PDA

View Full Version : Group 5, Bracket 3


Lady_Skar
07 Nov 2003, 16:03
(*)

TLD
07 Nov 2003, 17:45
Tarantino sa traiasca...

MinRep
07 Nov 2003, 19:29
...
Ca un mar,
Ca un par,
Ca un fir
De trandafir...

Bine ca nu e intrecere Lynch vs. Tarantino, ca acesta din urma ar fi rau in urma.

Da, am votat cu "Mulholland Drive", pentru ca mi se pare mult mai inventiv si stilul Lynch/Cronenberg/De Palma (in zilele lui bune) imi face cu ochiul mai intens decat stilul Tarantino & company (adica armata de urmaritori, gen Guy Ritchie)


Jur!

PoliFanAthic
07 Nov 2003, 19:56
Desi initial nu mi-a prea placut, dupa a doua vizionare mi-am schibmat complet parerea: MD

Leonard
08 Nov 2003, 05:17
asta ar fi o intrecere demna de finala a Champions League. Nu stiu ce sa aleg, sunt doua dintre filmele favorite, care imi plac in aceeasi masura. total neinspirata alegerea acestui bracket.

Lady_Skar
08 Nov 2003, 06:53
asta ar fi o intrecere demna de finala a Champions League. Nu stiu ce sa aleg, sunt doua dintre filmele favorite, care imi plac in aceeasi masura. total neinspirata alegerea acestui bracket.

everybody's a critic. :x

Gaandalf
08 Nov 2003, 12:01
aaah! bataie mare intre astea 2 filme ... totushi votez shi sper k tarantino sa mearga inainte ...

"I'm prepared to scour the the Earth for that motherf@cker. If Butch goes to Indochina, I want a nigger waiting in a bowl of rice ready to pop a cap in his @ss. " :lol: :lol: :lol:

"No one needs to know about this except you, me and Mr.-soon-to-be-living-the-rest-of-his-short-@ss-life-in-agonizing -pain-rapist here! I'm a gonna get MEDIEVAL on UR @ss!" :lol:

i f@cking love this movie! :o

raptor
10 Nov 2003, 09:45
Nu se pune problema-Pulp Fiction.

MinRep
10 Nov 2003, 16:21
asta ar fi o intrecere demna de finala a Champions League. Nu stiu ce sa aleg, sunt doua dintre filmele favorite, care imi plac in aceeasi masura. total neinspirata alegerea acestui bracket.

everybody's a critic. :x

Mai ales ca nicicum nu-i bine... Daca filmele sunt din categorii diferite, nu poti alege, ca fiecare e buna la cateogoria ei. Daca sunt din aceeasi categorie, iar nu e bine, ca contravine cu regula... Daca un film cu sanse mari de a trece e comparat cu unul cu sanse mai mici, iar nu e bine, ca cica nu i se dau sanse unui film relativ mic, dar poate mai valoros. Daca e un film de Kubrick, din start nu are sorti de izbanda (cu exceptia de rigoare) si se enerveaza MinRep... Dar asa e viata.

Asta a fost introducerea, urmeaza pasurile mele:

1. Cum a zis si TLD (parca) pe altundeva, daca se termina la egalitate? Facem baraj cu Alex Leo Serban? (only a mere suggestion)

2. Se pierde interesul pentru chestiile astea sau numa mi se pare mie? La Group 1 erau si peste 20 de voturi de chestionar. Acum, de-abia de depasesc 10 voturi.

3. (asa, de analiza...) Cate grupe sunt? Si cate filme intra la bataie, pana la urma?

4. Vreti sa va zic cine castiga? Pentru ca cred ca e clar...


Jur!

christi
10 Nov 2003, 16:41
You're killing me! Meciul asta nu-i corect! Ce, la fotbal joaca Real cu Manchester din primul tur???? Asta trebuia sa fie finala.
Sint 2 din filmele mele favorite all time, imi plac la fel de mult, asa ca...
NU VOTEZ!

Lady_Skar
10 Nov 2003, 17:13
asta ar fi o intrecere demna de finala a Champions League. Nu stiu ce sa aleg, sunt doua dintre filmele favorite, care imi plac in aceeasi masura. total neinspirata alegerea acestui bracket.

everybody's a critic. :x

Mai ales ca nicicum nu-i bine... Daca filmele sunt din categorii diferite, nu poti alege, ca fiecare e buna la cateogoria ei. Daca sunt din aceeasi categorie, iar nu e bine, ca contravine cu regula... Daca un film cu sanse mari de a trece e comparat cu unul cu sanse mai mici, iar nu e bine, ca cica nu i se dau sanse unui film relativ mic, dar poate mai valoros. Daca e un film de Kubrick, din start nu are sorti de izbanda (cu exceptia de rigoare) si se enerveaza MinRep... Dar asa e viata.

