PDA

View Full Version : Maid in Manhattan


vincent vega
10 Apr 2003, 10:57
Fiind fan infocat Jlo nu puteam sa ratez si aceasta ultima productie a ei.
Pacat ca filmul nu se ridica nici macar la nivelul lui Enough.
Wayne Wang ne serveste o romance comedy foarte usurica, gen foarte iubit de americani de altfel, dar care nu prea e nici una nici alta.

Ma distreaza oricum o trasatura comuna din mai toate filmele lui Jlo si anume rolurile pe care si le alege fiind de conditie modesta, low-end sa zicem, in efortul insistent de a mentine imaginea publica de star care nu-si uita originile de clasa inferioara din Bronx etc.

Concluzie: doar pentru fanii Jlo!!

patch4all
14 Apr 2003, 08:24
Nu cred ca este un film numai pentru fanii JLo, insa in privinta genului nu pot decat sa fiu de acord cu tine. Totusi MIM este un film care destinde asa ca il recomand celor care trec printr-o perioada de tensiune.....va va face bine macar pentru 2 ore....

toni
14 Apr 2003, 17:37
Eu n-am avut curaj sa ma duc la Enough. Comparati-l un pic cu 2WN, sa stiu daca sa fac efortul sau nu....

i_matei
14 Apr 2003, 22:32
Subiect de 2 bani...plictisitor si cat se poate de siropos.
Serios, imi aminteste foarte mult de Sclava Isaura, singura telenovela care am avut onoarea sa o vad.

Two weeks notice e mult mai reusit. din toate punctele de vedere, desi si aici tema e reluata, dar parca personajele sunt mai reusite...

Deci daca chiar vrei sa faci vanzare la filmul lui J Lo trimite-o pe bunica, matusa, eventual mama si pe orice alta iubitoare a postului Acasa... Ele in mod sigur or sa aprecieze filmu asta cu adevarat "deosebit"... :D

theo
15 Apr 2003, 09:48
N-am vazut filmul si mi-e clar ca nu mai vreau sa-l mai vad dupa ce am citit comentariile voastre. Singura mea nedumerire este ce cauta Ralph Fiennes in aceasta telenovela.

patch4all
15 Apr 2003, 12:04
Poate ca alegerea lui ralf finnes reprezinta pentru producatori o garantie a acoperirii costurilor peliculei.........
Toni daca te simti prea tensionat poti merge...... desi exagerarile din acest film depasesc pe alocuri celebra "cenusereasa"

toni
15 Apr 2003, 14:14
Poate ca alegerea lui ralf finnes reprezinta pentru producatori o garantie a acoperirii costurilor peliculei.........
Toni daca te simti prea tensionat poti merge...... desi exagerarile din acest film depasesc pe alocuri celebra "cenusereasa"
..vorbesti de " cenusareasa " ala cu actrita aia enervanta de a jucat si in "ingerii lu' charlie" ?

Hell_Girl
15 Apr 2003, 20:46
cred ca se refera la poveste in general

Mie mi se pare ca filmul aduce la subiect cu Pretty Woman, iar J. Lo. e execrabila. Ca si in Enough mi se pare nesarata, deloc atragatoare si nici macar un pic frumusica, e stearsa in filme. J. Lo. e genul de femeie care are nevoie de o tona de machiaj si haine minuscule ca sa fia remarcata, altfel nu dai doi bani pe ea, cum a demonstrat si filmul asta.

vincent vega
15 Apr 2003, 23:36
Ma rog...mai critica omu' da' nici chiar asa...in fine... eu sunt subiectiv aici...asa ca.. fire away!.. :-?

Bogie
16 Apr 2003, 00:28
rolurile pe care si le alege sunt de conditie modesta, low-end sa zicem, in efortul insistent de a mentine imaginea publica de star care nu-si uita originile de clasa inferioara din Bronx

Cand arunca 200.000 $ pe un diamant nu-si mai aduce aminte de originea ei modesta?

toni
16 Apr 2003, 10:02
faza cu 200.000 de coco e din film sau din realitate...Ca io n-am vazut filmul, dar nici viata privata a lui J Lo nu prea ma intereseaza. Dar am toate albumele ei, daca intereseaza pe cineva...:-)
SI mie mi-a palcut J lo in U turn...

Bogie
16 Apr 2003, 13:02
Faza e cat se poate de reala.

toni
16 Apr 2003, 17:35
Faza e cat se poate de reala.
dom'le, io zic ca e dragoste. parerea mea

..damn, ca fund are.....(s-o cenzura?)

Guinevere
17 Apr 2003, 02:53
Poate ca alegerea lui ralf finnes reprezinta pentru producatori o garantie a acoperirii costurilor peliculei.........


Sa stii ca am de gind sa-l vad, si Fiennes e singurul motiv, deci s-ar putea sa ai mare dreptate. Si pe mine ma intriga misterul asta (ce cauta el acolo). Va zic ce inklings am dupa ce il vad.

Hell_Girl
18 Apr 2003, 10:08
Ma rog...mai critica omu' da' nici chiar asa...in fine... eu sunt subiectiv aici...asa ca.. fire away!.. :-?

N-a fost o critica contra ta ci a lui J. Lo. Imi pare rau daca te-ai simtit lezat, dar iti respest parerea.

vincent vega
19 Apr 2003, 21:58
No problemo, Hell_girl... :)

doctorfilm
29 Apr 2003, 18:22
slabutz... mi s-a parut dejdemii de ori mai bun Pretty Woman... ca sa nu mai spun ca Jenny parca incerca sa fie la un moment dat shi Erin Brokovich... chiar nu inteleg... fanii ei raman fani oricum... chiar daca nu face scandal pe tema blocurilor din Bronx ("acolo unde am crescut"... sau cum o fi citatul)... nu l-am vazut decat datorita faptului ca m-a obligat prietena... shi sa nu spuneti ca puteam sa evit... pentru ca majoritatea stitzi ca nu e bine sa rishti cu asha ceva :D

sorcerer
19 Jun 2003, 23:57
Iesea ceva cu adevarat frumos daca in locul lui J.Lo era oricare alta actrita!
(*) (*) pt tot ce e in afara de J.Lo !

(*) (*) / (*) (*) (*) (*) (*)