PDA

View Full Version : Mesaje cu ****


daniel
04 Jun 2003, 18:37
PLS, pentru buna functionare a forumului, dati cu votul la intrebarea de mai sus!

crydead
04 Jun 2003, 19:12
Cum ar trebui sa procedeze adminul acestui forum cu un mesaj de genul: "Sa ma sugi la ****!"?

In relatie cu verbe tranzitive directe, precum a auzi, a spune, a suge etc., complementul indirect este folosit ca o alternativa la complementul direct. In textul propus pentru pool observam mutatia semantica, obiectul pasiv al actiunii, adica ****, devenind obiect de circumscriere a actiunii verbale. In concluzie, sunt corecte toate variantele: Sa imi sugi ****, sa ma sugi de ****, sa ma sugi (pe) la **** sau sa ma sugi in ****.


-------------------------------------
Viitorul suna ocupat.

Anonymous
04 Jun 2003, 20:57
ba esti prost de unde ai scos gramaticile astea superioare tata pupa-te-ar pruteanu sa te pupe

LeonardPiron
04 Jun 2003, 22:43
cum se scrie corect gramatical **** sau ***** ?

Ambra Blu
05 Jun 2003, 10:02
Pina si eu, care sar calul cu sudalmele, cred ca nu toti ar trebui lasati necenzurati. Unii mai stim sa dam si cu pula, da' si cu vorba buna. Teama mi-e insa de baietii aia mici care, nici una nici doua, o sa isi bage pula in tot si in toate for lack of better words. Atunci, da, pula si-ar pierde valoarea de tabu si ar deveni mult prea profana pentru gustul unor critici de film.
Pula mea, sint un baiat cultivat. Lasa macar sa se vada ca am scris pula, si nu pizda, printr-o cenzura de genul p**a sau m**e sau s****z.

PS Crydead rules. Si acum incerc sa ma prind de toate contorsiunile astea gramaticalo-semantice.

NoOne
05 Jun 2003, 15:41
:o :o :o :o :o :o :o :o
Minunat Crydead - MINUNAT!

P.S. Limbajul vulgar pe un site public - asta da problema. Din partea mea, daca omul are ceva de zis atunci sa fie lasat. Injuraturile gratuite n-au ce cauta. Iar daca autocenzura nu functzioneaza atunci intervin Daniel shi Emanuel. Shite! Asha-i ca n-are sens ce zic 'm **** mea????? :oops:

crydead
05 Jun 2003, 16:24
Evident ca mesajele care contin doar injuraturi gratuite trebuie shterse, dar atunci cand porcarelele se insinueaza intr-un mesaj coerent, care exprima o parere, trebuie doar cenzurate. Eu asa cred.

-------------------------------------------------
Viitorul suna ocupat

crydead
05 Jun 2003, 19:40
cum se scrie corect gramatical **** sau ***** ?
Piroane, n-o lua personal, da' cand vad avatarul ala al tau ma duc repede la buda sa vad daca nu cumva am uitat sa trag apa la w.c. Nu de alta, da' seamana cu unul dintre inamicii igienei.


==============================
Nu conteaza cum e avataaaarul, important e ce si cuuuum gandesc!!!

LeonardPiron
06 Jun 2003, 18:06
Auzi bai moartea pe patine cu rotine, la tine in loc de avataru ala ti-ar terubi patru stelute ca mai explicit de atata nu dau voie baietii astia.

crydead
06 Jun 2003, 18:13
Am patru bilutze, iti dau tzie doo cu tot cu stelutzele dintre ele. :wink:


---------------------------------------
Viitorul suna ocupat.

Ambra Blu
06 Jun 2003, 18:31
Ie stelutili din ochii la copiii tei, crydede?

crydead
06 Jun 2003, 19:27
M-ai atins la coarda sensibila asha cum numai tu potzi, ai ciupit-o cu teama, dar totushi ferm, tandru, dar salbatic.
Se vede ca in copilarie ai fost intr-un cvartet de coarde.
In privintza copiilor pentru moment ii dau in gat.
8)

======================
Viitorul suna ocupat.

