PDA

View Full Version : CINE ARE DESENE ANIMATE RUSESTI ?


pyrro7
10 Nov 2003, 12:19
CINE ARE DESENE ANIMATE RUSESTI ?

pyrro7
11 Nov 2003, 10:40
imi cer scuze in privintza modului direct in care m-am adresat...revin..Sunt in cautare de desene animate rusesti pe orice suport (caseta,cd,dvd..). Ma poate ajuta cineva in aceasta privintza ?

Leonard Pyron
11 Nov 2003, 13:41
Frate, aici vorbim pe pagini intregi despre LOTR si MATRIX III, nu avem timp de asemenea productii care frizeaza artisticul si valoarea. Pe noi nu ne intereseaza decat gunoaiele comerciale.

pyrro7
12 Nov 2003, 09:34
aaaaa ! SPUNETZI ASHA ! ma scuzatzi ! :)))))))

atunci...are cineva Rambo IX...am auzit ca e TAREE !

bruceleebatepevandamme
14 Nov 2003, 10:22
tot nu mi-ai zis ceva titluri ca sa caut ! poate gasim ! :)

Gaandalf
14 Nov 2003, 12:33
Frate, aici vorbim pe pagini intregi despre LOTR si MATRIX III, nu avem timp de asemenea productii care frizeaza artisticul si valoarea. Pe noi nu ne intereseaza decat gunoaiele comerciale.

bey 89 de posts ... una e sa nu-tzi placa filmele astea Matrix shi LOTR shi alta e sa itzi chemi prietenii sa te "back u up" - e patetic rau de tot pe bune Pyron ...

fiekre are dreptul la parerea lui da lasa mangla shi nu-i mai chema pe preitenii tai k sa te aprobe - Este de-a dreptul PATETIC!

bruceleebatepevandamme
14 Nov 2003, 13:07
sa lamurim un lucru pentru ca am impresia ca cineva scapa ceva din vedere !

patetic, -ã

I. [adj]
1. (despre persoane si manifestarile lor) 1. care vadeste mult patos; plin de patos, 2. care impresioneaza puternic, plin de patos; miscator, emotionant, duios;
2. (despre nervi) care inerveaza globul ocular;

II. [s. n.]
categorie estetica desemnand însusirea unei situatii sau a unei opere de arta de a provoca emotii puternice, de a impresiona.

(<fr. pathétique, germ. pathetisch, lat. patheticus)

revenind ... Mr. Gandalf aka. The Guru .... sa ia aminte, iar Mr. Leonard Pyron aka. The Senior Cui sa o tina tot asa; poate reuseste sa publice si pentru noi o lista amanuntita cu "gunoaiele comerciale" vizionate de dansul, ca sa nu mai fim in dilema in momentele in care ar trebui sa taiem orbeste titlurile din "7 seri" aka. B-24-FUN in cautarea unui titlu de film ....

sperand intr-o " colaborare fructuosa " , umil, al dvs. Brucelee (vadit stanjenit de Van Damme )

pyrro7
14 Nov 2003, 15:23
??? ce avetzi oameni buni ???
CARE E PROBLEMA DOMNUUUU...Gaandalf.E USOR SA DEVII GURU AL cinemagia.ro...sau ce e nene ?

intrebam de desene animate !!!!! AI SAU N-AI ? DACA NU LASA-NE NENE IN P......ACE ! :evil:

Gaandalf
15 Nov 2003, 18:07
??? ce avetzi oameni buni ???
CARE E PROBLEMA DOMNUUUU...Gaandalf.E USOR SA DEVII GURU AL cinemagia.ro...sau ce e nene ?

intrebam de desene animate !!!!! AI SAU N-AI ? DACA NU LASA-NE NENE IN P......ACE ! :evil:

Shti kre este problema mey pyrro ? Oameni k leonard al caprei ... ii intzeleg - nu le place un film sau 2 : - in cazul asta matrix sau lord of the Rings ... da una este sa nu-tzi placa shi sa scrii parerea ta shi alta este sa critici filmele respective in toate topicurile pe kre le acceseaza el ... cetreaba are LOTR shi Matrix cu desenele animate ruseshti ????? care este legatura k nu o vad in "pielea" mea...

