PDA

View Full Version : Antitrust


alexandru
05 Aug 2001, 11:09
Un film bun... dupa parerea mea. Cu toate astea sala cam goala....
Mai mult ca sigur fost de vina publicitatea. Nu am vazut nimic pe Internet....
Pacat. Un film care merita vazut. Deconectant.

emceul
22 Aug 2001, 17:48
mi s-a parut patetic.... geniul informatici care salveaza "lumea" ....

crimsonking
28 Aug 2001, 10:24
Am o intrebare pentru cei ce au vazut filmul (eu nu l-am vazut): este filmul ca o referire la Bill Gates si Microsoft? DIn trailer asa mi s-a parut.

capitain
17 Sep 2002, 02:25
yup

mi-a placut filmul, in sfarsit avem ocazia sa vedem ce se intampla in "uzinele" microsoft - in imaginatia cuiva, de fapt, caci nu stiu cat la suta din film are baze reale

lecter
17 Sep 2002, 12:25
F. simpatic film, el si Takedown sunt singurele filme realiste cu/despre calculatoare pe care le-am vazut....cat despre subiect, nu pot sa comentez partile nevazute ale MS-ului, dar partea publica este 100% identica cu ceea ce s-a prezentat in film (naibii, Tim Robbins chiar seamana cu Bill Gates!).

Amyd
23 Sep 2002, 21:22
De unde pana unde e "Antitrust" realist? Pe bune, pana acum nu exista film care sa trateze macar tangential vreun subiect legat de IT fara sa exagereze complet, de dragul spectacolului.

Nope, computer geeks are not really cool.

Ca o mentiune: Tim Robbins seamana cam cu oricine isi pune in cap sa joace, are un talent fenomenal din punctul asta de vedere. Pacat ca nu au reusit sa faca ceva mai original decat simpla demonizare a corporatiilor si paralele subtiri cu Microsoft.

Salutari,
Andrei

lecter
24 Sep 2002, 06:46
Cred ca m-am exprimat gresit....n-am vrut sa spun ca povestea e realista, ci ca modul de lucru cu calculatoarele este prezentat mult mai realist decat in alte filme, care sunt de-a dreptul fanteziste(Hackers, Swordfish, etc.).