PDA

View Full Version : E numai o parere?


Verbal_Kint
06 Jan 2002, 19:14
Acum cativa ani era un o emisiune :"Cinematograful de arta" pe programul2 al TVR.Intr-o buna zi ca din intamplare ma opresc
din butonat acolo ca sa prin inceputul unui film.Un film cenusiu.Dar un film care m-a marcat extraordinar.Se numeste cred "Magie" cel putzin asa parca era traducerea!Si intr-adevar Anthony Hopkins dadea masura talentului sau formidabil in acel film(Tacerea mieilor mi s-a parut un film cu pretentzii de a fi psihologic in comparatzie).Daca imi aduc aminte bine filmul a fost regizat de Richard Attenborough.
Daca l-a mai vazut cineva sper sa ma corecteze daca am spus ceva gresit si sa -mi
confirme daca filmul merita sa-l consider unul dintre cele mai bune filme care le-am vazut!

<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: Verbal_Kint pe 2002-01-12 17:13 ]</font>

emanuel
11 Jan 2002, 14:58
In ceea ce priveste filmul "Magic" (1978), ai dreptate a fost regizat de Richard Attenborough iar in rolurile principle jucau actorii Anthony Hopkins si Ann-Margret. Personal, nu am vazut acest film, dar am auzit multe despre el. Daca il vor mai difuza, sper sa-l "prind" si eu.