LeonardPiron
06 Jun 2003, 20:05
Am patru bilutze...


...dar nu prea ai creierasi...creca e de la laba - te-ai golit ca tubul de la pasta de dinti. :lol:

ricutza
06 Jun 2003, 22:14
mie mi se pare ca deja s-a facut prea mare caz pe baza acestui subiect...daca nu s-ar fi cenzurat pana acum nimic, sunt convinsa ca nu am fi ajuns aici...
deci eu cred ca cenzura nu face decat sa agraveze situatia..pe de alta parte insa, pot exista si useri care sa fie deranjati de acest mod prea liber de comunicare, si sa decida sa paraseasca site-ul...
orice s-ar hotari, vor exista si avantaje si dezavantaje...dar eu una ma declar impotriva cenzurii de orice fel...

Ambra Blu
07 Jun 2003, 09:32
M-ai atins la coarda sensibila asha cum numai tu potzi, ai ciupit-o cu teama, dar totushi ferm, tandru, dar salbatic.
Se vede ca in copilarie ai fost intr-un cvartet de coarde.
In privintza copiilor pentru moment ii dau in gat.
8)


deci asta era pentru mine, sau pt tovarasu' ala cu Anitra la Atac?

crydead
07 Jun 2003, 13:55
Pai cine m-a intrebat de luminitzele din ochii copiilor mei nenascutzi pe care tristetea mea ii aude cum sunt latratzi de nenascutzii caini ai caror parintzi i-a sterilizat basescu?


========================
Viitorul suna ocupat.

snatchro
11 Jun 2003, 12:18
Minunea tine de trei ori. Eu nu prea as cenzura. As da avertisment. daca se repeta, suspendare pentru 3 luni. Daca individul/a mai este si recidivist, <<erase user_indisciplinat>> <<Enter>>. Recomandare care o fac numai pentru limbaj explicit. Si pentru mult prea multe stelute care inlocuiesc cuvinte explicite, la userii care demonstreaza ca nu pot scrie/vorbi frumos niciodata.

Semaca
20 Aug 2003, 12:36
Problema mea e urmatoarea: eu nu prea am timp!!

Ca urmare citesc cate ceva de pe-aici pe fuga si as vrea sa fie pe subiectul cinema.

De multe ori in ultimul timp deschid un thread pe un subiect oarecare si dau de discutii de genul celei cu chilotii de mai sus, sau daca cineva si-a luat sau nu tampoanele de-acasa.

Mai sunt si utlizatori care scriu numai de dragul de a scrie, vezi pironul si sergiu nicolaescu (care btw sunt sigur ca vor avea imediat neste reply-uri aberante)!!

E, uite, chestiile astea nu ma intereseaza, pen' ca inseamna pierdere de timp! Si sunt sigur ca nu sunt singurul!! De ex. distribuitorii pomeniti de Toni sunt sigur ca gandesc pe undeva pe-aproape de mine!!

Concret, am doua propuneri:

1. Sectiuni speciale unde sa se discute despre lenjeria intima a fiecaruia, sau, invers, sectiuni unde user-ii sa fie rugati sa se abtina de la asemenea discutii. Moderatorii acestora din urma pot fi chiar dintre user-i. De ex. cred ca ricutza ar fi un foarte bun exemplu de posibil moderator.

2. Eliminarea in mod democratic de pe forum a unor anume user-i. Adica daniel, de ex., pune un poll cu "e cazul ca utilizatorul X sa fie eliminat?". La 40 de votanti si peste 80% din voturi "da" (asta ca un exemplu, cifrele stabilite prin discutie libera pot fi si altele), utilizatorul respectiv ar fi eliminat.

Ce ziceti, aberez?

TLD
20 Aug 2003, 12:43
Nu aberezi (prea mult :lol: ), e chiar foarte buna ideea cu chestionarul pt ca userul X sa fie banat(mai bine zis). Dupa parerea mea celel mai multe ****** (stelute) se arunca la partea cu voi despre filme unde poate posta oricine...

PoliFanAthic
20 Aug 2003, 16:13
In primul rand chestia cu cenzura. Trebuia luate in considerare circumstantele si actionat in consecinta. De preferat este un limbaj fara aceste imprecatii, care se pot inlocuii cu sintagme mult mai interesante. Totusi, nu spun da cenzurii. Sunt unii care nu se pot abtine, n-ai ce le face decat sa le razi din libertati. Dar sunt convins ca iar s-ar incepe o noua polemica: daca X a folosit in sensul Y cu conotatia Z, sau nu. Pararerile vor fi diferite de suficiente ori incat sa fie deranjant. Deci nu cenzura si da sanctiuni. Nu este ca atunci cand vorbesti si iti mai scapa "un cuvant".
Vizavi de idea de a elimina diversi useri dupa sondaje...nu pot sa fiu de acord. Din punctul meu de vedere toti au aceleasi drepturi si nu ai ce face daca pe unii nu ii ajuta cerebelul. Pur si simplu ii ignori. As prefera si eu sa nu fie astfel de indivizi, dar nu mi s-ar parea drept sa-i dai afara fiindca ii antipatizezi(si daca scriu aberatii, ce sa faci? e pararea lor. fiecare are freptul la aberatiile sale). Sa se faca asa cum se considera drept. Din pacate nu am mai frecventat forumul ca pe vremuri de curand apuse, dar imi pot imagina exact ce probleme exista. Cred ca prin eliminare, va perpetua specia "celor vechi", cei care s-au impus deja prin forum intr-un fel sau altul. Ma tem ca acest forum sa nu devina exclusiv al unora si nu al tuturor. Sa nu fie prea greu pentru un nou venit sa se integreze...
Uneori ma intreb si eu cat de confuz sunt. :roll:

ricutza
20 Aug 2003, 22:42
nici eu nu sunt de acord cu eliminarea userilor care nu corespund anumitor standarde...si desi Semaca ai fost foarte dragut sa te gandesti la mine, nu-mi prea place nici ideea unor sectiuni moderate de useri...mi se pare ca s-ar imparti mult prea tare userii pe grupulete...si mi se pare ca e si oarecum stresant...adica trebuie sa ai grija ce spui ca sa nu superi moderatorul-user X care te poate da afara etc.
sunt insa de acord cu crearea unor subiecte speciale pentru astfel de discutii...sau mai bine zis, si eu cred ca ar trebui ca anumite persoane sa se abtina de la comentariile relativ inutile, din cuprinsul unor subiecte serioase....mi se pare ca sectiunea Cafenea a fost facuta special pentru astfel de conversatii si nu vad de ce ar deveni tot forumul o cafenea...

PoliFanAthic
20 Aug 2003, 22:59
Sunt de acord mai ales cu ce spune ricutza despre cafenea. Vroiam si eu sa mentionez acest fapt.

Semaca
21 Aug 2003, 08:26
Adevarul este ca cea mai buna solutie, mentionata de altfel si pe alt thread, este educatia prin ignorarea aberatiilor si aducerea respectivului la nivelul discutiilor din forum.

Totusi, o sa vi se intample si voua: la o anumita varsta si cand ai si copii, nu mai esti asa tolerant cu cei care-ti mananca timpul de-aiurea. :evil:

Cica asta se cheama maturizare .... :-? , da' s-ar putea sa fie mai curand senilizare!! :lol:

LeonardPiron
21 Aug 2003, 22:57
Indivizii ca voi sunt niste aberatii culturale si niste parameci logoreici golasi pe interior. Vreti sa ma cenzurati nimicilor. Nici o sansa. Mai bine scoateti o idee valabila din voi...

ricutza
22 Aug 2003, 22:09
te refereai si la mine? si la toti oamenii care scriu aici?

