PDA

View Full Version : S.W.A.T.


toni
22 Dec 2003, 10:08
Am facut greseala sa ma duc la filmul asta. De mult n-am mai vazut un film asa de prost. N-are nimic. Nici actiune, nici curse cu masini, nici sex. NIMIC. Ca sa intelegeti cam cit de prost e filmul va enumar citeva filme mai bune ca asta : Cradle 2 the grave, Balistic - Eks vs Sever (parca asa ii zice).
imi cer scuze pe aceasta cale prietenilor invitati sa vada acest film.

i_matei
22 Dec 2003, 11:00
eh, inceputul e destul de promitator, dar devine total aberant de la faza cu "dau 100 milioane $ pentru oricine ma scapa".
In rest filmul e un cliseu dobitoc... Colin Farrel e baiatul ce nu suporta ordinele de sus si in consecinta cade in dizgratia sefului, pana cand un pensionar smecher (Samuel Jackson), ii da sansa de a reintra in SWAT. De aici se ocupa de pazirea unui mafiot rus (nu sunt sigur de nationalitate) si dupa multe peripetii si bubuieli reusesc sa il duca la mititica. Toata lumea multumita si fericita in final...
Asta e filmul in 2 randuri - 3 cuvinte... nu cred ca e mai prost decat Cradle 2 the grave, dar nici un film bun nu poti sa spui ca e...

Dan Gerose
22 Dec 2003, 11:03
Iata o rima reusita: SWAT, un film de kkt. STATI ACASA ! NU va risipiti banii, platind bilet pentru acest film, care este o mare rusine. Imaginati-va ca, desi a avut scene filmate bine si coloana sonora buna, regizorul n-a fost in stare sa le monteze spectaculos.

Lady_Skar
23 Dec 2003, 15:34
N-am nimic de zis pentru ca nu am vazut mare lucru. Am adormit cand vizionam filmul asta, serios. A fost bun numai ca sa-mi delectez nitel ochii cu Olivier Martinez si Collin Farell.

PoliFanAthic
25 Dec 2003, 08:15
A fost o dezamagire mai mare decat ma asteptam sa fie.

snatchro
12 Jan 2004, 18:13
Yep --- p l i c t i s i t o r ! ! !

Good Man
07 Mar 2004, 18:27
Mie mi-a placut. Totusi, mai bine ca nu am dat banu' la cinema si l-am vazut acasa pe calc. Ar fi fost totusi o alta experienta. Orice filme vazut la cinema ti se pare mai wow decat la TV. Film de actiune care te surprinde. Pana la mijloc aia se tot pregatesc si se antreneaza si crezi ca nu mai vine ceva actiune. Spre final, crezi ca nu se mai termina ! Un sfarsit cam brusc. Cu toate ca tine 2 ore, dar parca s-a terminat prea repede...

BeNnY
07 Mar 2004, 18:58
Se putea mult mai bine cu acest cast...

ogto
08 Mar 2004, 09:45
dar, al in al, este un film de actiune decent...

Mircius
10 Mar 2004, 15:36
Cu toate ca a trecut ceva vreme de la premiera, si probabil multa lume de pe aici l-a vazut, parerea mea este cu totul alta decat cea lui Toni (primul care a postat). In primul rand Ecks vs Server or whatever the name is, a fost cel mai penibil film pe care l-am vazut ever. Nici in ruptul capului nu l-ash compara cu SWAT. Am vazut acest film de 2 ori, si abia ashtept sa iasa pe dvd, pt a-l cumpara. Merita pentru fanii filmelor de acest gen....

blitz43
11 Mar 2004, 11:13
Am facut greseala sa ma duc la filmul asta. De mult n-am mai vazut un film asa de prost. N-are nimic. Nici actiune, nici curse cu masini, nici sex. NIMIC. Ca sa intelegeti cam cit de prost e filmul va enumar citeva filme mai bune ca asta : Cradle 2 the grave, Balistic - Eks vs Sever (parca asa ii zice).
imi cer scuze pe aceasta cale prietenilor invitati sa vada acest film.

toni, bravo!
io m-am uitat pe computer la filmu' asta si tot rau imi pare. nici macar n-am inteles ce cauta Colin in filmu' asta?!
cred ca a adus bani de casa sa joace in filmu' asta! parerea mea!

Leonard
11 Mar 2004, 20:48
Mie mi-a placut. Totusi, mai bine ca nu am dat banu' la cinema si l-am vazut acasa pe calc. Ar fi fost totusi o alta experienta. Orice filme vazut la cinema ti se pare mai wow decat la TV.

Ba mie mi se intampla de multe ori sa ma plictisesc la cinema mai rau decat la calc. Daca filmul e prost...
Oricum, mersi baieti ca mi-ati spus cat de prost e SWAT, n-o sa ma duc la el si nici pe calc n-o sa-l vad.

ArsDeViu
12 Mar 2004, 23:32
Singurele faze klumea au fost alea din reclama. Decat sa pierzi 1 ora juma, sau cat are filmul, mai bine te uiti la reclama. Economisesti timp, bani si nici nu-ti faci draci.

ulrich
16 Mar 2004, 18:01
nu stiu cum sunteti voi,dar eu sunt ca liiceanu(a se citi "usa interzisa" :P ):daca m-as mai mai naste odata,as vrea sa fiu membru al trupelor s.w.a.t.asa ca orice are legatura cu veste de kevlar,glock-uri si mp 5-uri nu poate decat sa-mi placa.mi-a placut filmu'.