PDA

View Full Version : Alias - the series


Seven
10 Feb 2003, 18:29
As vrea aici daca se poate sa se discute putin despre acest serial care se pare este unul din cele mai in voga in momentul de fata de pe aici (Romania) si de p-afara. io unul il consider destul de tare mai putin poate exageraarile cu super eroi (gen 007) care castiga mereu. Faptul ca actiunea este destul de continua si nu doar azi omoram niste comunisti si maine nu mai are nici o importanta ce s-a intamplat in ep.precedent ma face sa astept si sapt. urmatoare continuarea curios ce o sa se intample. Numele unor actori care au acceptat sa joace ar trebui sa fie oricum destul ca sa va faca sa urmariti cateva episoade daca nu ati vazut nmk (Tarantino, Roger Moore, etc) astept parerile voastre

snatchro
11 Feb 2003, 09:21
Alias nu mi se pare cine stie ce serial. Am urmarit cateva episoade, dar din cauza orei relativ tarzii la care a fost programat de la o vreme (23:15), dupa o zi plina (Luni), am renuntat. Ideea nu mi se pare deloc originala, iar unele momente le-am gasit chiar prostesti.
Din punctul meu de vedere se adreseaza mai mult celor carora le plac frictiunile dintre diverse servicii secrete.
Nu e pe lista mea.

christi
12 Feb 2003, 16:42
Alias si Six Feet Under sint singurele seriale pe care le urmaresc constant - to be more specific, n-am ratat nici un episod.

Am mai spus ce cred despre Alias - e un serial foarte bun, bine regizat, bine jucat, interesant, alert, cursiv (ceea ce se intimpla tot mai rar la seriale)... chiar astept fiecare seara de luni cu sufletul la gura... Singurul punct slab pe care il vad eu e faptul ca, intr-adevar, unele scene, mai ales cele de actiune, sint cam fortate. Dar daca treci peste asta si inghiti anumite pastile gen 007, totul e okay.

Au fost pina acum Tarantino si Roger Moore, in seria a doua - care se difuzeaza acum in America - va fi si Rutger Hauer, iar in foarte probabila serie a treia ar urma sa apara si Ethan Hawke.