PDA

View Full Version : Group 5, Bracket 2


Lady_Skar
07 Nov 2003, 16:00
(*)

TLD
07 Nov 2003, 17:46
Aici si-ar putea gasii sfarsitul matricea! :wink:

MinRep
07 Nov 2003, 19:24
Din perspectiva mea: "American Beauty", indiscutabil. Desi "Nasul" are atuurile lui (multe!), nu atinge totusi culmile pe care Mendes, Ball, Spacey si... Suvari (ce credeati ca scriu?) le ating.


Jur!

PoliFanAthic
07 Nov 2003, 19:57
Godfather. Nu intrebati de ce, caci raspunsul e logic. Pur si simplu imi place mai mult.

Leonard
08 Nov 2003, 05:13
American Beauty, indiscutabil. Nu e filmul meu preferat, dar are multe mesaje si o atmosfera superba. filmele cu Nasul sunt insa printre cele mai plictisitoare realizate pana in prezent, cu tot respectul pe care-l am pentru protagonisti. Multa rabdare am avut nevoie sa le vad. N-as mai trece inca o data prin aceasta experienta chinuitoare.

Gaandalf
08 Nov 2003, 12:09
Godfather Rullllzzzzz! raspunsul : ptr k imi plac gangster movies ... shi e clasic shi EJECT!

TLD
08 Nov 2003, 12:15
Se poate produce o noua surpriza?...

PoliFanAthic
08 Nov 2003, 22:25
Care ar fi surpriza? :o

raptor
10 Nov 2003, 09:40
Surpriza sa nu castige American Beauty... 8)

PoliFanAthic
10 Nov 2003, 13:31
Depinde din ce punct de vedere privesti chestiunea, nu?

TLD
10 Nov 2003, 15:28
Al draq de strans pe aici... Ma refeream la godfather... Dak se termina deuce ce se face?...

christi
10 Nov 2003, 16:39
Ce chestie! Nasul e pe primul loc in topul imdb alltime, iar la noi iese din primul tur :)
Am votat pt American Beauty...... clar!!!!

TLD
10 Nov 2003, 18:27
Nasu iese? Pai asta imi convine, dar s anu ne pripim!

Mifune
10 Nov 2003, 21:32
sper din tot sufletul sa iasa nasul desi american beauty nu-i rau

ricutza
11 Nov 2003, 01:31
si eu sper sa iasa Nasul...afara! nu cred ca trebuie sa mai comentez de ce am votat pentru American Beauty...este filmul meu preferat...nu este suficient ca sa treaca in etapa urmatoare? :D

MinRep
11 Nov 2003, 19:56
American Beauty...este filmul meu preferat...nu este suficient ca sa treaca in etapa urmatoare? :D

De trecut, va trece! Da' crezi ca are sanse sa treaca de Matrix, LOTR sau ceva de genul? De aia nu ma multumeste campionatul asta, dar ideea ma incita, oricum. Macar aflu ce preferinte au cinefilii romani. Si am cam fost surprins de cateva ori (de la inceput, cu "Star Wars" vs. "Back to the Future").


Jur!

Persephone
11 Nov 2003, 20:55
American Beauty mi-a placut, dar totusi.....nu se compara cu seria "The Godfather" ! E ca si cum ai incerca sa compari "Casablanca" cu "The Matrix" .... :-? !!! Come on people.....doua filme nu se pot compara decat daca fac parte din aceeasi categorie, iar aici chestia asta nu se aplica nici pe departe !

PoliFanAthic
12 Nov 2003, 05:48
Si totusi ne-am intors la egalitate...

raptor
13 Nov 2003, 11:00
De trecut, va trece! Da' crezi ca are sanse sa treaca de Matrix, LOTR sau ceva de genul?
Daca aia n-a fost o replica malitioasa,atunci nu stiu eu ce e aia replica malitioasa.Te deranjeaza cumva faptul ca lume isi spune parerea?Nu putem fi toti genii.----

ricutza
13 Nov 2003, 13:56
sa va explic....eu chiar ma supar daca nu trece American Beauty mai departe....vreti sa incep sa plang? :cry: (din pacete nu cred ca acest smiley o sa va sensibilizeze prea tare...alea de la yahoo erau mai impresionante...)

acum serios....in mod normal, nu cred ca American Beauty merita un oponent atat de valoros din prima tura, si Matrix unul atat de slab...eu stiu ca voi vreti sa ajungem la o confruntare intre LOTR si Matrix, dar totusi....
am si eu o intrebare, numai Lady_Skar poate propune astfel de meciuri?sau le poate deschide oricine?

raven88
13 Nov 2003, 14:40
i do hope american beauty will sleep with the fish after this round

MinRep
13 Nov 2003, 15:56
De trecut, va trece! Da' crezi ca are sanse sa treaca de Matrix, LOTR sau ceva de genul?
Daca aia n-a fost o replica malitioasa,atunci nu stiu eu ce e aia replica malitioasa.Te deranjeaza cumva faptul ca lume isi spune parerea?Nu putem fi toti genii.----

Da, ai dreptate, a fost o replica malitioasa... cu intentie... (si cred ca nu am fost zgarcit la astfel de replici). Dar ideea este ca si eu imi pot exprima parerea (si nu am nimic impotriva faptului ca LOTR va castiga, sunt curios pe cine va bate!).

Nu am inteles ce ai vrut sa spui cu geniile... Dar, ma rog, ceea ce incepe sa ma enerveze si pe mine este ca "Mulholland Drive" pierde cu "Pulp Fiction", iar "American Beauty" cu "Godfather". Cum de s-au nimerit paru filme competitive in aceeasi grupa si de ce una vs. cealalta? (sunt curios cum ar fi aratat un "Matrix" vs. "American Beauty"... btw)


Jur!

raptor
13 Nov 2003, 16:58
Ei bine,itzi dai seama ca eu chiar as vrea sa castige lotr.Si n'ash vrea o confruntare cu Matrix-ci doar o finala cu LOTR in ea.Dar replica aia a ta n-ava ce sa caute aici-si cred ca eshti de acord.La treaba cu geniile eram eu malitios...

Tot ce zic e ca parerea fiecaruia conteaza,oricare 'r fi ea.

MinRep
14 Nov 2003, 12:30
Okay, I agree...

Dar replica aia a ta n-ava ce sa caute aici-si cred ca eshti de acord.

Poate ca nu avea ce cauta la "American Beauty" vs. "The Godfather", dar intr-un subiect special gen "Discutii despre Champion's League", unde am putea discuta si despre eventualele alte probleme (gen ce se intampla daca e la egalitatea, structura "campionatului" etc. etc. etc.)


marquee - slide

bill_the_butcher
20 Nov 2003, 00:09
mie nu mi-a placut atmosfera din american beauty.
votul meu il are 'nasul'.

bill_the_butcher
20 Nov 2003, 00:11
pe deasupra, n-am de fiecare data bani de bilet.