PDA

View Full Version : Sergiu Nicolaescu


Romeoman
24 Apr 2003, 22:57
M-ar interesa grozav sa stiu daca exista posibilitati de achizitionare a filmelor istorice semnate de S.N. in Romania. Orice informatie in acest sens ar fi de folos. Filmele respective au un potential considerabil de promovare a culturii cinematografice romanesti in occident (vreau sa-mi educ amicii :) ).

Guinevere
25 Apr 2003, 02:05
Cred ca au inceput sa se gaseasca pe video in magazine... Daca ai ceva rude sau prieteni prin Romania, roaga-i sa ti le cumpere! Si nici nu sint prea scumpe...

By the way, foarte laudabila initiativa cu educatia... :)

blitz43
06 May 2003, 10:42
Sal'!
Am vazut aseara mariustucasou :o . sergiu a fost penibil :-? .
MOSHULE, cere-te afara! :lol:
8) PAREREA MEA! 8)

catallin
06 May 2003, 13:11
1. Filmele lui Nico incep sa se gaseasca la greu / eu am vazut o multime de titluri la Hollywood Music&Film si cred ca sunt si in zona Muzica, Dalles etc. Stiu sigur ca exista un program prin care se vor scoate pe caseta toate filmele Maestrului.
2. Omul e intr-adevar varza. Ce a facut pana acum ca film eu nu acuz asa de tare ba chiar are merite. Chiar partea cu tonul patriotard este cred scuzabila. De acum incolo e insa clar ca tipul nu mai trebuie ba chiar incurca si gafeaza teribil. Mai ales ca factor de decizie si conducator - ceea ce vrea el sa fie.
3. Solutia: ar trebui decorat, facut general si trecut definitiv in rezerva pentru ca in jurul maresalului ramolit incepe sa se formeze camarila capuselor. :wink:

blitz43
06 May 2003, 17:53
Solutia: ar trebui decorat, facut general si trecut definitiv in rezerva pentru ca in jurul maresalului ramolit incepe sa se formeze camarila capuselor. :wink:

Catallus, daca te aude "maestrul", te impusca :o !
Il cheama si pe Dan Iosif :oops: , apoi purced la lupta cea mare... :x
:D Haa, ha, ha! :D

NU TRAGE DOM' SEMACAAAAA!

catallin
14 May 2003, 13:27
Nici o problema! Stiu ca si la lupta umbla cu smecherii. Intr-un film de-al lui baga ultimul cartus pe teva si striga catre adversari: Ultimul e pentru mama. Dupa care urmeaza o rafale a lui de vreo 15 gloante. Asa ca dm comisar, nu mai tine, am invatat sa ne ferim. Iar acel ultimul sa ti-l bagi in "zece"! :wink: