Păreri What's Your Number?

(2011)

Care-i numărul tău?

trancegirl pe 02 Octombrie 2011 11:13
film de'o dupa-amiaza
destul de slabut, cu o interpretare nu foarte reusita, Farris nu e chiar o actrita buna, adica ea merge in filmele alea cu adolescenti..per total a fost ok
Yasmina001 pe 2 octombrie 2011 22:31
Si ti se pare ca acest film este departe de filmele cu adolescenti? Intr-adevar eroina e trecuta putin de varsta adolescentei dar filmul merge pe acelasi fir iar Annei Faris ii sta bine in astfel de roluri.
trancegirl pe 3 octombrie 2011 17:52
de gustibus non disputandum..si fiecare avem dreptul la un rating, chiar daca am luat mult in calcul la aceasta nota, prestatia personajului principal
vaduva129 pe 30 Septembrie 2011 08:39
Pare a fi o comedie romantica reusita ..il voi vedea 1
Krystyne pe 19 Noiembrie 2011 14:49
can't wait
abia astept sa vad filmul asta,cred ca imi va placea:D:D
Krystyne pe 2 ianuarie 2012 21:43
intr-adevar mi-a placut foarte mult,poveste inedita cu actori de asemenea
nikkolle pe 25 Decembrie 2011 01:23
Foarte Tareeeee
O comedie frumoasa :) care dupa parerea mea are o tema mai aparte pe care multi nu o inteleg .... :P:P
alex_il_fenomeno pe 30 August 2012 12:45
a fost un film uimitor de bun , intrucat nu asteptam mai nimic de la comediile americane din ultima vreme . Anna Faris a facut din nou un rol remarcabil , si , fiind sustinuta de un star puternic precum Chris Evans , comedia ne-a trecut prin numeroase stari , de la umor la romantism , apoi la dramatism , dar pastrand acea atmosfera voioasa pe toata durata peliculei . mi-a facut o deosebita placere sa il urmaresc , astfel ca il recomand mai departe tuturor celor dornici sa vada o comedie inspirata .
futurist pe 21 Martie 2012 05:16
Nu am rezistat sa il vad pe tot :(, plictisitor ...4 :D
kubala7 pe 01 Februarie 2012 13:52
5 doar pentru ca a fost Anna Faris in rolul principal, daca era alta actrita nu merita nici 2... foarte slab scenariul
cl24 pe 14 Ianuarie 2012 22:58
Este un film placut de urmarit, o comedie romantica
BiLLy_69 pe 13 Decembrie 2011 01:35
De vazut
o comedie...comedie :D Personajul principal e bestial,Anna Faris ti-a iesit bine ;)
porumbitzza pe 05 Decembrie 2011 11:40
Anna nu mai e ce a fost odata. S-a schimbat mult... umorul acela de "blonda" o prindea mai bine inainte. Mi-a placut filmul.. a fost relaxant, am ras putin si prinde bine intr-o duminica mohorata.
lolozilla pe 18 August 2013 17:58
Nota 6.5
E o comedie romantica care in ciuda anumitor glume care ar putea sa amuze mai mult barbatii, e clar pentru femei, fiind despre criza partenerilor si a gasirii alesului, importanta dragostei etc si invartindu-se clar in jurul unei femei.
In rest e decenta, am ras la cateva faze dar nu la mult mai multe decat in trailer. Maimutarelile si glumele tipei trasnite sunt funny si intretin bine atmosfera.
Din pacate promoveaza prea mult casatoria incat ne miram de ce unele persoane sunt atat de disperate sa faca pasul asta cand simt ca timpul trece peste ele, ca si cum ar fi vreo obligatie.

alee19 pe 08 Iulie 2013 00:24
O comedie ce merita vazuta.Momentele amuzante se gasesc,iar Anna Faris se descurca de minune!Ideea filmului este interesanta..cu cati barbati s-a culcat.Interesant.
cosmin_kedii pe 31 Decembrie 2012 11:11
Anna Farris și Chris Evans a făcut o treabă excelentă. Mi-a plăcut cu adevărat acest film.Îmi place Chris Evans, nu sint cel mai mare fan Anna Faris, dar acest film a fost amuzant în moduri potrivite.
fleur_de_paris pe 19 Iulie 2012 12:54
Minunat filmul.
Merita vazut!
Nu m-am gandit ca va fi atat de bun!

