PDA

View Full Version : Deeds


Floydman
24 Oct 2002, 14:42
Vazind si ratingul superoptimist dat pe acest distins site, am purces la insistentele prietenei mele sa vedem aceasta minunata comedie. Era ziua ei si nu puteam refuza alegerea. "Amuzant!" , am spus eu cu juma de gura, cind am iesit de la film. Cealalta jumatate de gura o vazusem pe ecran si putea fi observata la actorul care isi tinea cavitatea bucala intredeschisa tot timpul filmului, de parca vroia sa inghita toate mustele de la Hollywood. S-a dorit sa se creeeze impresia unui om simplu, necomplexat, cu morala sanatoasa si bun simt dar ce a reusit actorul principal (habar nu am cum il cheama) a fost intruchiparea unui prostanac sau a unui autist in devenire. Avea o expresie si un stil de a pronunta textul familiare unei persoane drogate...Unde mai punem privirea aia boureasca.
In rest ciorba lunga saracia omului, despre cum schimba banii omul, si ce bine e sa nu fii bogat sau daca esti sa faci ceva moral si folositor cu banii ,lucruri adevarate si corecte dar deja obositor de moralizatoare destinate americanilor care au ca zeu absolut banul. Sa fie la ei.

Ilila
08 Jun 2004, 17:42
Da' ce suparat mai esti floydman (sau ai fost, acum 2 ani)... mie mi-a placut de John Turturro (alias Emilio Lopez - Blake's butler) si mania lui de a schimba sosetele :D