+ nu intzeleg de ce se ia de mine k sunt fan la LOTR sau Matrix - gusturile nu se discuta asha k io nu intzeleg kre este problema lui ... poate k mie nu-mi plac filmele pe kre le urmareshte el sau altzii da imi dau odata cu parerea shi GATA nu aberez in neshtire ...

sincer - asta este prioblema mea ...

pyrro7
16 Nov 2003, 14:14
nu ma intereseza ABSOLUT NIMIK din ceea ce aberezi dumneata !
DUMNETA INTZELEGI ?
CERTA-TE CU CINE VREI SI VâNEAZA PE CINE DORESTI DAR NU IMI SABOTA "CEREREA" !!!!
FA-TZI UN FORUM , DA-TE PESTE CAP SI SPUNE-LE TUTUROR CAT ESTI DUMNEATA DE MARE FAN AL NU STIU CARUI FILM !

TE ROG FRUMOS !

ERATA:
"ODATA" in EX: "A fost odata..." sinonim cu: demult..
si "O DATA" in Ex : ."..o singura data "

asha ca te rog mai da-te "odata" cu parerea despre ce film vrei matale !

Leonard Pyron
17 Nov 2003, 13:05
Gaandalf, uite, pentru ca esti baiat fin iti dau un titlu de desen animat rusesc, poate te intreaba cineva si sa nu te faci de ras. Pentru tine iti dau unul mai simplu:"NU, ZAIETZ, PAGADI!"

pyrro7
17 Nov 2003, 16:20
din pacate.....am ajuns la spusele domnului Pyron ( va multzumesc domnu Pyron!)...pe acest site, intr-adevar se prefera gunoaiele comerciale... :cry:

bruceleebatepevandamme
18 Nov 2003, 08:39
devine interesant ! tare interesant !
pana acum nu s-a intamplat nimik constructiv !

A ! Ba nu ! Gresesc ! Am aflat un titlu ! Pagadi ! :P :roll:

Leonard Pyron
18 Nov 2003, 11:13
Exista si exceptii, pyrro, nu te speria usor. Am vazut acum cativa ani o ecanizare in des.anim. rus dupa Shakespeare. Se spunea ca a fost facuta de studioul moscovit doar cu ajutorul financiar al englezilor pentru ca altfel erau in faliment. E adevarat? Ce mai fac acum rusii?

pyrro7
18 Nov 2003, 15:07
exista.. normal!! ..imi si aduc aminte de emisiunea aia ....era un desen animat facut din frame-uri din picturi pe sticla...FOARTE FRUMOS SI IMPRESIONANT ...eram insa cam necopt atunci....CE MAI FAC RUSII ?? habar n-am ...pe bune ..faceau lucruri SENSIBILE ..acu toata lumea e ZAPACITA de "americanismele" astea de itzi iau ochii dar in care ideea PUTE de la o posta!..OFFF..OFF..

paa ! mai vorbim!.aaa!! era sa uit .....ce au mai facut rusii!

http://www.jovefilm.com/mas.htm

aleenutzza
18 Nov 2003, 16:31
foarte frumoasa colectie de desene animate (cel putin asa pare..dupa coperta), dar, vezi tu, cel mai nou film e din 1995 (si e doar unul) ..si asta nu ne raspunde la intrebarea ce mai fac rusii acum...oare mai traiesc? sau au "migrat" cu totii spre tarile calde?! :cry:

pyrro7
18 Nov 2003, 16:41
FAC BOMBE ATOMICE !..am glumit :lol:

aleenutzza
18 Nov 2003, 16:43
pe bune sau in desene animate?! :D

bruceleebatepevandamme
19 Nov 2003, 10:01
to : alenuzza

sper ca atunci cand ai zis ca cel mai nou film e din 1995 te-ai referit la "Old Stair" by Alexander Gorlenko si nu la primul rand care zice " Masters of Russian Animation Volume 1 - $19.95" pt ca semnul ala "$" din fatza se regera la bani (nu la ani) ..... :o

aleenutzza
19 Nov 2003, 10:09
to: van damme in sange

bine ca esti tu deshtept! :roll: :D

Leonard Pyron
19 Nov 2003, 19:30
Oooooo, mai sunteti si altii din Caracal, fratilor !!! Sa scoatem zaibarul...

aleenutzza
20 Nov 2003, 11:10
nu ne intelege gresit... 8)

aleenutzza
21 Nov 2003, 10:34
mda, cred ca am gresit forumul, site-ul, etc. aici, din 1700 de utilizatoti inscrisi nimeni nu a vazut sau nu-si aminteste de nici un desen animat rusesc.
nu pot sa cred ca n-a vazut nimeni "craiasa zapezii" sau "cele 12 lebede" sau "spargatotul de nuci", etc

pyrro, cred ca trebuia sa intrebi de "mihaela" cred ca ai fi avut mai mult succes...

blitz43
24 Nov 2003, 15:49
mda, cred ca am gresit forumul, site-ul, etc. aici, din 1700 de utilizatoti inscrisi nimeni nu a vazut sau nu-si aminteste de nici un desen animat rusesc.
nu pot sa cred ca n-a vazut nimeni "craiasa zapezii" sau "cele 12 lebede" sau "spargatotul de nuci", etc

am auzit eu la o emisiune cu giboni si babuini de
Spargatorul de Buci :lol:
Ala se pune??? :D

pyrro7
25 Nov 2003, 13:38
****************************
CE VA BAGATZI IN SEAMA PE FORUMUL MEU NEFIIND IN STARE SA EMITETZI NICI MACAR UN CUVANT REFERITOR LA DESENELE ANIMATE RUSESTI ! BAAAAAI ! NICI MACAR NU STITZI UNDE E RUSIA ! NICI MACAR NU STIZTI CA RUSHII AU FACUT CELE MAI TARI FILME SI DESENE ANIMATE ALE TUTUROR TIMPURILOR ! STATZI CA NISTE ****** SI SALIVAZTI LA CELE MAI MARI DIARII POSIBILE FACUTE DE AMERICANI !! VA UITATZI CA IDIOTZII SI INCERCATZI FIECARE SA VA BAGATZI IN SEAMA INVOCAND CELE MAI PENIBILE TEME , FACAND "CATERINCA " ... CA ATAT STIM FRATE !


CE POPOR DE CACAT AM RAMAS !

bruceleebatepevandamme
25 Nov 2003, 14:25
lui blitpatrustrei si inteligentei sale debordante ...

observam cu stupoare un pattern deranjant ce invadeaza forumul ... cu cat esti mai guru cu atat tinzi mai tare sa spui lucruri imbecile; lucru de inteles dealtfel pentru ca statutul de guru se obtine in urma unei contributii substantiale in materie de mesaje, fapt ce duce la diminuarea calitatii continutului acestora. Si asa apar fenomene de genul blitpatrustrei care invoca tristetzea si dezgustul .....

Asa ca - sfat practic : nu-ti mai cumpara anul asta atatea carti si literatura pt ca vad ca strica la comportament ! si de banii aia sa-ti cumperi bubble gum ca poate te mai calmeaza! vezi ca ai inceput deja sa te pricepi la afaceri ? ... avantajoase pentru ambele parti....

Sper ca ai inteles ca trebuie sa te simti nul si neavenit ! daca nu, scrie-mi un mail ca te lamuresc mai pe larg (for free - adica pe gratis )

pa ! pa !

blitz43
25 Nov 2003, 16:47
lui blitpatrustrei si inteligentei sale debordante ...

observam cu stupoare un pattern deranjant ce invadeaza forumul ... cu cat esti mai guru cu atat tinzi mai tare sa spui lucruri imbecile; lucru de inteles dealtfel pentru ca statutul de guru se obtine in urma unei contributii substantiale in materie de mesaje, fapt ce duce la diminuarea calitatii continutului acestora. Si asa apar fenomene de genul blitpatrustrei care invoca tristetzea si dezgustul .....

