PDA

View Full Version : Publicitate TV


crydead
31 May 2003, 22:19
Cum vi se pare spotul pt Rompetrol facut de D'Arcy?

ricutza
01 Jun 2003, 00:18
nu stiu daca am vazut clipul publicitar respectiv...acum nu-l am in minte...dar profit de ocazie si amintesc doua reclame care mie imi plac foarte mult si pe care chiar stau sa le vad: cea de la Dorna si cea de la promovarea citirii cuvintelor care sunt scrise pe ambalajele produselor(cea cu cumparatorii legati la ochi)...ambele mi se par extrem de bine realizate....nu ma asteptam ca la Dorna sa se poata face o astfel de reclama...nu era genul de produs care sa intre in categoria reclamelor inteligente...

blitz43
01 Jun 2003, 01:07
SI DACA MA SARUTA???? :o

Ambra Blu
01 Jun 2003, 10:23
Cum vi se pare spotul pt Rompetrol facut de D'Arcy?

Misto, chiar misto, dar intrat pe blat la Ad'Or, nu?

crydead
01 Jun 2003, 20:50
Da, am citit si eu in M&A ca clipul ar fi intrat pe tv dupa termenul limita.

toni
02 Jun 2003, 08:17
Spotul la rompetrol l-am vazut si eu. Geniala mi s-a parut alegerea masinii

crydead
02 Jun 2003, 14:07
Oare nu ar fi fost mai mistho spotul daca soferul se uita la un angajat al benzinarei care ii facea plinul, dar lui i se parea ca respectivul se ... in rezervor? :roll:


.................................................. ......
Viitorul suna ocupat.

Ambra Blu
02 Jun 2003, 14:30
Ba da, da' cu mascari. Si oamenilor, ce, le plac ambiguitatile? Ia aminteste-ti la promo-ul ala pentru "vara Ispitelor", cind ala agita sticla cu suc, si noua ni se parea ca se masturba.

crydead
02 Jun 2003, 14:33
Poate tie. Mie mi se parea ca face dragoste singur.


======================
Viitorul suna ocupat.

Ambra Blu
02 Jun 2003, 14:43
Aha. La asta nu m-am gindit. Deci daca agiti o sticla in mina inseamna ca faci dragoste singur?

victor
02 Jun 2003, 15:35
Evident reclama este foarte misto.

Dar nu cumva sare calu' la adresa concurentei ? Sa spui ca numai produsele tale sunt bune iar ale concurentei sunt PisBenzen ? Oare nu acelasi lucru au fost si ale tale pana sa-ti upgradezi instalatiile ?

O reclama foarte misto desi inutila cred - cati folosesc produsul la care face reclama ? - este cea cu rechinul. Amandoi interpretii sunt superbi iar handicapatu care se misca cu viteza luminii stinse face toti banii.

blitz43
02 Jun 2003, 15:37
Aha. La asta nu m-am gindit. Deci daca agiti o sticla in mina inseamna ca faci dragoste singur?

eventual te "stropesti" singur! :o :D

MinRep
02 Jun 2003, 15:57
Reclama e cam... hmm... asa, de genu' CITESTE CU ATENTIE PROSPECTUL, atata ca ii zice AI GRIJA CE PUI IN REZERVOR. Eu n-am inteles de ce trebuia sa scuture pompa ( :o :lol: :roll: ) si de ce nu trebuia sa plateasca.

Asa, in loc de "good-bye": CHIHUAHUA!!!

crydead
12 Jun 2003, 21:32
SI DACA MA SARUTA???? :o

Respectivele reclame au fost copiate cadru cu cadru dupa varianta dintr-o tara est-europeana.

crydead
12 Jun 2003, 21:34
Eu n-am inteles de ce trebuia sa scuture pompa ( :o :lol: :roll: ) si de ce nu trebuia sa plateasca.

O scutura ca sa para ca face pishu in rezervor (vezi si ploaia torentziala). Iar de platit... clipul are 20", deci nu mai aveau timp si de chestii logice.


----------------------------
Viitorul suna ocupat.

crydead
12 Jun 2003, 21:41
amintesc doua reclame care mie imi plac foarte mult si pe care chiar stau sa le vad: cea de la Dorna si cea de la promovarea citirii cuvintelor care sunt scrise pe ambalajele produselor(cea cu cumparatorii legati la ochi)...ambele mi se par extrem de bine realizate....nu ma asteptam ca la Dorna sa se poata face o astfel de reclama...nu era genul de produs care sa intre in categoria reclamelor inteligente...
Pai... Dorna e Coca cola. Apropo de superscripturi: spumeg, ma topesc, etc (actiune pe care le poate face si o apa si o persoana), dar cu sunt limpede cum e?
Ar fi fost mai bine (optimist, viatza noua, bla, bla) daca se termina cu imaginea cu bebelushul?
Si inca o intrebare: respectivul spot nu pare la apa in general? Esti cea ce bei si eu beau Bucovina plata, care e problema?
Despre spotul LOWE, cu cumparatorii... de ce sunt absolut totzi legatzi la ochi, chiar nimeni nu citeshte etichetele? Acest spot il inlocuieshte pe cel al lui Ogilvy in care se ti se recomanda sa citeshti prospectul la roshii si pepeni!!!


------------------------------
Viitorul suna ocupat.

crydead
12 Jun 2003, 21:46
O reclama foarte misto desi inutila cred - cati folosesc produsul la care face reclama ? - este cea cu rechinul. Amandoi interpretii sunt superbi iar handicapatu care se misca cu viteza luminii stinse face toti banii.

Dap, o reclama mishto, iata, inca o data, ca umorul prinde. Te intrebi cati folosesc produsul, dar ai vazut autobuzele pe care scrie "Gropi? Service auto pagina..."? Oare cineva care tocmai a dat cu mashina in groapa tine minte ca atunci cand va ajunge la serviciu sau acasa sa se intereseze (pe net?, la informatzii telefoane?, suna un prieten?)de unde sa cumpere Paginii Aurii, sa mearga sa o cumpere sau sa o comande si sa astepte sa ii fie livrata si, in sfarsit, sa caute in ea service-uri?

--------------------------------------
Viitorul suna ocupat

catallin
13 Jun 2003, 11:08
eventual te "stropesti" singur! :o :D

te stropesti singur pe burta ca sa eviti sarcina, inteleg acuma.

blitz43
13 Jun 2003, 11:20
Beeeeeeton! :wink:

theo
13 Jun 2003, 12:36
Ce ziceti de reclama la Smecta?

catallin
13 Jun 2003, 13:09
Ghioraitul de mate este genial. Lipseste un scurt plan detaliu cu slipul fetei care se umfla misterios pe poponeata. O reclama pentru suboamenii din lumea a treia.

blitz43
13 Jun 2003, 13:58
pentru cacaciosi... ?:roll:

catallin
13 Jun 2003, 14:21
Egzakt. Iar cum in lumea a treia mancarea e rara si cacastoarea de asemenea, rezulta ca spotul e aspirational!

