PDA

View Full Version : Efecte


PoliFanAthic
25 Dec 2003, 08:27
Ce ziceti de faptul ca nici unul din cele doua filme Matrix nu a fost inclusa in lista filmelor luate in considerare pentru efecte speciale?

Hulk, The Return of the King, X-Men 2, Master and Commander, Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl, Peter Pan,Terminator 3

Acestea sunt filmele alese, daca nu ma insel.

TLD
25 Dec 2003, 10:54
E vedhe stirea pt mine. Am postat-o pe la topicul cu decizii contestabile l aoscar. Cat despr edecize: dak lor li s-a parut ca peter pan sau chiar master and commander e mai bun la efecte ca matrix revolutionsatunci le recomand sa-si caute alt loc de munca...

SadSpot
25 Dec 2003, 20:13
Poate ca l-au incadrat pe Matrix la desene animate cum zice Pironul, nu-i asa, telede ?

TLD
25 Dec 2003, 21:01
Poate ca l-au incadrat pe Matrix la desene animate cum zice Pironul, nu-i asa, telede ?
Si tu crezi ca o sa-ti raspun dl amesajele astea aberante? Mai incearca! Poate sunt liber mai incolo...

SadSpot
25 Dec 2003, 22:49
As am agande am.

PoliFanAthic
25 Dec 2003, 23:06
Oricum, mie nu mi se pare un capat de tara. Adica, a fost premiat primul film pentru efectele sale inovatoare, iar faptul ca au fost omise ultimele doua capodopere nici macar nu mi se pare o rusine, ci mai degraba un fapt demn de laudat:ne-am saturat de filme facute doar de dragul banilor.

TLD
25 Dec 2003, 23:31
Facute de dragul banilor, dar sa nu omitem niste bani car eau fost aruncati in efecte. Si nu ca ar fi fost cateva zeci de euroi ci cateva sute de mii... Asa ca baietii lui Gaeta tre sa fie tare enervati pe tipi de la oscaruri, niste 'cunoscatori' supremi ca s ale zic asa...

PoliFanAthic
26 Dec 2003, 09:44
Las', ca si-au acoperit "investitiile".

TLD
26 Dec 2003, 12:55
Las', ca si-au acoperit "investitiile".
Nu am zis ca nu si le-au acoperit. Dar nu au muncit ei degeaba... Oricum premiile acestea mi se par irevelante. Conteaza doar parerea fanilor! So...

PoliFanAthic
26 Dec 2003, 17:35
Heh...stiai ca exista o diferenta intre masa si elita? Cu exceptiile de rigoare.

TLD
26 Dec 2003, 17:46
Heh...stiai ca exista o diferenta intre masa si elita? Cu exceptiile de rigoare.
Haha! Ma faci sa rad! Oamenii aia au facut atatea greseli de-alungul anilor incat nu stiu ce elita poate lucra la aceste premii...

MinRep
26 Dec 2003, 19:34
No comment la faza asta... Mai erau si alte filme care ar fi meritat... (dar s-ar putea sa fie o miscare a studioului)

Unde se poate gasi lista cu filmele luate in considerare. La toate categoriile!

PoliFanAthic
26 Dec 2003, 22:14
M-am uitat, asa, superficial, dupa ea, dar nu am gasit-o...