MinRep
22 Aug 2003, 22:14
[...] nimicilor [...]

Interesant cuvant. Oare care e planul de bataie?


--- Father?
--- Yes, son!?
--- I want to kill you![/b]

TLD
22 Aug 2003, 22:17
Leonarde nu vad cum de mai existi pe forumul asta cu ce fraze rasuflate ne lovesti. Deci pt tine suntem niste aberatii, apoi devenim nimicuri(cred ca evoluam). Apoi suntem cam expirati dak nu avem ideei. Mai bine ti-ai revizui atitudinea. Dar probabil ca faci si tu atmosfera pe aici...

LeonardPiron
22 Aug 2003, 23:11
Pe Ricutza propun sa o eliminam de pe site pentru atitudine arogant de politicoasa si pentru ca face pe mironosita. Cred ca tare ti-ar mai place niste porcarele, fetita taichii, nu-i asa? Nu ma refer la toti de pe site ci numai la unii exaltati. Nici macar minRep nu intra in categoria asta. Traiasca Filmul !!!

ricutza
23 Aug 2003, 00:10
iubire, eu nu fac pe mironosita...sa inteleg ca ai revenit cu forte proaspete? sincera sa fiu aveam o parere mai buna despre tine...

Leonard Piron
24 Aug 2003, 16:29
Iti strica subsemnatul parerea, fetita taichii... Si tot el ti-o repereaza...

MinRep
24 Aug 2003, 21:20
Nu ma refer la toti de pe site ci numai la unii exaltati. Nici macar minRep nu intra in categoria asta.

Piroane, cu tot picurulde respect pe care educatia si experienta mi-l impune si cu toate seriozitatea, care e "categoria"?

Scriu mesajul asta in speranta unui raspuns coerent care sa se lege de ceva de dinainte. Dar poate ca scriu degeaba.


...

ricutza
24 Aug 2003, 21:50
Iti strica subsemnatul parerea, fetita taichii... Si tot el ti-o repereaza...

ma cam indoiesc!

catallin
25 Aug 2003, 20:23
Dar ce ai patit, Piroane, ca parca aveai un scor mai bun, erai veteran sau snior, asa ceva !? cine ti-a retezat trecutul glorios?

PoliFanAthic
28 Aug 2003, 09:47
Dubios de tot ce se intampla aici. A fost o propunere pe pagina 1 a thread-ului, care zicea ceva de ignorarea mesajelor "nepoliticoase". Se poate aplica si la o scara mai mare.

toni
28 Aug 2003, 18:27
Iti strica subsemnatul parerea, fetita taichii... Si tot el ti-o repereaza...

ma cam indoiesc!

In sfirsit te-ai intepat si tu......de cind asteptam.....

ricutza
30 Aug 2003, 21:56
nu toni, nu mi-am schimbat parerea despre LeonardPiron...nu prea inteleg insa de ce si-a schimbat-o el pe-a lui despre mine... :D

toni
31 Aug 2003, 13:59
Draga mea, toti sintem convinsi ca sintem irezistibili...

TLD
31 Aug 2003, 14:16
Vad ca deja s-a puis in aplicare treaba la mesajele cu fuck s*** d*** si restul... Chestia care am nemultumeste e ca s-a ajuns sa fie egalitate intre a sterge mesajul sau doar a cenzura cuvintele... Cred ca e de ajuns sa se cenzureze nu sa se stearga mesajul 8)

Mala Portugal
05 Dec 2004, 23:50
Sa ne amintim cum au aparut stelutele pe forum

jackpot
06 Dec 2004, 13:06
Cred ca era de la sine inteles ca trebuie sterse. Dar daca voi vreti sa le lasati, lasati-le poate si site-ul asta se transforma in ceva... popular, ceva ce... vorba lui Laurentiu Cazan intr-o emisiune de ieri: In Romania se promoveaza "Nimicul" adica Manele si alte lucruri care nu au de spus nimic doar fac rima pe o anumita melodie... Si site-ul asta va fi unul popular in care toti "baietii de cartier" o sa-si spuna pasul folosind cuvinte cu ****
It's your choice...