LeonardPiron
13 Jun 2003, 16:04
multe reclame idioate am mai vazut pe posturile noastre din 90 pana acum. Va incumetati la o recapitulare?
1. Ramira utilaj greu - cu niste fete care faceau striptiz pe un imens strung carusel
2. vam prins vrajitoarelor calculatoare Felix cu imaginea lui calin ghibu
3. titan ais / alta viata...

theo
13 Jun 2003, 16:20
- kreskova
- zapp-online (cea cu pustiul tupeist)
- frutti-fresh (cea cu dopul)
- cele pentru J'Infotour, cu Octavian Ursulescu (astea parca sunt facute in preistoria publicitatii, intr-o garsoniera din Rahova)

crydead
13 Jun 2003, 21:12
Reclama la Kreskova nu shtiu daca a crescut vanzarile, dar a sigur a facut cunoscut brandul, lucru care ar trebui sa fie suficient pentru o prima etapa a comunicarii.
Acelasi lucru si Zapp on line, intr-un stil enervant si la prima mana s-a reushit sa se explice ce inseamna acest serviciu.
Reclama frutti-fresh (cea cu dopul)... Eu am inteles ca respectivul suc e foarte prost, atat de prost incat fatuca aferenta trebuie lovita in cap pentru ca sa potzi sa-i dai sa bea pishu din ala. Insa, in ciuda acestei reclame stupide, respectivele bauturele se vand foarte bine la tzara si in urbanul mic si mijlociu. Pentru ca sunt proaste, dar ieftine.
Si apropo de produse proaste, dar ieftine, exista o reclama la berea Noroc cu sloganul Cea mai buna bere pupulara. Eu n-am inteles de ce nu i-au spus cea mai buna bere proasta!


---------------------------------
Viitorul suna ocupat.

catallin
14 Jun 2003, 14:18
Vorbeam si noi despre estetica genului si nu despre utilitate ca asa si trabanutu e bun ca te transporta de aici la Craiova ca sa-ti umpli portbagajul cu praz dar totusi e un stift pe langa alfa-romeo, nu?

Danny
14 Jun 2003, 23:25
O alta reclama sociala care mie mi se pare reusita este "Copiii romi vor sa invete".

ricutza
14 Jun 2003, 23:34
mda...mi-au placut toate reclamele sociale ce au avut subiectul rromi....adica si cea cu transplantul de inima(parca) mi s-a parut reusita....

crydead
15 Jun 2003, 00:54
O alta reclama sociala care mie mi se pare reusita este "Copiii romi vor sa invete".

E bine facuta, o filmare realista, a la documetar, fara cut-uri la 12 frame-uri, cum se practica de obicei in publicitate.
Dar oare da cineva, in afara de rromi cu caramida de parai, bani penttru asa ceva? Oricum in spot bunicul sau cine e face un sacrificiu ca sa trimita puradelul la scoala, iar cartonul de final se adreseaza populatziei generale, lucru ushor confuzant.

crydead
15 Jun 2003, 01:19
Da, astia au marcat banu' de campanie, nu cred ca au dat bani direct pentru cauza.


----------------------
Viitorul suna ocupat.

Danny
15 Jun 2003, 01:25
Ai dreptate...nu stiu daca o sa sensibilizeze prea multa lume in afara de categoria mentionata de tine.

Danny
15 Jun 2003, 01:35
Da, astia au marcat banu' de campanie, nu cred ca au dat bani direct pentru cauza.




Era vorba despre Uniunea Europeana...si fondurile Phare.

P.S. Pentru admin: de ce merge sa stergi un mesaj dupa ce s-a raspuns deja la el? :roll:

crydead
15 Jun 2003, 13:59
P.S. Pentru admin: de ce merge sa stergi un mesaj dupa ce s-a raspuns deja la el? :roll:

Ca sa para ca vorbesc eu singur!

Ambra Blu
15 Jun 2003, 17:30
Deci nu mai vorbiti de agenturili romanesti. Vorbiti de adevrtising high level. Cum fac eu acum, adica: Publicis Consultants (Paris) a avut clientull Urban Furnishings. Clipul (sub labelul Psycho) featured some directors among which: FF Coppola, D Lynch, Spike Lee, Mike Figgis. Cry, l/ai vazut?

crydead
15 Jun 2003, 22:17
Nup.

blitz43
16 Jun 2003, 10:41
:lol: bah, e mortal clipu' la romu' UNIREA cu muncitorii aia "obositi"! :roll: :wink: :evil:

catallin
16 Jun 2003, 12:32
Deci nu mai vorbiti de agenturili romanesti. Vorbiti de adevrtising high level....

Vorbim de ceea ce avem la indemana. Advertisingul asa zis high level e de pe alte taramuri si nu ni se adreseaza, deci nu avem ce comenta. El se prezinta asa de high level pentru ca speculeaza o traditie de zeci de ani care la noi lipseste. Ei sun pur si simplu mai harasaiti dar pe piata asta nu inseamna ca ar avea si succes.

crydead
17 Jun 2003, 16:38
Pana la urma spotul D' Arcy nu a luat nici un premiu la Ad'Or.
http://www.admaker.ro/categories.jsp?artNdx=2346

umbralumircea
19 Jun 2003, 22:56
Un topic interesant. As vrea sa ma primitzi si pe mine in discutzie. Ma intereseaza sa shtiu daca reclamele premiate se dovedesc a fi un succes si din punct de vedere al creshterii vanzarilor. Voi ce parere avetzi?

ricutza
20 Jun 2003, 14:37
pai eu cred ca sunt cam doua tipuri de reclame: cele care aduc premii si cele care aduc cumparatori....in genereal reclamele care fac parte din a doua categorie, se adreseaza unui segement foarte larg de populatie motiv pentru care nu pot avea prea multe subtilitati...

Danny
21 Jun 2003, 00:27
Ricutza...nici o reclama nu se poate adresa unui segment foarte larg de populatie. Fiecare are un public tinta care ce-i drept poate fi mai mult sau mai putin numeros...educat...

Anonymous
24 Jun 2003, 14:30
O spot difuzat la televiziunea nationala se presupune ca se adreseaza populatiei generale, 18+.

toni
24 Jun 2003, 18:29
de ce 18+ ? Ce, nu exista reclame la bombonele si ci-co?

Danny
24 Jun 2003, 21:52
O spot difuzat la televiziunea nationala se presupune ca se adreseaza populatiei generale, 18+.

Nu zau...in cazul asta...inseamna ca reclamele la tampoane ti se adreseaza si tie...asta chiar daca ma indoiesc ca indeplinesti ultima conditie data de tine (care apropo...e falsa).

Anonymous
25 Jun 2003, 09:36
Televiziunea nationala se adreseaza populatiei generale. De aceea, e logic ca sa difuzezi la tvr reclame pentru acest target, gen detergentzi sau vopsele, produse pe care le cumpara cam toata lumea. Daca difuzezi reclame care ating un segment restrans, copii care nu cumpara in mod direct, ci ii bat la cap pe parintzi, nu reuseshti decat sa arunci bani pe geam, locul acestor spoturi fiind pe cartoon network, fox kids, etc. Nici tampoanele nu merita promovate pe televiziunea nationala pentru ca tanticile de la tzara folosesc inca vata. Deci e mai potrivit un alt post care merge bine pe urban si prost pe rural, ceva gen Prima. Daca vrei sa-i vinzi tampoane lui Giulkiuz, cel mai cost-eficient e sa-i trimitzi un emailing. Cum Ghiulkiuz nu shie prea multe despre tampoane, trebuie sa-i dai multa informatzie. Daca partea informativa si cea emotional-creativa vor fi suficient de bine balansate, poate ca Giulkiuz o sa ia pentru femeia lui, in loc de un buchet de flori, nishe tampoane.

theo
25 Jun 2003, 11:32
Televiziunea nationala nu ar trebui sa difuzeze de loc publicitate, ca doar ne ia bani pe abonamente, (fie ca suntem sau nu de acord) spre deosebire de posturile TV private, care traiesc din publicitate. Cat despre target, nu s-a inventat inca produsul care sa se adreseze "populatiei generale". Detergentii, de ex., nu-l intereseaza pe Fane de la scularie si nici vopselele pe baietzashul de cartier. Din acest motiv se fac studiile de audienta.

Danny
25 Jun 2003, 21:38
Televiziunea nationala se adreseaza populatiei generale. De aceea, e logic ca sa difuzezi la tvr reclame pentru acest target, gen detergentzi sau vopsele, produse pe care le cumpara cam toata lumea.

Nici macar detergentii nu se adreseaza "populatiei generale". De fapt...un exemplu mai prost nici ca puteai alege.
Target-ul pentru acest produs este...sa zicem...femeile intre 30-50 ani. De asta nu prea ai sa vezi fotomodele spaland rufe..ci un star de telenovela...sau un "spargator de inimi" precum Stefan Banica Jr...sau eventual o vecina buna la toate care iti recomanda produsul.
Cum n-ai sa vezi deasemenea reclame de acest gen inaintea meciurilor de fotbal.
Ca sa fiu mai clar...nu exista target=populatie generala..pt. simplul fapt ca publicul tinta reprezinta un grup de persoane mult mai omogen, mai bine determinat, cu aprox. aceleasi nevoi, aspiratii...
Exemplul meu cu tampoanele era tocmai pentru ati demonstra ca nu exista un asemenea target de care spuneai tu. Se pare ca am fost prea subtil.

Danny
25 Jun 2003, 21:52
Televiziunea nationala nu ar trebui sa difuzeze deloc publicitate, ca doar ne ia bani pe abonamente, (fie ca suntem sau nu de acord) spre deosebire de posturile TV private, care traiesc din publicitate.

Mdahh...asta cam asa e. Si mie mi se pare a fi o concurenta neloiala din acest punct de vedere...dar...
Ca sa revin la reclame reusite...mi-a placut mult reclama la ZF care de altfel a si castigat premiul Ad'Or la sectiunea mass-media.
Nu inteleg insa de ce nu a fost difuzata mai des. Am vazut-o doar de cateva ori la TV.

blitz43
26 Jun 2003, 08:32
Prea violenta? :lol: instiga? :o

origami
26 Jun 2003, 21:02
total inconfortabila...
gestul barbatului este urat
chiar urat...asta e cuvantul

Danny
26 Jun 2003, 22:13
Mie mi se pare amuzanta...chiar f. amuzanta :lol:
Unde va e simtul umorului? ;) :P

Ambra Blu
28 Jun 2003, 17:03
Crydead,
te rog sa imi spui si mie care ste parerea ta despre acele spoturi gen Public Service, legate de reducerea vitezei legael, accidente de masini, etc. Tot legat de PS announcements & ads, o mai tii minte pe aia nemteasca anti-drog? 'Brought by assholes, consumed by idiots'?

crydead
28 Jun 2003, 17:06
Ai vazut shtirea aia recenta cum ca pe majoritatea bancnotelor euro se gasesc urme de coca? Inseamna ca si pe cartile de credit ca doar nu fac liniutze cu lama de ras! :P

Ambra Blu
28 Jun 2003, 17:09
Auzi, da' daca scoti bilutze din nas poti sa ti le bagi in vena?

crydead
28 Jun 2003, 17:22
Ma indoiesc. O sa se lipeasca de aculetz din cauza ca, de cele mai multe ori, nu le potzi extrage decat cu perishori (vezi avatarul lui piron)!

-----------------------
Viitorul suna ocupat

Ambra Blu
28 Jun 2003, 17:32
Auzi, vad ca esti doct when it comes to metaphisiology , io am citit in Playboy ca daca te masturbezi, orbesti. Asa sa fie? Si, legat tot de cap (fara sa te doara), 'a fi singur la cap' e sinonim cu 'a nu avea un IQ intreg, si a avea doar I-ul din el'?

marx
28 Jun 2003, 17:44
[quote]io am citit in Playboy ca daca te masturbezi, orbesti. Asa sa fie?

Si daca faci sex normal ai sanse sa orbesti!In timpul "descarcarii" se produc microhemoragii retiniene.Asa ca daca vrei sa mai vezi filme la parametrii normali fii mai pasiv!

Ambra Blu
28 Jun 2003, 17:46
Hehehehe! Deci tre' sa stau pe spate? Pai asa adorm mai repede, ca am inteles ca in timpul in care il duc pe Matrix ala micu' la descarcat, se elibereaza niste endorfina in creer.

marx
28 Jun 2003, 17:51
[quote]Hehehehe!

Nu inteleg de ce esti asa de fericit?Endorfina aia e un surogat de hormon!

Ambra Blu
29 Jun 2003, 13:59
Nu inteleg de ce esti asa de fericit?Endorfina aia e un surogat de hormon!

Pai de la endorfina, mi s-a urcat la cap.

marx
29 Jun 2003, 14:04
Si de aia esti asa cuminte acum?

Ambra Blu
29 Jun 2003, 14:07
Nuuuuuuuuuuuu. Sint asa de calm acum de la latex, latest in bedroom wear.

marx
29 Jun 2003, 14:16
Sint asa de calm acum de la latex, latest in bedroom wear.

Acum umbli si cu manusi!(trebuia sa folosesc singularul!)

Ambra Blu
29 Jun 2003, 14:20
Acum umbli si cu manusi!(trebuia sa folosesc singularul!)

Hehehehe, la asta m-am ris. E ca faza aia din 'Fight Club', nu? De fapt, am scris eu prost, si era 'durex, latest in bedroom wear'.

marx
29 Jun 2003, 14:24
Noi vorbim de durex,latex pe un topic despre publicitate!Sa revenim la normal,adica la oaia principala,ai vazut vreun spot despre prezervative?

Ambra Blu
29 Jun 2003, 14:30
Exact asta de care iti zic: arata o tipa pe un king size bed. ea e imbracata numai in vinilin si SUPERul este 'Durex, latest in bedroom wear'. Clipul e facut de Saatchi & Saatchi. Mai sint alea clasice la Durex, dintre care unul a fost si la NDP, cu tipul care isi vede prietena si, oriunde merge, il urmeaza cohortele de spermatozoizi. Cind sa ajunga la prietena, ei se izbesc de un zid transparent din plastic - Durex.

marx
29 Jun 2003, 14:36
Cam anemice ca idee!Sau poate oamenii sunt timizi?!Eu as face un spot despre doua tipe:amandoua fac sex in draci folosin prezervative,una ramane gravida de fiecare data,alta e superfericita.Diferentierea o face latexul respectiv!Pana la urma nu-mi place nici ideea mea,parca ar fi o reclama la detergenti!

Ambra Blu
29 Jun 2003, 14:41
Mama, ideea ta e penala!

marx
29 Jun 2003, 14:47
Mama, ideea ta e penala!

Frate,n-am spus ca o sa folosesc minore!

Ambra Blu
29 Jun 2003, 14:50
Hehehe. Da' daca folosesti doamne mai in virsta o sa zica lumea ca doar de la o anumita virsta in sus ai voie s-o dai sus sau jos.

crydead
29 Jun 2003, 14:55
Ce vrei, Ambra, nu avem toti capul tau sau studiile tale de film.
Uite, am si eu o idee. Sa-mi spui daca e bine, da?

E unu cu una in pat, in dormitor cu geamul deschis. BCU - cum ai zice tu - pa pachetul de Durex. Astia 2 incept sa faca ce shtiu mai bine. Cand Bang! intra barba-su lu aia in casa cu bagaje, draga, m-am intors! Ashtia doi se sperie si futadorele scoate prezervativul de pe balaur, il leaga de calorifer si... sare pe geam. Barba-su lu' aia intra in camera. Femeia e in pat. Camera goala. Totul in regula. Barba-su ii zambeshte. Moment in care apare futadorele agatat de prezervaiv si aterizeaza in pat peste aia. Durex. Sextrem de rezistent.

==============
Viitorul suna ocupat.

crydead
29 Jun 2003, 14:56
Mama, ideea ta e penala!

Frate,n-am spus ca o sa folosesc minore!
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOL :lol:

marx
29 Jun 2003, 14:59
[quote]o sa zica lumea ca doar de la o anumita virsta in sus ai voie s-o dai sus sau jos.

Asta e o idee pt. latexurile de folosinta indelungata de la ALTEX!

marx
29 Jun 2003, 15:04
Cryule ai nimerit-o!Ai imaginatie spectaculoasa la pat!Cate ai fericit pana acum?

Ambra Blu
29 Jun 2003, 15:04
Ce vrei, Ambra, nu avem toti capul tau sau studiile tale de film.

Hehe.


Uite, am si eu o idee. Sa-mi spui daca e bine, da?

E unu cu una in pat, in dormitor cu geamul deschis. BCU - cum ai zice tu - pa pachetul de Durex. Astia 2 incept sa faca ce shtiu mai bine. Cand Bang! intra barba-suin casa cu bagae, raga, m-am intors! Ashtia doi se sperie si futadorele scoate prezervativul de pe balaur, il leaga de calorifer si... sare pe geam. Barba-su lu aia intra in camera. Femeia e in pat. Camera goala. Totul in regula. Barba-su ii zambeshte. Moment in care apare futadorele agatat de prezervaiv si aterizeaza in pat peste aia. Durex. Sextrem de rezistent.


Hmmm, hai mai bine sa facem asa: ECU (cum ai zice tu) pe pachetul de Durex. Ala sare pe geam, dar cu capul in jos, ca la bungee- jumping, sa atingem si pe oamenii care fac X-sports, nu numai XXX sports. Headline-ul imi place, da ce ne facem cu body textul? Mi-l tatuezi si mie pe-asta?
Asa, pe spate, ca lu' Doroftei : "# Close-up (CU) shots show a character's face in great detail so that it fills the screen:

* Medium Close-Up (MCU): head and shoulders;
* Big Close-Up (BCU): forehead to chin.
In an influential book, The Hidden Dimension (1966), Edward T Hall illustrated how physical distances between people in face-to-face interaction reflected degrees of formality. He referred to four specific ranges:

* Intimate: up to 18 inches;
* Personal: 18 inches to 4 feet;
* Social: 4 to 12 feet;
* Public: 12 to 25 feet.

In an earlier book, The Silent Language (1959), Hall had drawn attention to a marked degree of cultural variability in the formality of such modes of face-to-face interaction and to the way in which differences in cultural norms of appropriate distances could lead to misunderstandings in cross-cultural communication. "

De unde sa inteleg ca doar de la 18 inches in sus se pune de relatie intima? Pai atunci luam si informatiile astea si le punem in body text si furam si headlineul de la Dialog. Zicem ceva de genul "durex - the shortest way to happiness.". Sau "the longest way to happiness". Tu cum zici?

crydead
29 Jun 2003, 15:05
Mersi, micutzule, pacat ca eshti baietzel!

crydead
29 Jun 2003, 15:08
* Intimate: up to 18 inches;
* Personal: 18 inches to 4 feet;
* Social: 4 to 12 feet;
* Public: 12 to 25 feet.


Asta e raspunsul la intrebarea daca se poate face sex la distanta.

Tot nu mi-ai spus daca iti place reclama mea? :oops:

Ambra Blu
29 Jun 2003, 15:09
Pai nu ti-am zis ca imi place? Atinge si motivul amantilor care sareau pe geam agatatii de cerceaf. Cind facem decupaju' pentru spot?

marx
29 Jun 2003, 15:12
In primul rand aveti nevoie de un pilot de incercare!

Ambra Blu
29 Jun 2003, 15:13
Si in al doilea rind de o parasuta.

crydead
29 Jun 2003, 15:13
E dificil cu decupajul, avem nevoie de Amydon aici, ca daca intzepi prezervativul cu foarfeca se raspadeshte mormolocii si dupa aia trebuie luatzi de coditza unu cate unu.

crydead
29 Jun 2003, 15:16
Si in al doilea rind de o parasuta.
Merge si o stewardesa cu sexperientza ca si astea shtiu sa sara.

marx
29 Jun 2003, 15:17
se raspadeshte mormolocii si dupa aia trebuie luatzi de coditza unu cate unu.

Daca sunt mormoloci ii prindem cu navodul liliput!

Ambra Blu
29 Jun 2003, 15:18
Hehehe. Deci d-aia tre' sa faci nod la prezervativ, ca sa nu fuga soriceii? sa inteleg deci ca coitu' e o reiterare a conflictului ancestral dintre soarece si 'pussy'?

marx
29 Jun 2003, 15:20
Merge si o stewardesa cu sexperientza ca si astea shtiu sa sara.

N-ai spus ca tipa e obiectu' fix?Sau faci un spot unisex?!

crydead
29 Jun 2003, 15:23
Merge si o stewardesa cu sexperientza ca si astea shtiu sa sara.

N-ai spus ca tipa e obiectu' fix?Sau faci un spot unisex?!

Ba da, man. Fata sta in pat ca sta bine acolo. Pa stewardesa o folosim in loc de parashuta ca ele, stewardesele, e ca pisica, oricum le arunci intotdeauna cad intre picioare.

marx
29 Jun 2003, 15:24
coitu' e o reiterare a conflictului ancestral dintre soarece si 'pussy'?

Nu uita ca "pussy" e prima unealta folosita de femeie in castigarea existentei!

marx
29 Jun 2003, 15:28
Pa stewardesa o folosim in loc de parashuta ca ele, stewardesele, e ca pisica, oricum le arunci intotdeauna cad intre picioare.

Cryule cata incredere ai tu in femei!Stewardesa ca pisica,zici?Daca zboara si nu mai aterizeaza?!Pierzi toti banii!

crydead
29 Jun 2003, 15:37
Cryule cata incredere ai tu in femei!Stewardesa ca pisica,zici?Daca zboara si nu mai aterizeaza?!Pierzi toti banii!

Stai linishtit ca avem un cascador sa o dubleze pe stewardesa in momentele dificile, de exemplu cand o intreaba cineva cum o cheama!

marx
29 Jun 2003, 15:48
[quote]avem un cascador sa o dubleze pe stewardesa in momentele dificile, de exemplu cand o intreaba cineva cum o cheama![/

Intuiesti vreo fractura linguala?

crydead
29 Jun 2003, 16:20
Au astia de la tarom nishte babaciuni la bord de iti vine sa deschizi geamul si sa cobori din mers. Mai bine iei un Mig, desi constructia avionului nu permite zborul nici macar cu ushile inchise.


-----------------------
Viitorul suna ocupat.

marx
29 Jun 2003, 16:34
[quote]Au astia de la tarom nishte babaciuni la bord

Nu mai folosi Taromul!Mai bine un MALEV-e mai ieftin si are si "dotari corespunzatoare"!

Ambra Blu
30 Jun 2003, 10:22
Deci sa inteleg ca pina la urma o sa faceti reclama la TAROM?

marx
30 Jun 2003, 11:07
Deci sa inteleg ca pina la urma o sa faceti reclama la TAROM?

Exact!Reclama pt. TAROM-noul vibrator!

Ambra Blu
03 Jul 2003, 10:20
Io n-am inteles-o pe-aia cu 'Masculan' - ' nu stringe pasaroiul'.

Ambra Blu
03 Jul 2003, 10:33
How a dog starves to death. Please don't read this on a full stomach.

Dogs are tough. They don't die quickly.

Locked in a backyard without food, a dog starts to use up his body fat.

After that, his body starts to diggest muscle tissue.

By three weeks he is desperate to find anything, anything at all to relieve his excrutiating hunger pains.

That's when he starts to eat wood, his own faeces and, if he's locked in with other animals, the flesh of the dead.

From this appetising menu, he picks up severe gastric infections and tape worms in the intestine.

Vomiting and diarrhoea will rid the body of any nutrition the tape worms may miss.

Now severely weakened, he begins to pick up recurrent skin infections.

Some are so virulent that his frantic scratching reduces his skin to a bloody mess. (One vet, seeing a dog in this condition, thought at first it had been stabbed).

It's at this point, with all fat and muscle tissue gone, that his kidneys and liver start to fail.

As unclean blood reaches his brain, he becomes disorientated.

He stumbles and falls over continually.

There is a lot of vomiting.

Just stomach froth and bile now.

With no flesh to warm him his temperature gradually drops.

Despite his confusion, the dog seems to understand what's going to happen.

He finds a quiet place to lie down. And waits.

He will be dead within 24 hours.

(Extraordinarily, even at this point, if he sees his owner, he will still try to lift his head and wag his tail).

Sometimes this agonising process can take a few weeks.

But because most neglectful owners tend to throw their pets the odd scrap of food, it's much more likely to go on for months. Even years.

Happily, Red the boxer, pictured here, was rescued by the RSPCA just a few days before this became his life story.

Hundreds of dogs last year weren't so lucky.

We're sorry you have to read something so distressing.

Our hope is that by writing it, we'll make some people sorry they cause it.

Neglect is cruelty.

(Agentie: Abbott Mead Vickers/ BBDO London
Client: RSPCA)

marx
03 Jul 2003, 12:11
Preferam un basm despre canibali,nu un caine chinuit de enterocolita!

catallin
03 Jul 2003, 12:23
Eu acceptam chiar si o poveste cu canibali loviti de enterocolita.

theo
04 Jul 2003, 08:57
Socant... Sa fie prezentarea necosmetizata a realitatii ultimul racnet in publicitate? Ma gandesc si la spoturile gen Public Service, legate de conducerea preventiva, dupa vizionarea carora te simti ca dupa defuncta emisiune reflectii rutiere. Incerc sa-mi imaginez cum ar fi aratat spotul "eu nu am sa bat niciodata covoare"... :-?

MinRep
04 Jul 2003, 23:01
Yipe!

AMERICAN HUMANE ASSOCIATION: No animal (no dog, either) was harmed during the posting of these messages.

Totusi, Ambra, as fi fost recunoscator pentru linkul unde se vede imaginea lui Red. Sa-mi imbogatesc cultura generala, nu de alta.

Ambra Blu
05 Jul 2003, 12:06
Fuck it, man, crezi ca eu iau chestiile astea de pe net? Nu, ci direct de la sursa - The One Show, da book.

marx
05 Jul 2003, 12:58
Deschide o biblioteca "La Ambra albastra-i cartea"

Ambra Blu
05 Jul 2003, 13:01
Sau Ambra Blues. Numa' ca o sa fie site.

marx
05 Jul 2003, 13:11
La cat sex virtual ai facut pe forum mai bine (pro)creezi o biblioteca reala!
Si ce e kestia aia cu Amyd?Tu chiar crezi ca toata lumea ar trebui sa se comporte dupa un singur standard?Fiecare are doza lui de luciditate si stupiditate,dar conteaza cantitatea, si mai exista si un alt hormon al tolerabilitatii!

Ambra Blu
05 Jul 2003, 13:22
stai ca nu te-am inteles; deci tu cu cine tii? cine trebuia sa fie ala tolerantu'? cine nu a fost lovit de 'ormonu' cu pricina? ingineru' sau sexistu' virtual?

marx
05 Jul 2003, 13:26
[quote]cine trebuia sa fie ala tolerantu'?

Tu!!!

Ambra Blu
05 Jul 2003, 13:28
OK, o sa il tolerez prin neprezentare.

marx
05 Jul 2003, 13:31
Esti valabil!

Ambra Blu
05 Jul 2003, 13:35
Este ca sint baiat?

marx
05 Jul 2003, 13:39
Pana nu bagi mana in foc ca nu esti hermafrodit nu pot afirma ca esti baiat,dar esti al dracului de valabil!

Ambra Blu
05 Jul 2003, 13:42
bag mina in foc, si focul in apa si apa- de- foc in gura ca nu sint hermafrodit!

marx
05 Jul 2003, 13:46
Bine copile,tu vei fi atunci Adonis(daca Hermes si Afrodita nu-ti plac).
Ar trebui sa explici oamenilor ce te cunosc de ce ti-ai ales un nick unisex(sau mai degraba femel),asa ca sa nu existe o ceata prea densa asupra ta.

Ambra Blu
05 Jul 2003, 13:48
Am zis-o la 'Atelierul de Scenaristica'. Oricum, o explicatie e ca Ambra Blu era o actrita porno.

marx
05 Jul 2003, 13:55
O actrita porno este femeia cea mai inteligenta si cea mai femeie...Tu ai ales,cred,doar prima parte!

Ambra Blu
05 Jul 2003, 13:56
Hehehe.
Mda. Doctore, eu nu mai pot sta printre voi. Iti multumesc ca mi-ai fost alaturi in ultimele clipe. Scrie-mi pe mail daca mai vrei sa imi dai o reteta, ceva.

crydead
10 Jul 2003, 22:18
Pana nu bagi mana in foc ca nu esti hermafrodit nu pot afirma ca esti baiat,dar esti al dracului de valabil!

Cel mai sigur e sa numim o comisie de sexperti sa-i bage mana in pantaloni! :wink:

Ambra Blu
11 Jul 2003, 08:55
Te bagi?

crydead
11 Jul 2003, 16:18
Ma bag. Dar ca sa umblu safe la focos am nevoie de un robotzel din ala de se foloseshte la dezamorsat bombe, fir-ai a dracu' da pocnitoare! :wink:

===============
Viitorul suna ocupat.

LeonardPiron
11 Jul 2003, 20:39
Pana atunci scoate robotelul de bucatarie din nadragi, ca nu tot ce vibreaza, satisface. :lol:

crydead
12 Jul 2003, 20:55
Fir-ai a dracu de coarda, tu nu vibrezi, da' ma satisfaci! Si nu mai vorbi cu gura plina ca iar te apuca sughitzul.


------------------------------
Viitorul suna ocupat.

Ambra Blu
14 Jul 2003, 14:51
Ma bag. Dar ca sa umblu safe la focos am nevoie de un robotzel din ala de se foloseshte la dezamorsat bombe, fir-ai a dracu' da pocnitoare! :wink:

===============
Viitorul suna ocupat.

Sint pocnitoare, da' reabilitata, deci ma pun de artificii. ;)
Stii cum se numeste o laba facuta de robotzelu' ala bombos? handmade by robots...

S'inca ceva: if you were turned on 26 times a day, you'd need stainless steel parts, too.

crydead
18 Jul 2003, 11:13
Am si io o intrebare, cam care sunt salariile in publicitate si televiziuni?


-------------------------------------------------
"So lace up your boots, 'cos I'm about to shoot
A true motherfucker going out for the loot"

LeonardPiron
18 Jul 2003, 11:37
Beeei, compostorule,**********************************o ceapa degerata.

Danny
07 Aug 2003, 00:50
Ati vazut spotul "Lamp" realizat de Crispin Porter & Bogusky pentru Ikea care a castigat Marele Premiu la sectiunea "Film" la Festivalul International de Publicitate de la Cannes? E tare rau de tot.
Regizat de Spike Jonze - Being John Malkovich.

Daca aveti o conexiune acceptabila o gasiti si la:
www.canneslions.com

Lemmy
07 Aug 2003, 13:32
Da' BMW-urile le-ati vazut?

theo
26 Aug 2003, 10:53
Ce ziceti de asta?
Vizual reclama este chiar buna, imaginea papusii care arde te atinge la coarda sensibila. Dar dupa, vine concluzia, care te lasa interzis: copiii nu sunt combustibil! Spotul vrea probabil sa socheze, dar nu reuseste sa o faca decat prin cinismul ei.

Semaca
26 Aug 2003, 11:54
Nu pot zice decat urmatoarele:

1. Nici unul din cei ce-a participat la emanatia respectivului spot nu cred ca are copii. Pe mine ma-nfioara insasi ideea unui copil arzand, daramite sa ma gandesc la ai mei in situatia asta.

2. Poate au vrut sa socheze cu tot dinadinsul. In acest caz, ma-ntreb cine a aprobat difuzarea acestui spot, ce-o fi in capul lui si, de ce nu, ce parere are CNA-ul pe tema asta, ca pt. alte chestii nu neaparat la fel de importante se dau de ceasul mortii.

3. Poate ca erau foarte beti toti. Sau erau drogati.... sau aveau o problema cerebrala, cum ar fi nivelarea circumvolutiunilor.

Ping
01 Sep 2003, 15:18
In momentul asta cel mai dragut clip este cel la Coca light cu manechinul gol. Stau sa-l vad de fiecare data.

La polul opus cogniacul Unirea. Cu masina lovita. Ma depaseste.

Danny
11 May 2004, 02:26
Nu stiu cum sa zic dar in ultima perioada singurele reclame reusite sunt cele la cognac unirea sau rachiu aprig de calnau... :w00t:

ricutza
13 May 2004, 21:29
mie imi place si reclama care e la revista One...chiar mi se pare reusita!

zizi
13 May 2004, 22:08
era acum cateva saptamani una la loto, cu niste animale care se f**** pe tema primaverii, din anotimpurile lui vivaldi...iar faza cu buburuzele futacioase carora li se aplica un "coitus interuptus" mi se pare dementziala.

Sm�agol-Gollum
13 May 2004, 22:16
mie imi place aia de la nutline(parca asa se numea.....).....aia cu semintele....

Danny
14 May 2004, 00:49
era acum cateva saptamani una la loto, cu niste animale care se f**** pe tema primaverii

Mi aia mi s-a parut groaznica. Mult mai reusite erau spoturile cu fetele de la capalna sau cu prizonierii...

zizi
14 May 2004, 02:15
asta pentru k, gusturile noastre sunt diametral opuse in general, dear "love-bug-lover"...

K's
14 May 2004, 02:56
era acum cateva saptamani una la loto.

si mie mi se pare asta bine facuta, plus ca transmite original ideea.
in general, reclamele la loto sunt facute de oameni destepti.

regedit
14 May 2004, 09:30
reklamele la "Peugeot" in special seria 206 mi se par fantastice. au idee, sentiment, realizare, super. aia cu rabla care se umfa ca un 206 sa o mai priveasca cineva e fantastica

Danny
14 May 2004, 22:43
ZZ Top, stii care e problema? ca reclama aia de care zici tu,
ma facea sa ma uit pe discovery, sa ascult muzica clasica, sa ies la iarba verde, eventual sa-mi fac insectar...dar nu sa joc la loto...

zizi
14 May 2004, 23:51
danny-boy, exista foarte multe reclame de tipul asta...dak imi aduk aminte, a fost chiar o editzie la emisiunea de publicitate(de pe protv), dedicata lor. ideea era k, anumite marci, dupa ce ishi creeaza o anumita notorietate(din primele spoturi) recurg la reclame voit subtile(zic ei), shmekereshti, care sa nu mai zica din start "asta e produsul la care se face reclama, cumparatzi-l" . intr-adevar acest tip de reclama are un mesaj ushor (voit)ambiguu apropos de produsul in cauza.[/i]

Danny
15 May 2004, 00:22
mult mai subtile si mai haioase mi s-au parut celelalte reclame pe care le-am mentionat deja. tot de la loto (nu stiu daca le-ai vazut).

Danny
15 May 2004, 00:26
si tine cont ca aici practic nu e vorba despre un "produs"

zizi
15 May 2004, 01:24
"produs" in limbaj publicitar adik la ce se face reclama...

da, shi celelate reklame au fost, pe rand, fiecare la vremea ei, mishto.

raptor
15 May 2004, 01:39
ma bag si eu: ati vazut cit e de frumoasa noua Corola?????Nu vezi nici o stricata... :) Mama,unde-or fi gasit-o pe tipa aia? :love:


Cel mai de treaba spot al momentului e,fara indoiala,Unirea...mai ca-mi vine si mie sa m-apuc...

Sm�agol-Gollum
18 May 2004, 17:22
Cel mai de treaba spot al momentului e,fara indoiala,Unirea...

aici ai dreptate

patraulea
18 May 2004, 22:00
danny-boy, exista foarte multe reclame de tipul asta...dak imi aduk aminte, a fost chiar o editzie la emisiunea de publicitate(de pe protv), dedicata lor. ideea era k, anumite marci, dupa ce ishi creeaza o anumita notorietate(din primele spoturi) recurg la reclame voit subtile(zic ei), shmekereshti, care sa nu mai zica din start "asta e produsul la care se face reclama, cumparatzi-l" . intr-adevar acest tip de reclama are un mesaj ushor (voit)ambiguu apropos de produsul in cauza.[/i]

Obiectivele publicitatii sunt de a informa,de a convinge sau de a reaminti.
De ex.reclama la Coca COla nu mai incearca sa convinga oamenii sa cumpere,ci sa le reaminteasca sa o faca.La fel,publicitatea de asigurare care cauta sa-i convinga pe clientii deja fideli ca au facut o alegere excelenta!
:D :D :D

patraulea
18 May 2004, 22:02
ma bag si eu: ati vazut cit e de frumoasa noua Corola?????Nu vezi nici o stricata... :) Mama,unde-or fi gasit-o pe tipa aia? :love:


Cel mai de treaba spot al momentului e,fara indoiala,Unirea...mai ca-mi vine si mie sa m-apuc...


E pe teava...Si am inteles ca a si facut ceva vanzare la UNIREA....
Nu-i rau deloc!Mai slab al 2 lea spot,ala cu curentul luat si spitalizarea....
:D :D :D

blitz43
03 Jun 2004, 09:52
Am vazut de curând un clip publicitar electoral, pentru partidul lu' jiji becali... o lozinca, ceva in genul CU DUMNEZEU INAINTE!
jiji, impreuna cu alti 6 ciobanei, iese dintr-o viloaca de prin pipera gesticulând si dând din gura...
dupa ce strabat curtea vilei, ies in strada si plimbarica continua...
cei 6 lachei il aproba mereu, dau din guse si se gudura pe lânga becali...
un camion ruleaza cu vreo 5 km/h in spatele lor...
totul pe muzica celor de la Phoenix...
yuck! :sick:

Serghei
03 Jun 2004, 12:05
Am vazut de curând un clip publicitar electoral, pentru partidul lu' jiji becali... o lozinca, ceva in genul CU DUMNEZEU INAINTE!
jiji, impreuna cu alti 6 ciobanei, iese dintr-o viloaca de prin pipera gesticulând si dând din gura...
dupa ce strabat curtea vilei, ies in strada si plimbarica continua...
cei 6 lachei il aproba mereu, dau din guse si se gudura pe lânga becali...
un camion ruleaza cu vreo 5 km/h in spatele lor...
totul pe muzica celor de la Phoenix...
yuck! :sick:

Nu ai prins tu substratu'!

blitz43
03 Jun 2004, 12:19
Nu ai prins tu substratu'!

yep.....
Hai la vot ca la chef
Pai când votam ne si distram! ;)

Leonard
03 Jun 2004, 14:11
mie imi place cel mai mult momentan reclama aia la Peugeot (am vazut-o pe eurosport)

dream_arizona
03 Jun 2004, 14:14
despre publicitate : "199.000 lei", de frederic beigbeder, la pandora... cred ca s.a lansat la targul de carte de zilele trecute
"lucrez in publicitate: ei da, poluez universul. sunt tipul care va vinde rahat. Ala de va face sa visati la lucruri pe care n-o sa le aveti niciodata..." 8)

Danny
10 Jun 2004, 21:09
Noaptea devoratorilor de publicitate
11 iunie 2004
ora 21
Sala Polivalenta
Pret bilet 250.000 :hmm:

BeNnY
10 Jun 2004, 23:04
Noaptea devoratorilor de publicitate
11 iunie 2004
ora 21
Sala Polivalenta
Pret bilet 250.000 :hmm:

:o :o :o :o :o

250.000 ?! Eu am fost anul trecut impreuna cu ogto la Noaptea devoratorilor de publicitate de la Mare din Constanta sau unde naiba s-a tinut... la un teatru din-asta de vara... A fost super!

Sper ca si acum sunt tot 2 editii sau cumva! Adica sa fie din nou inca una la mare!

P.S. Acolo nu am platit nimic.

Leonard
11 Jun 2004, 00:20
Noaptea devoratorilor de publicitate
11 iunie 2004
ora 21
Sala Polivalenta
Pret bilet 250.000 :hmm:

spun adio gandului de a ma duce la acest festival. ce naiba, doar e publicitate, nu inteleg de ce trebuie sa platesti. chiar ma intreb cati o sa vina la pretul asta.

theo
11 Jun 2004, 08:37
spun adio gandului de a ma duce la acest festival. ce naiba, doar e publicitate, nu inteleg de ce trebuie sa platesti. chiar ma intreb cati o sa vina la pretul asta.

O parte din bilete este platita de agentiile de publicitate pentru angajati si clienti.

cherryblossom
11 Jun 2004, 09:48
Chiar nu prea merita banii devoratorii astia... mai ales ca o buna parte din reclame se repeta de la un an la altul....eu va sugerez sa intarziati putin, adica in loc sa veniti la ora 21.00 cand incepe, veniti pe la 23.00, o sa intrati gratis...oricum nu rezistati toata noaptea...

Danny
11 Jun 2004, 11:43
Mda, pai oricum in deschidere o sa fie concert Holograf.

Leonard
11 Jun 2004, 12:56
Chiar nu prea merita banii devoratorii astia... mai ales ca o buna parte din reclame se repeta de la un an la altul....eu va sugerez sa intarziati putin, adica in loc sa veniti la ora 21.00 cand incepe, veniti pe la 23.00, o sa intrati gratis...oricum nu rezistati toata noaptea...

Mda, pai oricum in deschidere o sa fie concert Holograf.

inseamna ca pentru concertul holograf sunt banii aia de intrare. daca e sigura chestia cu ora 23 pe gratis eu vin. mai vine cineva la ora aia?

Gaandalf
11 Jun 2004, 13:09
250.000 ?! Eu am fost anul trecut impreuna cu ogto la Noaptea devoratorilor de publicitate de la Mare din Constanta sau unde naiba s-a tinut... la un teatru din-asta de vara... A fost super!
akuma de ce nu a mai venit la mare ? :x tzin minte ca mergeam de fiecare data ... shi vedeam publicitate pana nu mai puteam ... :x

BeNnY
11 Jun 2004, 22:02
Anul trecut la mare a fost undeva prin August parca... In deschidere a fost Partizan (nu-mi placeau) care au facut un super show! In ciuda faptului ca nu-mi placeau m-am distrat. Clar nu merita 250.000 aici, in Bucuresti, inchis in Sala Palatului....

Danny
12 Oct 2004, 14:30
Ma intriga reclama la Dacia Logan. Ce promoveaza de fapt? Adormitul/visatul la volan? Spre sfarsitul reclamei, cand il trezeste fetita si-i spune ca a trecut de scoala, in spate se observa o trecere de pietoni pe care traverseaza niste copii. Pai nu trebuia sa se asigure? :)

nightsorrow
12 Oct 2004, 15:10
Danny :
Ma intriga reclama la Dacia Logan. Ce promoveaza de fapt? Adormitul/visatul la volan?
Nu draga , promoveaza Noua masina Dacia Logan . Sa nu cautam nod in papura...

Danny
12 Oct 2004, 15:22
Yea....right...Dacia Logan...a dream come true... :hmm:

KORBEN
12 Oct 2004, 22:47
reclama de tot kktu pentru "perlute de branza si smantana"
ce nume!!!!!
oamenii astia sunt idioti...
si imaginea si fetele si decoru.....jalnic si jegos

Mala Portugal
13 Oct 2004, 00:02
Ma intriga reclama la Dacia Logan. Ce promoveaza de fapt? Adormitul/visatul la volan?
Nu TD promoveaza visul de a avea o masina buna, vis din care tot ei au decenta sa ne trezeasca.
Anyway, favoritul meu e spotul cu mama leoneeeeee care ma face sa nu mai schimb canalul cand e publicitate

jackpot
13 Oct 2004, 09:48
Chiar nu prea merita banii devoratorii astia... mai ales ca o buna parte din reclame se repeta de la un an la altul....eu va sugerez sa intarziati putin, adica in loc sa veniti la ora 21.00 cand incepe, veniti pe la 23.00, o sa intrati gratis...oricum nu rezistati toata noaptea...
la 23.05 te astept in poarta.o sa am o palarie de paie in cap.

Jay
13 Oct 2004, 16:11
Anyway, favoritul meu e spotul cu mama leoneeeeee care ma face sa nu mai schimb canalul cand e publicitate

Cand vine reclama asta imi vine sa ma urc pe pereti... o experienta trecuta ...

cherryblossom
13 Oct 2004, 16:18
Chiar nu prea merita banii devoratorii astia... mai ales ca o buna parte din reclame se repeta de la un an la altul....eu va sugerez sa intarziati putin, adica in loc sa veniti la ora 21.00 cand incepe, veniti pe la 23.00, o sa intrati gratis...oricum nu rezistati toata noaptea...
la 23.05 te astept in poarta.o sa am o palarie de paie in cap.

ce spui tu straine?

Nae
13 Oct 2004, 18:07
Yea....right...Dacia Logan...a dream come true... :hmm:

cea mai misto reclama la masina asta a fost o poza... nu stiu unde am gasit-o, dar este geniala... este aia cu amprenta aia pe masina murdara si unde scrie ' women need a reason, men need a place'... mi-a placut enorm, dar nu stiu unde mai era... o s-o mai caut, si daca dau de link, il pun aici. :D

Sm�agol-Gollum
26 Oct 2004, 21:00
o reclama misto e aia de la campofrio (aia cu cainele)- e mortala! :)