PDA

View Full Version : Star Trek


Blizz
07 Oct 2001, 05:28
Un link aici pentru o perspectiva completa asupra tuturor serialelor si filmelor Star Trek:
http://www.startrek.com/library/episodes.asp

P.S. - si mut astfel discutia despre Star Trek de la "Dune" la binemeritatul sau subiect unic.

alexandru
07 Oct 2001, 09:14
Intr-adevar un link care merita explorat...
Despre Star Trek.... cu toate ca subiectele sunt uneori interesante, incepe uneori sa duca cu gandul spre telenovele. Si mai mult, sunt unele idei in cadrul serialului care contrazic fizica in cel mai dur mod.
Cu toate astea, Star Trek ramane "o telenovela fantastica" care te tine cu interes in fata ecranului.

Blizz
08 Oct 2001, 22:37
Poti sa spui despre Star Trek ca e vinovat de putinatate de fonduri, dar te rog nu compara tele-novela (tele-romanul de tip Sandra Brown, etc.) cu serialul S.F. care te face putin sa gandesti. Cele doua tipuri: sentimentalismul ieftin si "brainstormul" ascuns sub "entertainment" sunt ireductibile.

Ilila
02 Dec 2003, 15:02
Ati vizionat "Nemesis"? ... un fel de continuare la Star Trek

emanuel
02 Dec 2003, 15:06
Cum adica un fel de continuare?
Este al 10-lea film din seria de lung metraje facute pentru marile ecrane.
Dupa opinia mea, este unul dintre cele mai bune filme (si cel mai emotionant!) din serie.
Oare l-or mai face si pe al 11-lea? Ce zici?

Ilila
02 Dec 2003, 15:13
Cum adica un fel de continuare?
Este al 10-lea film din seria de lung metraje facute pentru marile ecrane.
Dupa opinia mea, este unul dintre cele mai bune filme (si cel mai emotionant!) din serie.
Oare l-or mai face si pe al 11-lea? Ce zici?
:o Nu le-am vazut pe celelalte 9... probabil ca in al 11-lea, fratele lui Data, B4, incepe sa semene din ce in ce mai mult cu Data(ca si caracter, ca in rest seamana perfect :lol: ), Deana face un copil...etc! oricum mi-as dori o continuare. In Nemesis mi-a placut cum a jucat actorul care era clona lui Picard (dar nu stiu cum il cheama).

emanuel
02 Dec 2003, 15:19
Interesante idei ai...
Oricum, si eu mi-as dori o continuare... nu se poate sa fie acesta ultimul film cu "generatia urmatoare" pe care il vedem... ar fi pacat!
Mai este loc de multe aventuri in galaxie!

1MicuCelUmilSiViril
30 Sep 2015, 18:41
Am vazut flmul din 2015. O revenire asteptata cu un film slabut, destul de departe de ceea ce obisnuiau sa fie produsele marca Star Trek!
Prima parte e banala. Abia dupa jumatatea lui mai ai la ce te uita.

carmen_angelus_romila
16 Sep 2018, 08:49
Nu stiu daca am ratat ceva din aceasta odisee sf. magnifica, atat in ceea ce privesc serialele cat si filmele cinematografice, iar "Star Trek" ramane pentru mine una dintre cele mai bune realizari.