PDA

View Full Version : Productii straine in Romania


CIPRYX
29 Aug 2003, 11:24
Ma uitam pe www.imdb.com la productiile filmate in Romania...si am descoperit o multime de filme cu actori mari care au filmat aici si in presa noastra sau la Tv n-am auzit nimic de ele...Mi se pare cam ciudat ca tot mai multe productii se filmeaza la noi in tara...si productii cu vedete...si noi ne uitam la ei cum le filmeaza si nu facem nimic.Ce asteptam?Un sut in fund?Daca ne bagam in seama si noi putin cu echipele alea nu cred ca avem de pierdut. :wink: Ar fi bine daca mesajul ar fi citit de cei in masura sa faca aceste lucruri...si nu doar de cativa tineri...

Semaca
29 Aug 2003, 13:37
N-am inteles ce te deranjeaza....

Ca nu scrie-n presa de asta?

CIPRYX
29 Aug 2003, 13:46
Ma deranjeaza faptul ca pe langa noi trec oameni cu experinta in domeniu si care ne-ar putea ajuta intr-un fel sau altul...ideea de baza e ca daca la mine ar veni o vedeta sa o cazez...in afara faptului ca i-as asigura conditii as incerca sa si vorbesc...sa aflu niste chestii care pe viitor ar fi de folos.Asa ca daca la noi vine o echipa din Sua si filmeaza aici...nu cred ca ne-ar strica niste relatii cu ei.

Semaca
29 Aug 2003, 13:48
Eu zic ca baietii aia nu vor sa fie deranjati decat de cei cu care au treaba...

De-aici si mediatizarea relativ scazuta.

CIPRYX
29 Aug 2003, 13:52
Nu vor sa fie deranjati?Totusi filmeaza in tara noastra...ne putem impune cat de cat..bagam si noi acolo niste copyright-uri...oricum..ideea nu e de a-i indeparta ci de a folosi mijloace subtile in a intra intr-o eventuala colaborare cu ei.Nu ne costa nimic sa incercam.Dar parca e o lene in tot poporul roman si nici un deget nu mai vrem sa miscam.

tommy_cat
29 Aug 2003, 22:10
Se pot face filme super misto in Romania -- si cu romini si cu straini.
Avem de toate : femei , vampiri , vircolaci , smecheri , piostoale .
dar cred ca trebuie sa se termine cu atitudinea de rahat care o impregneaza filme bune de altfel -- ca occident , filantropica -- care ne transforma intr-o natiune de ratati si cersetori .Trebuie doar schimbata un picut foaia ....

Danny
29 Aug 2003, 22:45
Avem de toate : femei , vampiri , vircolaci , smecheri , piostoale .


Avem si prosti...multi ai dreq...

tommy_cat
30 Aug 2003, 16:09
Avem si prosti...multi ai dreq...
LOL :lol:

Semaca
01 Sep 2003, 08:40
Mesaj sters!!

Semaca
01 Sep 2003, 08:41
Avem si prosti...multi ai dreq...

Prosti, prosti ..... da' smecheri si cu bani!!

carmen_angelus_romila
30 Oct 2018, 09:26
Pacat ca nu se mai ocupa nimeni de acest topic...)?) In prezent s-au turnat multe filme straine in Romania, unele chiar foarte bune si cu actori renumiti.