PDA

View Full Version : Caut un film


allexa_ts
13 Apr 2014, 01:00
Buna , caut un film nu pot sa zic ca era horror ,este vorba despre o fata care traia impreuna cu familia ei (actiunea cred ca se pretrece in jurul sec 19) intr-o casa departe de oras din cate imi aduc aminte , iar acestia aduc un preot pentru o ajuta si pana la urma era vina tatalui ca o viola ,iar preotul s-a casatori cu ea pentru ca o iubea si aveau varste cam apropiate.

tatatacetottimpul
19 Apr 2014, 22:35
Un student se retrage de la facultatea de drept, cu toate ca avea un viitor stralucit.
La reuniunie se fura un portofel si fiecare fost student (acum avocat) trebuie sa tina o pledoarie prin care sa-i convinga pe ceilalti ca nu a furat el portofelul. Filmul se termina cu cel care ii convinge pe ceilalti si care plateste taxiul cu bani din portofelul furat.

AsterX
27 Apr 2014, 23:57
caut de mult un film indian care la cinema s-a numit "Tribunalul II" sau "Al doilea tribunal"
mi se pare ca a jucat in el Amitabh Bachan, Dharmendra si in rolul principal Dara Singh cel din Mard/ si acesta era tot cu acelasi cal alb inteligent. un feudal sau om instarit avea 2 fii mi-amintesc. nu stiu din ce motiv fiindca nu i s-a facut dreptate deveni ca si Zorro aparatorul dreptatii. ii pedepsea pe vinovati apoi redevenea pasnicul feudal pana a fost prins de autoritati. era un om solid cu barba ce umbla calare pe acel cal alb. nu ma intereseaza decat fnumele original sau anul sau daca intr-adevar Dara Singh a fost in rolul principal. stiu de unde sa iau filmul original si pot dar numai daca ii voi cunoaste numele original in engleza! ma ajuta cineva?
dati-mi un mesaj aici. mersi anticipat .sunt traducatorul AsterX. poate n-am postat unde trebuie da nu am gasit rubrica " new tread" sau cum dracu se face aici ca nu prea m-a interesat pana acum...