PDA

View Full Version : Group 1, Bracket 2


Lady_Skar
27 Sep 2003, 07:07
:)

Demona
27 Sep 2003, 10:18
Comedia rulzzz. Billy Christal rulzzz...shi Cruise sux! :D

TLD
27 Sep 2003, 12:36
De niro rulzzz, mai bine zis!

raptor
27 Sep 2003, 12:43
Genetic engineering is man's way of correcting God's hideous mistakes, like Tom Cruise.

Sailor_Ysaluna
27 Sep 2003, 13:05
Nu credeam niciodata ca DeNiro poate sa fie funny. :)

TLD
27 Sep 2003, 14:08
Asteptam sa voteze si a 3-a surioara... :lol: :P

Gaandalf
27 Sep 2003, 17:25
De Niro - "greatest actor ALIVE" ... "facking greeks!!!" :lol: :lol: :lol: ...

Danny
27 Sep 2003, 22:25
Nasu desi...am ezitat.

LadyEowyin
28 Sep 2003, 10:20
Imi place Nicole la nebunie dar "bobby" de niro - nu am cuvinte!

christi
28 Sep 2003, 20:14
Analyze This.... o comedie excelenta... Eyes Wide Shut.... deloc impresionant...

emanuel
29 Sep 2003, 09:42
Traiasca Nasul'... DeNiro & Crystal sunt o pereche extraordinara... Eyes Wide Shut... nimic impresionant, chiar plictisitor pe alocuri!

PoliFanAthic
29 Sep 2003, 13:48
Prima din cele doua comedii pe aceasta tema este extrem de reusita. Imi pare rau ca nu am vazut Eyes Wide Shut, dar oricum eu nu am reusit sa apreciez pana acuma nici unul din filmele lui Kubrick.

MinRep
29 Sep 2003, 21:27
OK, nici nu am sa incep sa apar "Eyes Wide Shut" (am argumente, va-le-leu!). Totusi, nu inteleg cum se poate face comparatia intre un regizor si un actor si, mai ales, daca e DeNiro, de ce nu "Heat" si daca e Kubrick, de ce nu "macar" "Portocala mecanica". A, da, stiu de ce!

ricutza
29 Sep 2003, 23:30
nu stiu de ce, dar mereu am fost sceptica in ceea ce priveste filmul "Nasul la Psihiatru"...am ezitat mult inainte sa-l vad...sigur, mi s-a parut amuzant dar nu cine stie ce...pe de alta parte, Eyes Wide Shut m-a lasat masca...incepand de la titlu, care este superb, continuand cu povestea, care este socanta si terminand cu muzica si jocul actorilor...sigur, are momente in care actiunea avanseaza enervant de incet si anumite lucruri par intr-adevar exagerate...cu toate astea, pe mine m-a impresionat mult mai mult decat Analyze This...

Lady_Skar
30 Sep 2003, 13:37
OK, nici nu am sa incep sa apar "Eyes Wide Shut" (am argumente, va-le-leu!). Totusi, nu inteleg cum se poate face comparatia intre un regizor si un actor si, mai ales, daca e DeNiro, de ce nu "Heat" si daca e Kubrick, de ce nu "macar" "Portocala mecanica". A, da, stiu de ce!

Ok deci sa va lamuresc! Titlurile de la polluri sunt doar TITLURI! Nu vreau sa zic nimic prin ele dar nu vreau sa se numeasca simplu: meciul 1, meciul 2, dar asa o sa fac de acum incolo pt ca se pare ca Star wars este prima victima a ideii mele tampite.

Gaandalf
30 Sep 2003, 14:03
DA INTR-ADEVAR K A AJUNS O TRAGEDIE ... o victima... nu-mi vine sa cred ca Star Wars o sa fie pur shi simplu descalificat ... pe forumul din America la Star Wars le-am spus ce se intampla la noi shi unii m-au luat peste picior... altzii au zis kk glumesc shi unii au ras in hohote! Dar io' :cry:

PoliFanAthic
30 Sep 2003, 20:57
Ia auzi "ce se intampla la noi"! La noi se intampla ceva si in "america" altceva. Vezi diferentele de rigoare. Faptul ca SW "pierde" in fata seriei BTtF nu inseamna decat ca aici nu sunt fani inraiti SW. In schimb gasesti cu siguranta fani Matrix. Asadar concluzionez ca noi traim in prezent si americanii in trecut :P

raptor
01 Oct 2003, 11:32
SW pierde din cauza lui Jar-Jar.Trust me.

MinRep
01 Oct 2003, 21:16
Ok deci sa va lamuresc! Titlurile de la polluri sunt doar TITLURI! Nu vreau sa zic nimic prin ele dar nu vreau sa se numeasca simplu: meciul 1, meciul 2, dar asa o sa fac de acum incolo pt ca se pare ca Star wars este prima victima a ideii mele tampite.

Hmm... Okay, pare justificat. Doar ca se pierde interesul pentru filme si se trece la realizatori/protagonisti. Oricum, eu am votat pentru "Eyes Wide Shut", nu pentru Kubrick.

Hell_Girl
02 Oct 2003, 01:44
Nu prea m-a impresionat "Analyze This" si aici nu il iau in consideratie pe de Niro. Pe de alta parte Eyes Wide Shut mi-a placut foarte mult.

bill_the_butcher
02 Oct 2003, 23:40
aceasta comparatie este extrem de ridicola. de fapt, e romania, tara tuturor posibilitatilor. vezi star wars.

regedit
03 Oct 2003, 13:31
EWS .... oricum mai interesant decat nasu nebun

Gavriil
06 Oct 2003, 21:20
votati pt. EWS

Lady_Skar
08 Oct 2003, 12:58
WOW! Ce revenire!
De ce nu faceti la fel si pentru Star Wars, goddamnit!

Apropo, de ce au fost mutate pollurile? N-au legatura cu filmele? :roll: :-?

Matrix
08 Oct 2003, 13:00
EWS e un film cerebral pe cand Nasul e o comedie idioata.

daniel
08 Oct 2003, 18:50
Apropo, de ce au fost mutate pollurile? N-au legatura cu filmele? :roll: :-?

Cam tot ce-i pe forumul asta are (oare?) legatura cu filmele. Am mutat polurile la Cafenea, ca sa mai degajez categoria "Totul despre film", care tinde sa se dezvolte disproportionat fata de restul categoriilor. Si, in plus, poll-urile sunt un subiect mai asa, mai de "cafenea", nu serios-serios ca restul ;)

Neoficial: Mai bagati la EWS, ca e cam rusine sa-l ia Nasul!