PDA

View Full Version : caut filme vechi (horror)


dorub2000
31 May 2002, 08:46
Caut filme vechi (horror)
ma intereseaza in general filme regizate de
Rollin , Jess Franco , Fulci dar sunt interesat de filme horror din anii '60-'80

Nightwane
20 Nov 2003, 15:46
am eu TCM1,2,3 (2-3 suck...1 rulz), HalloweeN 1 (cu chiu cu vai am facut rost de el), Opera (Dario Argento), Inferno, Nosferatu, Friday the 13th 1-6...shi oi mai avea p-aici :)

DjAdi
29 Feb 2004, 13:29
Evil Dead 1,2 si 3 te intereseaza.. ?

Dan Gerose
01 Mar 2004, 11:56
Eu am Cannibal Holocaust (al lui Ruggero Deodato), Basket Case (Frank Henenlotter), Braindead (Peter Jackson).

ogto
01 Mar 2004, 18:06
Am Animal farm si multe altele... Dawn of dead (sau cum se chema...)... Se gasesc, nu-ti face grija...

radulescu_rro
02 May 2004, 16:44
Am o comedie neagra :w00t: (mai degraba horror), tare faina-"Army of darkness".E destul de veche(dinainte de 98').Mai am "House on haunted hill"(horror), "Lord of illusions"(horror), "Silence of the lambs", "Blair witch1", "Code the omega 1"(cu Casper van Dien), "The ring" si probabil ca mai am.

Nightwane
02 May 2004, 16:46
Am o comedie neagra :w00t: (mai degraba horror), tare faina-"Army of darkness".E destul de veche(dinainte de 98').

Gues what..that's Evil Dead 3.... :shock: :shock:

radulescu_rro
02 May 2004, 19:12
whatever...(banuiesc ca il ai). Daca vrei altul, let me know.

FreeStyle
18 Dec 2009, 21:20
Caut un film vechi vazut din copilarie.Tot ce imi amintesc este:
-era cv de genu primul castel...al 2 lea castel cv d genu
-erau un grup de persoane 4-5 km asa
-era cv q un portal...calatoreau de la un castel la altul...seamana putin q filmu ala :calatori in lumi paralele....dar foarte putin
-erau mai multe parti.....era serial.....rula pe protv dak nu ma insel....
Filmul e vechi oriqm...ma uitam la el knd aveam 12-13 ani park si akm am 18 deci ....
Ajutati ma pls era super filmul si nu l gasesc adik nu mai stiu sigur qm ii zice.......

Disciple
18 Dec 2009, 21:49
Cinemania!!!Striga lumea dupat...Unde dreacu' esti?:))

cremaxx
23 Dec 2009, 20:22
Caut un film vechi vazut din copilarie.Tot ce imi amintesc este:
-era cv de genu primul castel...al 2 lea castel cv d genu
-erau un grup de persoane 4-5 km asa
-era cv q un portal...calatoreau de la un castel la altul...seamana putin q filmu ala :calatori in lumi paralele....dar foarte putin
-erau mai multe parti.....era serial.....rula pe protv dak nu ma insel....
Filmul e vechi oriqm...ma uitam la el knd aveam 12-13 ani park si akm am 18 deci ....
Ajutati ma pls era super filmul si nu l gasesc adik nu mai stiu sigur qm ii zice.......

Boi frecastile...daca ne scrii pe romaneste sa intelegem si noi ce vrei promitem ca o sa te ajutam.:-O .

FreeStyle
25 Dec 2009, 01:14
daca nu intelegi ce am scris inseamna ca nu ai mai mult de 11 - 12 ani;) dao n ... de trb;)
parerea mea :)

cremaxx
26 Dec 2009, 15:45
Ce sa inteleg fratioare de aici?: erau un grup de persoane 4-5 km asa:))

gattuso91
28 Dec 2009, 20:26
am vazut si eu multe filme horror vechi;) dar exprimarea ta lasa de dorit :(
reformuleaza si poate te ajutam

cremaxx
29 Dec 2009, 20:01
Caut si eu un film horror care l-am vazut prin anii 90. Doamna care traducea filmul(era pe caseta video) la numit: Vampirii Spatiului.

Daca stiti careva titlul original (in engleza) la acest film v-as fi recunoscator.

Filme vechi horror care am vazut in acea perioada ar mai fi: seria X TRO

Kramer
29 Dec 2009, 22:46
On wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Lifeforce_%28film%29)

Asta e , cremaxx?

cremaxx
29 Dec 2009, 23:01
On wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Lifeforce_%28film%29)

Asta e , cremaxx?

Urmeaza sa caut filmul sau faze din el si o sa-ti dau raspunsul.
Mersi pt. interes. Sper sa fie ala.:)

Acum dwd filmul. In max 30 de minute o sa iti spun daca e cel care il caut.

Da ,asta e .

. Lifeforce.1985.DvDivX-BLooDWeiSeR.avi

Mersi . O sa ma uit la acest film care mi-a placut mult atunci....Adica l-am cam visat un timp....>:)

Am gasit si subtitrare.Raman dator.B-)

FreeStyle
31 Dec 2009, 02:16
hmmm.deci frate.....:-S
filmul rula pe protv din cate imi amintesc e din 90' 100% si incepea cu primul castel sau cv de genu...eu unu l am cautat pe google o jumatate de ora si n am dat de el
genul aventura-sf cred...deci gen calatori in lumi paralele dak stiti filmul erau unii care calatoreau in timp.....printr o oglinda sau nush..mai mult n am ce sa zic pt ca atat imi amintesc:-? .:| :| :|

cremaxx
01 Jan 2010, 20:20
Singura cheste care imi vine imi minte e un film cu Rutger Hauer ,ceva Calatori in lumi paralele...Dar sunt sigur ca nu e ala...Scuze.


da si tu nume de actori,traduceri,....