Asa ca - sfat practic : nu-ti mai cumpara anul asta atatea carti si literatura pt ca vad ca strica la comportament ! si de banii aia sa-ti cumperi bubble gum ca poate te mai calmeaza! vezi ca ai inceput deja sa te pricepi la afaceri ? ... avantajoase pentru ambele parti....

Sper ca ai inteles ca trebuie sa te simti nul si neavenit ! daca nu, scrie-mi un mail ca te lamuresc mai pe larg (for free - adica pe gratis )

pa ! pa !

Mersi de sfat, piciule!
Acum vad cum doresti cu ardoare sa-mi atingi statutul de guru (sa-mi pupi c...) postând de doua ori acelasi mesaj.
Bag seama ti s-a cam atrofiat mintea de la atâtea desene animate (sper ca nu rusesti) ingurgitate in copilarie. Iar acum la pubertate, singurul tau neuron ar putea sucomba.
Bah, oricum tu esti o pata de culoare (putin galbuie si cu picatele maronii) pe acest site, care ridica prostia si imbecilitatea la rang de lege...
Nu-mi scrie nici un mail pentru eventuale lamuriri...
Va salut!

pyrro7
26 Nov 2003, 09:01
"...singurul tau neuron ar putea sucomba......"


ASHHHHAAA FRATEE ! BAGA-NE UMOR INGINERESC SA MAI TREACA GUSTUL DE ***** DIN FORUMURILE ASTEA !

ORICUM VA BAGATZI ****** VOASTRE JEGOASE IN TOATE FORUMUIRLE ...CA SA NU ZIC CA DEJA AL MEU CU DESENE ANIMATE E PLIN DEJA DE ****** JUVENIL..D-ASTA DE LA COPII CA VOI DE SHI-AU DESCOERIT CU STUPOARE INTR-O BUNA ZI PUTZA IN SPATELE PARULUI DINTRE PICIOARE !

TACEZTI IN **** CALULUI SI FITZI LA OBIECT CU CERINTZA FORUMULUI !

bruceleebatepevandamme
26 Nov 2003, 10:05
pyrro nu te supara frate !

eu ma retrag ! daca te intereseaza am scos pt tine special 15 ep "no pogodi" si imi pare rau ca inca nu am gasit altceva dar mai caut !

trist ca nu voi fi vreodata guru va spun adio si promit sa nu va mai deranjez

nicanor
26 Nov 2003, 13:20
...si mie imi plac d.a. rusesti (si deasemenea filmele vechi rusesti). nu am nimic sa-ti ofer, doar ceva filme. daca afli vreo sursa te rog spune-mi si mie...
:)

pyrro7
27 Nov 2003, 10:28
:wink:

itzi promit ca te anuntz !!

Bubu
27 Nov 2003, 13:35
am auzit eu la o emisiune cu giboni si babuini de
Spargatorul de Buci :lol:
Ala se pune??? :D

Dar de Alba ca Zapada si cei 7 ani de acasa ai auzit?

blitz43
27 Nov 2003, 14:45
am auzit eu la o emisiune cu giboni si babuini de
Spargatorul de Buci :lol:
Ala se pune??? :D

Dar de Alba ca Zapada si cei 7 ani de acasa ai auzit?

Nu, da' tu de DABIJA ai auzit? :roll:

buldozeru
28 Nov 2003, 09:39
ce trebuie sa faci ca sa devii senior member? sau GURU!? :o
1. Sa umpli un forum de mesaje redundante in care te certi cu ceilalti membri pe motive de 2 bani?
2. Sa discuti despre fiecare kkt facut in mijlocul strazii de cainele nu stiu carui actor sau regizor?
3. Sa fii prieten cu administratorul siteului, sau sa fii "moderator"
4. etc...

ma simt bine junior :D

Dar hai sa revenim totusi la lucruri concrete: Incearca sa gasesti filme rusesti pe retele p2p. Aici nu vei gasi asa ceva in veci. Acesta este un forum dedicat siropistilor. Exact cum ai vrea sa asculti intr-o discoteca muzica black metal... NICIODATA! :wink:

aleenutzza
28 Nov 2003, 10:26
Nu, da' tu de DABIJA ai auzit? :roll:


....si glumele de santier revin in forta...

keep up the good work! :x

Leonard Pyron
28 Nov 2003, 11:42
Dabija ? - Nu va f*** grija...

blitz43
28 Nov 2003, 11:57
Emanuel, Daniel care mai sunteti pe acolo....
Vreau sa ma treceti la "rangul de junior"...iar pe toti care au postate 2,3-10 mesaje sa-i faceti guru. Mi se rupe mie de ce-mi scrie sub avatar.
Desi extrem de multa lume se bate cu caramida -n piept pe acest forum ca ar trebui imbunatatita calitatea si claritatea ideilor exprimate, vad ca-i doare rau doar de statul lor. Asa ca faceti-va GURU, fratilor!La mai mare! :wink:

Danny
29 Nov 2003, 01:42
Ref. la desene rusesti in afara de "Nu pogodi!" care deja a fost mentionat pe aici...nu prea cred ca am vazut altceva. Poate cand ma uitam pe vremuri la bulgari sa mai fi dat aia ceva dar nu mai tin minte. Stiu doar ca atunci cand se terminau desenele...bagau o melodie din aia..."Noapte buna copii" si era un catelush care se ducea la culcare ca se innopta si incepea sa ninga. Mama ce tristete ma mai cuprindeaaaaa..... :)

P.S. Rank-ul meu puteti sa-l stergeti si sa-l donati celor care se simt complexati.

Nightwane
29 Nov 2003, 08:28
Lolek si Bolek? k se gaseste pe net de downloadat....

Danny
29 Nov 2003, 12:40
Nu sunt rusesti. Sunt poloneze.

Leonard Pyron
29 Nov 2003, 14:24
Vreau sa ma treceti la "rangul de junior"...

Baga niste injuraturi si or sa te treaca la rangul de zero barat.

Nightwane
29 Nov 2003, 20:43
ce mi-e rusa ce mi-e poloneza :) tot dracu ala... :)

crydead
30 Nov 2003, 00:50
Bah, nu va mai certatzi.
Numarul de mujishti ramane constant si intre aia care sunt guru, dar si la aia de e novici. Doar ca ashtia mici sunt mai vioi. :wink:

------------------------
Viitorul suna ocupat.

raptor
02 Dec 2003, 14:17
Creshtineaza-ma si pe mine,Pyrro,k sa mai apuc Judecata de Apoi :lol: In afara de lupu' shi de iepurashu' pe care-i stie toata lumea ce cautzi?Da shi tu niste titluri,omule,k sa stim ce sa intrebam in vecini!
Lolec shi Bolec erau ok.

aleenutzza
02 Dec 2003, 15:21
dupa cum zicea si danny, lolek si bolek sunt poloneze. cat depre tittluri, am scris pe pagina cealalta...sau si mai simplu:

http://www.jovefilm.com/index.htm

daca reusesti sa le si gasesti, esti tare!

raptor
02 Dec 2003, 15:25
Daaaaaa?mai tare ca un...guru?

aleenutzza
02 Dec 2003, 16:15
numai daca ajung si la mine filmele... :wink:

moebius
19 Dec 2003, 03:06
in caz ca nu dati pe afara de atatea desene animate rusesti pana acum, dati un ochi si pe la amazon care are 4 dvduri "masters of russian animation"

aleenutzza
19 Dec 2003, 09:31
in caz ca nu dati pe afara de atatea desene animate rusesti pana acum, dati un ochi si pe la amazon care are 4 dvduri "masters of russian animation"

daca aveai curiozitatea sa faci click pe link-ul de mai sus ai fi observat ca sunt mult mai multe cd-uri, dvd-uri, casete video de vanzare cu desene animate rusesti...

moebius
25 Dec 2003, 03:34
mda, linkul nu mergea si daca nu-mi era asa de lene sa verific as fi vazut ca site-ul e in "reconstructie"
oricum... alea de care ziceam se gasesc pe net intr-o forma sau alta ;) si chiar merita efortul