PDA

View Full Version : Champion's league: Group 3, bracket 1


Lady_Skar
21 Oct 2003, 12:04
The winners so far:
Minority Report
A beautiful mind
Silence of the Lambs
Fight Club
eyes wide shut
back to the future
forrest gump
nosferatu

VOTATI!
si nu ma refer la constitutie...

raptor
21 Oct 2003, 12:25
M'kay...hai sa dam o bila alba pt. X-men.

emanuel
21 Oct 2003, 13:39
X-Men sunt tari!
Inca un vot si din partea mea...

Lady_Skar
21 Oct 2003, 14:25
http://www.draxhall.com/images/wizard_specialedition_XMen3_01.jpg

Go X-MEN!!!

dar sa stiti ca sunt total obiectiva! :lol:

Gaandalf
21 Oct 2003, 15:25
X-Men 3 ???? ashteaptaq cineva ? Shtiu k e prea devreme dar chiar sunt curios ce s-a intamplat cu jean - parerea mea este k se urmareshte seria de desene shi a fost aleasa de Phoenix sa kick ass in the outer space ...

but we'll see ... :o

TLD
21 Oct 2003, 17:41
X-men aici clar. Si sunt curios dak matricea a intrat in joc...

PoliFanAthic
21 Oct 2003, 18:34
Eh, X-Men 2 l-am vazut si mi-a placut, dar nu cred ca este un film foarte, foarte bun. Din pacate nu am vazut 8 1/2, si nu stiu sigur daca sa ma pronunt in favoare Xului.

MinRep
22 Oct 2003, 09:54
Aici nu sar, pentru ca banuiec ca majoritatea nu ati vazut "8 1/2". Dar, oricum, nici "X-Men" nu e asa rau...

P.S.: Cum de s-a calificat "Eyes Wide Shut"? Ultima data cand am vazut chestionarul era cu 3 puncte in urma...

Lady_Skar
22 Oct 2003, 11:37
Aici nu sar, pentru ca banuiec ca majoritatea nu ati vazut "8 1/2". Dar, oricum, nici "X-Men" nu e asa rau...

P.S.: Cum de s-a calificat "Eyes Wide Shut"? Ultima data cand am vazut chestionarul era cu 3 puncte in urma...

A castigat la distanta de un vot, it was a shock for me 2.

PS: Matrix inca n-a intrat in joc...

ricutza
22 Oct 2003, 16:35
eu votez pentru "8 si 1/2"...nu prea inteleg de ce au fost comparate!pur si simplu nu vad legatura...adica se iau pur si simplu 2 filme si se arunca intr-un astfel de sondaj?
in fine...nici unul dintre ele nu pot spune ca m-a dat pe spate...X-men pentru ca este prea facil iar celalalt pentru ca este destul de greoi (mai ales ca a fost primul film de Fellinni pe care l-am vazut)

Leonard Pyron
22 Oct 2003, 17:16
...nu prea inteleg de ce au fost comparate!pur si simplu nu vad legatura...adica se iau pur si simplu 2 filme si se arunca intr-un astfel de sondaj?

Ai deptate, Ric, nu stiu cui ar mai fi putut sa-i treca prin creieras o idee mai proasta ca aceea de a compara armasarul cu staniolul sau bauxita cu junghiul. Am sa deschid si eu un sondaj punand fata in fata filmul dentar cu filmul foto...

Lady_Skar
22 Oct 2003, 19:11
...nu prea inteleg de ce au fost comparate!pur si simplu nu vad legatura...adica se iau pur si simplu 2 filme si se arunca intr-un astfel de sondaj?

Ai deptate, Ric, nu stiu cui ar mai fi putut sa-i treca prin creieras o idee mai proasta ca aceea de a compara armasarul cu staniolul sau bauxita cu junghiul. Am sa deschid si eu un sondaj punand fata in fata filmul dentar cu filmul foto...

ahem... R u calling me stupid???
Si comparatia aia este chiar hazlie. Nu v-ati gandit ca, i don't know, maybe, poate, exista posibilitatea ca gusturile sa difere?
Si legatura... amandoua se termina in 2 nu? Ok, that was stupid, dar chiar nu vad ce va suparati asa.
Am potrivit filmele tocmai sa nu aiba nici o legatura, pentru ca unde altundeva ar fi hazul? Daca 8 1/2 este un film mai placut, nu "bun" pentru ca asta mi se pare a fi o chestie subiectiva, atunci o sa castige, daca nu... tough cookies. Nici mie nu mi-a placut cand Star Wars a iesit asa repede din joc.

PS: Nu va place, faceti ca romanii la referendum:
nu votati.

TLD
22 Oct 2003, 20:15
Lol! Cand vine urmatoarea transa? Ai? Sapt asta sau aia viitoare? Vreau in weekend polluri! :)