Păreri World War Z

(2013)

Ziua Z: Apocalipsa

Insomnyac pe 22 Iunie 2013 21:12
Horror-ul sta in realism
Cel mai bun horror este acela, care socheaza prin mesaj, nu prin efecte speciale.

In comparatie cu multe alte filme facute pe tema apocalipsei, Marc Forster nu s-a bazat pe SF pentru a realiza un film de succes.

Actiunea este realista.
Dramatismul este moderat, dar potrivit.
Brad Pitt este foarte bine ales in rolul principal, datorita caracterului cool, echilibrat de maturitate, cu o atitudine intensa, dar cu o emotivitate redusa. Acest aspect este convenabil, deoarece filmul este concentrat pe partea practica a unei posibile apocalipse, sansele de supravietuire, modurile de evacuare, rolul diferitelor caractere in situatii de criza, etc.

Filmul acesta ne face sa realizam, printre multe altele, cat de vulnerabila este omenirea in fata unui dezastru global si cat de neputincioase se dovedesc a fi natiuni intregi, in ciuda faptului ca… citeşte

doddydeea pe 22 iulie 2016 17:21
Cel mai bun mai complet si mai corect comentariu, pentru acest film. Mare dreptate ai!
alian pe 18 Noiembrie 2012 09:07
Imi place trailerul..! nu conteaza ca s-au tot facut filme cu zombii, va fi un film reusit!
movie_fan77 pe 21 iunie 2013 17:00
GUNOI
ady_velescu pe 13 octombrie 2013 22:17
cum poti sa zici ba ca fimul este gunoi sau pierdere de timp..ce dracu e cu voi? este chiar cel mai prost film vazut de voi?...FILMUL ESTE EXCEPTIONAL, II DAU UN MARE 10!!
denisuk pe 22 Iunie 2013 00:49
acum m-am intors de la cinema si am ramas profund impresionata..in opinia mea acesta este un film genial!!
clontopel pe 22 iulie 2013 00:50
ce ai observat in mare parte de acest film Resident Evil
Dimz pe 12 februarie 2014 01:36
in opinia mea este tras la xerox
Bayard pe 20 Iunie 2013 16:50
World War Z e un film dificil de comentat. Nu pot spune ca este prost, dar in acelasi timp are atat de multe lipsuri.... Cei care nu l-au vazut trebuie sa fie avertizati din start, ca NU ESTE un film cu zombie. Pot sa spuna ei ce vor, in momentul in care nu vezi nicio muscatura, niciun om mancat, filmul devine altceva. Nu stiu ce geniu s-a gandit sa faca filmul asta PG13, ca poate poate o sa-l vada mai multa lume, dar a iesit o varza. Nu sunt un fan al horrorurilor, nici pe departe, dar cand nu arati niciun pic de sange, nu numai ca filmul isi pierde din tensiune, dar nici macar scenele de actiune nu mai par realiste. Orase intregi sunt distruse, nu vezi niciun ranit. Exista o scena la un moment dat cu Brad Pitt lovit foarte grav si nu are nici macar o picatura de sange pe tricou :)) ...

Stiu ca si cartea are multi fani, iarasi, trebuie sa fiti avertizati ca filmul nu are… citeşte

VIBERS pe 23 iunie 2013 21:05
Pai tocmai asta a fost marea schimbare in acest film.Daca vrei sange si mate si creier te uiti la porcarii gen Wrong Turn, Canibal Holocaust, Brain Dead etc.Spune-mi in ce film ai mai vazut atatia zombie si modul cum atacau.D.p.m.d.v a fost cel mai bun film cu si despre zombie, despre pandemii si a fost un film plin de actiune.
vege pe 28 iulie 2019 00:19
Daca nu sunt zombies cum denumesti sutele de persoane cu comportare nebuneasca, cu mers impleticit, care musca pe cei sanatori si se arunca in gol dupa helicopter?
dhany_81 pe 27 Iunie 2013 09:32
Cam prostut filmul... Mi-am pierdut timpul aiurea.
Dimz pe 12 februarie 2014 01:37
cam ai dreptate aici.
doddydeea pe 22 iulie 2016 17:19
Cam prostut??? Uite-te la MAREA MAHMUREALA, atunci!
Dacianus pe 28 Iunie 2013 01:42
E excelent filmul. Chiar nu inteleg cum aceeasi care dau note mari ultimului Superman, cu care a avut premierea concomitent, par sa il considere pe asta mai slab. Daca elimini tema/franciza - zombi/superman, si iei in considerare numai partea sf, suspans-ul, logica actiunii si efectele speciale, World War Z il surclaseaza total pe Man of Steel. Probabil iubitorii de zombii au fost dezamagiti ca nu e chiar un film cu zombii clasici, iar cei ce nu stiau la ce merg, ca e cu zombii. Altfel nu vad de unde atatea comentarii lipsite de entuziasm. :D
wildinthecountry pe 22 Iunie 2013 00:58
X
Un film interesant cu actiune si mult suspans care merita vazut la cinema
Brad pitt s - a descurcat onorabil si da bine pe ecran
desi a imbatranit puternic
Pelicula nu a avut timpi morti
Nu te lasa sa te plictisesti
Interesanta solutia de.... camuflaj....

doddydeea pe 22 iulie 2016 17:14
In sfarsit un comentariu pertinent. Asa da!
adiman83 pe 15 August 2012 13:23
sinopsis-ul de mai sus e defapt sinopsis-ul cartii si e foarte prost scris. nu stiu de ce administratorii site-ului l-au acceptat asa cum e. dar filmul nu se va baza in totalitate pe carte.
Dianaa9 pe 29 Iunie 2013 00:08
Foarte tare!
In general sunt adepta comediilor, dar am vrut sa merg la cinema si am ales Ziua Z..stiam ca nu este comedie..foarte putin m-am informat inainte..Nu sunt cunoascatoare a mii de filme..dar mi-a placut..Intr-adevar m-am speriat calumea de vreo cateva ori..si povestea lasa putin de gandit..."Boala" ar putea fi si un stil de viata bolnav al lumii contemporane..oricum eu zic ca merita vazut..Fiecare cu gusturile si parerea lui!
Pitbull pe 22 Iunie 2013 06:19
Vazut, analizat. Cine vrea sa citeasca analiza, stie unde s-o gaseasca... ;)
titaionutalexandru pe 23 iunie 2013 13:19
Eu nu stiu. Unde?
old_fashioned_morphine pe 14 august 2013 23:55
si eu as dori adresa blogului
h.johny pe 30 Iunie 2013 13:59
Rezident Evil
Un fel de Resident Evil cu buget mai mare si pretentii exagerate
Idei fumate si ,,rasfumate"
Se pare ca sfarsitul lumii este ,,must have- ul"acestui an pentru toate studiourile
La unii le iese la altii nu
Filmul incepe in forta si se transforma intr-un mare fas

VIBERS pe 1 iulie 2013 01:02
Chiar ca incepe bine asa este dar se termina cam aiurea.
mirela13 pe 4 martie 2018 20:28
Rezident Evil e cred cel mai penibil film facut vreodata. Un mare cacat pentru care sa-u alocat o multime de bani pentru un rezultat de nimic. S-a scos parte dupa parte, daca unii il considera bun ganditi-va ca nu poti sa scoti un film bun la fiecare 2 ani
morfil pe 23 Iunie 2013 19:29
Acum am ajuns acasa - vin de la cinema... Tocmai am urmarit acest film, asteptandu-ma la mai multe, macar mai multa actiune, daca nu mai multa tensiune psihologica. Mhm, al doilea film care ma dezamageste, dupa Oblivion, vazut tot la cinema. Sunt filme dezamagitoare pentru ca nu aduc nimic nou. Aceleasi tipare. Dar sa-mi fie cu invatare de minte. Le voi trage de pe torente si cu banii ramasi merg la un tenis de camp in nocturna... Pacific Rim cred ca va fi la fel de dezamagitor, tinand cont ca sunt sute de animatii japoneze cu roboti. Singura mea speranta pentru anul acesta, cel putin pentru genul SF, este in continuare ELYSIUM, care pare ca aduce ceva nou, desi Matt Damon nu ma incanta in rolul protagonistului.
AlineziaBumfi pe 23 iunie 2013 19:32
Voiai mai multa actiune? :)) Spune-mi si mie un moment din film care nu a avut actiune, ca pana si finalul a avut asa ceva!
doddydeea pe 22 iulie 2016 17:11
Scuza-ma! Oblivion te-a dezamagit??? sau nu am inteles eu bine??? dar ce trebuia sa aiba mai spectaculos de-atat ca sa nu te dezamageasca!? Oricat de tipic ar parea,tot aduce ceva nou in sf...si nu e nimic dzamagitor in a pastra unele tipare,dar a impresiona si a excela prin altceva. Dupa parerea mea, asta e Oblivion.
Vaporas pe 07 Iulie 2013 17:40
Doar a fost Pitt, nu?
O pierdere de timp... nu stiu cum de nu ma luat somnu la un asemenea film! mi-e unu nu mi-a placut...nu a iesit cu nimic in evidenta acest film,singurul lucru cu care a iesit in evidenta a fost ca a jucat Brad Pitt in acest film!!
doddydeea pe 22 iulie 2016 17:13
Nu a iesit cu nimic in evidenta dar a iesit in evidenta ca a jucat B P. Nehotarat mai esti!!!
adiborza2001 pe 23 Iunie 2013 19:04
cele 7 trailere = tot filmul.restul nu conteaza.slab
kalamity pe 23 iunie 2013 22:55
film praf
Manchester pe 30 Noiembrie 2012 14:33
Cred ca ..
Este un film bun cred, din ce am vazut in trailer se pare ca o sa fie ceva reusit ..sper ca Brad Pitt sa faca un rol asa cum trebuie pentru un asemenea film genul de film in care Lumea o ia la ''vale'' ...
fossa pe 25 Iunie 2013 14:23
slab
ma asteptam la mai mult, vroiam sa vad ceva diferit si nu s-a intamplat, am plecat dezamagit de la cinema. Daca stai sa analizezi filmul, il pui in categoria slab catre mediocru. Singurele puncte bune pe care l-as puncta in acest film sunt Brad Pitt(prin felul in care joaca) si camuflarea (o noutate pt filmele cu zombi, cel putin din cate stiu eu).
DR.A.COOL pe 24 Iunie 2013 11:39
Un film de la care am avut mari asteptari si care m-a dezamagit. Nu este un film rau pe care sa regreti ca l-ai vazut dar nici unul sa ramana in memorie ... spalatura
FlorinMovieFreak pe 08 Iulie 2013 21:12
Mda ..
Multi or sa voteze cu sufletul .. altii cu mintea .. subiectul este mega fumat .. daca nu era Brad Pitt in el .. 90% din cei care au votat probabil ca nici nu l-ar fi vazut ..

crinageo pe 29 Iunie 2013 00:13
NU 3D
categoric nu e un film pentru vizionat in 3D.
Eu asa l-am vazut, dar nu il recomand!
Mi-a placut rolul facut de Brad Pitt, in rest, actiunea un pic lungita...

