PDA

View Full Version : ce film doriti sa vizionati la urmatoare intalnire Cinemagia


Leonard
25 Aug 2003, 06:26
pentru a nu-i mai creea probleme lui Emanuel, daca va mai binevoi sa organizeze o intalnire cinemagia anul acesta, si pentru a fi toata lumea multumita de filmul/filmele ce ar putea fi vizionat/e, propun urmatoare chestie: Fiecare user inscris pe forumul cinemagia are la dispozitie 10 puncte si le poate distribui cum doreste filmelor aflate pe lista "in curand" de la pagina: http://www.cinemagia.ro/soon.php (mai putine cele care vor aparea foarte curand, deci inainte de posibila intalnire). Apoi, dupa vreo doua saptamani, cand apuca sa posteze majoritatea celor care VOR VENI SIGUR la intalnire, si deci la vizionare, se trage linie si se calculeaza punctele pentru fiecare film, relizandu-se un top al dorintelor. Apoi, in functie de posibilitati (depinzand de distribuitori), din primele filme ale acelui clasament, Emanuel va alege un film sau doua.
E doar o propunere...

Leonard
25 Aug 2003, 06:31
asadar, votul meu:
Intolerable Cruelty (Joel Coen) 3
Kill Bill (Tarantino) 2
The Italian Job (Gary Gray) 2
Le Divorce (James Ivory) 1 (desi se pare ca apare foarte curand)
Matchstick Men (Ridley Scott) 1
The Matrix Revolutions (Wachowski) 1

Semaca
25 Aug 2003, 13:25
Unfortunately, nu cred ca emanuel ne poate prezenta spre vizionare tot ce ne da noua prin cap. Depinde si el de distribuitori.

Cred ca ar fi bine ca el sa ne dea o lista cu posibile variante, despre care stie sigur ca se poate, si sa votam pe baza acelei liste.

Oricum, e clar ca dac-ar fi la alegere ar iesi Coen sau Tarantino.

Intrebarea este: se poate?

christi
25 Aug 2003, 17:48
Intolerable Cruelty 5
Kill Bill 5

Vin 100% daca e simbata, 0 % daca e duminica, si 80 % in rest :)

TLD
25 Aug 2003, 19:06
Eu am o obsesie destul de profunda cu matrixul. Desi imi vine greu sa cred ca emanuel ne poate aduce macar in weekendul de premiera(8-9 noiembrie).

emanuel
28 Aug 2003, 11:27
In legatura cu Matrix, fac tot posibilul...

Pana atunci am reusit sa fac rost de 2 filme pe care zic eu merita sa le vedeti:
1. Veronica Guerin (Cate Blanchett, regia Joel Schumacher).
2. It Runs In The Family (cu clanul Douglas; Kirk, Michael). Acest film nu va mai aparea pe ecranele din Romania!

Vizionarea ar putea fi facuta candva in week-endul 19-21 sau 26-28 septembrie...

TLD
28 Aug 2003, 11:38
Bafta cu Matrixul(deabia asa astepta o intalnire la acest film superb)!
In leg cu cele 2 filme yo il aleg pe primul. Nu stiu despre al 2-lea prea multe...

Leonard
31 Aug 2003, 04:35
evident ca as prefera ambele daca se poate (si daca e la Glendale de dimineata, probabil se poate). altfel, poate al doilea, daca tot nu va mai aparea la noi.

Ilila
19 Jun 2004, 15:28
propuneri: American Splendor, The Butterfly Effect, The Human Stain si Garfield

Jay
20 Jun 2004, 17:14
It runs in the family....

Leonard
20 Jun 2004, 17:19
It runs in the family....

filmul asta a rulat in urma cu 7-8-9 intalniri. cred ca nu te-ai uitat la data mesajelor: august 2003.
intre timp mi-am dat seama ca nu prea depinde de ce vrem noi sa vedem la vizionare. daca ar conta, dorintele mele ar fi:
Before Sunset
Ladykillers
Human Stain

Jay
20 Jun 2004, 17:26
Yeah... i feel very stupid...Sorry about that.....
Ladykillers ar fi super bine....

Jay
20 Jun 2004, 17:27
Yeah... i feel very stupid...Sorry about that.....
Ladykillers ar fi super bine....

onutza_
20 Jun 2004, 19:02
It runs in the family....

filmul asta a rulat in urma cu 7-8-9 intalniri. cred ca nu te-ai uitat la data mesajelor: august 2003.
intre timp mi-am dat seama ca nu prea depinde de ce vrem noi sa vedem la vizionare. daca ar conta, dorintele mele ar fi:
Before Sunset
Ladykillers
Human Stain

In sfarsit cineva care a auzit de el. Filmul asta are vreo sansa sa apara la noi?

Leonard
20 Jun 2004, 21:23
daca la Before Sunset te referi, da, sansa exista, fiindca e trecut la 'Premierele lunii Octombrie' pe pagina 'In curand' dar nu de putine ori distribuitorii s-au razgandit in privinta productiilor independente si au anulat premiera... Dar rola cu filmul sigur exista la noi, fiindca a rulat la Cluj la TIFF, deci n-ar fi imposibila o vizionare, chiar daca filmul nu apare, dar cine sa-si dea interesul...
tare sunt curios daca Before Sunrise a rulat la noi. Probabil emanuel nu lucra pe vremea aia la distrubuitori ca sa ne spuna.

ArsDeViu
21 Jun 2004, 14:34
Depinde cand o sa fie urmatoarea intalnire, dar as vrea sa vad, Spider Man 2, AvP,The Chronicles of Riddick ,Collateral. Vad ca Blade 3, ajunge la noi abia in februarie 2005.Suuuper :x :x :x