PDA

View Full Version : Analyze That


PoliFanAthic
31 Jan 2003, 22:42
Se merita sa mai spun ca este o mica dezamagaire? Nici nu cred ca ma puteam astepta la mai mult din partea acestei umrari.
De Niro isi pierde farmecul de mafiot parodiat, si nici Billy Crystal nu aduce vreo inovatie demna de remarcat. Astfel filmul pierde din farmec si in mod cert este mai slab decat primul.
Am ras mai putin aici, dar macar am ras...prea putin totusi.

Dino
01 Feb 2003, 06:18
E bun. Nu are nimic nou fata de primul (care e normal sa incante pe toata lumea mai mult decat o face urmarea , in primul rand prin originalitatea subiectului). Dar are tot ce trebuie ca sa merite vazut. Comic de situatie veritabil si dialoguri haioase, iar personajele se comporta in acelasi registru ca in prima parte (cred ca asta a fost unul din motivele dezamagirii lui PoliFanAtic - faptul ca nu mai surprind spectatorul cu reactii iesite din cliseu). Mergeti si il vedeti, o sa va reconforteze sigur.

PoliFanAthic
01 Feb 2003, 09:51
Daca nu l-as fi vazut pe primul, poate ar fi fost mai placut...dar asa...

i_matei
04 Feb 2003, 09:32
Film usor, nepretentios care e clar sub nivelul primei parti... Umorului fin si inteligent din "Analyze this" ii ia locul hahaiala, uneori chiar de prost gust din "Analyze that"..
Subiectul ambiguu, sters, personaje total neconvingatoare...
Film facut clar in scopuri comerciale cu intentia de a mai stoarce ce se mai poate din succesul primului film

snatchro
06 Feb 2003, 11:07
Filmul il consider la nivelul primului, cu mentiunea ca pe alocuri devine plictisitor. Dialogurile sunt amuzante, dar nu ies cu nimic in evidenta. Este o pelicula trebuie vazuta doar ca un mijloc de destindere.

toni
26 Feb 2003, 16:57
Eu nu am vazut prima parte, dar aceasta continuare mi s- parut decent. Se pare ca asta e curentul majoritar : decent, nu extraordinar.

Frodo
26 Feb 2003, 19:42
Destul de bunicel filmu dar parca nu mai sunt comediile cum erau inainte, gen HOT SHOTS sau Naked Gun si altele, nu-mi vin acum in minte.Da a fost bunicel, am ras si a fost deajuns. :D

MihaiD
27 Feb 2003, 10:36
Film facut clar in scopuri comerciale cu intentia de a mai stoarce ce se mai poate din succesul primului film
1 - Industria Cinematografica E PE BANI (GREI)
2 - din cauza 1, ei prefera spectatori pe care-i pot stoarce de bani (grei)
3 - nu te asteptai la asta dupa ce ai vazut partea 1? Dar tot ai dat banii (probabil grei ?!? :lol: ) sa vezi si partea 2 :wink:

Parerea mea (hâc) 8)