sebybog pe 23 Decembrie 2012 07:15
parere
Am citit cartea, am vazut trailerul si ca o concluzie personala, filmul se anunta mai slab. In primul rand pare sa fie departe de roman.Cred ca va fi iar un blockbuster "clasic" cu efecte grozave, lupte si atat.
intis pe 26 aprilie 2013 17:09
Deci exista si persoane care chiar citesc aceste carti despre... zombi ! Amuzant ! Si eu care credeam ca este culmea ca se fac filme despre subiectul asta... dar sa mai si citesti cartea - funny!
Bayard pe 19 iunie 2013 23:12
Nu e o carte despre zombie, e o carte despre o lume post-apocalipsa, despre cum reactioneaza fiecare tara separat... zombie sunt doar motivul, reactia e ce conteaza.
Infinity pe 24 Iunie 2013 00:01
World War Z (2013)
Este cel mai bun film cu zombie pe care l-am vazut pana acum. Acesta si I Am Legend. Are o poveste buna, are si efecte bune, cateva faze de speriat si mult suspans. Mi-a placut cum a jucat Brad Pitt. Au cam fortat ei scenariul spre sfarsit, dar a fost frumos. Foarte bine realizat si foarte bine filmat. Merita vazut si revazut.
VIBERS pe 25 iunie 2013 18:14
Pai oare de ce cele 2 filme enumerate de tine sunt cele mai bune? Pt ca in ele au jucat Brad Pitt si Will Smith, 2 dintre cei mai buni actori din generatia lor.
Infinity pe 25 iunie 2013 18:30
Mi-au placut pentru ca au avut ceva diferit fata de filmele clasice cu zombie. Nu sunt fan al filmelor cu zombie, dar astea doua chiar au fost reusite. Am vazut si cateva filme clasice cu zombie si nu m-au impresionat cu nimic. Sange, sange, sange si... Cam atat!
VIBERS pe 23 Iunie 2013 21:14
Cel mai bun film cu zombie
Mi se pare ca a fost cel mai bun film cu si despre zombie de pana acum.O idee originala despre modul cum atacau zombie si ce anume ii facea sa atace.Ca si film a fost destul de ok mai ales ca actiune, dramatism, efecte, foarte mult suspans iar daca iti plac filmele cu mult sange, mate imprastiate, oase, capatani, cranii etc atunci sa nu te duci la filmul asta.Si mai ales sa il vedeti 3d daca vreti niste senzatii tari.
Maxwell75 pe 07 Iulie 2013 23:16
My disappointment is proportional to my expectation
Nu va pierdeti timpul sa il vedeti . Veti fi dezamagiti . E maxim de plictisitor .
Sunt filme de genul acesta mult mai bune .

mtraianc pe 3 septembrie 2013 14:48
ai perfecta dreptate
diablo85 pe 04 Septembrie 2013 19:56
S-a specializat lumea in Apocalipse
Si asta e modul meu ironic de a obiecta la parerile acide. Lasand la o parte faptul ca iubesc genul asta de filme (incepe sa creasca probabilitatea sa mor din asa ceva, mai ales de cand am vazut ca au dat cu biochimice prin Siria), nu inteleg de ce este atata lume nemultumita, dar deh, Pacific Rim a fost bestial, cica. Ca nu are sange...il aplaud pe Insomnyac, adevaratul horror socheaza prin mesaj. Resident Evil in alte haine...bravo, dar si 28 days later cu 28 weeks later, Zombieland, Stakeland, Worm Bodies, toate abordeaza tema asta zombie, dar fiecare are altceva, alta actiune si alte mesaje. World War Z, fata de celelalte, ne duce in faza incipienta si ne arata primii pasi facuti de om pt a combate o astfel de calamitate. V-a placut Pacific Rim, de parca extraterestrii pe fundul oceanului n-au fost si in The Abyss, portalul dintre lumea lor si a noastra - un pod Einstein-Rosen,… citeşte
cezarika21 pe 12 Martie 2017 13:45
Spectacol apocaliptic cu zombalăi
Apariția unei pandemii ce-i transformă pe oameni în zombi este, să recunoaștem, o idee apocaliptică originală. Cum s-ar putea apăra oamenii de indivizi letargici ce urmăresc să-i muște pentru a le transmite virusul? ”World War Z” exploatează o astfel de idee, încercând să prezinte într-un mod comercial modurile de căutare a unei soluții care să oprească răspândirea epidemiei pentru a furniza timp savanților să găsească un antidot.

Ideea ca ideea, interesantă și originală, dar realizarea lasă mult de dorit. Regizorul își introduce spectatorii încă de la început într-o acțiune haotică și puțin credibilă, urmărind o familie despre care nu aflăm mai nimic până la sfârșitul filmului. Întreg filmul este o goană ilogică a personajului interpretat de Brad Pitt, întreruptă periodic de armate de zombi ce mușcă totul în cale.… citeşte

spitzao pe 04 Septembrie 2013 06:57
armor division
am si io o intrebare pt iubitorii genului. ermm ... de ce nu se folosesc tancuri, vehicule blindate, transportoare blindate, etc. adicatelea sare undeadul/zombieul pe volvo-ul proprietate personala luat in rate inteleg - sparge geamul. da' de ce nu te urci tu, ditamai bred pit intr-un M1Abrams? sau israelienii cu super tancurile lor - nu le folosesc - asteapta... de fapt ce asteapta? sau filmele cu milla jovovichi si corporatia umbrelutza. frate - inca nu s-a gasit zombieul sa treaca printr-o armura blindata ceramica. va multumesc anticipat pt raspunsuri (daca exista :p)
Get0dac pe 3 octombrie 2013 11:11
De ce....uite d'aia...sa moara dusmanii de oftica... :)...Glumesc.
evaalbertina pe 03 August 2013 04:28
Mult sub asteptari
Cateva efecte speciale si cam atat.
Nimic extraordinar.

Ciprian_2007_tl pe 20 Septembrie 2013 19:51
Un film tipic cu zombie, pe mine unu, nu prea m-a impresionat ! Nimic deosebit, povestea este per total plictisitoare, daca nu juca Brad Pitt, filmul trecea neobservat !
lavinia_lupulescu pe 25 Iunie 2013 14:06
citeva detalii importante despre ZOMBI
Stiati ca zombii nu trebuie sa manince nici sare, nici carne ( conform Dictionarului de mistere de Rene Louis)? Si ca denumirea lor completa e Zombi-Gradina ( fiind creati de vrajitorii haitieni pt. a-i folosi la muncile grele ale cimpului)? Zombii exista... Sint peste tot... La noi nici macar n-a fost nevoie de interventia vrajitorilor haitieni...
TinRin pe 01 Iulie 2013 14:23
O altfel de abordare a notiunii de ZOMBIE
L-am vazut si mi-a placut nespus de mult. Este un film pe care doresc sa il revad si sa il am in colectia personala ( cand o aparea pe DVD ). Am apreciat mult faptul ca nu a accentuat foarte mult tema in sine cu zombie. La fel rezulta si faptul ca actiune nu decurge linisr si firul epic pare sa nu fie atat de previzibil. Moartea subita si stupida a cercetatorului imi pare un "trigger" interesant in derularea evenimentelor. Ce doream insa, poate imi va da un Extended Cut... cred ca sunt cel putin 30 de min taiate din film la Director's Cut ( ceea ce am vazut la cinema ). Cat despre inspiratia din cartea cu acelasi titlu, din cate am inteles.... nu prea reiese cum ca ar fi fost prea de inspiratie. Dar voi citi cartea si voi incerca sa analizez la rece mai tarziu. Brad Pitt, thumbs UPP ! Un rol extraordinar !
simona_drg pe 21 Iunie 2013 18:27
scrieti numai prostii majoritatea. aceasta rubrica este facuta ptr a-ti da cu parerea despre un film dupa ce l-ai vazut ca eu, aia care nu l-a vazut inca, sa stiu dracu daca ma mai obosesc sau nu sa ma duc la cinema.
geo_race pe 28 iunie 2013 21:13
Cel mai bine pentru tine ar fi sa faci cum iti dicteaza instinctul de cinefil ;). Daca nu ai citit cartea inainte, ar fi de vazut, eu am avut curiozitatea de a o citi (prima carte de acest gen), apoi am asteptat nerabdator sa apara pe ecrane, apoi l-am vazut, apoi...dezamagire...
Ovidiu239 pe 03 Septembrie 2013 23:54
Apocalipsa?
Un film in care omenirea poate sa dispara, o lupta pentru supravietuire intre oameni si aceste creaturi. Filmul este bun fara indoiala, dar nu-mi dau seama cum poate fi incadrat la genul horror. Chiar daca nu te sperie asa cum ar trebui sa faca un horror, are destula actiune si un pic de suspans in putine momente. Pentru un blockbuster de la Hollywood la care s-a pus ca intotdeauna mai mult pret pe partea comerciala decat pe cea calitativa, eu zic c-a iesit bine, un film mai mult decat vizionabil. I s-a potrivit destul de bine rolul lui Brad Pitt, insa "World War Z" e departe de-a fi printre filmele lui de referinta. Cu astfel de filme in niciun caz nu poti castiga un Oscar.
nycusor01 pe 02 Iulie 2013 00:59
un film bun
Un film bun,de urmarit la cinema mai ales 3D. Nu te plictisesti absolut deloc, un film deosebit care te tine in alerta.Eu am dat nota 8 acestui film. Vizionare placuta!
tonymaestrul pe 26 Iunie 2013 21:08
Dupa parerea mea cel mai bun film cu zombii vazut vreodata. Mult mai alerti si mai agresivi acesti zombii decat in orice alt film vazut. Filmul te tine in suspans de la inceput pana la sfarsit si te face sa fii una cu actorul principal ( BRad Pitt ) cautand solutii pentru salvarea omenirii. Destule efecte dar si scene emotionante. Merita vazut.
tzacanit pe 22 Iunie 2013 11:34
Am vazut si eu filmul ieri , la cinema 3D . Este bun :) Mi-a placut!
PS:Preferabil de vazut 2D daca ruleaza pe undeva asa. desi nu cred! In 3D iti cam // filmul!Primele scene cand izbucneste epidemia in strada iti rupe creierul in 3D! Nu mai intelegi nimic. A trebuit sa dau ochelarii jos!

Dianaa9 pe 30 iunie 2013 19:59
La cinema volumul e dat foarte tare deci..si 3d si cu volumul up iti cam scoate sufletul :))..doar ca asta e unul din farmecele filmului..pe langa poveste. Daca ar fi fost 2d nu ar fi fost la fel de palpitant..zic eu
Phantom_sub pe 22 Iunie 2013 08:20
de văzut
Foarte bun World War Z. Comedie neagră, mister acţiune la pachet şi un Brad Pitt ce ştie ce să facă. Plus că au lăsat loc pentru o continuare.
DoIreallyneedaname pe 21 Iunie 2013 22:57
Filmul strica total ideea cartii,care de altfel este una foarte captivanta.
geo_race pe 28 iunie 2013 21:15
Perfect de acord cu tine!
crysteamyhay pe 11 Iunie 2013 16:49
pe 21 ziua Z se termina scoala :)......................
KAPPACS pe 23 Iunie 2013 21:07
colosal
Tocmai ce am vazut filmul pot spune ca este colosal , cu un actor la fel de bun si merita vazut ... Au gandit foarte bine acest film din clipa in clipa te lasa cu sufletul la gura... Recomand acest film oricui!!!
monu pe 04 Februarie 2013 22:30
Super abea astept sa-l vad pare mai interesant decat celelalte filme cu zombie
intis pe 26 aprilie 2013 17:10
"abia"
monu pe 30 aprilie 2013 19:15
;)
H0RR0R pe 01 Decembrie 2012 12:11
O primată erou și o turmă de zombi
Notez filmul ca fiind unul ”Foarte bun” chiar și cu riscul de a fi judecat. [ :) ] Încă o idee clișeistică pe care o adăugăm cinematografiei americane, DAR, cum fiecare film are o interpretare proprie și prin distribuție și regie și tot tacâmul pelicula (iată un cuvânt antipatic și antic) se personalizează și se poate individualiza. Astfel, filmul promite să ajungă în vârful Topului în viitorul an. Brad Pitt seamănă cu o primată în film... Really?
cotzofica pe 04 Septembrie 2013 11:36
Un film de acţiune , suspans, dramă cu accente de horror. Este destul de interesant, dar cu multe inadvertenţe în scenariu şi cam nerealist. Se vede că iar americanii sunt "buricul" pământului şi ei salvează (din nou) omenirea de la apocalipsă. Sunt ridicate în slăvi ONU şi OMS, ca fiind singurele organisme capabile să salveze lumea, este arătată cu degetul Coreea de Nord ca fiind posibila sursă a pandemiei, ca şi Israelul (aliată a SUA, de altfel). Muuuultă propagandă de hrănit...

Revenind la film, aş spune că are multe erori de logică elementară.
Cum naiba un virus poate acapara complet corpul uman în 12 secunde; subiectul este muşcat de zombie de un membru al corpului, iar celulele periculoase ar trebui să circule cu viteza luminii pentru a pune stăpânire pe creier într-un timp atât de scurt.
Se face referire la începutul… citeşte

leo26 pe 03 Septembrie 2013 16:19
Bunicel
Am dat nota 6 cu indulgenta. Personal ma asteptam la un film cu adevarat bun, avand in vedere nota de pe acest site.
BETRulleR pe 05 Noiembrie 2013 22:41
Aoooleeuuu!
Mai scumpilor, lasati-va de facut filme d'astea cu zoambe (romanescul de la frantuzescul zombi)! Faceti si voi ceva util societatii! Duceti-va la maturat strazile, la plantat de pomi prin Amazonia, la dat zapada prin Alaska! Gasiti voi. Astea sunt filme idioate pentru retardati (sa imi fie iertat). Imi place foarte mult si il urmaresc cu drag pe Brad, dar aici... A bon entendeur salut!
vladimir84 pe 08 Septembrie 2013 18:12
Un film bun, nu foarte bun, cu zombie. Tot "The walking dead" mi se pare cel mai bun film de acest gen(chiar daca e serial). Ideea este draguta, efectele impresionante, dar la celelalte capitole nu exceleaza. Brad Pitt da un plus de savoare filmului.
catasmile17 pe 07 Septembrie 2013 12:45
Un film destul de reusit zic eu. Mi-a placut.
kakapiciu pe 05 Septembrie 2013 20:02
Nu sunt adept al filmelor cu zombie dar pot sa spun ca acesta a fost ok. Imi place ideea cu "camuflajul".
dido pe 05 Septembrie 2013 17:56
Datator de fiori!
Un thriler excelent care pe mine m-a tinut in tensiune cap-coada,cel mai mult am admirat realismul cu care este prezentata frenezia multimilor de infectati si spectaculozitatea imaginilor apocaliptice!Asta este diferenta dintre un film cu zombie bine realizat,cu actori si scenaristi de calitate si un film de mana a doua cu aceiasi zombie,cu scenariu tamp si efecte speciale jalnice!Mie mi-a placut!
mtraianc pe 03 Septembrie 2013 14:45
dezamagire totala
intuneric , imagini blitz , zombi , de fapt filmul este varza .....ma asteptam cu totul si totul la un alt standard ,,
vyydo pe 13 Iulie 2013 00:17
Nu inteleg ce asteptari au unii.
In primul rand de la inceput producatorii si actorii spun ca filmul nu este un clasic cu zombi. Cine vroia actiune si sange si alte chestii din astea sa caute filme cu sange. E un film despre cautarea antivirusului intr-un mod mai diferit. Mie mi-a placut. Poate povestea pare trasa de par, mai ales despre zidul din Ierusalim, dar in rest e mai realistic decat majoritatea filmelor cu zombi. Bine, adevarul e ca nu aveam asteptari mari. Inca de cand am citit despre el, prin 2011 mi-am zis ca e o prostie, dar m-a surprins.
Go1 2 3 4