PDA

View Full Version : The Man Who Wasn't There


christi
10 May 2002, 12:26
De ce nu a aparut in Romania?
Cind o sa apara in Romania?
O sa apara vreodata in Romania?
Macar pe video?

In caz ca nu stiti, The Man Who Wasn't There e noul film al genialilor frati Coen.

maga
12 May 2002, 13:51
imi spune cineva ca mi-l aduce de pe net. calitate proasta.dar altfel nu vad cum..daca mai auzi ceva zi-mi si mie.mersi

christi
12 May 2002, 15:22
Okay, s-a facut. Daca faci rost de el, poate imi scrii si mie un cd, contra cost bineinteles...

maga
12 May 2002, 15:36
forumul asta creeaza dependenta.stau de cel putin trei ore aci, citesc sute de mesaje care nici nu ma intereseaza, dar stau lipita de scaun!poate tu ca esti mai vechi ai vreun remediu.
sunt indragostita oricum de fratii coen deci cu filmul asta rezolv cat pot de repede.mai vorbim aci.

christi
13 May 2002, 14:51
Nu cunosc remedii impotriva internetului... :smile: asa ca stai cit de mult poti pe forum, ca nu strica... hehe

Cit despre fratii Coen, absolut toate filmele lor sint grozave si imi plac la nebunie. Incepind cu primul, Blood Simple (multumim HBO ca ni l-ai prezentat), pina la ultimul, O Brother Where Art Thou...

Nu imi vine sa cred ca inteligentii astia de la importatorii de film de la noi au putut trece cu vederea un asemenea film ca The Man Who Wasn't There.....

NoOne
05 Sep 2002, 17:44
Daca nu rasfoiam FORUM-ul habar n-aveam ca fratii Coen au un nou film. RUSINE mie!!! Pana acum am vazut doar : Rising Arizona, Fargo, Miller's Crossing, Where Art' Thou My Brother (sper ca l-am scris cat de cat corect) si The Big Lebowsky... Super filme!!

christi
19 Sep 2002, 14:29
Pai si eu tot pe astea le-am vazut, plus Blood Simple, care a fost anul trecut parca la HBO...

NoOne
23 Sep 2002, 21:50
Si care ti-a placut cel mai mult? Eu sincer sa fiu nu pot sa dau nota 10 unui singur film. Stateam si ma gandeam ca ar mai trebui sa faca si un SF si un horror si ar acoperi toate genurile (sau aproape toate).

christi
24 Sep 2002, 14:16
Nu stiu care mi-a placut cel mai mult.... toate au ceva aparte si toate sint super..... daca ar fi sa aleg totusi unul dintre ele, as merge pe Marea Hoinareala.

NoOne
05 Oct 2002, 18:40
On 2002-09-24 15:16, christi wrote:
Nu stiu care mi-a placut cel mai mult.... toate au ceva aparte si toate sint super..... daca ar fi sa aleg totusi unul dintre ele, as merge pe Marea Hoinareala.





La fel zic si eu. Toate sunt SUPER. Eu insa as alege "The Big Lebowski" sau "Raising Arizona" sau...

ugly
07 Oct 2002, 19:26
"QUINTANA: Let me tell you something, bendeco. You pull any your crazy shit with
us, you flash a piece out on the lanes, I'll take it away from you and stick it up your ass and pull the ****ing trigger til it goes "click".

DUDE: Jesus.

QUINTANA: You said it, man. Nobody ****s with the Jesus."

adica eu tot pe The Big Lebowski as merge

ugly
13 Oct 2002, 09:25
On 2002-05-12 14:51, maga wrote:
imi spune cineva ca mi-l aduce de pe net. calitate proasta.dar altfel nu vad cum..daca mai auzi ceva zi-mi si mie.mersi


se gaseste si calitate buna (divx) :smile:

NoOne
13 Oct 2002, 16:30
On 2002-10-13 10:25, ugly wrote:
se gaseste si calitate buna (divx) :smile:



Unde? Cum?

blitz43
03 Apr 2003, 15:31
Tipilor, asta-i cel mai meserias film pe care la-m vazut anul asta, pâna in prezent. Stiu ca filmu' e tocmai din '01 (Billy Bob si Tony Shalub sunt grei de grei), da' eu abia acum am pus mâna pe el. Mi-a fost mila sa mi-l tag pe cd-uri fara subtitrare in rom., asa ca l-am si tradus. Superfilm!!! Marele premiu!!!