PDA

View Full Version : Heist


snatchro
17 Mar 2003, 09:10
Desi ii are in distributie pe Lindo, Hackman si DeVito, desi replicile sunt (unele) bine scrise, filmul nu prea mi-a placut. Actiunea filmului care nu este deloc politist este plina de clisee si actiuni pe care le-am mai vazut si in alte filme.
DeVito cu trabucul incercand sa para un gangster nu convinge, iar rolul nepotului este jucat foarte prost. Pe mine acest film nu m-a impresionat deloc, abia daca a reusit sa "isi scoata parleala" la banii dati.
Lucrul care mi-a placut cel mai mult a fost sigla Warner Bros., pe care nu am mai vazut-o niciodata la un film cand m-am dus la cinema (doar pe TCM & co.).

MinRep
14 Apr 2003, 20:47
Am vazut filmul de-abia saptamana trecuta si mi s-a parut un, pai, "jaf". Previzibil, in primul rand, actori parca obositi in resturi de roluri pe care odata le jucau cu maiestrie (unde, esti, "Filiera franceza"?), stupide rasturnari de situatie, gloanta aruncate in prostie si cate si mai cate. Avea si partile bune si mai dinamice, dar e unul dintre cele mai proaste filme pe care le-am vazut in ultimii ani.