KORBEN
06 Dec 2004, 23:37
mda, am citit ce zice semanca si sunt de parere ca trebuie o sectiune de "cate o injuratura pt fiecare"
eventual in locul topicului de clasic
sau colaterala lui
in alta ordine de idei sunt impotriva stelutelor sau a cenzurarii
cu stelutele se ajunge la
**** adica 4 stele pt organu sexual masculin
***** adica 5 stelute pt organu sexual feminin
nu mi se pare ok
..........
message end

Mala Portugal
06 Dec 2004, 23:43
**** adica 4 stele pt organu sexual masculin
***** adica 5 stelute pt organu sexual feminin

De unde deducem ca organu' feminin e un hotel de categorie superioara organului masculin :oops:

KORBEN
07 Dec 2004, 03:23
fascinanta dihototmia dintre membrul vizitator si organul gazda
:shock: :D :w00t:

crydead
07 Dec 2004, 09:06
fascinanta dihototmia dintre membrul vizitator si organul gazda
:shock: :D :w00t:

Dihotomie adica de la dihor care miroase cum ar veni atunci dihortomie?

KORBEN
07 Dec 2004, 22:45
@crydead
nu de la cristian dior-varianta cristian dihor de la tarabe

VladRock
28 Jan 2005, 15:27
cre ca vulgaritatile ar trebui evitate fiindca unii ar putea sari calul urat si fiecare doua propozitii,mama ar intra in origini de vreo 6 ori si nu mi se pare normal

Nightwane
28 Jan 2005, 16:05
cre ca vulgaritatile ar trebui evitate fiindca unii ar putea sari calul urat si fiecare doua propozitii,mama ar intra in origini de vreo 6 ori si nu mi se pare normal

lasa draga ca mama poate intra in origini si singura. nu are nevoie de un forum intreg care sa-i arate calea. se poate insera si singura in origine, cu tot neamul sau doar cu o parte din el.

BeNnY
28 Jan 2005, 18:12
cre ca vulgaritatile ar trebui evitate fiindca unii ar putea sari calul urat si fiecare doua propozitii,mama ar intra in origini de vreo 6 ori si nu mi se pare normal

Tu de unde ai aparut si de ce invii topicuri vechi? Te cheama Blue?

nume
28 Jan 2005, 19:09
@vlad
Dezgropi cadavre, iti dai cu parerea.

Marge Gunderson
24 Aug 2005, 18:36
Cred ca era de la sine inteles ca trebuie sterse. Dar daca voi vreti sa le lasati, lasati-le poate si site-ul asta se transforma in ceva... popular, ceva ce... vorba lui Laurentiu Cazan intr-o emisiune de ieri: In Romania se promoveaza "Nimicul" adica Manele si alte lucruri care nu au de spus nimic doar fac rima pe o anumita melodie... Si site-ul asta va fi unul popular in care toti "baietii de cartier" o sa-si spuna pasul folosind cuvinte cu ****
It's your choice...

Sa se fi facut alegerea aceea? Si din motive de "eyeballs" sa iasa mai bine asa?

Totusi, exista o revista asociata, emisiuni la radio, inteleg, la televiziuni, asocieri cu festivaluri...Plus tot efortul implicat in restul site-ului? Nu, e imposibil sa se fi ales formula "Cinemanele", in care sa isi gaseasca "firesc" locul pe "Cinematografia romaneasca" un topic abuziv intitulat de Pitbull "Menstruatia Cinemagica", topic intesat de abjectii venite pe capul novicelui care l-a deschis - inclusiv din partea altor useri ridicati la rangul de moderatori! Cred doar ca oamenii cu pricina nu au meritat increderea acordata, atata tot.

O sa incerc si eu un poll, sa aflu daca asa o fi. Desi cand vad ca si la acesta au raspuns sub 50 de useri... :huh:

Cinemania
24 Aug 2005, 18:40
@vlad
Dezgropi cadavre, iti dai cu parerea.

Marge Gunderson
24 Aug 2005, 19:18
Nu e nici un cadavru, e o discutie mai de actualitate decat oricand. Si vezi ca ai uitat sa ma citezi si pe mine, sa inteleaga omul despre ce e vorba fara sa mearga pe pagina precedenta:

Cred ca era de la sine inteles ca trebuie sterse. Dar daca voi vreti sa le lasati, lasati-le poate si site-ul asta se transforma in ceva... popular, ceva ce... vorba lui Laurentiu Cazan intr-o emisiune de ieri: In Romania se promoveaza "Nimicul" adica Manele si alte lucruri care nu au de spus nimic doar fac rima pe o anumita melodie... Si site-ul asta va fi unul popular in care toti "baietii de cartier" o sa-si spuna pasul folosind cuvinte cu ****
It's your choice...

Sa se fi facut alegerea aceea? Si din motive de "eyeballs" sa iasa mai bine asa?

Totusi, exista o revista asociata, emisiuni la radio, inteleg, la televiziuni, asocieri cu festivaluri...Plus tot efortul implicat in restul site-ului? Nu, e imposibil sa se fi ales formula "Cinemanele", in care sa isi gaseasca "firesc" locul pe "Cinematografia romaneasca" un topic abuziv intitulat de Pitbull "Menstruatia Cinemagica", topic intesat de abjectii venite pe capul novicelui care l-a deschis - inclusiv din partea altor useri ridicati la rangul de moderatori! Cred doar ca oamenii cu pricina nu au meritat increderea acordata, atata tot.

O sa incerc si eu un poll, sa aflu daca asa o fi. Desi cand vad ca si la acesta au raspuns sub 50 de useri... :huh:

Cinemania
24 Aug 2005, 19:53
dublu postezi

PS: cand raspunzi la un mesaj nu stii daca il trece pe pagina urmatoare...iar pentru a vedea ce e pe pagina cealalta ajunge un click

Marge Gunderson
24 Aug 2005, 20:48
:oops:

Regret "dublu postarea". Am vrut doar sa ii ajut cu ea pe cunoscatorii subiectului "cadaveric". Din mesajul tau chiar nu se intelegea cui i te adresai si de ce... Iar eu, de pilda, n-as fi avut neaparat curiozitatea sa aflu, mai ales ca sugerai ca e vorba de o interventie fara relevanta pe un subiect fumat...

Daca esti de acord sa ma citezi in mesajul tau, sunt de acord sa rezolv "dublu postarea".

nume
24 Aug 2005, 21:43
@Cinemania
Deja a depasit stadiul de cadavru (topicul).


Cred ca o sa snuff (http://media.snuffx.com/x/aug23/fireybird.jpg)erim in curand.

Cinemania
24 Aug 2005, 22:08
@Cinemania
Deja a depasit stadiul de cadavru (topicul).


Cred ca o sa snuff (http://media.snuffx.com/x/aug23/fireybird.jpg)erim in curand.

:lol:

Pitbull
24 Aug 2005, 23:01
Existä si alte posibilitäti în afara celor propuse în poll - de exemplu, editarea mesajului, cu sau färä comentarii din partea moderatorului.

Ambra Blu
26 Aug 2005, 16:30
Sau exista si varianta, descoperita de BeNnY, pe care il felicit cu aceasta ocazie, de a scrie pula, degradind-o, astfel, de stelutele care o innobilau in mod necorespunzator. In plus, exista si cuvinte pe care Dictionarul lui daniel nu le stie inca si, in consecinta, nu le poate cenzura automat.