: Asculta, ma Marcule, melodia aceea rascolitoare "30 Minutes" de TaTu si te calmeaza, si la-sa sa nu-ti piese, nu mai prospecta atata, nu mai scormoni eternitatea" etc. Eu ascult si ma linistesc. Acesta e doar un pasaj muzical cu ingerul sfatuitor.
Doresti sa discutam despre literatura, poezie???
Prietene, eu sunt un divagant. Ut pictura poesis.
Pai, noi toti divagam. Adica ne dam cu parerea, opinam cu si fara adresa. Eu indicam o plaja tematica...

Nightwane
30 Jan 2004, 09:24
da' nu mai vorbiti de "aia" a lu' ALS? :roll: ca va vedeam interesati...

raptor
30 Jan 2004, 13:08
E mai mare decat un furtun de masina de spalat?Nu cumva a uitat nea' doctoru' sa-tzi taie cordonu ombilical si de aceea...?

marx
30 Jan 2004, 13:31
Pai, noi toti divagam. Adica ne dam cu parerea, opinam cu si fara adresa. Eu indicam o plaja tematica...
Evident ca toti avem tendinta de arborescenta in discutii, dar unele "personalitati" ale acestui forum au alergie la asemenea stare. Dar ce conteaza?!
Naum, Geo Dumitrescu, oniristii(Dimov, Tepeneag, Mazilescu) toti au radacini in suprarealism. Eu nu agreez critica literara, mai ales in domeniul poeziei, nu face decat sa decapiteze farmecul acesteia. Acum, citesc cu placere din Serban Foarta.

Alex Leo Serban
30 Jan 2004, 14:27
bai marx & marcu, stop it!
ati transformat topicu asta intr-un cenaclu :roll: kiar nu va dati seama k e aiurea sa discutati despre naum, dimov, foarta s.cl la "cit de mica e a lui a.l.s."???
come back to the basics - sau gasiti-va alt loc!

geez, this used to be fun :evil:

marx
30 Jan 2004, 14:33
bai marx & marcu, stop it!
ati transformat topicu asta intr-un cenaclu :roll: kiar nu va dati seama k e aiurea sa discutati despre naum, dimov, foarta s.cl la "cit de mica e a lui a.l.s."???
come back to the basics - sau gasiti-va alt loc!

geez, this used to be fun :evil:
Ce nu-ti place ALS ?! Dupa ce ca le ofer educatie pe gratis astora mici, ma trimiti pe mine in exil !
Despe "cat de mica" e toleranta ta vrei sa vorbim? :roll:

marcu
30 Jan 2004, 14:45
bai marx & marcu, stop it!
ati transformat topicu asta intr-un cenaclu :roll: kiar nu va dati seama k e aiurea sa discutati despre naum, dimov, foarta s.cl la "cit de mica e a lui a.l.s."???
come back to the basics - sau gasiti-va alt loc!

geez, this used to be fun :evil:
ALS, nu am vrut sa trimit in ridicol dimensiunile unor personalitati la care tin... departe de mine gandul acesta. Am vrut sa mai dau cu spray pe aici, ca miroase a dejectie de om primitiv. Sorry, Gellu Naum, acolo unde esti, pe "Partea cealalta".
Propunerea mea a fost, cum iti amintesti, sa se inchida topicul. Prelungirile, cum se stie, mai totdeauna sfarsesc in ridicol...

Alex Leo Serban
30 Jan 2004, 14:46
Despe "cat de mica" e toleranta ta vrei sa vorbim? :roll:

eventual... ma rog, despre orice, cu conditia sa fie despre mine :)

marx
30 Jan 2004, 14:57
Despe "cat de mica" e toleranta ta vrei sa vorbim? :roll:

eventual... ma rog, despre orice, cu conditia sa fie despre mine :)
Vorbim frate, in divagatii ca ne pricepem!
Dar despre ce "mine" vrei sa vorbim? Poate esti si tu vreun stahanovist ?!

marcu
30 Jan 2004, 17:26
Despe "cat de mica" e toleranta ta vrei sa vorbim? :roll:

eventual... ma rog, despre orice, cu conditia sa fie despre mine :)
Vorbim frate, in divagatii ca ne pricepem!
Dar despre ce "mine" vrei sa vorbim? Poate esti si tu vreun stahanovist ?!

