PDA

View Full Version : Plots with a View


Hell_Girl
05 Aug 2003, 23:28
Cum vin la noi vara numai comedioare de doi lei filmul asta e o adevarata surpriza. Are efectiv de toate pentru totzi: Christopher Walken cu freza de Einstein, Naomi Watts in rol de vampa, mult apreciatul Alfred Molina in rolurile cu care s-a lansat: comedie, Brenda Blethyn o prezentza constanta in comediile negre englezesti.
Per total nu e un film de referintza sau deosebit de inteligent, dar este a breath of fresh air printre atatea filme americane. E distractiv, amuzant, o adevarata comedie neagra, satirica shi plina de cinism.

Alex Leo Serban
06 Aug 2003, 10:10
da, da, subscriu! eu am ris cu lacrimi :lol: :lol: :lol:

snatchro
06 Aug 2003, 14:29
FIlmul e dragut dar pe mine nu m-a convins [6/10]. Christopher Walken merita insa toti banii; mai rar sa vezi pe cineva cum organizeaza o inmormantare ca in Star-Trek! Scrie la inceput ca este o fabula, fapt care scuza (dupa mine nu in totalitate) lancezeala lucrurilor din prima parte a filmului. Tipa nu m-a convins deloc.
Pe Naomi Watts in schimb chiar nu am recunoscut-o din prima.
Ar trebui sa va duceti insa sa vedeti acest film. Mult umor negru, insotit de multa "racoare". Si sa vedeti ce inseamna un baptist non-mecanic si cum anteprenorii de pompe funebre chiar vor sa aiba o cat mai mare cota de piata.
Gata, am fugit la "Identity".

Ping
08 Aug 2003, 09:41
M-am dus la film in primul rand pentru Naomi Watts. Nici eu nu am recunoscut-o din prima. Vazand ca nu apare am stat sa ma gandesc daca nu cumva e vreunul din personajele deja prezentate. Mi-am spus ca nu poate fi decat vampa si cand m-am uitat din nou...

Numai la sfarsit, la Jerry Springer show seamana cu Betty/Diane.

Doamne ce face machiaju' asta...

Dragutica comedia.

Hell_Girl
09 Aug 2003, 22:53
Asa e, shi eu la inceputul filmului stateam sa ma gandesc de unde o stiu pe actritza care o joaca pe vampa. Pana la urma mi-a picat fisa. Oricum rolul, machiajul, accentul, vocea sunt complet diferite de cele cu care ne-am familiarizat noi. Cred ca de asta e de nerecunoscut.

Alex Leo Serban
10 Aug 2003, 09:31
cred c-am putea sa facem un club: 'cei care nu au recunoscut-o pe naomi watts in prima 1/2 a filmului'!
si totusi, in 'the ring' am ginit-o din prima :D

Medwyn
04 Sep 2003, 07:23
In cele din urma filmul a ajuns si la Cluj. Dar Naomi Watts?????? Hmmm... Eu nici macar in "The Ring" nu mi-am dat seama ca e ea desi vazusem "Mulholland Drive" de citeva ori deja. Ce face intr-adevar machiajul la femei. Pentru a nu stiu cita oara ma bucur ca barbatii pot sa arate bine si fara machiaj si toate alea, chiar si dimineata cind se trezesc din pat... In fine, filmul e foarte amuzant si n-am putut sa nu ma gindesc cit de mult seamana cu "Six Feet Under". Nu mai adaug nimik la cele scrise pina acum de voi dar in dimineata asta m-am amuzat cind am trecut pe linga o furgoneta pe care scria SC OMIDA SRL - Servicii si constructii funerare. :D

PoliFanAthic
09 Sep 2003, 10:27
E chiar foarte normal sa te fi gandit la Six Feet Under, deoarece avea o tema foarte similara. Filmul este impresionant, amuzant, si m-a uimit faza de sfarsit cand i-au speriat pe "amanti". A fost neasteptat de bine facuta.
Naomi Watts? Pai stiam eu ca am mai auzit de ea cand m-am uitat pe afisul filmului. In timp ce ma uitam la film, stiam eu ca am mai vazut-o undeva. Corpul ala... :D Pai acuma stiu si de ce.