PDA

View Full Version : Probleme de OSCAR


MinRep
21 Aug 2003, 21:22
Se da urmatorul articol:

http://story.news.yahoo.com/news?tmpl=story&u=/nm/20030818/film_nm/film_oscars_dc_2

Se pare ca Matrix 2 si 3, probabil si "Kill Bill" vol. 1 si vol. 2 vor avea mici probleme de selectionare la OSCAR anul viitor. Interesant este ca, daca ar fi sa se aleaga doar unul dintre "Matrix"-uri pentru inscriere in competitia Academiei, Warner Bros. ar alege "The Matrix Revolutions". Sa fie ceva mai bun decat al doilea? Sa avem surprize? Nu, va fi acelasi lucru...


Jesus, they're killing him!

Hell_Girl
22 Aug 2003, 02:31
Nu cred ca are vreo legatura alegerea Warner cu cat de bun sau nu o sa fie M3, ci mai mult cu faptul ca M2 nu se termina. M3 ar putea mult mai usor sa fie considerat un film in it's own decat M2. Plus ca probabil ei se asteapta la nominalizari pentru efecte speciale si la M3 au avut sansa sa le lucreze mai mult.

Ambra Blu
22 Aug 2003, 07:09
ar putea mult mai usor sa fie considerat un film in it's own decat M2.

Sau, si mai usor, ar putea fi considerat un film in its own.

TLD
22 Aug 2003, 08:05
Teoretic ar trebuii sda aibe efecte mai bine dezvoltate revolutions. Doar s-au bagat 40 mil de $ doar in faza cu santinelele. Au ales revolutions probabil pt ca doar asa si-au dat seama ca pot castiga la efecte. Oricum nu mai vad matrixul castigator la altceva...

LeonardPiron
22 Aug 2003, 15:53
Oricum nu mai vad matrixul castigator la altceva...

Casigator la incasari ca doar de asta a fost facut, fratye... Crezi ca intereseza pe cineva din realizatori ce te intereseaza pe tine sau pe mine, ori pe John?

TLD
22 Aug 2003, 16:30
Casigator la incasari ca doar de asta a fost facut, fratye... Crezi ca intereseza pe cineva din realizatori ce te intereseaza pe tine sau pe mine, ori pe John?
Iar incep astia. Ce pt bani mah. Cuvantul trilogie a fost dezvaluit inca de dupa premiera primului matrix. Asa a fost gandit de la inceput. Ca face bani, MERITUL LUI!

patch4all
22 Aug 2003, 16:59
De acord cu opinia ta, insa cred ca trebuie sa ai in vedere si faptul ca trilogiile au depins mai mereu ca realizare materiala si de succesul primului episod. Au existat si situatii in care continuarile nu s-au mai facut datorita primei parti....

TLD
22 Aug 2003, 18:40
Dak nu ar fi fost un succes probabil ca Warner Bros. nu s-ar mai fi riscat cu continuarile.

LeonardPiron
22 Aug 2003, 19:41
Uite un exemplu. Un looser ca TLD nu va atrage dupa sine nici o continuare pentru ca nu e nimic de succes in alcaturea sa. Mah, nu?

TLD
22 Aug 2003, 20:11
Uite un exemplu. Un looser ca TLD nu va atrage dupa sine nici o continuare pentru ca nu e nimic de succes in alcaturea sa. Mah, nu?
Parerea ta! Poti sa ti-o pastrezi.
P.S: Nu mai face lumea loosera ca nu ma cunosti ca sa te pronunti asupra mea. So STFU!

LeonardPiron
22 Aug 2003, 21:13
BDGLRW, adica ba pe-a... (ia sa vad, ghicesti?)

TLD
22 Aug 2003, 22:20
BDGLRW, adica ba pe-a... (ia sa vad, ghicesti?)
Ce mah ti-ai scris initialele?
Bou
Drogat
Golan
Looser
Retard
W.C public?
Zi-mi te-am ghicit? Hai ca am pierdut ceva timp pretios raspunzandu-ti tie.

LeonardPiron
22 Aug 2003, 23:07
Ai ghicit. Deschide gura. Esti marele castigator al unui salam de Sibiu cu capul viu. Enjoy!

TLD
23 Aug 2003, 06:41
Ai ghicit. Deschide gura. Esti marele castigator al unui salam de Sibiu cu capul viu. Enjoy!
A mersi credeam ca primesc ceva dn ceea ce mananci zilnic, si anume a lot of sh*t! Bai ti-am ami zis ca esti FOS!