Asta a fost introducerea, urmeaza pasurile mele:

1. Cum a zis si TLD (parca) pe altundeva, daca se termina la egalitate? Facem baraj cu Alex Leo Serban? (only a mere suggestion)

2. Se pierde interesul pentru chestiile astea sau numa mi se pare mie? La Group 1 erau si peste 20 de voturi de chestionar. Acum, de-abia de depasesc 10 voturi.

3. (asa, de analiza...) Cate grupe sunt? Si cate filme intra la bataie, pana la urma?

4. Vreti sa va zic cine castiga? Pentru ca cred ca e clar...


Jur!

1. HEHEHE
ahhh, eu nu votez niciodata de la inceput. deci votul imi apartine mie.

just kidding

da, merge sugestia cu domnul alex leo serban.
2. Eu mai mult decat sa tot amintesc oamenilor prin semnatura mea nu am ce face. De vina este forumul unde nu prea intra lume, dar oamenii nu ma lasa sa le pun la film in general, ca deh, e prea gras forumul ala! :roll:

3. Asta e ultima grupa. Au ramas 20 de filme care vor fi iar grupate in 3 serii: 8/8/4 (4 meciuri/4 meciuri/2 meciuri)

4. Da, si eu ziceam ca intre Star Wars si Back to the future, sau Nosferatu si Terminator 2 e clar cine castiga. :cry:

Lady_Skar
10 Nov 2003, 17:14
You're killing me! Meciul asta nu-i corect! Ce, la fotbal joaca Real cu Manchester din primul tur???? Asta trebuia sa fie finala.
Sint 2 din filmele mele favorite all time, imi plac la fel de mult, asa ca...
NU VOTEZ!

nu vota. :roll:

MinRep
10 Nov 2003, 18:46
thanx pentru lamuriri...

De-abia astept finala si sunt mai mult ca sigur ca ori "Matrix", ori "LOTR" va ajunge... si va castiga...

Cu egalitatea... o sa avem (de fapt, o sa ai) probleme cu "Mulholland Drive" vs. "Pulp Fiction" si "Nashu'" vs. "American Beauty".


Jur!

TLD
10 Nov 2003, 18:52
Pun pariu ca ne mai preg lady niste surprize, dar Matrix ramane fav meu! (va surprinde? :))

MinRep
10 Nov 2003, 19:11
Pun pariu ca ne mai preg lady niste surprize, dar Matrix ramane fav meu! (va surprinde? :))

Oricum ar fi - cu surprize cu tot - ce contracandidati seriosi (vorbesc de simpatiile poporului) au "LOTR" si "Matrix". Oricum, favoritii mei ("Eyes Wide Shut", "Mulholland Drive" si "American Beauty" - din cei ce au ramas), chiar daca trec/vor trece de prima parte, slabe sperante au sa treaca de a doua.


Jur!

Gaandalf
10 Nov 2003, 19:15
i-am mai zis asta cuiva .... : La cum au reactzionat ashtia la Revolutions ... dk LOTR ajunge in finala cu matrix... nu shtiu de ce am impresia k LOTR o sa cashtige .... :o

TLD
10 Nov 2003, 19:50
Da ala eram eu! :) Oricum sa ajungi in finala e un lucru mare! Sa castigi nu poti intotdeauna (asa mi-a venit mie de am scris! :P) :lol:

MinRep
10 Nov 2003, 20:48
i-am mai zis asta cuiva .... : La cum au reactzionat ashtia la Revolutions ... dk LOTR ajunge in finala cu matrix... nu shtiu de ce am impresia k LOTR o sa cashtige .... :o

Depinde cum judeca lumea... "Matrix" adica toata trilogia sau "Matrix" adica primul. "LOTR" ca toata seria (fara sa fi vazut ultima parte), "LOTR" ca primele doua sau "LOTR" ca "The Fellowship Of The Ring"... (oricum, e destul de clar ca LOTR are cele maiamri sanse...)

Mifune
10 Nov 2003, 21:10
Pulp Fition este film de milioane ....

ricutza
11 Nov 2003, 01:23
si mie mi-au placut ambele filme la fel de mult dar trebuie sa recunosc ca mi s-a parut mai ciudat Mulholland Drive...si m-a impresionat mai tare cand l-am vazut prima data....desi acum in momentul asta imi place mai mult Pulp Fiction...si l-am vazut de mai multe ori...si nu cred ca daca as revedea Mulholland Drive de atatea ori, mi-ar mai placea la fel de tare...
e foarte naspa ca uneori nu ai ce sa alegi iar alteori nu stii ce sa alegi...

LadyEowyin
11 Nov 2003, 19:46
Pulp Fiction - film adevarat - Tarantino = tare :lol: