Păreri The New Mutants

(2020)

Noii Mutanți

andrei_oarga pe 21 Noiembrie 2020 15:07
Sincer mi se pare un film subapreciat,neinspirata alegere din partea studiourilor Disney sa-l lanseze la peste 2 ani de la data inițială,filmul e diferit de multe altele cu super eroi,mai mult e o drama cu adolescenti combinata cu horror psihologic astfel se pune accent mai mult pe evoluția personajelor,a fost o premisa buna pentru continuări cu potential care din pacate nu cred ca vor mai apărea odată cu achiziția Fox de către Disney,atmosfera a fost apăsătoare in unele momente,efectele bine realizate iar actorii au fost foarte bine aleși in roluri,Anya Taylor-Joy s-a remarcat in rolul lui Magik,personal consider ca merita vazut.
tuiila pe 03 Iunie 2019 08:51
Cinemagia scoate filmul ca nu ruleaza luna viitoare!!!! E pus in 2020.
Gabriel56 pe 14 Mai 2019 22:01
disney asta
achizitia Fox de catre disney duce la intarzierea lansarii filmului the new mutants.tipic disney
Phantom_sub pe 12 Ianuarie 2018 09:21
Din păcate...
https://screenrant.com/new-mutants-x-men-movie-delayed-scarier/ O să apară în februarie 2019 ca să îl facă mai horror.
Edit: Iar l-au mutat.

andreea1242 pe 18 Iunie 2017 01:16
X-Men
X-Men partea următoare cred ca va fi si mai faina bv așteptam cu ne răbdare...
phaqyr pe 27 iunie 2021 16:50
Cand l-ai vazut?
Costirik pe 27 Noiembrie 2020 05:44
Trebuia sa fie inceputul unei trilogii, cu aparitii ale lui Warlock si Mr. Sinister, plus un rol mai important pentru Magik ( Anya Taylor-Joy ) in partea a treia. Era ceva interesant, pentru fani, dar toate aceste probleme ale filmului au pus cruce intregului proiect.
user-5bf412653c9c0 pe 12 Noiembrie 2020 16:06
Am văzut aseară filmul și pot să spun că e unul de duzină.Mie personal nu mi-a plăcut,maxim nota 5.A, și o altă chestie care a început să mă enerveze cu politica asta lgbt promovată la greu de Disney in special,nu mai vezi nici un film fără lesbiene și gay.
Robertpetrache pe 20 Septembrie 2020 21:33
N-am mai vazut un film asa prost de la Downsizing.
dany6960 pe 05 Septembrie 2020 11:01
Nemaipomenit, m-a lasat fara cuvinte. Filmul asta are de toate si e musai de vazut. Povestea e simpla de tot. Essex Corporation strange 5 tineri din Caracal la un loc undeva intr-o zona izolata in ideea de a-i face constienti de puterile lor. Dar de fapt altfel stau lucrurile in realitate. Sau si mai pe scurt, dupa cum zice si eroina la final: "In fiecare din noi zac 2 ursi, unul bun si unul rau. Si care castiga la final? Cel pe care il hranesti mai mult."
user-5f74956b6f4cf pe 30 Septembrie 2020 17:27
Cel mai prost film care l-am văzut vreodată , mai bine ma uitam la Tom si Jerry
forever_young_ pe 08 Noiembrie 2022 18:22
ASA / ASA
hmmmmmmmm......film bun pentro copii ...dar poate si lor l-i se va parea plictisitor ...
adrian_cristea_499 pe 30 Aprilie 2022 02:25
CACAT
Nu am să-mi bat capul prea mult cu acest film dar pe scurt cam asta am de spus:
Scenariu nota zero. Filmul nu are nici o logica, pur și simplu nu are nici o idee, nici o miză, nimic. Dialog nota zero. Glume foarte proaste, genul de glume de adolescenți terminați.TOT FILMUL A FOST CLIȘEIC ȘI ADOLESCENȚENTIN (în general filmele cu adolescenți sunt foarte proaste, ăsta nu face excepție). Pe lângă toate astea a fost nevoie și să bage lesbiene în film, filmul nu era destul de penal și așa.
Nu pot considera acest film ca fiind parte din franciza x-men, și de la mine are nota 1.

user-5aea12f3ea16e pe 30 Iunie 2021 18:44
Nota 3, ajajajajajkakashvdvdyxuidnbevduxusjebdy s s s s s s s s s s s s s s s s s s s s sd
xerses pe 19 Decembrie 2020 20:32
Filmul este slabut... pare ca se tot reia cam acelasi tip de idee ,
IonComan90 pe 27 Iunie 2021 11:51
Adolescentin
Salut!

Un film frumos. Initial am zis sa-i dau un 3 stele din 5 dar dupa am început să-l evaluez mai bine și cred că merită 4 stele din 5, adică un film solid.

phaqyr pe 27 iunie 2021 16:48
Dar din ***** ***** ?
parker26 pe 20 Iunie 2019 10:37
Foarte bun filmul ,l-am vazut aseara la cinema si a fost foarte tare ,plin de suspans ,si actiune .Merita vazut recomand!
Phantom_sub pe 9 martie 2020 01:25
Nu are cum să îl fi văzut la cinema, apare în aprilie 2020.