PDA

View Full Version : Cum se numeste filmul va rog mult


stancu_daniel
17 Aug 2014, 19:02
Este un film in care una se preface in fratele ei, si se duce la o scoala si trebuie sa joace fotbal. Fratele ei este plecat in alta tara si ia se deghizeaza in fratele ei.... si se indragosteste de un baiat de acolo de la scoala aia.
Astept raspuns, multumesc :*

grotesQue
17 Aug 2014, 20:51
Este un film in care una se preface in fratele ei, si se duce la o scoala si trebuie sa joace fotbal. Fratele ei este plecat in alta tara si ia se deghizeaza in fratele ei.... si se indragosteste de un baiat de acolo de la scoala aia.
Astept raspuns, multumesc :*

She's the Man
http://www.imdb.com/title/tt0454945/

stancu_daniel
18 Aug 2014, 18:00
thanks :)

AsterX
21 Aug 2014, 23:10
prin ani 80' am vazut la cinema un film indian.se numea: Despartire temporara. oricum nu doar la noi li se schimba titlul filmelor. sa nu-mi spuneti ca se numeste Chandi ca il am si nu e asta. mi-aduc aminte doar secventa finala in care un baiat de vreo 14 ani a avut un accident de motocicleta...avea o motocicleta sau scuter galben pe care i-l facuse taica-sau cadou...ajuns in spital mai tot in ghips ia mana tatalui si a mamei care venise sa-l vada desi erau despartiti si le uneste spunandu-le: sa nu va mai despartiti niciodata! mi se pare ca Sashi Kapoor era in rolul tatalui baiatului.