PDA

View Full Version : As Good as it Gets (Mai bine nu se poate)


Blizz
04 Sep 2001, 20:14
Intotdeauna e greu de spus care este cel mai bun film, cu atat mai greu cea mai buna comedie. E greu insa ca izul umorului fin si intelectual din filmul asta sa nu faca diferenta.
Stau prost cu comediile bune, voi?

crimsonking
16 Sep 2001, 21:56
Si inca ce diferenta!!!

Floydman
12 Mar 2002, 11:48
Cred ca face parte din rasa rara a comediilor bune ca realizari cinematografice si ca divertisment. (In ultimii ani filmul asta si cu Shakespeare in Love sunt unicele filme din frasa respectiva, voi mai stiti altele?)
Poate totusi prea subtila pt cei care nu au rabdare si vor sa rida in hohote. Oamenii cind aud azi comedie se asteapta sa rida cu lacrimi. Si daca in 3 minute de la incepera filmului nu e o "faza de ris" incep sa circoteasca: "noi cind ridem?" si atunci s-astricat si cheful lor si al celor din jurul lor. Ati trait vreodata faze de genul asta?
:smile:

horatiu
12 Mar 2002, 15:18
Am ris si m-am induiosat la Mrs. Doubtfire.
Cind eram mai pusti, cu pretentii mai mici, am ris cu lacrimi la Petrecerea, cu indianul ala, habar n-am cum il cheama.
Full monty e ca lumea.

christi
12 Mar 2002, 16:03
Full Monty a fost foarte reusit, poate cel mai bun film britanic, alaturi de Snatch.

Cit despre As Good As It Gets, este unul din acele filme pe care poti sa le revezi de nenumarate ori cu deosebita placere...

Poison
13 Mar 2002, 13:54
"Indianul ala" din Petrecerea, draga horatiu, e actorul britanic Peter Sellers. Dar aceasta e, intr-adevar, una dintre cele mai bune comedii ale lui. Cit despre Snatch... mi-a placut mai mult "Lock, Stock and Two Smoking Barrels". Iar Full Monty... trebuie vazut ori de cite ori il prinzi! :smile:

<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: Poison pe 2002-03-13 14:55 ]</font>

Ilila
02 Dec 2003, 17:08
Cit despre As Good As It Gets, este unul din acele filme pe care poti sa le revezi de nenumarate ori cu deosebita placere...
(*) (*) (*) (*) (*) ...din partea mea!

Cinemania
03 Dec 2003, 00:06
Nicholson, Hunt, Greg+Cuba....AS GOOD AS IT GETS :lol:

ricutza
31 Dec 2003, 00:16
din pacate se pare ca filmul chiar a fost As Good As It Gets....nu cred ca am mai vazut vreo comedie in ultimul timp care sa mi se para ca se ridica la valoarea lui...