Marx, nu e obligatoriu sa raspunzi la orice mesaj postat aici. Mai citeste cateva pagini din suprarealisti si oniristi... De ce se enerveaza toti atat de repede. Ce timpuri, frate!!! Ascultati muzica de Ceaikovski si Marcello - ajuta.
In scoala am scris o hazoasa parodie despre stahonovisti, dar nu are nici o legatura cu insinuarea pe care o faci, neinspirat. See you!

marx
30 Jan 2004, 17:32
Marx, nu e obligatoriu sa raspunzi la orice mesaj postat aici. Mai citeste cateva pagini din suprarealisti si oniristi... De ce se enerveaza toti atat de repede. Ce timpuri, frate!!! Ascultati muzica de Ceaikovski si Marcello - ajuta.
In scoala am scris o hazoasa parodie despre stahonovisti, dar nu are nici o legatura cu insinuarea pe care o faci, neinspirat. See you!
Prietene, imi place sa cred ca esti un tip integru, care vede in cuvinte un suport de provocare, nu de acuzare.

KORBEN
30 Jan 2004, 17:38
ma declar surprins de:
1 confuziile care se pot face intre cordonul ombilikal ,furtunul masinii d spalat si p**a (anumite presoane din forum sunt suprarealiste onirice si onaniste in acelas timp)
2 faza cu fellini.... a scris el in vreo scrisoare de als? sau de matusa lu marcu/marx?(scuze nu`mi amintesc exacT)
3 ct de mult s`au lungit discutiile pe tema asta
in alta ordine de idei(si de cenaclu de poezie) as vota pt bakonsky si radu gyr si cate ceva cartarescu

marcu
30 Jan 2004, 17:41
Crezi bine, Marx. Chiar asa e.
O intrebare: exista si un Engels pe forumul asta, ca sunteti neam bun. Unde-i multi, puterea creste si poate creste si IQ acestui forum

marx
31 Jan 2004, 13:15
Crezi bine, Marx. Chiar asa e.
O intrebare: exista si un Engels pe forumul asta, ca sunteti neam bun. Unde-i multi, puterea creste si poate creste si IQ acestui forum
Don Marco, acesta nu e un forum pt oameni sensibili sau geniali. Aici nu exista "Libertatea de a dormi pe o frunte"(Gellu Naum), ci doar "Libertatea de a trage cu pusca"(Geo Dumitrescu). :wink:
PS: Eu sunt adeptul lui Groucho&co. Marx.

Mala Portugal
31 Jan 2004, 23:25
dimpotriva: sufar de auto-deriziune :o
Serios? Mai povesteste-ne :o

Alex Leo Serban
01 Feb 2004, 12:23
pai, nu-i destul ce fac aici??? :o

Ambra Blu
01 Feb 2004, 13:45
hai, dati-o-n sloboz de treaba, o ardeti numa'n rahaturi acuma! aleseule, parca era vorba de pula ta aici, nu a lu marx, beniuc si marcu, care-ti trage-n cur cu arcu, nebunu-le care esti!

KORBEN
01 Feb 2004, 15:57
nebunu-le care esti

undev aintr`un colt gramatica limbii romane scheauna lovita de un junghi cumplit

crydead
01 Feb 2004, 19:47
A dreaqu bagaboanta care ie, io cred ca lu limba romana ii place ce-i face bulangistu asta mik. :P


-------------------------
Viitoru suna ocupat.

Ambra Blu
02 Feb 2004, 14:11
A dreaqu bagaboanta care ie, io cred ca lu limba romana ii place ce-i face bulangistu asta mik. :P


fratele meu care este, lui linba romina i-i place sa fie contorsionata in pozitii neobijnuite.

Alex Leo Serban
10 Feb 2004, 19:48
DECLAR ACEST TOPIC IN MOD OFICIAL INCHIS!
UF... prin ce-am trecut...
si eu ca eu, da EA...!! frecata 2 saptamini la rind de toata lumea :lol:

Mala Portugal
10 Feb 2004, 23:32
Aha...saracuta s-o fi simtit ca statuile alea din locureile de pelerinaj pe care pun turistii mana sa le aduca noroc. Si le pipaie pana se tocesc... :o

marcu
11 Feb 2004, 00:05
Ce imaginatzie!!! Bravo Mala Portugal!

