PDA

View Full Version : Final Fantasy: The Spirits Within


sorcereral
25 Aug 2001, 20:12
Am citit o critica in "Libertatea de weekend" care pur si simplu desfiinta acest film.
Totusi, cand am vazut pentru prima data prezentarea la "F.F." am ramas uimit. Personajele pareau atat de reale incat ma intrebam cine sunt actorii. Deci trebuie sa remarc munca uriasa pe care au depus-o realizatorii filmului. Subiectul este interesant, avand idei preluate din mitologia greaca, indiana si japoneza.
Nu este un film de Oscar (mai putin la animatie si efecte speciale) dar este un film care merita vazut.

Scorpion
27 Aug 2001, 21:40
Ai dreptate, filmul este excelent ,indiferent de ce scrie in Libertatea. Nu mi se pare a fi inspirat nici din Aliens si nici din Al 5-lea element , cum scrie in ziar, ba chiar avand o poveste destul de originala. Cei care nu l-au vazut inca ar face bine sa se grabeasca !!

crimsonking
28 Aug 2001, 10:22
Nu cred ca filmul este excelent. Animatia este excelenta, grafica este excelenta dar din pacate mai trebuie ceva ca sa faci un film excelent. Oricum e cel mai bun film inspirat dintr-un joc pe calculator :smile:

VITRIOLVM
29 Aug 2001, 15:57
E o PORCARIE!

Moromete
31 Aug 2001, 02:59
Scenariu tampitel,plin de clisee, da animatia excelenta, jos palaria.

dugy
04 Sep 2001, 11:25
Fratilor "F.F" este cel mai tare film,ata din pct. de vedere grafic cat si ca idee.Sunt si care spun ca este un film de nimic ii inteleg.Am fost si yo cu cineva la film si a adormit acolo.Oricum astai cel mai tare film.ASTEPT CONTINUAREA!!!

Amyd
04 Sep 2001, 12:15
Care continuare?

Square s-au jurat ca asta este primul si ultimul film care o sa-l faca, din seria Final Fantasy.

Si oricum, seria de jocuri nu are legatura de la un episod la altul, se schimba povestea complet.

S-au razgandit intre timp?

Salutari,
Andrei

Blizz
04 Sep 2001, 16:14
Paradoxul filmelor proaste: nu sunt niciodata indeajuns de proaste ca sa elimine discutiile inutile.
NU... gusturile nu se discuta, dar sunt extrem de discutabile pentru ca EXISTA o ierarhie a valorilor. Se asteapta cineva sa iasa vreun film bun dupa un JOC pe computer? Jocurile bune sunt distractie(distragere), filmele bune fac filosofie.

goe
04 Sep 2001, 22:47
Final Fantasy este un film ce sigur merita vazut chiar daca am vazut,"nu merita un oscar", dar macar pt. munca pe care au depus-o designerii filmului.Este un film din noua generatzie ca Shrek.Io zik ka merita


Nu-i asha?

dugy
06 Sep 2001, 16:17
Oameni buni si la "Scary Movi" sa spus ca nu se va mai face continuare si totusi...
Oricum la "F.F." partea a doua deja se lucreaza.Am citit eu undeva poe net nu mai tin exact minte unde dar deja sa inceput lucru pt partea a doua.

Moromete
09 Sep 2001, 23:01
Da, dar Scary Movie a avut vreo 150 de milioane incasari in timp ce final fantasy cu greu vreo 40 in america, in conditiile in care a avut buget de 90 de milioane de dolari. Need I say more? :smile:

dugy
10 Sep 2001, 21:19
Ai dreptate omule in privinta bugetului.Dar poate se asteapta incasari mai bune la partea a doua.

Poison
22 Jan 2002, 14:04
Drept sa spun, pe mine m-au trecut fiorii cind am vazut trailerul. Un FILM cu actori animati, electronici?! E ca si cum m-as uita la Romeo si Julieta jucat de zombies! Nu, merci!

emanuel
22 Jan 2002, 14:17
Sper din tot sufletul sa nu fie acesta viitorul filmelor, iar Final Fantasy sa fi fost doar un experiment nereusit dar cine stie ce ne mai asteapta in curand...

Poison
23 Jan 2002, 13:20
Daca tot e vorba de filme facute dupa jocuri video, de ce nu distribuie nimeni in Romania Dungeons and Dragons? Macar e facut la mare arta, cu actori importanti. Trebuie sa fie foarte interesant. L-a vazut cineva?

Amyd
23 Jan 2002, 14:41
Da, D&D e o prostie incomensurabila.

Ratare totala, pana la nivelul de efecte speciale proaste. Si actorii sunt prost, prost condusi.

Doar opinia mea, binenteles. :grin:

Salutari,
Andrei

Mikala
16 Sep 2009, 14:53
Mie imi place :) A fost chiar interesanta povestea :)