AimeeLov pe 13 Iulie 2012 15:26
Un film bunicel ..Pe mine m-a binedispus..Departe de a fi o capodopera sau un film memorabil..
În lipsă de altceva merge...

Ammelie pe 11 Iulie 2012 18:37
What's Your Number? (2011)
Sunt de fiecare data surprinsa cand vad o comedie romantica nou aparuta care nu este pur si simplu groaznica. Aceasta e chiar simpatica. Sigur, usurica si previzibila, dar sa nu cerem prea mult, totusi! :) Ana Faris e simpatica, Chris Evans numai pun pt rolul de badboy, but actually goodboy, asa ca: win-win. ;) 6/10
Pavel.F pe 10 Iulie 2012 12:35
Filmul este destul de bun . Parca anna faris nu are fatza de alt film decat de comedie, la care se pricepe de minune. Merita vazut acest film.
kakapiciu pe 09 Martie 2012 00:45
O comedie romantica simplista din care a iesit un film bun de urmarit la care te poti relaxa.
S1erra pe 30 Ianuarie 2012 18:34
L-am vizionat ieri si chiar mi-a placut nu mi s-a parut plictisitor.
zeki pe 15 Ianuarie 2012 23:37
Surprinzator de placut , Anna Faris cu Chris Evans fac un cuplu dragut si amandoi s-au descurcat foarte bine ! are cateva faze amuzante si este destul de comic , merita vazut .....
sarge pe 10 Ianuarie 2012 23:55
O comedie romantica simpla si foarte usoara de intuiit pe tot parcursul filmului
adiiiii pe 05 Ianuarie 2012 22:39
Mi-e mi-a placut foarte mult comedia si am ras bine. Eu unu prefer filmele de comedie gen scary movie, naked gun etc (adica filmele in care apar clisee) si avand in vedere ca joaca Anna Faris nu avea cum sa fie altfel:)) din partea mea 10+ si il recomand celor care le plac astfel de filme
Qube86 pe 05 Ianuarie 2012 00:41
100% cliseu romantico-comic...
''What's Your Number'', nu a venit cu nimic nou din punctul meu de vedere...Un film care pare compus din bucatile mai multor filme de acest gen...Anna Faris, face cam acelasi gen de rol cu care m-a obisnuit in ultimii ani iar Chris Evans nu face decat sa sublinieze asta...Interpretarea lor mi s-a parut destul de slabuta ca si chimia dintre ei de altfel...''What's Your Number'', mi-a placut per total pentru ca a avut cateva faze destul de dragute insa nu a reusit sa ma dea pe spate...Povestea este previzibila cap-coada...Si de parca nu era destul faptul ca intalnesti clisee la tot pasul in acest film, dar mai trebuia inclusa in coloana sonora si Natasha Bedingfield (care desi suna bine, se include totusi pe coloana prea multor filme de acest gen devenind astfel ea insasi un cliseu)...Bun pentru amatorii acestui gen...Pentru ceilalti nu stiu daca s-ar dovedi destul de satisfacator...
anda570 pe 04 Ianuarie 2012 20:48
:X:X:X
Este cel mai tare film.M-am uitat de 6 ori la el si nu ma mai satur.Ei doi se potrivesc perfect chiar daca in realitate vietile lor nu au treaba una cu cealalta.Sunt niste actori minunati si impreuna au facut o treaba foarte buna.Orice moment din film in care ei doi sunt impreuna iti face inima sa tresalte si sa iti doresti ca filmul sa nu se mai termine.Este un film minunat.Chris Evans si Anna Faris fac o treaba minunata impreuna:X:X:X.
user-5e3e92f1c0e2d pe 31 Iulie 2022 21:42
o coarda si o betiva..moldoveanca lipveanca...
genu care strica linistea in jur..femeia moderna, niste bolnave increzute..dupa 30 ani plimba cainele in parc !!

ioanaa_ioana pe 29 Iulie 2022 00:40
Mie nu mi-a placut, asta e.
Categoria aia de filme neincepute nesfarsite , ne...
Nu.

