PDA

View Full Version : Maltratarea unui film la TV


victor
12 May 2003, 08:56
Ieri PrimaTV a dat Principiul dominoului (partial).

Nu am mai vazut de mult filmul poate de cel putin 10 ani dar am putut usor sa remarc ca filmul nu a fost dat in intregime. Lipsesc cateva secvente inclusiv cea in care Tucker afla ca au fost mai multi tragatori pentru siguranta ( aluzie la JFK ? ).

Ma intreb la mijloc este prostie(un destept a considerat ca se pot taia secvente pastrandu-se rezultatul), ratiuni comerciale (incadrarea intr-un interval de timp din cauza reclamelor) sau pur si simplu au o copie subtiata?

Oricare ar fi raspunsul : R U S I N I C A !!!!!!!

snatchro
12 May 2003, 09:26
Prima nu-i la Prima isprava de acest gen. Si nici prima televiziune care face asa ceva. Cand a fost difuzat prima oara Lawrence al Arabiei, au fost date numai primele doua ore!!! Frumos, nu? M-a lasat cu ochii-n soare bine de tot!

MinRep
13 May 2003, 21:23
Aia de la Prima tot fac prostii dintr-astea, mai ales cand dau in eluare filmele duminica la amiaza. De exemplu, cand au dat "Seven Year Itch" au taiat fix sfertul cel mai interesant (ala cu rochia aruncata in sus).

Chihuahua!!!

Si e maltratant cum tot aia de la Prima taie genericul de final.

Jane.X
16 Dec 2009, 22:22
Eu am remarcat o "scurtare" din partea celor de la PRO TV. Cand M-am uitata la "Ingerii lui Charlie: In goana mare" am avut surpriza sa vad ca lipseste o scena din mijlocul filmului. De asemenea sfarsitul nu era [dupa ce cade Demi Moore filmul se termina. Vazusem filmul de doua ori pe DVD si am ramas cam cu gura cascata, pentru ca tot asteptam finalul.
Ce sa zic, nu e frumos... merita sa intre in top rusinica.

Vdcnsrg
17 Dec 2009, 13:11
E ceva tipic pentru televiziunile noastre

capodecina
11 May 2010, 09:33
Concluzia? Ia-ti filmele de pe net si ciao:)

robbiex2
14 May 2010, 22:25
victor, eu nu am mai văzut un film la Tv de peste 3 ani.pur şi simplu nu mai am răbdare! prea multă reclamă !!! fă şi tu ca mine, evită cât se poate de mult Tv-ul

RavenScar
20 Jun 2010, 01:19
Si Aliens a avut parte de acelasi tratament. Cand l-au dat la TV au lipsit cateva scene de la inceput.