PDA

View Full Version : Petitie pentru...aham...schimbare in fotbal


PoliFanAthic
11 Sep 2003, 00:07
Imi cer scuze ca fac reclama aici, dar ma gandeam ca poate exista unii interesati. Este vorba de o petitie pentru demiterea lui Dragomir si Sandu. In acelasi timp mai multe site-uri vor afisa un banner negru, aratand ca sustin aceasta petitie si doresc si ei o schimbare.
http://www.petitiononline.com/id6453/petition.html

Leonard
11 Sep 2003, 07:32
cat am citit titlul topicului, credeam ca e vorba de cu totul altceva, de o altfel de schimbare.
eu personal nu prea sufar acest sport, mai ales din cauza sistemului de scor, care face ca totul sa depinda foarte mult de intamplare si/sau de arbitrii.
Ar trebui sa se joace la diferenta de 2 goluri (cum e in tenis) si sa nu fie limitare de timp (deci sa fie permise oricate reprize). sa nu se permita niciodata egalitatea.

PoliFanAthic
11 Sep 2003, 07:57
Fotbalul e fotbal de peste o suta de ani. Crezi ca nu infurie pe toti ca nu e drept? Dar asa e uneori viata.

regedit
11 Sep 2003, 09:12
am pierdut pe mana noastra ... baronii din fotbal nu au nici o vina ... poate doar faptul ca trezesc prea multe invidii ... in rest sunt niste personaje chiar haioase.

PoliFanAthic
11 Sep 2003, 10:42
Lasa povestile. Sunt haiosi pentru cei pe care nu-i doare ce se intampla cu fotbalul nostru.

TLD
11 Sep 2003, 11:25
Haha Sabndu e cam principalul vinovat zic eu pt acest egal...

Lady_Skar
11 Sep 2003, 12:07
Am intrat pe site-ul domnului Mayer si iata ce am semnat in guestbook:

http://www.ursmeier.ch/referee/index.html

"Hello Mr Mayer, I just want to congratulate you on the "fabulous" job you did at the Romania-Denamrk game yesterday. You are truly a great man if you can piss on 23 million people and still keep a smile on your face."


Ceva "asa de dulce"... Pacat ca nu merge guestbook-ul.
DAMN!

TLD
11 Sep 2003, 12:14
Lol yo i-am trimis de pe alt site, dar nu mi-l cereti ca nu-l mai tin minte...

Danny
11 Sep 2003, 21:42
Ok, :evil:Mayer:evil: a inventat un penalty...a fluierat faulturi numai in favoarea danezilor...si a prelungit meciul cu 5 minute in loc de 4.
Dar cum ramane cu cele 3-4 ocazii de gol singur cu portarul ratate??? La 1-3 putea sa si suteze la poarta Mayer asta ca nu mai conta. Si sa nu-mi spuneti ca a fost ghinion...ca nu e...asta e prostie!
Ca sa nu mai vorbesc ca nici de minge n-am stiut sa tinem. Mai ales la cornerul batut de D. Munteanu...la fel si Iencsi cand a dat-o afara ca disperatu'...si tot asa...
Cand am vazut atatea ratari...parca am presimtit ca asa o sa se intample. :cry: :cry: :cry:

TLD
12 Sep 2003, 06:45
Exact danny, dar despre ast avorbim pe topicul de la filme in general. Nu stiu cum a ajuns pe acolo topicul. :)

aleck
12 Sep 2003, 13:53
Mai mai...ce zici tu? Am pierdut pe mana noastra? Eu nu prea as zice asa ceva! :evil: Shi cred ca nu sunt singurul! Si daca scorul ar fi fost 4-1 pt. noi, Urs Meier ar fi prelungit partida pana a doua zi probabil pentru ca danezii sa apuce sa ne-o traga! :x O decoratie cu "persona non grata" pe teritoriul Romaniei i-ar sta f. bine foarte d-lui Meier! :evil:

TLD
12 Sep 2003, 14:44
Lol! Cred ca-l doar in cot de decoratiune, oricum nu prea cred ca viziteaza romania, si da am pierdut si pe mana noastra. Recunoasteti ca la 6-1 pt noi(dak marcam in toate ocaziile) domnul meier ar fi trebuit sa prelungeasca cam mult partida si cum e la final de cariera ar fi riscat niste sanctiuni. Deci da am pierdut si pe mana noastra, iar uefa sau fifa nu o sa faca NIMIC!

aleck
12 Sep 2003, 15:18
Lol! Posibil sa-l doara-n cot de decoratiune dar sa te "vb. aia" pe 23 de milioane de oameni? Nush ce sa zic! :x Hai ca Europa nu ne vrea, acum nici in fotbal nu mai avem loc? Mi-e unul, mi-a placut de nationala, au jucat f. bine baietii in a doua repriza... si nu-s un microbist defel, dar totusi o MARE nedreptate s-a facut. Oricum, in cateva saptamani, daca nu zile, se va uita de penalty, se va uita de "minutul 95", se va uita de toate... pacat! Au facut totusi un meci cum de mult n-am mai vazut la nationala! :(

TLD
12 Sep 2003, 15:28
Chestia e ca lucrurile au fost facute si la nivel inalt. Nu ma refer aici la ursuletz, el e mic. Marii fotbalului european se razbuna pe sandu pt ca nu l-au ales pe Johnasson! Asta e!

aleck
12 Sep 2003, 15:38
Hehe... si se poate discuta pe tema asta la nesfarsit! Dar sa ne limitam la faptul ca ne-a(u) tras-o (iarasi). Eu zic ca ne-am cam calit la chestia asta. :lol:

Danny
12 Sep 2003, 23:22
Mai mai...ce zici tu? Am pierdut pe mana noastra?

Am pierdut SI pe mana noastra...si pe cea a arbitrului...

aleck
13 Sep 2003, 02:15
Asa mai vii de-acasa danny draga... :wink:

blitz43
16 Sep 2003, 13:17
Am pierdut SI pe mana noastra...si pe cea a arbitrului...

Hai ca-mi place!
Am pierdut numai din prostia noastra!
Din mentalitatea de bullshit româneasca: Las' ca merge si asa!
Ce daca am pierdut acasa cu Danemarca si Norvegia, las' ca vom câstiga ultimele meciuri si ne calificam! :evil:
Las' ca Nasu voteaza aiurea un sef la FIFA! :evil:
las' ca Mitica Dragomir nu stie nimica!
Noi nu suntem vinovati deloc, arbitrul ne-a furat, ca noi am dat câte zece goluri pe meci, da' bulangii aia ba ni le-au anulat, ba au prelungit prea mult timpul regulamentar de joc...
Adevarul e ca noi am fost si bolnavi când am fost mici. Asa se explica necazurile din prezent! :lol:
Pâna una alta, mai vorbim de egalitate cu vest-europenii când NOROCul nostru va fi pe aproape de CARLSBERGul danez (sponsor oficial al Campionatului european 2004). Pâna atunci, la ei e ca la noi. Cine are bani o duce bine!
Lasa lasa lasa ca acu' suntem acasa!

Danny
18 Sep 2003, 01:06
blitz43...dupa cum ai vazut si eu am pus in prim-plan tot greselile noastre...insa nu poti sa negi ca nu a avut si arbitrul ala un rol acolo...cat de mic.

aleck
18 Sep 2003, 17:13
Mmmmm.... :)