DjDoryn pe 22 Februarie 2020 00:32
Foarte frumos acest Film!!! Îmi plac dialogurile maxim! Oare, are premii Oscar!? Cred că merită!!
Robert.Chetan pe 01 Aprilie 2018 18:59
Sa zicem...
Desi filmul nu plictiseste,e incapabil sa iti amintesti ceva concret(o scena,replica,o situatie) din el a doua oara cand il vezi.Cel putin in cazul meu.Pentru mine e genul de film pe care sa il vezi asteptand sa inceapa altul mai bun dupa el.
Usor vulgar,are cateva poante bune dar cam atat.Cred ca mi-a starnit un ranjet la un moment dat.Un film slabut chiar si pentru acest gen.Nu l-as revedea prea curand.

Dragos.87 pe 31 Martie 2018 01:42
O comedie destul de reușită care te binedispune. Mi-a plăcut prestația actorilor,cu multe faze funny și dialoguri amuzante. Merită o vizionare
bainca pe 04 Martie 2018 05:58
nota 8 interesant si bun
un film interesant ca poveste , idee si actiune , mi-a placut povestea si actiunea in sine , si actorii au jucat bine , nu prea am vazuto pe anna faris in filme dar aici sa descurcat destul de bine , o idee putin diferita fata de alte comedii romantice si parca a fost putin cam vulgar in unele momente , dar una peste alta mi-a placut suficient de mult pentru nota 8 . ideea in sine a fost buna.
ilea_ionut pe 22 Ianuarie 2016 07:41
Sinopsis :)) ,,Ally este o eroină modernă originală
,,Ally este o eroină modernă originală,, Oaaauu acum fetele daca se culca cu 20 de barbati, si se si ,pilesc,(destul de des cum vedem in film) se numesc eroine moderne si sunt chiar originale :)) buna asta.
Bogdan.Alexandru pe 18 Ianuarie 2016 19:30
Cateva faze amuzante si cam atat. Finalul foarte previzibil. Cred ca dupa maxim 15 minute stiam cum se va termina. O comedie "obisnuita".
Mihai2508 pe 21 Martie 2015 09:03
O comedie bunicică
O comedie mediocră, însă la care râzi suficient cât să iți creeze o stare de bine! Merită văzut !
Mariannaa pe 14 August 2014 18:24
Una din cele mai mari tampenii pe care am putut sa o vad vreodata. Pur si simplu m-a oripilat.
Rippa pe 09 Martie 2014 10:39
L-am vazut azi. A fost foaaaarte dragut, faze amuzante, nu e genul de comedie "No Strings Attached" sau "Friends with Benefits" - e mult mai bun.
mym pe 27 Aprilie 2012 21:03
unii il numesc un film mediocru dar intr-o zi de luni seara cand ai dispozitia la pamant merita sa/l vezi
Ccucu pe 02 Aprilie 2012 11:44
L-am vazut impreuna cu sotia si am ramas placut surprinsi. Un film foarte bun, o comedie de familie, bine realizat si plin de umor. Il recomand oricui doreste sa-si destinda ziua.
Sorin87 pe 27 Decembrie 2011 17:47
Un film despre o tipa si numarul de barbati cu care s-a culcat,despre faptul ca dragostea poate fi mai aproape decat crezi,doar trebuie sa te uiti cu atentie si ca nu trebuie sa judeci o persoana dupa prima impresie.
xerses pe 16 Decembrie 2011 17:55
M-a amuzat subiectul si filmul este o alegere buna pentru cine vrea sa o revada pe Anna Faris.
Yasmina001 pe 01 Octombrie 2011 11:09
simpatik
O comedie spumoasa, 2 actori frumosi, glume bune. Desi ideea filmului este trasa de par modul in care este transpusa salveaza filmul. A fost o surpriza placuta.
cosmin742000 pe 17 Decembrie 2011 09:55
O comedie romantica dintre atatea altele care se produc (pare-se) cu tona la Hollywood in ultimii ani . Cu zeci de clisee , si cu faptul ca de la minutul 7 si 23 secunde (cu aproximatie) m-am prins cum o sa se termine (deci previzibil) Totusi are cateva poante bune , o are pe Anna Farris (credibila) cu zambetul ei strengaresc si nu e plictisitor
eduard_stratan pe 6 septembrie 2021 11:30
Cosmine ce bine ca te-au blocat pe acest site! Apoi în 2018 te-ai întrupat în blackmore si ai mai bântuit site-ul înca vreo 2 ani pâna te-au blocat din nou!
tonymaestrul pe 27 Decembrie 2011 17:12
Dacianus pe 03 Octombrie 2011 23:56
comedioara
Cateva faze foarte amuzante, alte cateva stanjenitor de exagerate, marea majoritate insa doar simpatice.
Tehnic nu am inteles de ce pe un ecran enorm modern de CinemaCity, filmul ocupa doar un patrat mititel de tipul unui televizor vechi, lasand marginile libere. Peste tot o fi fost asa? E vina peliculei, a distributorului, sau totusi astia de la cinematograful meu au ales vreo varianta aiurea de proiectare?