Alex Leo Serban
11 Feb 2004, 11:15
are imaginatie, da n-are tinere de minte: eu declarasem topicu asta inchis...
da ma rog, sint unii-unele, fetishisti de la natura, who won't take no for an answer & won't let bygones be bygones & nu-nteleg ca li s-a luat ce li s-a luat, si-atunci ramin asha, in prostratie, pipaind statui :P

Mala Portugal
11 Feb 2004, 14:28
Ba poate are tinere de minte si n-au altii spirit de observatie....vezi...e un epilog in titlu.
Anyway...crezi ca e gata cand vrei tu??? E gata cand vrem noi fiindca aia mica e deja obiect de patrimoniu al forumului
:lol:

marcu
11 Feb 2004, 23:06
Ba poate are tinere de minte si n-au altii spirit de observatie....vezi...e un epilog in titlu.
Anyway...crezi ca e gata cand vrei tu??? E gata cand vrem noi fiindca aia mica e deja obiect de patrimoniu al forumului
:lol:
Mala, pe altzii nu vretzi sa-i cercetatzi??? Nici nu shtitzi ce exemplare va scapa :D Va poate declansha inspiratzia shi imaginatzia mai al dracu' decat pixu' lui ALS.

marx
12 Feb 2004, 14:36
Mala, pe altzii nu vretzi sa-i cercetatzi??? Nici nu shtitzi ce exemplare va scapa :D Va poate declansha inspiratzia shi imaginatzia mai al dracu' decat pixu' lui ALS.
Don Marco, daca ALS a primit un epilog de la Mala, tu vrei neaparat sa primesti un epitaf ?

marcu
12 Feb 2004, 20:19
No, Marx!!! Linisteste-te, nu te porni din nou. Am spus shi eu asha, bucuros ca s-a terminat "investigatzia", pe care am urmarit-o cu mai mult sau mai putzin interes. Hai, te rog, sa vorbim despre filme... Nu te lasa provocat. E epuizant totushi, chiar daca tu ai replica in varful limbii sau a pixului...

marx
13 Feb 2004, 14:44
No, Marx!!! Linisteste-te, nu te porni din nou. E epuizant totushi, chiar daca tu ai replica in varful limbii sau a pixului...
Don Marco, ce inseamna fragilitatea asta?

marcu
13 Feb 2004, 18:57
Marx, cred ca e vorba de sensibilitate... nu de fragilitate. Te invit sa aruncam "munitzia" pe alte topicuri. Acesta a fost inchis de ALS. La buna revedere.

marx
14 Feb 2004, 13:52
Deci, si-a inchis, in sfarsit, si ALS slitul. Aleluia !

Mala Portugal
15 Feb 2004, 23:25
Mala, pe altzii nu vretzi sa-i cercetatzi??? Nici nu shtitzi ce exemplare va scapa :D Va poate declansha inspiratzia shi imaginatzia mai al dracu' decat pixu' lui ALS.

Marcule nu e cazul sa te simti ignorat fiindca nu virilitatea ci vanitatea lui e cea care mi-a atatat imaginatia. Si fiindca ti-am remarcat o stangacie in a-mi descifra ironiile iau o mina serioasa si-ti soptesc : s-ar putea chiar sa ma bucur ca domnul ‘corifeu’ si-a tratat, temporat cel putin, exhibitionismul. :wink:

Nightwane
16 Feb 2004, 13:16
Hai ca "aia" a lu' ALS e tocita...cat de mult atzi tot morfolit-o si tot nu v-ati saturat... :P

Gaandalf
12 Apr 2004, 12:52
Nu am crezut k voi da peste un topic despre "putzulica" lui ALS shi care sa mai aibe shi 5 pagini. Am trait shi am vazut-o shi pe asta ... :lol: Shi mai este shi la Condica de sugestii si reclamatii pe deasupra ... :lol:

K's
12 Apr 2004, 17:16
reclama ca este prea mica si sugereaza marirea...

o fi nevoie?!?!?! :o

Alex Leo Serban
24 Apr 2004, 08:36
(desi 'm'-am inchis, i just can't help it :oops: )
pt gaandalf: e la 'cronica...' pt ca poate raspunde si la 'sugestii' (: 'mariti-o!'), si la 'reclamatii' (: 'scurtati-o!') ;)
PS daca mai postati, o s-ajunga la 6-7-8 pagini... :happy: (marx, eat yr heart out! :P )