Eu caut din nou un film care l-am vazut pe video prin 85-90 .Era vorba de un extraterestru care arunca niste meduze (vorba aia..) si tin minte o faza ca se lipisera de parbrizul unei masini ,iar din interiorul masinii se vedeau coltii acelor meduze care voia sa faca ceva....:))

Cineva cred ca la numit atunci "Meduza".

FreeStyle
02 Jan 2010, 04:42
:)) L am gasit frate pan la urma ..... era vorba de the 10th kingdom :)) mda..........=)) :) :) :)

FreeStyle
02 Jan 2010, 04:44
Apropo La Multi Anii !!! All :X:X:X

cremaxx
03 Jan 2010, 19:00
hmmm.deci frate.....:-S
filmul rula pe protv din cate imi amintesc e din 90' 100% si incepea cu primul castel sau cv de genu...eu unu l am cautat pe google o jumatate de ora si n am dat de el
genul aventura-sf cred...deci gen calatori in lumi paralele dak stiti filmul erau unii care calatoreau in timp.....printr o oglinda sau nush..mai mult n am ce sa zic pt ca atat imi amintesc:-? .:| :| :|


The 10th Kingdom
(2000) - Serial TV

Zice-ai ca esti sigur 100% ca e din 90....Oricum e bine ca ai gasit ceea ce ai cautat.

ZnSstr
13 Mar 2010, 23:48
Seara la voi...

Caut un film de la 17...Si este deja aproape 1 noaptea.(:| :( .Nu stiu numele filmului,anul,regizorul sau vreun actor.
Sa va zic detaliile in caz ca-l stiti.
In primul rand incepe totul intr-un orasel linistit ( prin nordul americii cred,daca nu era Canada).In prima parte a filmului,cel din rolul principal (un tip inalt slab si chel,avea un baston negru cu un cap de mort ca maner ) omoara o batrana si cand il gaseste cineva el statea si se uita la Tv fara vreun complex...Seara se intoarce politistul care l-a prins sa faca poze si au loc evenimente ciudate.
Tipul apoi este arestat si este dus la sectie,in timp ce populatia orasului se pregatea pentru o furtuna care urma sa vina in oras.Si toti erau stransi in ceva market unde era sotia politistului si cu fiul sau de care ii place tipului.
In fine,tipul ajunge in celula si este pazit de catre mai multi rezidenti ai orasului,dar in timpul asta chiar inchis tipul reuseste sa controleze mintile mai multor oameni din afara si sa-i conduca la fapte nedorite,pana cand reuseste sa controleze mintea unui paznic de la celula lui (el avea ochii rosii in intuneric ) si il elibereaza.
Apoi sfarsitul este intr-o incapere mare de tot (teatru biserica cinema numai stiu exact ) unde individul obliga parintii sa traga cate o bila dintr-un saculet,iar cel care nimereste bila neagra sau alba numai stiu cum era,ii va lua copilul.
Sotia polististului alege bila neagra si ii ia copilul,cei 2 se despart,iar mai tarziu tatal isi vede copilul cu individul ala si asa se termina filmul.

Subliniez ca filmul a fost pe National Tv...Iar anul s-ar putea sa fie intre 90 si 2000 mai devreme sau tarziu nu cred...Sa zicem intre 80-2000 desi nu cred....

Daca am gresit unele detalii din film sau mi-a scapat ceva,imi pare rau dar mai joaca memoria feste la un film ce l-ai vazut odata in viata acum multi ani si care te-a impresionat....

Windom
14 Mar 2010, 15:11
Storm of the Century (http://www.imdb.com/title/tt0135659/) (1999)

kung_pow
18 May 2011, 21:57
salut. caut un film horror , anii 80-90 , are 2 sau 3 parti, actiunea se petrece iarna, e o casa /hotel/castel in pustietate, si-n fata sunt boscheti miscatori de-i urmareau p'aia din film. HEEEEEEEEEEEEELP. IL CAUT DE 3 ORE!!!
MULTUMESC ANTICIPAT

iiii
19 May 2011, 09:51
salut. caut un film horror , anii 80-90 , are 2 sau 3 parti, actiunea se petrece iarna, e o casa /hotel/castel in pustietate, si-n fata sunt boscheti miscatori de-i urmareau p'aia din film. HEEEEEEEEEEEEELP. IL CAUT DE 3 ORE!!!
MULTUMESC ANTICIPAT


The Shining
(1980)

Rassiia
25 Jun 2011, 18:00
:| numele filmului nu imi mai aduc aminte....doar atat ca era cu adolescenti intr-un oras si unii din ei parca erau posedati dadeau ochii peste cap si le atarna limba limba,apoi actiunea era intr-o casa unde se adunasera tinerii si chefuiau etc pe unul din ei il omoara cu o furca sau burghiu care iese din podea sau o gaura de aerisire din podea ,ala statea in fund si prin fund ai baga furca sau burghiul si ai iese prin cap.....si cam atat imi aduc aminte ..Daca stie cineva titlul filmului va rog frumos sa imi lasati mesaj ,al caut de 3 ani pe toate saiturile si pe google si nu se potriveste nici un titlu.Va multumesc