Dacianus pe 5 octombrie 2011 07:49
A, gata, m-am lamurit cu tehnica. Unele filme sunt date digital, altele nu, fara vreo logica anume, caci acelasi film poate fi la un cinematograf digital si la altul nu. O sa urmaresc de acum si chestia asta. Nu inteleg totusi de ce cineva ar mai rula pelicule de mai slaba calitate cand le poate da digital. Trag la sorti din cateva calitative si cateva necalitative pe care le primesc impreuna, sau ce?
mtraianc pe 25 Decembrie 2011 18:48
mediocru
mediocru si asta e totul ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
bazaita pe 26 Decembrie 2011 22:36
nota 10
l-am vazut,un film fff dragut,funy si mi-a placut la nebunie,recomand toturor celor , care le plac filmele de comedie in combinatie cu dragoste.
klaryna86 pe 26 August 2011 15:45
Anna Farris si Chris Evans
cei doi fac un cuplu reusit,sunt frumosi si talentati.
psihologu pe 18 Decembrie 2011 14:18
Pentru: spectatori green ca varsta sau experienta
Chris Evans, capitanul Americii, se descurca binisor, Anna Faris in schimb n-are carisma suficienta pentru rolul pe care il are de indeplinit. Bugetul redus face ca excursiile personajului principal la Miami si Washington D.C. sa fie tratate modest, in schimb skyline-ul Boston-ului, portul si arena TD Garden dau bine. Daca reusiti sa va pierdeti in ritmul alert si umorul facil, s-ar putea sa nu regretati banii de bilet, dar pentru cinefilii cu experienta pelicula poate deveni dureros de previzibila, iar umorul o simpla manevra copy-paste la alte filme de acelasi fel.

Pe alocuri amuzant vulgar, dar cam nepotrivit pentru un personaj feminin care viseaza la idealul iubirii romantice. Cosmo-fatuca noastra, ajutata de vecinul ei afemeiat la cote paroxistice, pasionat de muzica, dar cu ceva veleitati de detectiv mostenite pe linie paterna, isi regaseste toti fostii parteneri in… citeşte

M3alx pe 01 Octombrie 2011 00:30
un film super...acum am venit de la cinema e super tare
VampiresOnly pe 06 August 2011 23:55
Anna Farris
Imi place de Anna pentru ca e amuzanta si are o voce care-mi place mult. Va fi tot o comedie romantica dar cred ca ma voi uita cu placere la el. Asteptam lansarea
marius93 pe 03 Aprilie 2010 09:56
Am impresia ca va fi o alta comedie romantica jalnica, cu Anna Farris si Chris Evans acceptand sa joace in asa ceva datorita unui onorariu substantial ma gandesc.

Film - What's Your Number?

What's Your Number?

(2011)