PDA

View Full Version : Sa-mi explice si mie cineva...


Lady_Skar
19 Jun 2003, 13:22
... de ce trece atat timp pana ca un film sa fie lansat si la noi. De exemplu Hulk de maine o sa fie deja pe ecrane in state si la noi vine in septembrie
IN SEPTEMBRIE!
Chicago, nici n-a aparut inca si la americani deja e trecut de mult, fara sa ma vorbesc de Nemo care saracul, nu cred ca il vedem la fata, sau mai bine zis bot, anul asta.
De ce?
This is so unfair! :cry: :cry: :cry:

blitz43
19 Jun 2003, 13:36
money, money, money........ 8)

catallin
19 Jun 2003, 13:45
Mai nou tactica de marketing este simprobabil se var raspandi aceea de a face lansari simulktane in cat mai multe tari pentru a preveni pirateria. Asa te vor multumi si pe tine s.a.

emanuel
19 Jun 2003, 13:48
Daca vrei sa vezi exact datele de aparitie ale filmelor in Romania, viziteaza sectiunea "in curand" de pe site-ul nostru.
Datele de aparitie ale filmelor sunt date de rapiditatea in care ajung copiile de film la noi si programarea initiala a distribuitorilor (internationali si romani) care au planul facut pe 1 an si jumatate inainte (cum ti-am mai spus viziteaza sectiunea in curand si o sa stii de acum cand apar filmele la noi in tara).
Precizez ca in acest moment suntem singurii din Romania care fac rost de aceasta programare direct de la distribuitori iar modificarile datelor premierelor se actualizeaza din timp.

Lady_Skar
21 Jun 2003, 07:20
Daca vrei sa vezi exact datele de aparitie ale filmelor in Romania, viziteaza sectiunea "in curand" de pe site-ul nostru.
Datele de aparitie ale filmelor sunt date de rapiditatea in care ajung copiile de film la noi si programarea initiala a distribuitorilor (internationali si romani) care au planul facut pe 1 an si jumatate inainte (cum ti-am mai spus viziteaza sectiunea in curand si o sa stii de acum cand apar filmele la noi in tara).
Precizez ca in acest moment suntem singurii din Romania care fac rost de aceasta programare direct de la distribuitori iar modificarile datelor premierelor se actualizeaza din timp.

Is that supposed to make me feel better? :x :cry:
Partea buna a lucrurilor este ca nu stau in Israel unde abia acum au lansat X2... si pentru x-men au asteptat un an, SHEESH! Ce tirani!

spartacus
14 Jul 2003, 08:05
Aveti dreptate toti... Sa nu uitam ca au fost destule cazuri in care am fost destul de "rapizi" in difuzarea filmelor la termene foarte apropiate de lansarea oficiala(v. Titanic, sau chiar Matrix, Matrix2 etc.). Se poate si mai rau, dar se poate si mai bine.

ArsDeViu
15 Jul 2003, 22:04
Exact asta vroiam si eu sa spun.De ce, de ce asa tarziu?

What about Terminator 3 care apare abia pe 8 august?
WHAT ABOUT TERMINATOR 3? :evil:

crydead
16 Jul 2003, 10:08
Mamicile si taticii voshtri i-au ashteptat cumintzi pa americani 50 de ani, la o coada sau la o shedintza de partid, si voi incepetzi sa batetzi din piciorushe de nerabdare dupa cateva zile!
Tineretu' din ziua de azi.


------------------------
Viitorul suna ocupat.

Demona
16 Jul 2003, 11:32
Lady S...welcome...to the real world! Dar hai sa ne consolam cu gandul ca ashteptarea asta merita...

crydead
16 Jul 2003, 11:36
Asa e, intunericito. Tre sa fim tari. Nu mai e mult pana in septembrie cand o sa putem vedea, in sfarsit, that green shit tzopaind si pa ecranele noastre.


-----------------------------
Viitorul suna ocupat.

SadSpot
16 Jul 2003, 11:43
Daca filmele pe care le asteptati voi nu au venit la noi inca, de unde stiti ca ele vor veni ? Vreodata.

crydead
16 Jul 2003, 11:48
Nu shtiu daca vor veni, dar io le astept.
Am vorbit in aceasta directie si cu mamaie. I-am spus sa puna deoparte, din productia proprie, nishte shtiuletzi ca se anuntza o toamna bogata din punct de vedere cinematografic si nu se face sa o intampinam fara flocirele de porumb.


--------------------------------
Viitorul suna ocupat.

crydead
16 Jul 2003, 11:59
Frunzele le pastram pentru viermii de matase ca astia de pe le noi e incultzi rau, nu shtie care e dud, care e nuc. Frunze sa fie ca ei face matase din principiu.

----------------------
Viitorul suna ocupat.

Ping
18 Jul 2003, 08:58
Pai daca un film la noi strange doar cateva zeci de mii de dolari ( caz fericit peste suta ) de ce si-ar bate cineva capul cu tarisoara noastra ?

Cred ca mai mult se castiga din popcornul si Cola de la bar decat din valoarea biletelor.

catallin
18 Jul 2003, 21:19
de ce si-ar bate cineva capul cu tarisoara noastra

Pentru ca ban la ban trage si banutul ala din Romanica pus peste banutul ala din Cambodgia si cel di Nigeria, se face de un road movie cu vedete, iepurasule. Asta se numeste industrie, in opzitie cu ce se face la noi sub acelasi nume de cinematografie, dar care edoar un hobby pentru cativa alesi.

spartacus
21 Jul 2003, 08:56
Subscriu!
Oricum insa, sa nu uitati: adevarul se afla undeva intre prima si a patruzecea bere(sau 41-a?...) :wink: