PDA

View Full Version : Al naibii tratament! / Anger Management


emanuel
04 Jun 2003, 15:46
Ce parere aveti despre acest film?
Cum vi s-a parut Adam Sandler alaturi de "veteranul" Jack Nicholson?
Mie mi s-a parut o comedie foarte reusita la care am ras cu lacrimi.
Voi, forumisti care ati vazut deja filmul, ce parere aveti?

blitz43
05 Jun 2003, 09:22
mah, eu m-am exprimat deja la "Voi despre filme"
Va salut!

Danny
07 Jun 2003, 23:58
Mie mi s-a parut o comedie foarte reusita la care am ras cu lacrimi.


Ce bine ca avea toni servetzele la el.. :)

Adam Sandler si-a facut rolul lui clasic...in schimb...pentru Jack Nicholson chiar imi fac griji. Oare nu s-a tzacanit in timpul filmarilor? Parea atat de natural... :)
Merita vazut.

PoliFanAthic
13 Jun 2003, 23:57
A doua comedie in doua saptamani vazuta la cinematograf...votez pentru schimbare!
Nu pot decat sa spun ca m-am delectat cu Nicholson si Sandler, dar mai putin cu povestea in sine. Sincer sa fiu cred ca era vorba doar de Nicholson. Tot timpul a fost nebun(de bun), deci nu vad nimica gresit in faptul ca joaca in acest film.
Umor este uneori piperat, dar destul de bun. Nu este un "must-see", dar este un film care te poate face sa te simti mai bine.

i_matei
14 Jun 2003, 15:55
Parerea mea este ca Sandler si Nicholson sunt TOTAL incompatibili... au tipuri de umor diferit, joaca diferit, si poate cel mai important, nu sunt complementari... Nu spun ca unul e slab si celalt e bun, dar pur si simplu nu cred ca pot sa isi dea replica in film unul altuia...
Pe deasupra povestea mi s-a parut cam slaba, poantele cam rasuflate (...poate in afara fazei cu cantecelul din mijlocul traficului :lol: )
Imi pare rau, dar tind sa fiu de acord cu comentariile de pe imdb.com referitoare la filmul asta... pacat, pacat, ca joaca actori unul si unul in filmul asta (...apare pana si Robert Giuliani !!!)

Simbad
18 Jun 2003, 11:52
E cool filmul, actorii bine, deloc incompatibili, ma mir insa ca nimeni nu a obs. tipul de indoctrinare pe care merge filmul???

toni
18 Jun 2003, 14:27
despre ce indoctrinare vorbesti?...cred ca nu sint destul de subtil ca sa te pot intelege...

i_matei
18 Jun 2003, 16:03
Mi se pare ca Nicholson a facut o alegere proasta jucand in filmul asta destul de mediocru... Poante rasuflate, poveste de 2 bani, sincer ma asteptam la mai mult...
Iar Sandler, are un cu totul alt tip de umor decat Nicholson!!! Faceti o comparatie intre filmele care au jucat cei doi si vedeti diferentele...
Cu alte cuvinte incercati sa comparati "As good as it gets" cu "Punch drunk love"... need to say more???

blitz43
18 Jun 2003, 16:06
OK!
da' unde-i indoctrinarea? :o

meircha
18 Jun 2003, 17:05
Nu pot sa zic decat ca filmul este unul de exceptie. Eu l-am vazut de doua ori si l-as mai vedea de inca doua ori. Mi-a placut la nebunie ideea filmului, dar finalul mi s-a parut cam lame, avand in vedere ca totul se termina cu bine. Adica ce-mi spun producatorii? Ca totul a fost planuit de la inceput? Cam extravagant pentru o comedie simpla. Cu toate cele zise filmul merita vazut. :)

LeonardPiron
18 Jun 2003, 17:17
ai merita sa il vezi de mai mult de inca doua ori

Simbad
21 Jun 2003, 00:21
Indoctrinarea consta in incercarea reusita zic, de a vinde actualul sistem american cu toate valorile lui.
Remember secv. de pe stadion...SUA rules...
Parca ma uitam la un film rusesc de prin 50 ca mesaj dar invers...oricum acelas tip de reteta!

toni
24 Jun 2003, 18:45
Hm, indoctrinarea de care zici e chiar modul lor de viata....Americanii astia ne vind asta dintotdeauna, de ce ti-a casunat exact pe filmul asta?

Arhanghell
25 Jun 2003, 00:17
poate c-ar trebui...

comparatie intre filmele care au jucat cei doi si vedeti diferentele...
Cu alte cuvinte incercati sa comparati "As good as it gets" cu "Punch drunk love"... need to say more???[/quote]

ricutza
05 Jul 2003, 01:17
cred ca filmul asta a reusit sa doboare un nou record...nu mai vorbim de un fim care ne place 3 ani sau un an sau o luna....vorbim de un film care ne place pe moment...m-am distrat destul de bine pe parcursul filmului...si totusi la final aveam senzatia ca imi pierdusem timpul vizionand o mare tampenie....poate ca sfarsitul a lasat asa un gust amar dar cand stau si ma gandesc, nici pe parcursul filmului n-am fost foarte impresionata de ceva anume...Jack Nicholson incearca un alt rol asemanator cu As Good As it Gets dar nu reuseste decat o slaba imitatie a lui Melvin (se pare ca mai bine de atat chiar nu se poate!)...Adam Sandler este foarte lipsit de haz si as putea spune ca si el face un rol relativ tipic...Marisa Tomei este dulcica si nimic mai mult!
repet insa, pe moment chiar pare o comedie reusita.

Dino
08 Jul 2003, 01:02
Marisa Tomei este dulcica si nimic mai mult!
repet insa, pe moment chiar pare o comedie reusita.

E de ajuns :) Baieti, ati vazut cum isi musca buza de jos? Wow, ah, oh, kiss me thrill me hold me kill me, sa vina pompierii , si politia/cu munitia

snatchro
28 Jul 2003, 09:54
FIlmul mi s-a parut ocomedie foarte reusita. Este primul rol al lui Jack N. de la The Wolf (acolo mi-a placut teribil cinismul) care imi place.
Sandler joaca mult mai bine decat precedentul film - Mr. Deeds - cu Turturro. Heather Graham si Harelson au fost aparitii care au adus un plus acestui film.
Nu strica sa o mai vad inca o data. (comedia adica). Mi-a dat o idee cum sa scot masina din parcare. [7/10]

Ilila
08 Jun 2004, 18:30
Parerea mea este ca Sandler si Nicholson sunt TOTAL incompatibili... au tipuri de umor diferit, joaca diferit, si poate cel mai important, nu sunt complementari...
Daca s-ar realiza filme numai cu actori complementari :) s-ar atinge rapid perfectiunea artei actoricesti.
Mi se pare ca Nicholson a facut o alegere proasta jucand in filmul asta destul de mediocru... Poante rasuflate, poveste de 2 bani, sincer ma asteptam la mai mult...
In A.M. Sandler si Nicholson reusesc sa te faca sa razi ...iar daca esti intr-o faza mai proasta macar sa te faca sa zambesti.